Degradatie een feit Nu nog Wieze... Titel voor scholieren van Eendracht Sint-Gillis op zoek naar trainer Karei De Waele naar K.A.V.D. blijft een ambitieuze voetballer VJ Baasrode De Voorpost - 8.5.1992 - 19 VOETBAL Het naar eerste provinciale de graderende KAVD heeft met Karei De Waele een eerste ver sterking aangeworven. Het be treft een 22-jarige spits die in de voorbije kompetitie bij Eine aan de slag was. Dezer dagen maakt de Dendermondse klu- bleiding ook de naam bekend van de nieuwe oefenmeester. Voorts is men druk in onder handeling met een aantal voet ballers. EddyMaes blijft als veldtrainer, met hem werd een mondelin ge overeenkomst bereikt. De laatste thuismatch liet weinig spektakel zien. Een eerste doelpoging kwam er pas op het halfuur langs Tom Wygonic die echter naast kopte. Even later nam hij vanop respekta- bele afstand de bezoekende doelman vergeefs onder vuur. Net voor inrukken kwamen de Brabanders op voorsprong, enigszins tegen de gang van het spel in. Na de hervatting probeerde paarsblauw de ge lijkmaker te scoren maar het kon vooraan nauwelijks enig gewicht in de schaal leggen. Van Nieuwenhuyse toverde wel enkele mooie staaltjes voetbal uit zijn schoen maar het mocht niet baten. KAVD zal zich degelijk moeten versterken wil het in eerste pro vinciale geen blauwtje lopen. Vooraan is er weinig talent en het middenveld dat eigenlijk al 'op leeftijd' is, speelt vaak veel te traag. Er is de komende weken dus nog veel werk aan de winkel. E.G. De scholieren van Eendracht Sint- Gillis zijn kampioen in hun reeks en dus kwam er een viering op het stad huis van Dendermonde. Het werd wel even wachten op de komst van sportschepen Jan Van Damme -weerhouden omdat hij in Appels de nieuwelingenkoers moest op gang schieten- die de kampioenen zou toespreken. De schepen, zelf geen onver dienstelijk voetballer geweest in zijn jeugdjaren, stelde vast dat het allemaal glunderende gezichten waren die hem aankeken. Wat niet zo verwonderlijk is, gezien men aan feesten toe was. Een moment van uitgelaten vreugde hoort nu een maal bij het behalen van een titel, aldus de schepen die eraan tevoeg- de dat de hoop op de jeugd is geves tigd. Toch wilde hij samen met de kampioenen even nadenken over het voetbal. En daar valt de laatste tijd heel wat over te zeggen. Voet bal, zo begon de schepen, is een uitgesproken teamsport. Elf spelers op het veld en een aantal bankzit ters die samen een geheel moeten vormen. Ieder in de ploeg heeft zijn kwaliteiten, maar ook zijn gebreken en het komt erop aan die kwalitei ten ten dienste te stellen van het geheel. Men wordt dus geen kampi oen op zijn dooie eentje. De titel is de bekroning van een geheel en van een volgehouden inspanning gedu rende een heel seizoen. Het komt er nu op aan om die inspanningen ver der te zetten, zelfs nog op te drijven. Want het moet de betrachting zijn van elke jonge voetballer om ooit eens deel uit te maken van het eer ste elftal. In de tweede plaats vroeg de sche pen aandacht voor het gedrag op het veld. Men moet geen apestre- ken uithalen, bij een doelpunt niet de omheining opklauteren. Be scheidenheid dringt zich eerder op. Overigens zijn de supporters lang niet altijd gediend met de professio nele apestreken die men op televi sie laat zien. En dan is er nog het belangrijk gegeven van de sportivi teit. Die moet men van jongsafaan aankweken. Fair-play komt ook in het latere leven, ook in het beroeps leven goed van pas. Waarna de schepen de jonge kampioenen bij bracht dat zij ook hun begeleiders, hun ouders dankbaar moeten zijn, want ook zij hebben een grote bij drage geleverd tot het behalen van de titel. Daarop nodigde hij de kapi tein van de ploeg uit om een trofee in ontvangst te nemen en spelers, trainer, ploegafgevaardigde en be stuur voor te stellen. Ook voor hen was er een aandenken aan deze fee stelijke dag voorzien. Het naar derde provinciale degrade rende FC Baasrode kijkt uit naar een trainer. André Heymans stapt op. Hij wordt jeugdkoördinator bij KAV Den dermonde. Baasrode is intussen be drijvig op de voetbalbeurs. Het wierf Guy Van Der Straeten aan. Hij is een spits, afkomstig van Lokerse SV. Voorts komt ook Philip Peeleman (P.P Lebbeke) als aanvaller de Baasrood- se rangen versterken. Andere aanwinsten zijn Didier De Munck (middenvelder van Eendracht Aalst), Dirk Wouters (verdediger van Branst) en Leo Van Damme (middenvelder, Wichelen). De verbintenis met Koen Gijssels werd met een jaar verlengd. (e.g.) Voetbal. Veteraan Gilbert Moer man, eens de rots van SK Overme- re, krijgt er maar niet genoeg van. Hij speelde bijna 1300 wedstrijden in zijn carrière (mt) Eindronde in provinciale Hofstade Adegem 2 Mater 2 Boonwijk t Na verlengingen hing de balans met 2-2 nog steeds in evenwicht zodat beide P'o^gen hun huiswerk nog eens._moeten Doelpunten 42' De Waele 0-144' Key- Jeugdvoetbal. De scholieren van Eendracht Sint-Gillis werden gehuldigd op het stadhuis. Ze werden immers meulen 1-1 57' Lambert 1 -2.58' Sonck kampioen (foio Piet Hermans) 2 2 Reeds na vijf minuten stond Boonwijk met 1 -0 in het krijt toen zijn verdediging in de fout ging en doelman De Donder met een fraaie lobbal van Van Den Hauwaert te grazen werd genomen. Boonwijk herstelde snel van deze vroege opdoffer maar kon in de eerste helft de geboden kansen langs Monissen en De Bondt echter niet verzilveren. Na de rust ging Boonwijk kordaat op zoek naar het gelijkmakend doelpunt onder impuls van een hardzwoegende Heir- wegh. Mater loerde op de counter en had hiermee sukses toen De Meulemeester zijn tegenstrevers van zich afschudde en aan Urkens de kans schonk om af te werken. Boonwijk is dus uitgeschakeld en meteen kan Wieze volgende week in de clinch tegen Mater. Doelpunten 5' Van Den Hauwaert 1-0, 75' Urkens 2-0. (b.a.d.) Floris Verstraeten Union - Eendracht Zele 2-1 Zoals gemeld verlaat Floris Verstrae ten SK Lebbeke. Met de eerste pro- vincialer SV Oudenaarde onder schreef hij een verbintenis die de komende twee seizoenen overlapt. De 28-jarige Verstraeten heeft al meerdere voetbalwatertjes door zwommen. Via Jong Lede, Lokerse en Denderhoutem kwam hij bij Leb beke terecht. Nadien sloeg hij drie seizoenen zijn tenten op bij SV Tem- se. In de twee voorbije kompetities was hij opnieuw op het Konkelgoed aan de slag. 'Uit een gedachtengang met Leb- beekse bestuursmensen bleek niet meteen dat de verwachtingen voor volgend seizoen hooggespannen zijn, meent Floris. Intussen was ik gepolst geworden door SV Oude naarde, Eine en Lovendegem. Uit ge sprekken met de leiding van eerstge noemde klub bleek dat men er werk wil van maken en een snelle promo vering nastreeft. De optie die men in Oudenaarde neemt, stemt overeen met de ambitie die ik koester. Van daar dat ik een overeenkomst heb gesloten. Het feit ook dat Gunther Verschaere werd aangeworven, heeft mee de doorslag gegeven. Hij woont niet ver uit de buurt. We kunnen sa men de verplaatsingen ondernemen, ik wil niet rankuneus zijn tegenover SK Lebbeke. Ondanks tegenvallende resultaten had ik het er best naar mijn zin. Was Freddy Buyl aan het bewind gebleven, dan zou ik wellicht niet zijn opgestapt.' (e.g.) KAVD-Strombeek 0-1. Geert van Roy in aktie. Een van zijn laatste inspan ningen op KAVD (foto guy) Goossens het trieste verdict. 'Na zes minuten mocht Di Siccia ongestraft Dan ny Van Puyvelde van het veld trappen en werd de doorgebroken Alex Christiaens later ten koste van een rode kaart gestuit. De drang naar een tweede en verlossen de treffer werd ons fataal, Wellicht ging de ref bij het tweede Union-doelpunt in de fout. De Vleeschauwer, verzorgd buiten de lijnen, rende zonder toestemming het veld op en voorkwam op die wijze een Brussels doelpunt. De ref trok de rode kaart maar kende een vrijschop toe waar uit Union scoorde. Een eigenaardige si tuatie waartegen we in ieder geval voor behoud aantekenden op het scheids- rechtersblad.' (a.j.z.) KAVD-Strombeek 0-1. Stevelinck geveld, maar toch een nieuw kontrakt. (foto Guy) KAVD-Strombeek 0-1. De Strombeekse verdediging werkt deze corner weg. Wygonic kan er niet bij (foto guy) Door de nederlaag bij Union en de pun- tenwinst van de konkurrentie zijn de teer lingen definitief geworpen. Na negentien seizoenen in derde klasse zakt de Zeelse fusieklub naar bevordering. In eerste in stantie is dit het eindresultaat van een vooraf mislukt transferbeleid. Een te groot aantal kernspelers zocht andere oorden op en bij de lange rij nieuwko mers bleek er op Stephane Janssens en Bert Cluytens na nauwelijks een witte merel te vinden. Daarenboven miste de nieuwe trainer Kamiel Van Damme de kompetitiestart. Toen Eendracht hopeloos onderaan ben gelde werd oud-speler en dorpsgenoot Jaak Goossens opgetrommeld om de meubels te redden. Voor Jaak zat er KAVD-Strombeek 0-1Manu De Coninck heeft alweer een tegenstander jammer genoeg na zijn reddingsoperatie in de wind gezet maar zijn initiatieven brengen weinig op (foto guy) tijdens het seizoen 1982-1983, toen hij mvijf speeldagen voor het einde als spe ler-trainer met sukses het roer overnam van Hervé Van Lerberghe, dit keer geen bisnummer in. De Zeelse talisman treft echter geen verwijt. Hij wist de spelers groep tot de laatste wedstrijd te motive ren om het behoud nog in extremis te verzekeren. De kwetsuren van Mare Bourdeaud'hui, Filip Plaetinck en Filip Seymortier en het grote aantal gele en rode kaarten verhinderden een sukses- volle remonte. Na de drieëntwintigste kompetitiedag beten de trikolores zich nog even vast op de veertiende plaats. Niet voor lang echter tot men op het veld van Union na een emotioneel duel het hoofd boog. 'Ondanks een voorbeeldige inzet en het scoren van de openingstreffer, zijn we niet in ons opzet gelukt', evalueerde Jaak E. Aalst- KV Mechelen 1-1. Mechelen ontsnapte hier ternauwernood aan de ultieme vernedering (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19