Verrassingen in Walivo's bekervoetbal met VK Woodstock 66, SK Bosdorp en RC Grembergen ik 20 - 8.5.1992 - De Voorpost VOETBAL het echter al vergeten en SK Bosdorp kwam FC Makkers in eigen huis van een verdere kwalifikatie afhouden. Ook een duidelijke verrassing trouwens en dat werd het alleszins toen de Stekenaars als vice-kampioen in de zondagse derde reeks een voorsprong van vier goals had den verworven Kort na de rust werd Pascal Rossaert bij FC Makkers dan nog uitgesloten en desondanks konden de plaatselijken de opgelopen achterstand nog goedmaken. Binnen de reglementai re minuten scoorden de beide ploegen elk vijfmaal en in het toemaatje der straf schoppen pakte SK Bosdorp de kwalifi katie met één doelpunt verschil. In Walivo's bekervoetbal is D.V.L. Avanti beslist geen onbekende. Deze ploeg won trouwens al een drietal maai de finale op dubbel zoveel deelnames Thans staan de kansen ook weer gunstig en in de kwartfinales werd de zondagse topklas- serFC Portaels Sport uitgeschakeld. Een ploeg welke thans nog als een degelijke middenmoter eindigde en voordien kam pioen speelde in de tweede reeks. Suk- ses in de beker werd tegen de mindere goden FC Metallo's en FC Azalea ge scoord en vooral dan tegen FC Oud Geel of de huidige zondagse kampioen uit de topreeks. Toen ook de stunt van het weekend en die verrassing heeft FC Por taels Sport bij DVL Avanti niet kunnen herhalen. Bekers Het Vrije Waasland - Radio Land van Waas In deze kompetitie is RC Grembergen door de winst tegen FC Oud Geel in Walivo's match van de week, ook naar de halve finales doorgestoten. In het duel der kampioenen heeft Jong KWB Elversele bij FC Altodie, ook de verdere kwalifikatie afgedwongen. In die aantrekkelijke match waren de gasten trouwens schotvaardiger en de winst van de titelhouders uit de zondagse tweede afdeling A kon nog enigszins als verdiend worden beschouwd. Ondanks de uit schakeling scoorde FC Altodie toch een uitstekend seizoen. Als debutant in de zaterdagse derde reeks was het al aan het keerpunt der kompetitie duidelijk wie de nieuwe kampioen zou worden. Toen noteerde men voor FC Altodie amper één verliespunt en de reeds verworven voor sprong werd nadien nog meer uitge bouwd. Voor Jong KWB Elversele loopt de suksesreeks echter nog een beetje verder. Na de zekerheid van de titel nog voor de Paasperiode werden nu ook al de halve finales om de bekers van Het Vrije Waasland - Radio Land van Waas be reikt. Na de uitschakeling van FC Corner door RC Raap in Walivo's bekervoetbal, wor den de Hamse kansen in deze bijkomen de kompetitie als zeer ernstig be schouwd. In het verleden was FC Corner ook al tot de laatste vier doorgedrongen en tegen VKW 70 is dat nu weer bereikt. De gasten als de kampioenen uit de zaterdagse tweede afdeling B speelden in de Durmegemeente echter een zeer goiJe eerste helft. Toen was VKW 70 ook duidelijk de gevaarlijkste ploeg met serieuze doelkansen voor Ivan Van Wau- we. Dirk Van Royen en Jerry Stevens zelfs meermaals. De afwerking stond bij de bezoekers echter niet op scherp afge steld en ook Henri D'Hoey als doelman hield de Wuitens in die periode dikwijls overeind. Bij FC Corner verliep het alle maal te krampachtig om VKW 70 ernstig te kunnen bedreigen en William Merckx als een eenzame spits was slechts spo radisch gevaarlijk. Toch werd een voor zet van deze laatste voor Guy Rooms voldoende om FC Corner even voor de rust aan een voorsprong te helpen. Een beetje tegen de gang van het spel in en na een vijftal minuten in de tweede helft stonden de ploegen terug gelijk. Op een aangeven van Frank Bruckenburg knikte Jerry Stevens raak. Lang bleef deze stand echter niet behouden en Serge Van Den Bossche nam voor FC Corner wéér voorsprong. Aan de rand van het zesde kwartier zorgde diezelfde Van Den Bos sche zelfs voor meer veiligheid. De match was toen eigenlijk al gespeeld en een moedig VKW 70 reageerde nog langs Martin Van Daele en Dirk Van Royen Zonder sukses evenwel en dan scoorde FC Corner tenslotte nog langs William Merckx. Een aantal afgetekende winstscores wa ren voor FC Spaans Kwartier en FC Be ckers ook voldoende om zich voor het bekervoetbal te kwalificeren. Voor de beide ploegen ook een toemaatje aan het schitterend seizoen met onderscheidelijk als kampioen in de zondagse tweede en derde afdeling. Tussen beide werd het dan ook een zeer spannende en sportieve match. Het eerste halfuur was vrij duide lijk voor FC Beckers met Leo Verbunt als de gevaarlijkste aanvaller en Blommaert met Vlassenroot als sterkmakers in hel middenveld. Nochtans bleef FC Spaans Kwartier overeind maar een strafschop van Vlassenroot bracht FC Beckers toet in het voordeel. De thuisploeg reageerde op deze achterstand nogal doelmatig met een bedrijvige Hilaire Kint en een snelle Robert Van Landeghem die op de drem pel van de rust met het hoofd nog gelijk stelde. In de tweede periode met FC Spaans Kwartier meestal als de betere ploeg, kwam FC Beckers nochtans weer op voorsprong. Een misverstand in de lokale verdediging werd toen door Jean- Paul Piray afgestraft. Bij de thuisploeg werden de inspanningen dan verdubbeld en op een vrijschop van Marcel Cockheyt was alles terug te herdoen. Als counter- ploeg bleef FC Beckers niet helemaal ongevaarlijk en op pogingen van Blom maert, Polfliet en Verbunt moest thuis-: doelman Steeman telkens gevat reage ren. De spanning in deze match zou trouwens nooit afnemen en op een tiental minuten van het einde scoorde Hilaire Kint voor FC Spaans Kwartier met een afstandsschot. Een beslissende goal ook want de felle reakties van FC Beckers: bleven nadien nog zonder resultaat. Walivo's bekerfinales Doordat SK Sint-Niklaas de eindronde in tweede nationale reeks heeft bereikt, is het terrein Puyenbeke voor Walivo's be kerfinales onbeschikbaar. Op zaterdag'' 16 en zondag 17 mei worden deze thans gespeeld op het stedelijk sportterrein De Witte Molen aan de Azalealaan in Sint-Ni- klaas. (kim) v.y Voetbal. De Oostvlaamse selektie die tegen SK Terjoden speelde: Christophe Cornelis, Patrick De Pré, Koen Bambust, Cyrille Raes, Patrick Mooch, Chris Van Oudenhove, Peter De Vadder, De Wilde, Geert De Schrijver Danny De Petter en Chris De Deyn (da) Voetbal. Kampioenenploeg SK Terjoden: Gustaaf Vermoesen, Marc Bruylandt, Raphael Van den Eynde, Ueven Dekmbber, Bart Van den Borght, Mangi Pelenga, Dirk Van Oudenhove, Jan Kiekens, Cedric Meert, Mamik"De Blander, Jan Callebaut, Frederik Baert en Geert Van de Wiele (da) Jeugdvoetbal. Ook de preminiemen van KAVD waren op het jeugdtornooi van Hofstade. We zien ze hier me. hun lokale leeftijdsgenoten (da) Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Aalst speelden voortreffelijk i n-LJr^fr,fo/Vn /Wol Jeugdvoetbal. Ook Opa kwam zijn nazaten aanmoedigen tijdens het jeugdtornooi in Hofstade (da) evenveel ontgoochelingen opgelopen. Tijdens de laatste kalenderdag van het kampioenschap werd de eerste neder laag in eigen huis geleden en daardoor werd ook de titel in de zaterdagse top klasse aan FC Corner verspeeld. Blijk baar was dat bij de groen-witten nog niet helemaal verteerd want in Walivo's be kervoetbal tegen VK Woodstock 66, werd RC Raap ook al uitgeschakeld. In een zeer spannende en doelpuntenrijke match speelden de zaterdagse tweede klassers trouwens gelijk en in het bijko mend nummertje der strafschoppen scoorde VK Woodstock 66 eenmaal meer dan RC Raap. Een handicap voor deze laatste ploeg was wel de uitsluiting van José De Clercq aan de rand van het zesde kwartier. In kompetitieverband was FC Real Wit Pen 2 alleszins geen hoogvlieger. In de zondagse tweede afdeling B werd er op een zeer bescheiden negende plaats ge ëindigd en de ploeg uit Waasmunster scoorde dan ook een degradatie. Beter werden echter de resultaten in het beker voetbal en VK Siera 4, FC Briel, SK Moer- heide met de strafschoppen en FC Oost- berg werden toen telkens door FC Real Wit Pen op een zijspoor geschoven. Deze reeks werd tegen FC Oud Geel echter niet bevestigd. De zaterdagse topklasser scoorde in de Heidegemeente net niet de dubbele cijfers met driemaal in de eerste helft Jef De Sutter, Patrick De Clercq en een vrijschop van Alain Baluwé. Ook weinig weerwerk van FC Real Wit Pen in de tweede helft en de gasten scoorden toen langs Dirk D'Hondt (2), Frank Van Gijsel (2), Tom Van Cleemput en Patrick De Clercq. Sinds de aansluiting bij Walivo in '81 heeft FC Makkers al uitstekend gepres teerd. Als vice-kampioen in de zondagse tweede reeks tijdens het seizoen '84-'85 werd er nadien in de topklasse slechts éénmaal buiten de eerste vier geéindigd. Vooral de laatste kompetities waren uit zonderlijk met een tweede plaats, twee reekstitels en thans wéér vice-kampioen. Een periode waarin FC Makkers ook schitterde in het bekervoetbal en meer maals ook de finale speelde met winst in '86-'87. Thans kan de ploeg uit Lokeren In Walivo's cupvoetbal werden alle re- gioploegen al voortijdig uitgeschakeld. Als laatste vertegenwoordigers sneuvel den VK Siera, FC Corner en FC Bond- galm nog in de achtste finales. Door de interesse bij de ploegen wordt de verdere ontwikkeling daarvan nog in vogelvlucht gevolgd en voor de bekers van Het Vrije Waasland - Radio Land van Waas, heb ben FC Corner en RC Grembergen zich al voor de halve finales geplaatst. Opval lend in het voorbije bekerweekend waren ook nog de talrijke verrassingen Walivo's bekervoetbal In een tweetal weken tijds heeft RC Raap Jeugdvoetbal. De vriendenkring van SK Erembodegem kon ook dit jaar een jeugdploeg vieren die kampioen werd. Ook deze keer kwamen de preminiemen aan bod. In zeven jaar tijd behaalden ze de vijfde titel. In eer toespraak wees PR-man Jean-Pierre Dusong op de uitzonderlijke prestaties van de jonge snaken. Ond& leiding van trainer Freddy De Waele verloren ze geen enkele match en eindigden tenslotte met 11 punter, voorsprong op de tweede. Ze scoorden 176 doelpunten (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20