RC Grembergen - FC Oud Geel 0-0 (4-2) Moerstraat allicht naar finale Walivoteek I Walivo's match van de week Vlaams Sportverbond De Voorpost - 8.5.1992 - LIEFHEBBERSVOETBAL Na het afsluiten van Walivo's kampioen schappen wordt de volle aandacht op het bekervoetbal afgesteld. Tijdens het vori ge weekend werden daarvan de kwartfi nales gespeeld en om de bekers van Het Vrije Waasland - Radio Land van Waas, hebben RC Grembergen en FC Corner als regioploegen zich voor een volgende ronde geplaatst. J seizoen Over de kampagne '91-'92 is men bij RC Grembergen al uiterst tevreden. In de zaterdagse tweede afdeling A werd een schitterende derde plaats behaald en in de kwartfinales van het bijkomende be kervoetbal, werd de zondagse kampioen en topklasser FC Oud Geel uitgescha keld. Vooral het laatste resultaat behoor de tot de meerdere verrassingen van het voorbije weekend. Straks meer daarover en in verband met het kampioenschap, heeft RC Grembergen de verwachtingen alleszins ingelost. Een plaats binnen de eerste vijf werd destijds ook duidelijk vooropgesteld en met een reeks van twaalf wedstrijden waarin ook nog het maximaal aantal punten werd gescoord, behoorde RC Grembergen zelfs bij de vier ernstige titelkandidaten. Ook nog toen de reeks door het superieure FC Stille Vrienden als de latere kampioen werd onderbroken. Door het verlies na dien bij FC Wijnveld zou de Denderploeg voor de titel dan moeten afhaken en tenslotte kwam RC Grembergen slechts één punt te kort om vice-kampioen te worden. Ondanks het feit dat de paars- witten van voorzitter Wilmer Drieghe en Liefhebbersvoetbal. Oud Geel moest het opnemen tegen RC Grembergen voor de wedstrijd van de week Iv Zaterdag Beker 1/2 finale MOERSTRAAT heeft met een 4-0 over winning in de heenwedstrijd een ernstige optie genomen op een finaleplaats. Beker zondag Wijkagenten liet in deze 1/4 finale de verrassing optekenen. Daar waar er eerst werd gedacht om niet te spelen haalde de thuisploeg toch alle mogelijk beschikba re spelers te samen, AFC Cocktail had blijkbaar geen al te zware tegenstand verwacht en waren dan ook zeer ver baasd toen er 11 thuisspelers kwamen opdagen. De bezoekers namen wel de beste start en kregen ook enkele goede mogelijkheden om de score te openen, maar thuisdoelman Frankie Hermans speelde als in zijn jonge jaren en hield met enkele opmerkelijke saves de bezoe kers van de openingsgoal. Met nog enke le min. te gaan in de eerste helft moest ook Hermans zich gewonnen geven. 0-1 Na de pauze gaven de thuisspelers meer weerwerk en er werd een zeer genietbare partij voetbal gebracht. Dat in voetbal alles mogelijk is, werd nog eens bewe zen en wanneer de thuisploeg op gelijke hoogte komt na een own-goal probeert Cocktail nog terug te slaan maar een sublieme Hermans keert elk gevaar. Eindstand 1-1; strafschoppen dus. De bezoekers zijn blijkbaar zo verrast om dit resultaat dat de nodige koncentratie ont breekt bij het nemen van de penalties en doelman Hermans laat zich weer eens opmerken door de eerste bezoekende strafschop te stoppen. De thuisploeg voelt een verrassing van formaat binnen het bereik en knalt er drie binnen. Dit is meteen goed voor een 1/2 finale wed strijd aan huis tegen Hoop Vreugd. Hoop Vreugd, dat vorig jaar alles won wat er te winnen was, was de ganse wedstrijd op achtervolgen aangewezen tegen FC Den IJzer. Het werd op de valreep nog een riante 5-3 overwinning, 't Fort nam nogal gemakkelijk de maat van VK Zwijndrecht en won met 5-1. Door deze overwinning mogen de man nen van 't Fort het voor de 1/2 finale van de Beker aan huis opnemen tegen hun rechtstreekse belagers in de kompetitie Drij Boeren. Drij Boeren won overtuigend van Kommersanten met 10-2! Zondagnamiddag Hier werd de allerlaatste wedstrijd afge werkt en ook na deze speeldag is er geen kampioen gekend. Een testwedstrijd tus sen 't Fort en Drij Boeren zal de beslis sing moeten brengen in een toch wel merkwaardige kompetitie. Toen rond de jaarwisseling Fina Trou- bleyn alleen aan kop stond had niemand dit verloop kunnen voorspellen. Maar voor het zo ver was kreeg Drij Boeren nog de thuiswedstrijd tegen AFC Cocktail voor de voeten. De eerste helft werd zeer snel gespeeld. Drij Boeren met De Dijcker als draaischijf probeerde de forcing te voeren maar de verdediging van Cocktail speelde erg rustig. Het eerste grote gevaar noteerde men op de 15e min. als De Dijcker Eric, De Winter Adri in het straatje stuurt. De gemeten voorzet komt bij Van Lande- ghem Rudy, die met een prachtige halve omhaal de bezoekende doelman kans loos laat. Na dit doelpunt nemen de be zoekers het initiatief over en bouwden enkel goede aanvallen op. 5 min. na het openingsdoelpunt staan de ploegen weer gelijk wanneer doelman Van Strij- donck zich half verkijkt op een harde schuiver van Van Remoortere Kris. De bezoekers voelen dat er meer in zit. Zo moet Van Strijdonck zijn doelgebied ver laten om de bal te ontzetten voor Van Hemelrijck. De laatste 5 min. zijn werke lijk vuurwerk. Van Hemelrijck is sneller dan zijn bewaker en spurt de ganse lijn af, maar Verbraecken Geert trapt naast de hobbelige bal. De Dijcker bedient weer De Winter Adri, die een loeier afvuurt tegen de binnenkant van de paal maar De Dijcker is goed gevolgd en de bordjes staan 2-1Nog maar net afgetrapt of de bal komt bij Packolet Danny en die laat vanop 25 m doelman 'Tsyen Alain kans loos. Voordat de bezoekers bekomen zijn gaat De Winter Adri solo, zet 3 spelers in de wind en geeft doelman 'Tsyen weer geen kans. Rust 4-1. Na de koffie kontroleert de thuisploeg de wedstrijd, Na 9 min. onderschept Van Hemelrijck een bal van Raymaeckers en kan alleen op doel afgaan, maar kan niet besluiten. De wedstrijd verwatert en de overwinning van Drij Boeren komt niet meer in gevaar. 't Fort opende na 5 min. reeds de score als Van de Velde Mare een strafschop laag omzette. 7 min. later verhoogt Has san tot 2-0. Hoop Vreugd speelt echter goed mee en geeft de thuisploeg geen duimbreed toe. Op de 14e min. kan D'hooghe Luc milde ren tot 2-1Op het ideale moment, juist voor rust, maakt Van de Velde Mare er 3-1 van. Van de Velde is goed bij schot want 7 min. ver in de tweede helft is het weer raak: 4-1Van dan is het gewonnen spel voor 't Fort dat nog verder uitloopt met twee doelpunten van Maes Andy in de laatste 10 min. De Zon heeft de rode lantaarn in deze reeks. Nu werd met 2-6 cijfers verloren van VK Herleving. Dat Wepogro met 10-2 ging winnen te gen het achttal van FC DB II Yaris kon niet voorspeld worden in de eerste helft. De bezoekers hielden, ondanks de numerie ke minderheid goed stand en bereikten de rust met 2-1In de tweede helft wer den ze echter onder de voet gelopen en inkasseerden nog een zware nederlaag. ATS en 't Sleperke maakten er een partij aanvallend voetbal van. Beide ploegen kregen kansen bij de vleet. ATS toonde zich een betere afwerker en won deze wedstrijd met 3-1 Fina Troubleyn stelde de derde plaats veilig met een overwinning bij het voor laatste geklasseerde Woodstock '66. De bezoekers haalden beide punten binnen met 2-3. Ondanks de nederlaag toch een goed resultaat voor de thuisploeg. KLASSERING 1Drij Boeren 30 24 3 3 129- 34 51 2.'t Fort 30 24 3 3 112- 30 51 3. Fina Troubleyn 30 22 3 5 116- 37 49 4. AFC Cocktail 30 21 5 4 95- 30 46 5. 't Sleperke 30 17 8 5 120- 46 39 6. Wijkagenten 30 15 8 7 77- 43 37 7. FC II Yaris I 30 12 12 6 56- 70 30 8. VK Zwijndrecht 30 13 14 3 86-100 29 9. Real Kastel 30 12 13 5 59- 50 29 10. Wepogro 30 12 14 4 69- 76 28 11. VK Herleving 30 9 15 6 67- 76 24 12 ATS 30 7 18 5 55- 78 19 13. Hoop Vreugd 30 6 17 7 51- 75 19 14 Statievrienden 30 4 17 9 38-100 17 15. Woodstock '66 30 3 24 3 40-150 9 16. FC De Zon 30 1 28 1 26-201 3 UITSLAGEN Beker zondag Hoop Vreugd-Den IJzer 5-3 't Fort-VK Zwijndrecht 5-1 Wijkagenten-AFC Cocktail 1-1 strafschoppen 3-0 Drij Boeren-Kommersanten 10-2 Beker zaterdag 1/2 finale heen FC Moerstraat-'t Stamineeken Zondagnamiddag kompetitie ATS-'t Sleperke 't Fort-Hoop Vreugd Wijkagenten-Statievrienden Woodstock '66-Fina Troubleyn Drij Boeren-AFC Cocktail FC De Zon-VK Herleving Wepogro-FC DB II Yaris I KALENDER Zaterdag Beker 1/2 finale terugwedstrijden Real Hansevelde-RBS Hoger Op (D'Hollander) (De Vroe H.-Roels L.) FC Moerstraat-'t Stamineeken (gesp. 1/05) Zondag Beker 1/2 finale AFC Cocktail-Hoop Vreugd (De Bock-Peersman) (V der Schraelen) 't Fort-Orij Boeren (De Wael-V. Vlierberghe) (Van Boven) coach Eddy Van Uytvanck reeds in de eerste ronde van Walivo's bekervoetbal werden uitgeschakeld door de derde klasser FC Rif, werd in de kompetitie Het Vrije Waasland - Radio Land van Waas toch de kwartfinales bereikt. Een tiental afgetekende winstscores in het kam pioenschap waren daarvoor blijkbaar voldoende en meteen werd RC Grem bergen ook de schotvaardigste ploeg van Walivo's zaterdagse tweedeklassers. Om dit sukses te bereiken was destijds de aanwerving van een vijftal nieuwe spelers niet helemaal onbelangrijk en on langs nog werd bij RC Grembergen ook het klublokaal gewijzigd. Dit is nu geves tigd bij Patrick en Monique in taverne The Fox aan het stadion van KAV Dender- monde. Sinds de «fusie» met FCR Sparta werd bij FC Oud Geel uit Sint-Niklaas ook een zondagse ploeg opgestart. Nogal suksesrijk trouwens want bij het debuut in '89-'90 werd er al kampioen gespeeld in de tweede reeks en als topklasser scoorden de geel-blauwen nadien een meer dan behoorlijke vijfde plaats. De ploeg, waarbij coach Bob Colman door bepaalde omstandigheden zou afhaken, presteerde in het afgelopen seizoen nog beter. Aanvankelijk nogal duidelijk als titelkandidaat en door FC Oud Geel met Dirk Van Royen, Mark Blommaert, Peter Spittaels en Patrick Goris als nieuwe spelers, werd deze trend ook verder doorgetrokken. Het puntenverlies bleef nogal beperkten op een uitzondering van FC Makkers na, zouden de anderen stel selmatig op een fatale achterstand wor den gespeeld. Voor FC Oud Geel werd de laatste kalenderdag echter beslissend voor de titel en dat is nu ook al de tweede in drie seizoenen tijds. Beter kan moeilijk en als toemaatje speelde de ploeg van Eric Van De Leur of de nieuwe klub- coach, ook nog de kwartfinales voor de bekers van een regionaal weekblad... Een aantal gemiste kansen Bij RC Grembergen stonden de verwach tingen voor deze bekermatch niet bijster hoog. Vooral ook omdat doelman Ivan De Cock tijdelijk afwezig bleek en insgelijks door bepaalde omstandigheden, waren puncher Eddy De Moor en Gwen Hoor- naert ook niet beschikbaar. Een nood- ploeg dus met veldspeler Geert Van Uyt vanck tussen de palen en ondanks het ontberen van Michel Schelfaut, Jean- Pierre De Rijcke, Dirk Van Royen en Willy Marin bij FC Oud Geel, werden aan die ploeg toch de betere winstkansen toege meten. Misschien ergens logisch en na dat RC Grembergen eerst in het doelge bied van FC Oud Geel verzeilde, nam de gastploeg het overwicht met Firmin Heir- baut als de centrale figuur in het midden veld. De aanvalsakties der bezoekers werden toen ook door een technisch beter spelpeil gesteund en RC Grember gen kreeg het soms moeilijk. Ook bij een aantal hoekschoppen maar als bij de plaatselijke ploeg naar de buitenspelval werd gegrepen, konden de gastaanval- lers meermaals worden afgeremd. Een weifeling werd echter bijna fataal en op een doorsteekpas van Firmin Heirbaut kon een afgezonderde Dirk D'Hondt voor FC Oud Geel afdrukken maar Willy Moens keerde de bal nog van de lijn. Een gelukkig moment trouwens voor RC Grembergen waarvan doelman Van Uyt vanck in het eerste kwartuur toch maar zelden werd bedreigd. Bij die situaties hield de nummer één van RC Grember gen zijn ploeg ook telkens op een voor treffelijke manier overeind. Aanvallend kwamen de paars-witten er echter niet aan te pas en Rik Drieghe als een eenza me spits werd toen in de verdedigingslijn bijgeschoven. Voor RC Grembergen al leszins een pluspunt en de gasten ge raakten duidelijk minder in het lokale doelgebied. Ook al omdat Erik Raem- donck, Ivan Delcroux en vooral Roger Sterckx zich in het middenveld beter zou den manifesteren en FC Oud Geel verloor daar ook een beetje de greep op de match. Dit was blijkbaar voldoende voor RC Grembergen om een bepaald even wicht te kunnen afdwingen met in het tweede kwartier langs weerskanten slechts weinig doelgevaar. Nochtans werd het lokale zelfvertrouwen enigszins aangescherpt met een tweetal vrij goede mogelijkheden. Een vrijschop van Erik Raemdonck scheerde de dwarsligger en bij een niet onaardige aktie van Peter De Troyer, knikte Davy Tonnelier rakelings naast. Toen was RC Grembergen ook meer in balbezit en werden de Wase kampioenen soms naar een verdedigen de stelling gedrongen. Die ploeg was trouwens in het derde kwartier nog wei nig gevaarlijk. Alleen op een counter waarbij Rachid Houllich van RC Grem bergen zich een slippertje veroorloofde en daarvan kon Daniël De Grave niet profiteren. Ook niet toen Rik Drieghe door gastspeler Mark Delcor werd uitge schakeld want toen hield doelman Van Uytvanck de poging van de bezoekende aanvaller. Door andere verplichtingen moest Rik Drieghe, het sleutelstuk van de lokale verdediging, het voor de tweede helft laten afweten. Ondanks deze noodge dwongen wissel bleef RC Grembergen toch het meest aandringen met kansen langs Ivan De Cock en Peter De Troyer. Een betere thuisploeg dus met ook méér agressiviteit en voor FC Oud Geel was het toen al duidelijk dat de verdere kwalifika- tie geen makkie worden zou. Temeer omdat de technische kwaliteiten der gasten het meestal moesten afleggen tegen het wilskrachtiger patroon van RC Grembergen waarbij Roger Sterckx in het middenveld zich nog altijd als een belangrijke draaischijf manifesteerde. Aan het uur moest Mark Delcor dan door een kwetsuur afhaken en zonder wis selspelers kon FC Oud Geel met tien verder. Geen gunstige vooruitzichten dus tegen een RC Grembergen dat wel een bepaald overwicht afdwong maar weinig of geen doelkansen kon forceren. In het laatste kwartier kantelde de match echter terug in het voordeel der gasten. De techniek kwam toen weer meer aan bod en bij een der zeldzame kollektieve akties met ook een vijftal aflossingspunten, schoot Luk De Corte voor FC Oud Geel hopeloos over. Bij een volgende gele genheid waarbij de plaatselijke verdedi ging en ook goalie Van Uytvanck werden uitgeschakeld, faalde een afgezonderde Dirk D'Hondt dan voor het verlaten doel- kader. Even later knikte hij nog een uitste kende kans tegen de paal en het gebrek aan een degelijke afwerking zou bij FC Oud Geel nog zuur opbreken. Toen wenkte ook al de bijkomende reeks straf schoppen en in de slotminuten wisselde RC Grembergen doelman Van Uytvanck voor Frangois De Bock. Deze laatste werd bijna nog verrast dooreen kopstoot van Mark Blommaert maar de logische brilscore bleef toch behouden. Beslissend toemaatje Een surplusje dus ook voor het uitste kend leidende scheidsrechterstrio met Roland Windey, Dirk Beniers en Georges Lamote. Dit toemaatje werd trouwens bijzonder spannend met de eerste po ging van Mark Blommaert al tegen de dwarsligger voor FC Oud Geel. Voor de gasten alleszins geen gunstige aanloop temeer omdat RC Grembergen zijn riva len telkens op een doelpunt afstand kon houden met goals van Ivan Delcroux, Erik Raemdonck en Davy Tonnelier. Twee maal geraakte FC Oud Geel toen nog langszij via Dirk D'Hondt en Firmin Heir baut maar als Patrick Goris aan de beurt kwam, werd die poging geweerd door doelman De Bock. Alle aandacht was nu op Peter Van Ranst gevestigd en voor RC Grembergen faalde de middenvelder niet. Meteen kon FC Oud Geel het bij dit bekervoetbal al vergeten en de ontgoo cheling der Wase kampioenen werd na dien ook nog verder doorgetrokken... De ploegen RC Grembergen Geert Van Uytvanck (84' Frangois De Bock), Davy Tonnelier, Rachid Houllich, Erik Raemdonck, Peter Van Ranst, Willy Moens, Ivan Delcroux, Roger Sterckx, Frangois Lievens, Rik Drieghe (46' Ivan De Cock) en Peter De Troyer. FC Oud GeelWerner Heirbaut, Alain Baluwê, Peter Spittaels, Mark Blom maert, Ronny Van Royen, Luk De Corte, Patrick Goris, Firmin Heirbaut, Mark Del cor, Dirk D'Hondt en Daniël De Grave. Gele kaartMark Blommaert (FC Oud Geel) Spelleiders Roland Windey, Dirk Be niers en Georges Lamote. (kim) Wedstrijden 1/4 finales Walivobeker 1. Raap - Woodstock 66 2. Witte Pen II - Oud Geel I 3. Makkers - SK Bosdorp 4. Avanti - Portaels 3-3 (3-4) 0-9 5-5 (3-4) 3-1 Wedstrijden 1/4 finales «Het Vrije Waasland - Radio L.V. Waas 1RC Grembergen - Oud Geel II 0-0 (4-2) 2. Altodie - Jong KWB Elver 1-3 3. Corner - V.K.W. 70 4-1 4 Spaans Kwartier - Beckers 3-2 Kompetitiewedstrijden Temsica - Sportarena 2-4 Jong Pekton - FC Rif 4-1 Favo - Luitentuit II 4-1 Wedstrijden 1/2 Finales Walivobeker 15.00 u.: Oud Geel I - SK Bosdorp (9 mei) - Berniers A. (W. Van Overmeire) 14.30 u.: Avanti - Woodstock 66 (9 mei) - Deckers (Foubert - Windey) Wedstrijden 1/2 finales «Het Vrije Waasland - Radio L.V. Waas» 10.00 u.: Jong KWB Elversele - Corner (10 mei) - Baert (Boenne - Van Vlierberghe) 15.00 u.: RC Grembergen - Spaans Kwartier (9 mei) - Janssen (Van De Voorde - \sBadrani) J gesp. 12.04 Liefhebbersvoetbal. RC Grembergen in de wedstrijd van de week (iv)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21