Spannende momenten verzekerd Appels nam afscheid van ereklasse M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal 4 BBSSSSSSS SSWffBSWS S»«a3 BSWBïar-. B5BSBSSB» Nog over Edo-Waterval (0-10) 22 - 8.5.1992 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Dat kan men nu reeds vooropstel len als op het uitstekende veld van V. V. Bouw op 9 mei de finales door gaan en hiermee een succesjaar afsluiten van het M.T.S.A. gebeu ren. Al te vaak wordt er gespot met zowel het M.T.S.A. als andere lief hebbersverbonden als zijnde café ploegen. Wie zich zulks nog durft laten welgevallen kent naar ons in den want de eerste aftrap wordt spannend vervolg dreigde te worden na abnormaal noteren. Er werd schitterend gegeven om 14.00 uur als Water- de herneming. Ondanks de sportiviteit gevoetbald en na amper 6 min, moesten die er op en rond het speelveld heerste gingen in de tweede helft 2 spelers met val-Rode Roos zullen moeten uit maken wie zich als algemeen kam pioen mag kronen, om 16.00 uur elkaar in de clinch, wat meteen tot gevolg volgt dan de apoteose van het had dat de 2 boosdoeners terecht wer- M.T.S.A. gebeuren 1991/92 als de den uitgesloten door de alert fluitende finalevan de beker wordt gespeeld scheidsrechter. Even dreigde het uit de tussen Excelsior-Nieuwe Wijk. Hoe hand te lopen toen een Rode Roos sup- deze ploegen tot deze finales kwa- porters zijn beheersing niet meer de baas ziens niet veel van voetbal. Iedere men kunt U verder uitgebreid lezen kon en trachtte het speelveld te betreden voetbalvereniging zowel uit de Bel gische, Nationale voetbalbond als het Liefhebbersverbond hebben als streefdoel een lokaal waar ver gaderingen of dergelijke zaken plaatsvinden. Zowel Anderlecht als Club Brugge zijn ooit ontstaan uit dergelijk initiatief maar door de vele sponsoring en kapitaalkrach- in dit volgende verslag. Honda-Rode Roos om het recht in eigen hand te nemen. de moedige derde klassers reeds op een 0-1 achterstand aankijken toen Danny Van Hauwermeiren de buitenspelval om zeilde en de al te traag reagerende verde diging in de wind zette en beheerst het ronde ding tegen de touwen werkte. Men dacht aan een heuse afstraffing maar algauw werd het vertrouwen van de be zoekers herwonnen en kwamen beter en feller uit de startblokken. Vooral toen de Gelukkig werd het onheil gauw teniet te traag reagerende van Goethem Hans gedaan en kon de wedstrijd zijn verder na 20 min werd gewisseld voor een MTSA-Lielhebbersvoetbal. Honda - Rode Roos (da) Ondanks de enorme belangstelling die beloop maken. Met 10 tegen 10 bleef de meer aanvallende verdediger, werd de men op den Osbroek kon ontwaren zon- wedstrijd aantrekkelijk om volgen, nie- partij heelwat spannender. Doch leek de Meteen wist V.V. Bouw dat het aanstaan- der enig politiekardon, daar de suppor- mand durfde een voorspelling maken wie klasse dujidelijker merkbaar daar de ge- ters in het M.T.S.A voor het voetbal a's winnaar uit de bus zou komen en partij is, dat de Zesbunderstraat in de Rozendreef een massa volk te verwach- komen, maar niet om op een of andere wierpen verlengingen zich op, tot plots de zaterdag 9 mei in eigen stadion als vaarlijke Bouw spitsen Van Helsewe en toeschouwers moeten toekijken hoe de ten is. Supporters laat U niet pramen en De Jonghe W. maar moeizaam tot een grootste eer te beurt valt aan Waterval- kom uw ploeg aanmoedigen. manier heibel te schoppen wat kan leiden Bombeeck G. aanlegde en tegen diens schot kwamen, vooral trainer Pinnewaert Rode Roos voor de finale der kampioe- schuiver had de Honda doelman geen ,J 1 Jj verhaal. In de slotseconden werd Honda door de voetbalgoden in de steek gelaten toen De Rijck P. op doel afstormde en beheerst de bal naast de doelman depo neerde, maar de staander de gelijkmaker verhinderde. Al bij al een gevleide zege voor Rode Roos dat volgende week su per gemotiveerd zal moeten zijn wil het in de finale van kampioen uit eerste afdeling Waterval winnen. Waterval-Bouw 3-0 Eveneens op den Osbroek B waar het uit Wichelen komende Waterval als thuis ploeg Werd geloot liep de anders simpa- thieke en gul lachende voorzitter De Thaey er maar bedroevend bij. Vooreerst was er de afwezigheid van een paar en kapitein Pannekoeck A. speelden zich nen. Het bestuur van de nieuwe tweede in de kijker, daar hun verdedigend werk klasser weet nu langzaam waar het af was en er nauwelijks een doorkomen schoentje knelt, en is reeds volop in de aan te pas kwam. Scheidsrechter Van running om voor volgend seizoen voor de Zaterdag 9 mei 1992 om 14.00 u. Finale Supercup Rode Roos-Waterval En om 16.00 uur Finale M.T.S.A. beker Excelsior-N. Wijk den Steen floot uiteindelijk de rust met nodige versterking aan het zoeken, deze kleine 1-0 voorsprong. In de tweede Het beloofd zaterdag op het terrein van Terrein V.V. Bouw Zesbunderstraat voor helft begonnen de bezoekers iets aggre- V.V Bouw een heuse voetbaldag te wor- bij sporthal ten Rozen, siever aan de wedstrijd, mede dankzij de den, al het nodige wordt reeds voorbe- middenvelders Merckx W en Van der reid om de toeschouwers alles naar hun Speeten die de lokale doelman tot enige zin te maken, want zoals men nu reeds reddingen noopte en even de gelijkmaker kan vooropstellen mits de zon van de in de maak leek. Het onheil werd tijdig door de lokale ploeg doorzien en toonden onder impuls van Baeyens M. en Cri- stiaens P. hun individuele klasse en lieten merken dat zij niet voor niets kampioen werden in de hoogste afdeling. Een paar schitterende één twee's zorgden voor het Er zijn ruime parkeermogelijkheden in de Rozendreef. Wees tijdig aanwezig zodat U niets mist van dit voetbalfestijn. Georges titularissen die op onbegrijpelijke wijze tweede doelpunt, de aalvlugge Cristiaens MTSA-Lief hebbersvoetbal. Honda - Rode Roos (da) tige voorzitters tot een hoger ni- tot holiganisme. Gelukkig zijn de Aalste- veau opgeklommen. Waar vooral naars van het goede hout gesneden. Bui de spelers zich rijkelijk belonen na ten enige scheldwoorden aan het adres het spelen van een andere kompe- van de scheidsrechter (wat men nog titie wedstrijd en de inkomprijzen altijd de sfeer noemt) blijft het meestal telkenjare de hoogte ingaan, zodat rustig, zo ver zelfs dat de supporters van het voor de gewone mens haast beide ploegen naast elkaar het gebeuren onbetaalbaar wordt. Dit is de laats te jaren heel voelbaar geworden tussen pot en pint verder kunnen napra- met dien verstande dat meer en ten over vreugde en verdriet. Dit keer was niet waren komen opdagen en anderzijds is er het droevige nieuws dat ruim 7 spelers het liefhebbersvoetbal verlaten, daar deze door provincialer Lede werden opgemerkt en met klinkende munt wer- P. dribbelde voorbij zijn tegenstander en werkte beheerst 2-0. Scheidsrechter Van den Steen die tot dan toe niet onaardig leidde ging echter in de fout toen een doorgebroken aanvaller brutaal werd on- den gestrikt om Lede volgend seizoen uit heruit gehaald, ledereen verwachtte de de depressie te helpen. Met geld koopt zwaarste sanctie (rood) maar het werd men de boter zegt het spreekwoord, wat enkel met geel bestraft tot woede van de weeral eens bewaarheid werd, en deze spelers de aangename sfeer en kame- thuisspelers. Gelukkig was de wedstrijd geen brutale bedoening er werd ondanks meer voetbalsupporters 's zaterd agsnamiddag naar het liefheb- die hen werd beloofd. Maar voorzitter De op het veld bekijken, en na de wedstrijd za| 20a|s mn hem ken, n|# bjj de tussen not en Dint verder kunnen naora- pakken b)jjven zi„0n en ï0|genrfseiz0cn opnieuw een degelijke ploeg op de been brengen, daar mag men nu reeds op wedden. Maar in "deze wedstrijd tegen raadschap wisselen voor het vele geld de inzet behoorlijk sportief gespeeld, - maar deze zware overtreding verdiende wel degelijk de rode kaart. Maar met 11 het niet anders toen beide ploegen op het veld hun opwachting maakten, mochten tegen 11 toonden de Wichelaars zich tot het betere elftal wat resulteerde in een derde doelpunt dat van de voet kwam van 'der bomber' Frank Van Heck, die met bersvoetbal komen kijken, vooral zij voor ruim 250 300 toeschouwers |<ampj0en bouw kon men nauwelijks iets een loeier de 3-0 eindstand vastlegde. het M.T.S.A. plukt hiervan de tijdens de match tonen dat ze waard Voetbal. In Hamme werd er uiteraard duchtig gevierd in de voetbalkroe gen (Iv) KORFBAL vruchten. Iedereen kan gratis naar waren. Dat er er spannend aan toe ging een of meerdere wedstrijden ko- mocht scheidsrechter Van Delsen me- men kijken, zonder de bedoeling teen ervaren nadat hij de normaal aange- veel geld uitte geven en na enkele duide Van Impe Eddy verving, die in drankjes ontspannen en voldaan laatste instantie de aanduidingskommis- naar de huiselijke kring kunnen te- sie er van op de hoogte stelde af te zien rug keren. Want dat er in het van zijn aanduiding. Het werd een heerlijk M.T.S.A. bijwijlen schitterend voet- S Ook tijdens de laatste speeldag van het naars moesten immers op het veld van weken, aldus Ann Schuddinck Appels bal wordt gespeeld kon men af en toe een glimp zien van dei zon die ve|dk^balsei20en 1991.-92 slaagde Kwik met 11-6 de duimenleggen. dat^^^wSpWtveim broek waarnemen waar de 4 kam- appel hoeft te zijn. Het begin van de pioenen uit elke reeks het tegen elkaar moesten opnemen wie op 9 het rode blazoen van schepen De Meer- mei uiteindelijk de superkampioen leer en geregeld het Honda doel bestook- wordt. Vooral de wedstrijd Honda- ten. Deze laatsten konden echter geen Rode Roos trok de aandacht van beroep doen op hun sterkste opstelling, heelwat toeschouwers. Met ruim daar een paar van hun type spelers onge- 200 a 300 waren ze op terrein C motiveerd afwezig bleven, wat voor heel- aanwezig om deze spannende en wat aanpassingsproblemen zorgde. Net stresserende match bij te wonen, bij het ingaan van het tweede kwartier Niet minder leuk was de wedstrijd kwamen de voor de gelegenheid aange- Waterval-Bouw dat op terrein B duide bezoekers op voorsprong, toen plaats vond. Jammer genoeg kon Cornand B. staalhard binnenduwde 0-1, deze wedstrijd niet zoveel aan- wat voor heelwat opschudding zorgde, dacht trekken daar de Wichelaars van de aanwezige supporters die hun zoals ik zelf kon opmaken meer vreugde uitschreeuwde dat het de toeri- eerste hërtt werd volledig beheerst door de wacht te slepen De Dendermonde' zelfde spelvedoop als de voorbije volledig in mekaar stuikt aandacht schenken aan de finale, zodat men nu reeds kan voorop stellen dat er op 9 mei in de Zes- stische wandelaars in het naburige korfbal in Lebbeke. Van scholieren tot rekreanten, allemaal op de foto (foto guy) stadspark opschrikte. De sfeer werd nog opgedreven toen de Honda aanhangers bunderstraat voorbij de sporthal hun spelers tot meer aggressiviteit aan ren Rozen een massale opkomst maanden en deze het voor de rust voor mag verwacht worden. Naar schat- de gelijkmaker zorgden toen De Munck ting zullen zo'n 500 toeschouwers D. zegevierend uithaalde. Deze 1 -1 rust- de ganse namiddag verwend wor- stand gaf het spelbeeld weer van wat een x-N Ik voel mij verplicht om de heer Fiers van antwoord te dienen. Ik kan gerust aanvaarden dat hij de firma Gates Europe en de heer Verley- sen in bescherming wil nemen, maar is hij wel op de hoogte van wat in die bewuste periode aan gang was Het artikel van veertien dagen geleden berust op ware feiten. Er zijn getuigen genoeg om dat verhaal te bevestigen. Het gaat dus niet op de schuld in mijn schoenen te schuiven. Om verdere eskalatie te voorkomen gaan we niet dieper op die feiten in. Nu wat de sportverslaggeving betreft, zijn het niet alleen de gebeur tenissen op of rond het veld die de aandacht verdienen. Ook wat er naast de echte manifestaties gebeurt mag de lezer niet onthouden worden, al bestaat er dan een kans dat de betrokkenen hier niet tevreden mee zijn. Ik blijf dus bij mijn standpunt en daaraan kunnen de beweringen van de heer Fiers niets veranderen. Georges BILJARTEN Bij de rust wees het skorebord een 7-5 stand aan. Appels zou in die tweede speelhelft nog slechts één keer skoren: in de allerlaatste minuten, vanop de straf- worpstip. Tevoren echter had Kwik al te vaak kunnen rekenen op de medewer king van de scheidsrechter die tegen de Dendermondenaars niet minder dan zes strafworpen blies. De Appelse korven werden geskoord door Annette Verstraeten (2), Dirk Duym, Frank Janssens en Frank De Schrijver. Atlantis organiseerde tornooi tussen twee palen Vorige zaterdagmiddag was de Atlantis- familie, van scholier tot rekreant, present om deel te nemen aan het eerste tornooi 'Tussen twee palen'. Een initiatief van speler en jeugdtrainer Robin De Backer. Bij dergelijke wedstrijd komt het erop aan, binnen een tijdspanne van maksi- mum een kwartier, tien korven te skoren. De twee palen staan daarbij, op 6,5 m, diametraal tegenover elkaar. De ploegen bestaan uif elk twee spelers. In totaal namen niet minder dan 48 spe lers deel. Het tornooi groeide, via schif tingen, kwart en halve finales uit tot een spannende bedoening, waarin uiteinde lijk het tweetal Carla Van Rossem-Alain Muysewinckel met een 10-5 eindstand de overwinning behaalde tegen het duo Cindy Meersman-Mario Bernard. De overwinnaars kregen naast een be- i ker, ook bloemen en een prachtig ge schenk. De uitslag: 1. C. Van Rossem-A Muysewinckel j 2. Cindy Meersman-Mario Bernard 3. Steven Callaert-Patrick Ottoy Chr. Vercauteren-F. Cornelis 5. Rudy De Backer-Guy De Backer Chris De Backer-Cindy Mertens J Van Bocklandt-F. Van Bocklandt Sally Callaert-lnge Buggenhout Biljarten Biljartklub De Wippers uit Lebbeke sloot haarseizoen af met een eetmaal. Zij bestaat al zeven jaar en Dergelijk tornooi moet ongetwijfeld een is tan plan óm er minstens zoveel bij te doen. In de streek heeft zij reeds een behoorlijke reputatie opgebouwd bisnummer krijgen. in vriendschappelijk golfbiljart (foto guy) Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1992 | | pagina 22