1 Kastel stoot door naar de volgende ronde X Aalsterse Sportmaand één groot feest Kaatsen in Buggenhout Kaatsen in Kerksken 24 - 8.5.1992 - De Voorpost KAATSEN Bevordering Zele Durmen 8 Opstal Pelote 15 Ruststand 4-8 Voor Opstal was dit treffen op Zele Dur men de eerste wedstrijd van het huidig seizoen nadat de als eerste geprogram meerde wedstrijd tegen Wieze moest uit gesteld worden wegens een voetbaltor- nooi. Beide ploegen bleven in de beginfa- ze in eikaars nabijheid tot 3-3. Dit was wel de fout van de gasten die menigmaal de bal buiten de lijnen deed belanden bij de opslag zodat Durmen steeds in de wedstrijd kon blijven. Wanneer het keer- derstrio de ballen aardig terugsloeg kon de thuisploeg geen gepaste tegenzet vin den om de opgang van de bezoekers te stuiten. Pelote liep vrij vlot uit tot 3-6 en de rust werd ingegaan bij een 4-8 stand. De tweede helft verliep in dezelfde sfeer als de eerste helft. Buggenhout stevende met schitterend spel naar een 4-10 en 5-13 voorsprong. Het mindere spel van Rony Wouters zat hier voor iets tussen, maar een schoonheidsfoutje van de be zoekers die bij een 6-13 tussenstand een gemakkelijke kaats zagen verloren gaan bij een 40-40 gelijke stand en ook het derde punt zag men in de brand opgaan. Een verdiende zege voor Opstal, met als grootste uitblinker Dirk Goossens, als kleinmidden. Robby Seghers kan tevens op een goede prestatie terugblikken. Vol gend weekeinde moet Opstal een dubbe le konfrontatie afwerken, zaterdag tegen Wieze en zondag tegen Kokejane, de twee titelkandidaten. Ingeval van dubbele winst voor Pelote zouden zij wel eens de derde hond kunnen zijn die met het been gaat lopen. v.s «Ook dit jaar belooft de Sportmaand één groot feest te worden waar het nog écht om sport gaat, om sport in zijn ware gedaante, waar fair-play, gezelligheid, kameraadschap nog belangrijk zijn en niet moeten wijken voor «hogere waarden»...» Aldus Willy Coen, voorzitter van de Aalsterse stedelijke adviesraad voor de sport. Lagere I Merchtem 2 Kerksken 15 Ruststand 1-8 Een heel zwakke thuisploeg, zodat de overwinning zeker niet onverwacht kwam, maar dat de bezoekers de kon- centratie bewaarden om zeker het derde punt binnen te halen, strekt hen tot eer. Als uitblinkers noteerden we Eddy Huys en Andy De Ville. Lagere II Kerksken 15 Opstal 4 Een gemakkelijke klus voor de thuisploeg want Pelote kon maar weinig weerwerk bieden tegen een ontketend spelend Mi- chiels, waarin Dany Beerens en Jef Cal- lebaut tot de hoofdpionnen behoorden. Jeugd Baasrode HTR 10 Kerksken 2 De eerstejaarsminiemen liepen er voor spek en bonen bij, maar er moet leergeld betaald worden. Voor Andrè De Smedt is er werk aan de winkel wil hij de spelertjes op een noemenswaardig peil brengen. Bevordering Kerksken 15 Kastel 4 Ruststand 8-3 De thuisploeg kende een blitzstart en ze opende met een 5-0 voorsprong. Huys en De Ville keerden bijna tegen honderd procent en tijdens de tweede helft kon den de bezoekers geen noemenswaardi ge tegenstand meer bieden. De twee spelers die momenteel op een uitstekend peil akteren zijn Eddy Huys en Andy De Ville. Tegen de goede opslagbeurten van de thuisploeg kon Rap en Vlug weinig weerwerk bieden en De Ville keerde er vier tussen de palen als schotmidden en Steven De Rijck, met drie stuks en de koordspelers André De Nayer en Erik Cooman elk twee stuks. Hun volgende wedstrijd is de plaatselijke derby tegen Nieuwerkerken, die na een goede openingswedstrijd wel een inzin king kennen. Van Kerckhoven start in deze derby op de bank en de keuzeheer zal het moeilijk hebben om iemand voor hem naar de kant te halen want de ploeg draait momenteel goed als een kollektief geheel. Wat staat er de eerstvolgende dag en zoal op Sportmaand-program- ma? Wandelsportvereniging De Kadees - Aalst richt op zaterdag 9 mei '92 een wandeling in. Er wordt gewandeld onder het tema «Lente dag op Termuren». Start en aan komst zijn voorzien in de polyvalen te stadszaal, Gaston De Schepper straat 4, Erembodegem. Er kan ge wandeld worden naar keuze over: 7 km omloop via de natuurgebieden Gerstjens en Osbroek, 13 km. via de Kapellemeersen, Ten Bos en de Bouckhoutberg, 20 km. 7 km. om loop 13 km. omloop. Er kan ver trokken worden tussen 8 en 15 uur, aankomst afsluiting uiterlijk om 18 uur. Deelnemen kost 30 fr. Na af loop worden wandelboekjes met zorg afgestempeld en krijgt men gratis een originele postkaart. (Voor nadere informatie: bel Lan- gelet Willy 053/21.11.62 of De Vos Wilfried 053/70.10.01. Zaterdag 9 mei '92 organiseert de stedelijke sportdienst van 9 tot 18 uur, in het Sportcentrum Osbroek, een «Bedrijfssportdag». Even een blik op het programma: Om 9 uur: ontvangst op het sekreta- riaat (cafétaria Osbroek, Frans Blanckaertdreef Aalst). Van 9.30 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 17 u.: tornooien zaalvoetbal (ge speeld op 't veld) en tennis-dubbel- spel. Van 12 tot 13 uur: Atletiekwedstrij den heren/dames, 100 m., 1500 m., kogelstoten, aflossingswedstrijd (4 x 200 m). Van 13 tot 14 uur: barbecue. Van 13.30 u. tot 17 uur: fietstocht van 80 km. - gemiddelde rijsnel heid 20 km/uur. Ook volleybal- tornooi. Om 17.30 u.: prijsuitreiking en re ceptie. Vermelden we nog dat familieleden en werknemers kunnen deelnemen van een begeleide wandeling in het natuurgebied Osbroek. Start: 14 uur. Aankomst 17 uur. (Laarzen noodzakelijk! Er is ook een spelnamiddag voor zien, van 10 tot 17 uur, voor kinde ren van 2 tot 6 jaar van de deelne mers aan de Bedrijfssportdag. Za terdag 9 mei wordt, vanaf 14 uur, op het nieuw beklinkende wegdek van de Dorpsstraat te Meldert, de «12e Stratenloop van Meldert» georgani- Nationale III Reeks B Beker van België: eerste ronde Custinne (Namen) 15 Kastel Rap en Vlug 11 Ruststand 7-8 De bezoekende Kastelse ploeg had slechts tien spelen nodig om door te gaan naar de volgende ronde. Het vol stond dus voor de Vlaamse boys om de wedstrijd onder controle te houden. Custinne kreeg zodoende nooit de kans om meer dan twee spelen uitte lopen. De bezoekende ploeg maakte dan op een vlotte manier gelijk en het stond zelfs bij de rust met 7-8 aan de leiding. Onmiddellijk na de rust pakte Kastel het negende spel en daarop liet men bij de thuisploeg alle moed in de schoenen zakken. Het was duidelijk dat Kastel ster ker was, nooit in werkelijk gevaar zou komen Toch kreeg de sportieve thuis ploeg de eer de overwinning op te strij ken. Belangrijk bericht De uitgestelde kompetitiewedstrijd, die aanvankelijk op 1 mei 1992 gepland was (Kastel-Terjoden) gaat door op zaterdag 23 mei 1992. Tweede ronde van de Beker van België: Kastel speelt thuis op Tweede Pinkster dag. 8 juni om 15.00 uur tegen Rebaix. Supporters op post!! Resultaten Eerste ronde (2 mei 1992) Brussegem - Feluy 15-12 Ham-sur-Heure - Terjoden 11-15 Custinne - Kastel 15-11 Pupillen Kastel 10 Terjoden 1 De bezoekers boden geen noemens- waardie tegenstand. Kastel was de bete re ploeg in zowel het opslagwerk als bij het keren. Bij winderig weer kon de thuis ploeg bij de rust een 5-1 voorsprong uitbouwen De uitblinkers van dit treffen waren Wouter Wielandt en De Decker Jeroen. Er viel wel een vervanging te noteren. Jan Van Brempt verving De Dec ker Koen. Samenstelling Kastel: Wouter Wielandt, De Decker Jeroen en Koen, Tim Vossole, Jan Van Brempt en Wesley Verhelst. Brussegem 3 Kastel 10 (ruststand 1-7). De eerste overwinning voor het jeugdig Kastel. Een verrassende overwinning met Kristof Vermeir als grote uitblinker. Samenstelling Kastel: Wannes Heirweg, Sven Huyiebroeck, Kristof Vermeir, Ludo Colman, Bart Peeters. Liga Vlaanderen Jeugd Juniors Grimminge 5 Kastel 13 De jonge, eerstejaars juniorsploeg van Kastel deed vriend en vijand verbaasd staan. Dit Kastelse team won tot op dit ogenblik al zijn wedstrijden en staat dan ook samen met Idegem aan de leiding van het klassement. Tijdens deze speeldag werd ook Grim minge het kind van de Kastelse rekening. Een bijzonder gesmeerd en gemotiveerd Kastel kwam tussen de lijnen. Koordspe- ler Van Broeck geeft de toon aan De Clercq is de slimste tussen de lijnen, terwijl achterman De Winter steeds weer keihard uithaalt op zijn keerderspost. De Lille op grootmidden staat nog niet op punt, maar dat komt nog wel. Ook eer- ste-jaars kadet Van Driesche laat zich in dit puik gezelschap niet kennen. Ploeg- verantwoordelijken Leunis en Burill kun nen zeker en vast in hun nopjes zijn. De wedstrijd was er een zonder veel geschiedenis. Kastel stond met 1 -7 voor en het had geruime tijd uitzicht op een vlotte driepunter. De vlotte zege kwam door een te grote nonchalance toch nog even in gevaar in de tweede helft, waarbij Kastel te veel ballen buiten de lijnen le verde. Miniemen Kastel 10 Brussegem 3 Hoewel alle miniemen van trainer Steels en hulpcach De Waele op een na allemaal eerste jaars zijn, stonden deze jongens in hun eerste reeks goed hun mannetje. Zij staan nu na deze overwinning samen met Opstal aan de leiding van de rangschik king. Ondanks dat feit twijfelt coach Steels een beetje aan de kansen van 'mannen'. Week na week vertoeven zijn beste spe lers regelmatig op de bank. Zo krijgt iedereen natuurlijk spelgelegenheid. In elk geval een lovenswaardig initiatief. Nochtans voelt deze jeugdige ploeg met Steels Junior, Vlaeminck en Van Cau- wenbergh als toonaangevende figuren aan, dat een nieuwe gewestelijke titel binnen hun bereik ligt. Ondanks fel verweer kon Brussegem geen vuist maken tegen een enthousiast spelend Kastel. De uitslag spreekt voor zich... Nationale III Reeks B Hellebecq 14 Kastel Rap en Vlug 15 De flink aangemoedigde thuisploeg wou absoluut niet verliezen voor eigen volk. Maar ook de bezoekers wilden hun lei dersplaats niet prijs geven. Dit hield de belofte in, dat de wedstrijd op het scherp van de snee zou betwist worden. Het werd dan ook een keiharde bedoening, spel na spel. Dit werd dan nog in de hand gewerkt door een off-day van Danny Van Duysen, die reeds bij een 4-4 stand naar de koord verhuisde en op achterman werd vervangen door Jo Van Daele. Ge lukkig voor Kastel is deze laatste een polyvalente speler en hij bewees weer eens dat hij voor Kastel van nut is. Het zou tenslotte de Kastelse opslag zijn, zeer sterk en zeer ver de hele wedstrijd, die het verschil zou maken. Hierdoor liep Kastel tot 4-7 uit. De ruststand werd bij 6-8 vastgelegd. Kaatsen. Na het vertrek van Van Snick bij Tollembeek is de Kastelse speler Luk Vermeer de toonaange- ver. Zijn ploeg won met 15-3 tegen Baisy-Thy (vh) Hellebecq liet echter niet zo maar begaan en werkte zich met uitstekend keerders- werk in het zug van de bezoekende ploeg Het werd zelfs 8-8 en in het vol gende spel faalde een ontgoochelende Van Duysen in het tamis een gemakkelij ke kaats en vanaf dat ogenblik was Kastel op achtervolgen aangewezen. Het was dan via Johan Van der Stricht, de beste man op het terrein met een opslag eerste nationale waard, dat het bij 9-9 gelijk kwam. Zelfs met tegenwind keerde hij nog drie keer over, maar dan verzwakte Van Daele op achterman en de thuis ploeg leek regelrecht op een overwinning af te stevenen. Een uiterst zenuwachtig Kastel leverde in deze periode ook meer maals buiten de lijnen. Bij een 14-12 achterstand gaf niemand nog een cent voor de bezoekers En toch,... opnieuw was het uitblinker Van der Stricht die met puik opslag- en keerderswerk de thuis ploeg deed buigen voor zijn overmacht. Ook Van Duysen, weer op zijn keerders post deed zijn duit in het zakje en vertoef de in beter doen. Bij 14-14, het laatste spel, maakte hij met een sterk opslagspel uit. Beide ploegen keerden elk vijf keer over Hellebecq leverde 15 ballen buiten en Kastel 21 seerd voor jeugd en veteranen. De deelnemende verenigingen komen uit Moorsel, Baardegem, Affligem, Lebbeke, Mazenzele, Opwijk, Mol- lem, Dendermonde, Zele, Grem- bergen, Aalst en Lokeren. Om 14 uur lopen de 6 tot 10-jarigen (400 m.), om 14.15 uur lopen de 11 tot 12-jarigen (700 m.), om 14.30 uur de 12 tot 15-jarigen (1400 m.). Om 15 uur komen de veteranen (+35 jaar) aan de beurt en om 15.30 uur iedereen (5,10 of 15 km.). Start: Dorp 36 te Meldert. Prijsuitreiking: huis Van Mooi (bij Herman), Dorp 1, Meldert om 18 uur. Ook gymnastiek staat zaterdag 9 mei op het Sportmaandprogramma. De turnkring Aalst organiseert dan, om 15 en om 20 uur, in C.C. De Werf, Molenstraat 51 Aalst het «Bewegingsfestival 1992». Het be stuur beklemtoont: «Omdat een be wegingsfestival zonder kleuters geen turnfeest van onze kring kan genoemd worden, zijn het alleen onze allerjongste spruiten die dit keerverlof krijgen. Voorde rest zijn we er allemaal terug... hoewel, weer anders! Komen kijken maar!...» Al le afdelingen van Turnkring Aalst zijn alvast present. De prijsuitrei king is in de schouwburg C.C. De Werf voorzien rond 21.30 uur. Zaterdag 9 mei van 14 tot 17 uur biedt Motorentoerisme Club Cobra's Aalst aan iedereen de mo gelijkheid om kennis te maken met het motorrijden en motorentoeris- meclub Cobra's, aan de hand van een gratis rondrit als passagier voor een tocht van 10 km. doorheen de Aalsterse regionen. Afspraak aan café Ensor, St.-Anna- laan 53, Aalst. Zaterdag 9 mei wordt ook basketbal flink gepromoot. De jeugdafdeling van damesbasket balclub Erembodegem wenst met een jeugdbasketbaltornooi voor meisjes, van 9.30 u. tot 18.30 u. in de sporthal H.R.I..O. Cesar Haelter- manstraat (zijstraat- Boudewijn- laan) Aalst, een mooi Seizoen af te sluiten. Deelnemende klubs zijn: pupillen Stars Gent, Knesselare en D.B.C. Erembodegem, ook minie men Osiris, Sgolba Aalster, Laarne en D.B.C. Erembodegem. Tijdens dit seizoen kende de jeugdwerking van D.B.C. Erembodegem een stij gende belangstelling en een groeiend aantal speelsters. Ze tra den aan met pupillen, miniemen, kadetten en junioren en eindigden allen op mooie ereplaatsen in de provinciale kompetitie. Tijdens dit jeugdbasketbaltornooi komen deze diverse reeksen aan bod en het ligt dan ook in de bedoeling van D.B.C. Erembodegem het damesbasket verder te promoten in de Aalsterse regio. De prijsuitreiking is voorzien in ca fétaria Sporthal H.R.I.T.O. om 18.45 uur. En B.B.C. Erembodegem staat op 9 mei in voor de organisatie van een jeugdbasketbaltornooi voor jongens, miniemen, pupillen en mikroben in sporthal Denderdal, j Kortestraat 14 Erembodegem. j Deelnemende klubs zijn Laarne en B.B.C. Erembodegem (pupillen en mikroben), Wezenvrienden Ge- raardsbergen, Waasland St.-Ni- klaas, Eksaarde en B.B.C. Erembo degem (miniemen). De eerste wed strijden vangen aan om 9.30 uur, de laatste wedstrijd is voorzien om 17 uur. Prijsuitreiking: sporthal Den derdal om 17.30 uur. Op 9, 10, 16 en 17 mei, telkens van 13.30 u. tot 19 uur, gaat te Gijzegem, Drapstraat (wijk Hoek) het 13e jeugdtornooi jeugdvoetbal (duivel- tjes, pré-miniemen, miniemen en knapen) door. Op het programma: zaterdag 9 mei: schiftingen duivel tjes en miniemen; zaterdag 10 mei: troosting en finales; zaterdag 16 mei: schiftingen pré-miniemen en knapen en zondag 17 mei: troosting en finales. Prijsuitreiking: 17 mei om 19.30 uur in de kantine van het terrein F.C. Wilskracht Gijzegem. Zondag 10 mei om 14 uur wordt op de atletiekpistc Osbroek, Frans Blanckaertdreef Aalst, de «Lurloop Memorial Jurgen De Nil» georgani seerd door Spiridon Aalst. Als ver eniging van afstandslopers kiest Spiridon Aalst voor een uurloop op de atletiekpiste. Elke deelnemer zal j weten wat zijn/haar afgelegde af- i stand is gedurende 1 uur. Ze noe- men deze organisatie «Uurloopme- morial Jurgen De Nil» ter nage- j dachtenis van hun vriend en klubge- noot die op 10 december 1991 door een werkongeval om het leven kwam. Prijsuitreiking: cafétaria Os broek om 18 uur. En op zondag 10 mei, om 15 uur, staat de 8e Faluinfjesjogging op het Sportmaandprogramma. Een orga nisatie van de Faluintjesjoggers. Deze 8e Faluintjesjogging met start en aankomst aan de Kloosterstraat te Moorsel, loopt over een heuve lend parkoers, met afstanden van 5, 10 en 15 km (1, 2 of 3 rondes). De jogging is toegankelijk voor wande laars, joggers, atleten en rolstoelat leten. Deelnameprijs is 150 fr. Iede re aangekomen deelnemer ont vangt een prachtige medaille en neemt gratis deel aan een tombola met waardevolle prijzen. De eerste drie aangekomen deelnemers (m/v) ontvangen een prachtige trofee en een waardevolle prijs. Prijsuitrei king: Kloosterschool, Klooster straat Moorsel, om 17.30 uur. Over het verdere programma van «de Aalsterse Sportmaand» lees je vol gende week wel meer in onze eerst volgende De Voorpost-editie!

De Voorpost | 1992 | | pagina 24