Finalisten kaatsbeker bijna gekend Kaatsen in Kastel Verrassend Oudegem Schitterend Baasrode V.A. Kaatskalender Knap tegen Aalst, tegenvaller tegen Baarde- gem De Voorpost - 8.5.1992 - 25 KAATSEN De eerste nederlaag van Jaco's is een feit. Als je dat vóór de wedstrijd had durven beweren dan zou je direkt het bekende gebaar met de vinger aan de slaap hebben gezien. De thuisploeg, in een mindere dag, gaf haar eerste punt van de kompetitie weg. De bezoekers met Misotten, Arthur De Plecker, Vic Meeuws, Jean Van Damme, Verhulst, Luc Verstrepen en Danny Eeckhaut speelden een verstandige lutte. Eeven zag het er wel benard uit bij een 7-4 tussenstand. Nog voor de rust werd het echter 8-7. De wedstrijd was even wichtig en boeiend. In de tweede periode kregen we eenzelfde scenario: wisselen de kansen en een gelijkopgaande stand. De gekwetste Tuur De Plecker had veel moeite om tussen de lijnen te blijven en een onderlinge verschuiving was daar van het gevolg. Het bleef een nek-aan- nek-race. De Jaco's, nochtans opper machtig in het opslagvak, slaagden er maar niet in om afstand te nemen van de Filosofen. Van 10-10 werd het 14-14 en 40-40. De thuisploeg aan de opslag en een kaats halfweg het grote spel. De opslag, nochtans prachtig geplaatst, werd schitterend teruggewerkt door Vic tor Meeus. De bal kwam nog terug maar net niet ver genoeg om de kaats te win nen. Eindstand 14-15. Uiteraard een lichte ontgoocheling bij de mannen van café Half Time. Intense vreugde daarentegen bij de bezoekers. Gelukkig is de sport nog steeds onberekenbaar. Uitslagen Reeks I Jaco's-Oudegem 14-15 Kl.Octaaf-Sportvr. 15-9 Welkom-Hopland 15-13 Reeks II Backer-Jempy's 15-7 Rapide-Ware's 12-15 Groendalers-Eurika 15-8 Klieksken-Moerstraat 6-15 Kalender Reeks I Oudegem - KI.Octaaf (16u00) Jaco's - R. Verheyden Hopland - Sportvrienden Reeks II Jempy's - Moerstraat Groendalers - Klieksken Bakerklub - Rapide Eurika - Ware's Kaatsen. Kastel Rap en Vlug (Lagere I) kreeg wel een nieuwe uitrusting maar verloor met 15-4 tegen Kerksken (vh) Hogere III Rode Kastel Rap en Vlug ruststand8-6 Toen een overigens goede scheidsrech ter R. Huys de wedstrijd op gang floot, kwam de regen met bakken uit de hemel. Toen hij 4 uur later deze emotionele wedstrijd affloot regende het nog steeds. Maar dat kon de vijf Kastelse spelers er niet van weerhouden hun vreugde luid keels uit te schreeuwen. Kastel startte 'gehandikapt', zonder een zieke Jo Van Daele. In zijn plaats werd junior Peter Van Duysen aan de koord opgesteld. Hij had enkele behoorlijke tussenkomsten in huis, maar zou toch in de hitte van de strijd tenondergaan. In een later stadium werd zijn vervanging dan ook noodzakelijk. Kastel kwam nochtans met drie overge- keerde ballen van Danny Van Duysen en 1 van Van der Stricht meteen met 2-0 voor. Maar Rode, een ploeg met een zeer sterk keerderstrio begreep het niet zo goed en stond in een mum van tijd met 3-2 voor. Vanaf dat ogenblik zou uitblin ker Rudy Smedts, grootmidden bij.de thuisploeg, ervoor zorgen dat Kastel de hele wedstrijd op achtervolgen was aan gewezen. De ruststand werd op 8-6 vast gelegd. Bij 8-6 en 40-40 stand keert Van der Stricht knap over en Kastel sluit aan bij 8-7. Toch werd het opnieuw 12-9. Steels verving dan Peter Van Duysen. Deze zet bracht duidelijk de nodige ommekeer. Bij 13-10 keerde Kastel 4 ballen over en bij 13-12 gaf de bezoekende ploeg een 0-40 voorsprong uit handen. De grote ver dienste van de Kastelse spelers was, dat zij nooit het geloof in een overwinning hebben opgegeven. Bij een 14-12 achterstand pakten zij vlot de drie laatste spelen. Op het nippertje, maar verdiend. Kastel keerde 14 ballen over, tegen een zestal voor de thuisploeg. Deze laatste zal zeker en vast geen meeloper worden in de kompetitie. Junioren Kastel Rap en Vlug St. Anna Hamme Een flinke start van de thuisploeg, maar de gastheren moesten na een 3-1 voor sprong toezien hoe de bezoekers bij 3-3 op gelijke hoogte konden komen. Wan neer De Wilde zijn zeven ballen tussen de staken keerde, ging het skorebord via 5-3 naar 7-5 en dat was meteen de ruststand. Na de pauze won Kastel het zo belangrijk spel van de tweede helft en ze waren op weg naar een riante voor sprong, wanneer de scheidsrechter bij een 10-6 tussenstand een verkeerde be slissing nam waardoor een spel door de neus werd geboord. Bij de bezoekers was Frans Van Haver in goede doen en onder zijn impuls kon St. Anna een punt uit de brand slepen. On dertussen werd De Lille Peter ingebracht in de plaats van Serge Van Driessche. Een verdiende overwinning die kollektief werd behaald. Samenstelling van Kastelachterman De Bruyn J„ grootmidden Peter De Winter, kleinmidden De Clercq, koordspelers F. Van Driessche en Serge Van Driessche en als zesde man Peter De Lille. Deze week kregen we de derde ronde voor de Hamse kaatsbeker. De uitslagen zijn zo sterk afgetekend dat de drie fina listen zo goed als gekend zijn. Het ver schil is eigenlijk al zeer groot. De Keers- macker, ABO Van Driessche en Corner boys zijn zo goed als zeker de finalisten. Cornerboys 12 Invalboys 1 Dat de ploeg van het Hamse Tweebrug- genplein een sterke formatie heeft, wis ten we allang. Maar toch had niemand verwacht dat Invalboys zou afgetroefd worden. In het eerste gedeelte was het al duidelijk dat Jozef Meskens, Firmin De Vos, Mario Carels, Dirk Van den Abeele en Elie Verleyen geen tegenstand duld den. Zowel in de opslag als in de afwer king schenen die mannen van niemand lessen te moeten krijgen. Geen wonder dat Invalboys al in het eerste gedeelte van de wedstrijd moest terugkijken op een 6-1 achterstand. Na de rust bleek hetzelf de spelbeeld. De Cornerboys bleven het voortreffelijk doen en versmachtten de goede wil en de moed van de bezoekers. SK Corner 5 ABO Van Driessche 12 De lokale formatie is er niet in geslaagd om de bezoekers van Hamme Sint-Anna te verslaan. Wel hebben ze hard gestre den om ze het leven moeilijk te maken, In het begin gingen de bezoekers zich da delijk op winst zetten. De lokale ploeg beet zich echter vast en slaagde er in voor de rust nog twee spelen in te pal men, 2-6. Na de verfrissing verwachtte iedereen dat Corner nog meer zou gaan drukken. Maar dat gebeurde niet. Voorlo pig niet want de bezoekers konden ver der uitlopen. Naderhand schoot de thuis ploeg langs Boon en De Wilde uit haar krammen en begon ze nog een paar spelen af te knagen. Maar een échte bedreiging vormde ze toch niet. Al moet worden gezegd dat de thuisspelers niet altijd beloond werden voor hun moed. Want een paar keer lieten ze een spel ontsnappen op een 40-40 score. Trou wens, als we de vijftienen bekijken zit er niet zo echt veel verschil in36-49. Ons Vermaak De Keersmacker De ploeg van De Keersmacker schijnt het geweldig te zullen doen in dit seizoen. Nu werden ze de grote overwinnaars op de Rhoden Dries te Hamme Sint-Anna. De bezoekers met Fr. Windey, Marien, Ko- ckelkoren en de beide Van Asbroeck's hebben vrij vlug de maat genomen van de thuisploeg. Na de eerste ronde al een forse 0-6 score. Zwaar overdreven von den de lokale supporters. En dat kan wel. Maar in de tweede helft konden ze toch dit idee niet hard maken want Ons Ver maak met Fr. Van Kerchove, De Bus en vrienden kon in die periode amper één spel laten optekenen. En dat was echt niet veel. Het wordt nu afwachten wat de retour wedstrijden zullen geven. (h.v.c.) Kaatsen. Kastel R. V. (Hogere III) moest een afgelaste wedstrijd spelen tegen Hellebecq en won met 14-15 (vh) Hogere li 10.5 15.00 VA Baasrode-Ham sur Heure Hogere III 10.5 15.00 Terjoden-Halle Kastel R&V.-J. Volders Bevordering 9.5 15.00 Opstal P.-Wieze Sp. 10.5 15.00 Grimminge-Aalst H. Zele D.-VA Baasrode Denderbelle XV-Wieze Sp. Galmaarden-Herdersem Opstal P.-E.Kokejane Junioren 8.5 18.30 Iddergem-St.A.Hamme 9.5 10.00 Galmaarden-Zele D. 10.5 9.30 T.Buggenhout-Grimminge Lagere I 10,5 15.00 Lagere II 9,5 15.00 Denderbelle XV-Nieuwerk. Terjoden-Opstal P. 10.5 15,00 Kerksken-Wieze Sp. Kadetten 8,5 18.30 St.A.Hamme-VA Baasrode 9.5 10.00 H.Erembodegem-Baasrode HTR Miniemen 10.5 10.00 Opstal P.-Baasrode HTR Kerksken-Kastel R&V. Terjoden-Wieze Sp. 10.30 Hamme Z.-Brussegem 13.5 18.30 Wieze Sp.-0pstal P. Herdersem-Brussegem Pupillen 9.5 10.30 VA Baasrode-Terjoden 10.5 09.00 Hamme Z.-VA Baasrode Brussegem-Nieuwerkerken 10.00 Brussegem-Opstal P. Wieze Sp.-Herdersem Zele D.-Kastel R&V.A Kastel R&V.B-Zele D.B Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde Jaco's - BJ Oudegem 14-15 2e Nationale Baasrode V.A. 15 Rebaix 3 Bevordering Baasrode V.A. 12 Aalst 15 Voor hun eerste kompetitietreffen kreeg het pas gepromoveerde Baasrode V.A. titelkandidaat Aalst op bezoek. De ver wachtingen lagen vrij hoog bij de jeugdi ge thuisploeg die in de bekerwedstrijden een voortreffelijke indruk had gelaten. Het werd weliswaar een nederlaag maar ook de bezoekers waren vol lof over dit jeugdige V.A. dat zeker niet ontgoochel de. Integendeel, Aalst moest al zijn routi ne aanwenden om Willaerts en C° van zich af te houden want na 0-1 brak het jonge geweld onstuimig los. Vooral grootmidden Wim Claes keerde bijzonder sterk in die beginfase en ook achterman Verhelst en kleinmidden Joos zorgden voor sensatie zodat het 5-1 werd. Maar een opgeschrikt Aalst maak te dan langs Meulemans en De Rijcke van enkele jeugdzonden bij de thuisploeg gebruik om de bordjes gelijk te hangen en alhoewel Bart Claes en Willaerts out standing waren aan de koord, kon Aalst gaan rusten met een 6-8 voorsprong nadat het even fout ging bij de opslag van V.A. Het werd 5-10 maar Willaerts her stelde de rust bij zijn jonge garde en met sterk keren van W. Claes en T. Joos naderde Baasrode tot 9-10. Maar Baas rode bleef onzuiver in de opslag (9-12). Maar bij 40-40 in de volgende spellen gaf de rijke ervaring van de bezoekers de doorslag zodat deze bijzonder aantrekke lijke wedstrijd eindigde op 12-15 winst voor Aalst. 3 mei Baardegem 15 V.A. Baasrode 10 Tijdens de oefenwedstrijden had Baarde gem twee opdoffers gekregen van Baas rode V.A. zodat men in de Aalsterse deelgemeente zich al had voorbreid op een minimale kans op puntenwinst. Maar het liep anders want bij 1 -1 moest groot midden Wim Claes eruit met armkwet- suur en Baasrode coach Joos moest zijn ploeg volledig herschikken. Hiervan kon Baardegem gebruik maken om een 5-2 voorsprong uit te bouwen want ook ach terman Verhulst diende af te zakken naar de koord met een lichtere armkwetsuur. Zo werd het verrassend 8-2 aan de rust. Maar zo had P. Willaerts het niet begre pen en samen met T. Joos bracht hij Baasrode terug tot 11-9. Een paar missers aan de koord en enkele slechte opslagen stopten echter het V.A. offensief, de verwachte aansluiting kwam er niet zodat een gehandicapt Baasrode de zege moest laten aan Baar degem dat zelf niet besefte wat er hen overkomen was. Bij Baasrode hoopt men nu dat de kwetsuur van Wim Claes niette erg is want dat zou wel eens roet in het eten kunnen gooien voor het verder kom petitieverloop. Jeugdkaatsen Brussegem B 4 Baasrode V.A. 13 Baasrode begon sterk aan de wedstrijd. Met goed verzorgd spel liepen zij uit tot 0-4 vooraleer de thuisploeg zijn eerste en enige spel kon binnenhalen. Voor de rust stond het 1-7. Na de pauze hetzelfde spelbeeld en een op alle plaatsen sterker Baasrode liep als maar verder uit (3-11). Brussegem B bleek duidelijk niet in staat om een punt te halen tegen een demon strerend V.A. en verder dan een 4e spel raakten zij niet. E De wedstrijd begon spectaculair toen bij 40-40 Rudy Wielandt aan het langste eind trok na een schitterende rally. Me teen waren de meer dan 300 toeschou wers In de gepaste stemming gebracht en als ook de vier volgende spellen in het voordeel van een sterk gemotiveerde thuisploeg werden beslecht, sloeg de vlam definitief in de pan. Telkens bogen Nissens en Koek een 40-40 stand om in winst en orkestmeester Wielandt leidde zijn ploeg naar 7-0. Toen V.A. even faal de in de opslag werd het nog maar eens 40-40 en een dubieuze beslissing van de scheidsrechter zorgde ervoor dat Rebaix toch één spel binnen haalde voor de rust (8-1)Van een verrassing gesproken want Rebaix stond met zijn aankopen hoog gekwoteerd in 2e nationale. Maar ook na de rust spreidde V.A. een over macht ten toon die naar 12-1 leidde. Nissens bleef sterk keren en ook Van Duysen en Koek lieten zich niet pramen terwijl aan de koord het duo Quisquater- Wielandt voor sensatie zorgden. Maar dan viel Quisquater uit met een steeds hinderende kniekwetsuur en werd ver vangen door de jonge Bart Claes. Dit schade echter niet aan de kollektieve kracht van de thuisploeg want met een sterke opslagbeurt maakte hij op 14-3 het V.A. succes rond. Bij Baasrode V.A. is men terecht bijzonder tevreden over de prestaties en men kijkt benieuwd uit naar het zware weekeinde dat hen nu wacht. Vrijdag wordt de uitgestelde wedstrijd in Gembloux gespeeld, zaterdag gaat men naar titelfavoriet Thieulain en zondag komt Ham-Sur-Meuse zijn opwachting maken aan de Broekkant. En nu hopen dat Quisquater kan gerecupereerd wor den... Baasrode V.A. speelde met Wie landt, Quisquater, Koek, Nissens, Van Duysen en Bart Claes. E. Kaatsen Hamme-Zogge won de derby tegen Sint-Anna met 15-4 (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 25