W. Daem (E+), J. Van Slycke (E), A. Van Woensel (D) en G. Van Lierop (C) Achtste N Beker Italiaanse invasie Gemeenteschool van Lebbeke 26 - 8.5.1992 - De Voorpost WIELRENNEN WAOD-veteranen op zaterdag in Lovendegem De gelukkige Johan Van Slycke die als plaatselijke renner te Lovende gem de bloemen kon meepikken. Uiterst rechts Willy Daem, overwin naarvan E+. Voor de eerste maal in de WAOD-ge- schiedenis werd een wielerwedstrijd ge organiseerd te Lovendegem. De man die daar borg voor stond was D-renner Jo han Van Slycke. Hij had een prachtige omloop uitgekozen en met medewerking van enkele prominenten was hij er in gelukt een prachtige koersdag te laten doorgaan. Dat deze organisatie geslaagd was werd direkt na de wedstrijd bewezen daar er al sprake was van een tweede organisatie. De inrichters konden, met een leuk lenteweertje. 84 renners ver welkomen. Om de veiligheid van de renners te waar borgen moesten de reeksen E en E+ gezamenlijk starten. Alle renners die een achterstand van 2 minuten opliepen wer den onverbiddelijk uit da koers genomen. Wat een contrast met wedstrijden van amateurs of beroepsrenners waar de tijdsverschillen enorm kunnen zijn en nog steeds mag verder gereden worden. Het hoge tempo was er de schuld van dat van bij het begin van de wedstrijd verschillen de renners in moeilijkheden verkeerden. Het werd een ware afvallingswedstrijd. Halfweg koers reden nog een 20-tal ren- Wielrennen. In Moerzeke had de jaarlijkse koers voor brandweerlui plaats. Reeds na enkele ronden was de vermoeidheid te zien (vh) Wielrennen. De plaatselijke renners Freddy Moortgat, André Van Rieten Pierre Mettepenningen namen deel aan het kampioenschap voor brand weermannen. Mettepenningen werd meteen kampioen van Oost-Vlaan- deren (vh) Ghislain Van Lierop en August Van Woensel, respectievelijk winnaars bij de C- en D-categorie. ners van de 48 vertrekkers vooraan. Met nog 4 ronden te gaan konden zes renners zich loswerken: René Fiers, Pierre Ry- ckewaert, Johan Van Slycke, Piet Mar- chand, Roger Vermeersch en Georges Cornand (allen E-renners). Achter deze kopgroep werd nog een trio gevormd door Jerome Wille, Edward Marien en de plusser Willy Daem. De vogels waren echter gevlogen. Johan Van Slycke wilde zo graag alleen de finish bereiken maar werd steeds gecounterd door Piet Mar- chand. Geen nood echter, Johan zou de klus dan maar klaren in de eindspurt. Met sprekend gemak liet hij de anderen ach ter zich. Pierre Ryckewaert was zijn naaste belager vóór Piet Marchand en de rest. Bij de drie achtervolgers werd Willy Daem de onbetwiste winnaar van de E- plus reeks. Daar werd Marcel Mortier tweede vóór André Van Oost en Lievin Troch. In de C- en D-categorie, met 36 deelne mers, trok Ghislain Van Lierop reeds in de tweede ronde ten aanval. Terwijl ie dereen dacht dat het maar een spelletje was ging hijzelf onmiddellijk in zijn kan sen geloven en ging fors door. Een steengoede Frangois Letters slaagde er nog in, dank zij een formidabele inspan ning, tot bij Van Lierop te komen. Met méér dan 1 minuut voorsprong reden zij de laatste ronde in. Merkwaardig toch als men deze mannen ziet fietsen, men stelt zich automatisch de vraag wat er ge beurd is in de jeugd van deze mensen. Kregen zij geen kans om te koersen, hadden zij geen goede begeleiding, was de zin er niet om te trainen, kortom hoe komt het dat zij geen echte renners ge worden zijn. In de laatste ronde was Ghislain Van Lierop nog sterk genoeg om zijn vluchtgezel los te gooien en alleen de aankomstlijn te bereiken. Het peleton, waaruit niemand nog wegraakte, diende zich aan voor de spurt om de derde plaats. Deze machtsspurt, op bonkige kassei, werd gewonnen door Willy Roels vóór Maurice Van Petegem, Pierre Bemel- mans en August Van Woensel, die nog maar eens de zegebloemen wegkaapte bij de D-categorie. De uitslagen: Cat. E1Willy Daem (Erembodegem); 2. Marcel Mortier: 3. André Van Oost; 4. Lievin Troch; 5. Maurice Verbeke; 6. Albert Kesteloot; 7. Lucien Van der Meer- schaut; 8. Walter Coussens; 9. Daniël De Pauw; 10. Jos Verhaert. Cat. E; 1. Johan Van Slycke (Lovende gem); 2. Pierre Ryckewaert; 3. Piet Mar chand; 4. René Fiers; 5. Georges Cor nand; 6. Roger Vermeersch; 7. Jerome Wille; 8. Edward Marien; 9. Frans Van Looveren; 10. Roger Verhelle. Cat. D: 1. August Van Woensel (Ber- chem); 2. Raoul Lampaert; 3. Carlos De Clercq; 4. Paul Vervliet; 5. René Meul; 6. Willy Puimège; 7. Maarten Vinck. Cat. C: 1. Ghislain Van Lierop (Lovende gem); 2. Frangois Letters; 3. Willy Roels; 4. Maurice Van Petegem; 5. Pierre Be- melmans; 6. Freddy Van Impe; 7. Lucien Pieters; 8. Mare Michiels; 9. Edilbert Keppens; 10. Gilbert Van Heugten. Volgende wedstrijden Zaterdag 9 mei 1992 te Oostakker, Rood Hekken. Start om 14.00 uur voor cat. E en E+ (afstand 48 km) en om 16.00 uur voor cat. C en D (af stand 53 km). Zaterdag 9 mei 1992 te Ressegem, Ressegemstraat. Start om 15.00 uur voor cat. A en B (afstand 76 km). Zondag 10 mei 1992 te Lochristi, Hyfte. Start om 13.30 uur voor cat. E en E+ (afstand 53 km) en om 15.30 uur voor cat. C en D (afstand 65 km). Zondag 10 mei 1992 te Moerzeke, Hammestraat. Start om 15.00 uur voor cat. A en B (afstand 83 km). Uitslagen van de wedstrijd vrijdag te Baaigem Cat. E1André Van Oost; 2. Remi De Moor; 3. Marcel Mortier; 4. Walter Cous sens; 5. Daniël De Pauw; 6. Maurice Verbeke; 7. Sylvère De Vos; 8. Leon De Rick; 9. Jean Portaels; 10. Maurice Van Heule. Cat. E: 1Pierre Ryckewaert; 2. Johan Van Slycke; 3. Edward Mariën; 4. Roger Vermeersch; 4. Frans Van Looveren; 6. Frans Nees; 7. Lucien Asseau; 8. André Bruneel; 9. Albert Kesteloot; 10. Eric Matthijn. Cat. D; 1August Van Woensel; 2. Eric Bultinck; 3. Carlos De Klercq; 4. Robert Gobert; 5. Willy Puimège. Cat. C: 1Willy Gillis; 2. Luc De Ryckere, 3. Ghislain Van Lierop; 4. Edilbert Kep pens; 5 Leo Vanderschoot; 6. Gery George; 7 Jan Moes; 8. John Heyn- drickx; 9. Francis Helleputte, 10. Gilbert De Coster. Elk Zijn Recht - Haaltert Quiévrain: 26.4.92 Oude: 146, los: 9 uur 1Wed. Van den Bremt - Haaltert: 1968,33 - 9.30.25. 2. Van Londerzele W&F3. Van Geert Emiel, 4. De Smet Alfons. 5. Van Lon derzele W&F, 6 Staelpaert Marcel. 7. Me- ganck Marcel, 8&9 Sonck Herman, 10 Van Londerzele Luc, 72 Van Den Broeck Robert - 1390,21 - 9.42 43. Minivoetbal Vandaag vrijdag start voor de achts te keer de Beker van de Gemeente school. Volgens leeftijdskategorie wordt er in drie reeksen gespeeld. Bij de jongeren zullen De Lootens hun titel moeten verdedigen tegen Rapide Lebbeke. Bij de ploegen boven de 30 jaar is Kleding Octaaf weer de favoriet, al scheelde het vorig jaar niet veel te gen Het Voetlicht, dat meer dan ooit gemotiveerd is om deze Beker te bemachtigen. In de reeks boven de 40 jaar zal de Olympische gedachte zegevieren, samen met de ontspanning na de match. Er wordt gespeeld op vrijdag 8, za terdag 9, zondag 10, vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 mei. Wielrennen. In Moerzeke werd weer gereden voor de titels bij de brandweermannen. De B-reeks staat hier klaar voor het vertrek. Het moet geen lachertje zijn met die helm en laarzen (vh) Wielrennen. De Kastelse amateur Herman Van Haver heeft blijkbaar nog een goed oog in het lopend seizoen (vh) Wielrennen. Amateur Gino Vercammen uit Hamme wacht nog op de goede konditie (vh) O.V.W.B.-wielrennen Zowel start als aankomst hadden plaats op de Schermanshoek in Sint-Agatha- Berchem. Wegens de vakantie was de opkomst van de veteranen vrij mager en er werd besloten om twee uitslagen op te maken, de A- en B-reeksen samen en de C- en D-reeksen bijeen. In de eerste reeks was het de Italiaan Giuseppe Salesse die zich de snelste toonde, vóór Antonio Cecchinato en Yvan Bonnet. In de tweede reeks (C+D) was het nog maals Julien Logier die het haalde vóór Omer Van Molle en Marcel Jacobs. Uitslag A+B: 1. Giuseppe Salesse, 2. Antonio Cecchinato, 3. Yvan Bonnet, i C+D: 1. Julien Logier, 2. Omer Van j Molle. 3. Marcel Jacobs.

De Voorpost | 1992 | | pagina 26