'Eindelijk, na zovele jaren..!' V.W.C.L.- nieuwtjes Ton Duyn en Patrick Van Renterghem winnaars in Sint-Niklaas V.W.C.L.-wielrennen W.A.O.D.-wielrenhen Dimitri De Munck en Marco Smet houden bloemen in het Waasland De Voorpost - 8.5.1992 - 27 WIELRENNEN VW/CL-wielrennen. Van Holen en Scheerlinck, steeds goed voor een aanval (arch) Deze uitroep komt uit de mond van Herman De Gent, die op 1 mei in zijn eigen Mijlbeek de overwinning behaalde. Na zovele jaren van or ganiseren van veldritten en weg wedstrijden was hij er nog nooit in geslaagd de zege te behalen. Vele ereplaatsen wel maar nooit geen bloementuil en nu caféuitbater Ronny Daelman het zwaarste werk op zijn schouders had genomen, lag de weg naar het sukses open. Resultaat was dat de plaatselijke renners zoals DirkJansegers, Dan ny De Smet, Henri Heireman, Louis VWCL-wielrennen. Freddy Roele- kens, sterke jongen (arch) Johnny De Paepe reed in Aalst zijn wedstrijd uit met als (geen Vlaams) blok aan zijn been, Henri Heireman. Henrieken weet trouwens bijzonder goed zijn weg in Aalst, héél goed zelfs... Dré De Boelpaep was dubbel gemo tiveerd maar het heeft niet mogen zijn en Dré moest nu in zijn eigen geldbeugel tasten om bloemen te kopen voor de gouden jubilé van zijn ouders. Dirk Jansegers heeft zich nu, na zijn eerste kompetitiekilometers, de juiste maat van trui kunnen aan schaffen, want zijn EEL's waren nog een beetje strak. Martin, uw renner doet zijn sponsors alle eer aan. Vooral 'De Groten Beer' Herman De Gent won in zijn eigen Mijlbeek en men vroeg hem hoeveel dat gekost heeft. Het lakonieke ant woord was: 'Méér dan gij op één dag kunt verdienenDe 'Raug' ken nende zal het meer dan een jood moeten zijn om hem een briefje af handig te maken... Van der Meerssche was fier over het parcours te Zottegem, De Groten- berg ligt hem nauw aan het hart, verklaarde hij na de eerste ronde hdg De Man, Roger Tanckeré en Her man De Gent alles konden afstem men op de wedstrijd. Enkele stuurden hun kat maar ze hadden ongelijk want op zo'n mooie omloop van 9,100 km en met veel wind en bergop, kon men zich eens goed uitleven. Aalst 1 mei C- en D-reeksen Henri Heireman neemt de blitzstartziekte van Van Londersele over want Riekens spurtte weg van bij het startschot. Alweer een zelfmoordpoging want na de eerste bocht stond 'el gringo' precies te liften in plaats van een kloof te slaan. Het duurde tot de derde ronde vooraleer er nog enige animatie te noteren viel en van bij de eerste ontsnapping was het raak. Goes- sens demarreerde weg, achternagezet door De Gent, Van der Eecken, Geldhof, Van Steerthem, Veldeman, Van Londér- sele en Van Impe. De goede trein was vertrokken en wie hem gemist had kon enkel nog op een verre ereplaats reke nen. Toch draaide het vooraan niet per- fekt rond zodat de voorsprong nooit uit groeide boven de 30". Van Impe leed bandbreuk en Geldhof en Van Londersele bedankten voor hun deel in het werk en in de vijfde ronde kwam een acht-koppig groepje zeer fel opzetten maar het slaag de er niet in om bij te benen. In de laatste ronde waagde Veldeman zijn kans en hij leek goed op weg naar de zege ware het niet dat Van der Eecken en Van Steerthem de anderen op sleeptouw namen en de 100 m-kloof dichtreden. Herman De Gent zat in een zetel en net toen Veldeman bij de kraag werd gevat, demarreerde de Aalstenaar weg. Van der Eecken gaf zijn toestemming en ook Van Steerthem legde zich bij deze uitval neer. Goessens beloerde de twee 'maarschalken' en Van Londersele en Geldhof dachten enkel aan de D-zege, terwijl Frank Veldeman leeggereden was. De weg naar de zege lag open en De Gent twijfelde niet om in eigen streek te kun-, nen winnen. Achter hem spurtten Van Steerthem, Goessens, Geldhof, Van der Eecken en Van Londersele zich in deze volgorde op de ereplaatsen. A- en B-reeksen Een gesloten peloton haspelde de eerste drie ronden gezamenlijk af en toen zich in de vierde ronde elf renners afscheidden van de rest, was de koers gereden. Toch brachten nog acht anderen de achtervol ging op gang terwijl het ingedommelde peloton steeds meer achterstand opliep. Vooraan werd er duchtig de pees op gelegd en de koplopers met Roelekens, Van Holen, Potê, Moens, Van de Maele, De Croock, Bontinck, Pauwels, Nevens, De Bruyn en Verbeecken, hadden een geruststellende voorsprong van 1'30" opgebouwd zodat van een mogelijke te rugkeer geen sprake meer was. Toch bleven Renaat Jaspaert, Frank Van Impe, Stefaan Laureys, Luc Van de Wiele, Eddy Van der Meerssche en Geert Wouters zeer bedrijvig en ze konden de grote kloof herleiden tot enkele sekonden. Men be seft echter stilaan dat er aan een ont snapping met Freddy Roelekens niet veel te doen is. Als die lokomotief zich voor de wagens plaatst is het trappen tot je tong op je voorwiel hangt. In de laatste ronde schakelde Freddy zijn turbo in en weg was de man. Zoals we Roelekens kennen was er niemand meer tegen opgewassen. Hij reed supersterk en onbedreigd naar de zege. De negen anderen hadden nog Verbeecke verloren wegens een valpartij en maakte zich op om ons te trakteren op een pittige spurt. Johnny Van Holen haalde het vóór Potê, Moens en Van de Maele. De Croock, Bontinck, Pauwels, Nevens en De Bruyn kwamen elk afzonderlijk binnen met ver schillende sekonden achterstand terwijl Jaspaert, Van Impe, Laureys, Van de Wiele, Van der Meerssche en Wauters al bijna drie minuten kregen aangesmeerd. Uitslagen A- en B-reeksen: 1. Freddy Roelekens (A), 2. Johnny Van Holen (B), 3. Filip Poté (A), 4. Stefaan Moens (A), 5. Hugo Van der Maelen (A), 6. Kurt De Croock (A), 7. Martin Bontinck (A), 8. Luc Pauwels (A), 9. Edwin Nevens (B), 10. Jozef De Bruyn (B) C- en D-reeksen: 1Herman De Gent (C), 2. Freddy Van Steerthem (C), 3. William Goes sens (C), 4, Julien Geldhof (D), 5. André Van der Eecken (C), 6. Willy Van Londersele (D), 7. Maurice Van Dlnderdeuren (C), 8. Frangois Brouwers (D), 9. Frank Veldeman (C), 10. Guy De Bock (C). Zaterdag in Zottegem-Grotenberge A- en B-reeksen Met elf beklimmingen van de grotenberg kregen de renners een kolfje naar hun de derde beklimming van de Grotenberg ging het allemaal veel te traag voor de supersterke Van der Eecken. Gezwind als een gazelle sprong André de bergjes op en af zodat hij zijn rivalen de lust ontnam om toch iets terug te doen. Ze werden opgeslorpt door het peloton en de wedstrijd lag in zijn definitieve plooi. Van der Eecken bouwde zijn voorsprong gestadig uit en zou niet meer bedreigd worden. Enkel toen Van Londersele, De Bruycker, De Bock en De Gent de achter volging op gang brachten moest de leider enkele sekonden prijsgeven. Van der Eecken solo en onbedreigd naar de zege, zijn negende van het seizoen terwijl Van Londersele nipt de spurt voor de tweede plaats won, vóór De Gent, De Bock, Bronselaer (in extremis bij de achtervol gers gekomen) en De Bruycker. A- en B-reeksen: 1Marc Van Gijseghem (B), 2. Danny Temmerman (A), 3. Robert De Milde (A), 4. Edwin Nevens (B), 5. Johnny Van Holen (B), 6. Patrick Van Wetter (A), 7. Rudy Wielrennen. De Hamse junior Gert Willockx stapelt de ereplaatsen op (derde in Haasdonk). Is de zege in zicht (vh) en dat Nevens de titel van 'fondrijder' verdient, is zeker niet gelogen want Edwin trok van bij de start opnieuw in de aanval. Van Schandevijl en Moens verge zelden hem en Van Impe, jongere broer van Lucien, en Verbeecken volgden hun voorbeeld. Het peloton liet echter niet begaan. Alles kwam samen en zij reden enkele ronden in gesloten gelederen. Toen kwam het 'moment suprème' en wie dacht je natuurlijkFreddy Roele kens en bewaarengel Paridaens waag den hun kans. De twee Emycorijders sloegen de handen in elkaar en reden het hart uit hun lijf. Moens, nevens, Poté, De Croock en Scheerlinck volgden op 10" en Van Holen, De Milde, Van Impe, Goos- sens, Quintelier en Van Houtte keken al tegen 40" aan. Het peloton volgde op 1 Het leidend duo splitste zich en Roele kens bleef alleen op kop rijden toen de vijf achtervolgers Paridaens gingen vervoe gen. Freddy achtte het verstandiger om zich ook te laten inlopen want in de spurt kan hij ook een aardig woordje meepra ten. Zeven leiders dus bij het ingaan van de laatste drie ronden en de rest volgde al op meer dan 2'. Een verloren zaak dus voor het peloton dat enkel nog kon genie ten van het goede weer en de plaatselijke schoonheden. De leiders werden niet meer bedreigd en maakten zich op voor de spurt. Roelekens won nipt van een sterk aandringende Kurt De Croock, Wil- fried Paridaens, Stefaan Moens, Johnny Scheerlinck, Edwin Nevens en Filip Potê. Plaatselijk favoriet Jef De Bruyn kloeg over slechte benen, maar won toch nog de groepsspurt. Uitslagen A- en B-reeksen: 1Freddy Roelekens (A), 2. Kurt De Croock (A), 3. Wilfried Paridaens (B), 4. Stefaan Moens (A), 5. Johnny Scheer linck (B), 6. Edwin Nevens (B), 7. Filip Poté (A), 8. Jozef De Bruyn (B), 9. Frank Van Impe (B), 10. Danny Van Houtte (A). C- en D-reeksen: 1Frank Laeremans (D), 2. Freddy Van Steerthem (C), 3. Willy Roels (D), 4. André Van der Eecken (C), 5. Willy Van Londersele (D), 6. Edelhert Keppens (D), 7, Etienne Adrlaens (D), 8. José Sterck (C), 9, Fernand De Waele (C), 10. Frans De Mey (D). VWCL-wielrennen. Marc Van Gij seghem, winnaar in Zottegem (arch) hand, althans toch sommigen. Roele kens en Van Wetter waren alvast in hun sas met de gang van zaken en zij waren dus de eerste aanvallers. Nevens, Pari daens en Scheerlinck waagden even eens hun kans maar het was pas half- wedstrijd toen zeven renners de handen in elkaar sloegen en een voorsprong van rond de minuut konden verwerven Tem merman, Van Gijseghem, Van Holen, Taelman, De Milde, Nevens en Roele kens ontbonden hun duivels, achterna gezeten door Van Wetter en Paridaens. Het peloton volgde op 50". Van een be wogen wedstrijd gesproken. Roelekens, Temmerman en Van Holen schudden de kopgroep nog eens door elkaar en gin gen er vandoor maar de achtervolgers gaven zich niet gewonnen. Het werd een echt steekspel. Van Holen loste de rol en De Milde en Van Gijseghem kwamen hem vooraan aflossen, Van Wetter beet van zich af en naderde zienderogen maar toen alles wat vooraan reeds samen vloeide, gingen opnieuw Temmerman, De Milde en Van Gijseghem door op hun elan. Nevens, die altijd knokt voor wat hij waard is, volgde op 15" en Van Wetter en Roelekens hadden het drukker met me kaar te beloeren dan met op de trappers te staan. Van Holen keek rustig de kat uit de boom en Taelman berustte in de gang van zaken. Het verbrokkelde peloton volgde reeds op 1 '35". De drie koplopers werden niet meer verontrust en het was Marc Van Gijseghem die zich de snelste toonde in een prachtige spurt voor Tem merman en De'Milde. Nevens bolde en kele tellen later alleen over de meet en rappe Van Holen leerde zijn naaste kon- kurrenten nogmaals hoe je moet spurten. C- en D-reeksen Een grote wedstrijd met een klein verhaal en voor deze sombere uitgave zorgde slechts één enkele renner: André Van der Eecken. Hij was immers weer te sterk voor zijn rivalen en van in de eerste ronde beukte hij erop los zodat de zwaksten algauw de kleedkamers opzochten. Van Steerthem, Bronseleer, De Gent en Van der Eecken kozen het hazepad maar bij Taelman (A), 8. Freddy Roelekens (A), 9. Erwin Van den Driessche (A), 10. Werner Uytterhaegen (A). C- en D-reeksen: 1 André Van der Eecken (C), 2. Willy Van Londersele (D), 3. Herman De Gent (C), 4. Guy De Bock (C), 5. Jozef Bronselaer, 6. René De Bruycker (D), 7. Frank Veldeman (C), 8. M. Van Ginderdeuren (C), 9 Julien Geldhof (D), 10. Richard Becqué (D). Zondag in Denderhoutem C- en D-reeksen Frank Laeremans heeft het kruim van de VWCL-ers een hak gezet want de blonde Adonis gaf Van Steerthem en Van der Eecken spurtles. Op een golvend par cours en reeds voor de derde dag wer den de renners de weg opgestuurd. Pas was het startschot gegeven of drie ren ners gingen aan de haal. Ze werden ech ter direkt gepakt. Het peloton, veertig man sterk, reageerde heftig en brak bij dit maneuver in twee stukken. 17 renners, waaronder de besten, legden een zoda nig hoog tempo op dat voor de andere helft alle kansen vervlogen waren. Meer dan 50" op één ronde was de balans en toen Van der Eecken, bijzonder zenuw achtig, nog eens versnelde, konden al leen Laeremans, Van Steerthem, Roels en in laatste instantie Van Londersele aanpikken. Dat vijftal gaf plankgas maar de reagerende achtervolgers bleven han gen op 30". Zij naderden tegen het einde van de koers tot op 12", hetgeen het spektakel alleen maar boeiender maakte. Van Steerthem, Van Londersele, Van der Eecken, Roels en Laeremans waren me kaar aan het beloeren en kwamen uitein delijk nog met een minieme voorsprong over de streep gereden. Roels is een sprinter, Van Steerthem en Van Londer sele kunnen ook goed uit de voeten maar al deze zaken waren bijkomstig want Laeremans trok het laken naar zich toe en won de sterk berekende spurt van het vijftal. Ontgoocheling bij Van der Eecken die dit weekend nochtans sterk gepres teerd had. A- en B-reeksen Dat de jongerenreeks de kilometerteller goed in het oog houdt, weten we al lang 41 toeristen namen de start voor 8 rond en in de Heistraat. De bedrijvigsten in deze koers waren Eddy Bryssinck, Rudi Thijsman en de Nederlander Duyn. Er kwam een kopgroep van zes renners waarvan de Hagenaar Duyn de snelste was. Rudy Thysman won de spurt van het peloton. Uitslag: 1Ton Duyn, 2. Eddy Hermans, 3. Dimitri De Munck, 4. Luc Van Puyvel- de, 5. Kris Van Severen, 6. Eddy Brys sinck, 7. Rudy Thysman, 8. Sylvain Fie- rens, 9. Luc Van den Broeck, 10. Yvo Piessens. Bij de liefhebbers 47 renners aan het vertrek voor 16 ronden. Half-koers reden 20 renners aan de leiding. Zij hadden vooral oog voor de talrijke premies. Be nny Van Buynder toonde zich de slokop en probeerde ook weg te vluchten maar Petereyns en Borggraef namen het ach- tervolgingswerk op zich. Op twee ronden van het einde kregen we een kopgroep van negen renners en in de laatste ronde ging Van Renterghem kei hard weg. Die honderd meter werden niet meer goedgemaakt. 'Ouwe' Roger Bee- laert toonde zijn snelle benen voor de tweede plaats. Uitslag: 1. Patrick Van Renterghem, 2. Roger Beelaert, 3. Yves Petereyns, 4. Geert Van Speybroeck, 5. Jan Meul, 6. Marco Smet, 7. Benny Van Buynder, 8. Dirk Troch, 9. Thierry Christie, 10. André Kerremans. De 38 wielertoeristen waren blijkbaar in een off-day want buiten een ontsnapping van Patrick Van Hul en Rudy Taelman, die halfkoers begon en eindigde in de siotronde, gebeurde er niets. Op 1 km van de streep sloeg winnaar De Munck een gat en won met 20 meter voorsprong. Uitslag: 1Dimitri De Munck, 2. Patrick Van Hul, 3. Rudy Taelman, 4. Adrien Maes, 5. Faston Piessens, 6. Freddy De Vijlder, 7. Sylvain Fierens, 8, Luc De- waal, 9. Herman Bogaert, 10. Mare De- ben. 53 liefhebbers waren opgekomen om de Tweede grote Prijs Regie Smette betwis ten. In de derde ronde gingen negen renners aan de haal: Guy De Jonghe, Dirk Hooberg, Wim Dewaal, Dirk Van Laer, Marc Michiels, Gino Verbraecken, Pa trick Bolssens, Gino De Munck en Mare Borggraef. Zij namen tot 40" voorsprong. Toen kwam er reaktie en elf renners begonnen aan een verwoede achtervol ging die resulteerde in een samensmel ting in de negende ronde. Dit was voor Mare Borggraef te veel en hij ging weg in gezelschap van dorpsgenoot De Jonghe. Enkel Mare Smet kon het gat nog dichten en zo gingen ze met drie naar de finish, waar Mare Smet geen moeite had om zijn makkers te kloppen. In de voorlaatste ronde ging ook José Rooms nog weg en werd mooi vierde. Uitslag: 1Marco Smet, 2. Mare Borg graef, 3. Guy De Jonghe, 4. José Rooms, 5. Wil Dewaal, 6. Freddy Oelbrandt, 7. Dirk Van Laer, 8. Gino De Munck, 9. Jan Meul, 10. Luc Janssens.

De Voorpost | 1992 | | pagina 27