Weer nieuwe renners Velina-Wielerfederatie 28 - 8.5.1992 - De Voorpost WIELRENNEN het peloton, waarvan de spurt gewonnen werd door Marissen, vóór J. Michiels, Hutsebaut, Tuypens en Richard Bicqué A-reeksen: Dimitri Wannez en Willy Naessens W/F-wielrennen. Weer nieuwe winnaars in Onkerzeie met Dimitri Wan nez (A1) en Willy Naessens (A2) (xl) Vrijdag 1 mei te Onkerzeie Dimitri Wannez (A1) en Luc Vetten- burg (C1) Hoewel het seizoen nu reeds twee maanden ver is, krijgen we elke week steeds weer nieuwe win naars. Dat bewijst dat de strijd in de verschillende reeksen spannend is en dat er geen 'onklopbarenzijn zodat men de uitslag noit vooraf kan voorspellen. Vandaar het steeds groeiende sukses bij de renners en het stijgend aantal deel nemers. Nu reeds haalt men een gemiddelde van 155 renners per wedstrijd. Al wil het weer niet beteren, toch bleef het over en scheen af en toe de zon. Opnieuw 150 renners aan de start en sport van de bovenste plank op de zware omloop van On kerzeie. In de komende weken ko- Op deze keiharde omloop, geschikt om alleen of met een beperkt groepje de forcing te voeren, heeft het Waaltje wan nez een prestatie geleverd die weinigen hem zullen nadoen. Reeds na één ronde reden De Jonghe-Saey aan de leiding en zij hielden het twee ronden vol. Ze wer den toen ingelopen door Wannez-Tum- meleer. Meteen vier leiders maar een ronde later kwamen Wannez-De Jonghe er nog alleen door. Dit duo fietste in de zesde ronde met 35" voorsprong op Beirnaert en 40" op het peloton. In de volgende ronde fietste Wannez zijn vluchtgezellen uit het wiel en kwam in de 8ste ronde door met 40" op Mare De Peuter, Tummeleer en het peloton. Voor- een aangenaam verrassende Lncien Si- "J" HPS TS moens, knap zesde. B-reeksen: Daniël Noens en Hendrik Cornelis Een boeiende wedstrijd met een bere- en in een prachtstijl bleef hij zijn 40" verdedigen. Achter hem Mare De Peuter en Willy Naessens, dan Baeyens, Ver- hofstadt en Devits en pas dan het langge- rokken peloton. Hoewel achteraan de men de flyers aan de beurt met Vooraan was de toestand ook veranderd wedstrijden in Lippelo-St.Amands, 1 J"~ Zele-Hansevelde, Herdersem, Denderhoutem en Opwijk op het programma. C-reeksen: Luc Vettenburg en Jero me Wille Veertien ronden moesten de 55 renners sterke Noens en een knappe Filip De wedstrijd ontplofte en alles dooreen Clercq met naar het einde toe een sterke werd geschud, bleef Wannez overeind en Hendrik Cornelis. Pas waren de renners fietste op zeven ronden van het einde met gestart of Filip De Clercq ging er vandoor. 50" voorop, dan Devits, Tummeleer, Na één ronde had hij reeds 20" op een Verhasselt, Vallez, Baeyens, Naessens, gesloten peloton. Na twee ronden 25" op Noens en Tranquio. Het peloton moest reeds 30" goedmaken. De Clercq werd ingelopen door Noens en Tranquio en het peloton volgde op 40". In de volgende ronde moest Tranquio lossen en het duo Noens-De Clercq fietste reeds 50" voor het peloton uit. Daaruit kwam er reaktie van Mario Bauwens. Na één ronde kwam Mario terug tot 40" en de ronde nadien tot 35" maar dan kwam Marissen opzetten met in zijn zog het geslonken peloton. afleggen op een zware omloop met tel kens de klim tot aan de kerk. De eerste drie ronden werden afgelegd tegen een zeer hoog tempo. Vooral Vijverman was er de aanstoker van. Door dit hoge tempo en de weinige rekuperatiekansen van de omloop kwamen er heelwat renners in moeilijkheden. Vooral de oudere renners werden het slachtoffer van dit bitz-offen- sief en heelwat steengroeie koereurs zwalpten in de achtergrond. Hun motor was niet tijdig op dreef geraakt. Vooraan kregen we een kopgroep van 20 renners die de finale ingingen. Op zes ronden van het einde gingen Vettenbrg en Droesbeke aan de haal. Gedurende enkele ronden gaf dit duo de indruk het te zullen halen maar toen sprong Gerry Stevens er alleen naartoe. Dan Ferre De Donder en ver volgens Jean Geerinck, Verekens, Wille, Simoens, Gevaert e.a.: hergroepering dus. In de laatste drie ronden kregen we vooral een sterke Hugo Van Neer die want Noens was er alleen vandoor. De Clercq worstelde meteen inzinking. Op 4 ronden van het einde kregen we Noens, op 20" een zich herpakkende De Clercq, op 45" Bauwens-Batselier, op 50" De Lange en op 55" nog een 25-tal renners. Op drie ronden van het einde kregen we weer een nieuw scenario. Eerst Noens, VWF-wielrennen. In Oetingen kreeg Danny Verekens als eerste plaatse- op 35" De Clercq en op 45" Hendrik Hjke renner een beker. Ook Wilfried De Pauw en Jozef Caethoven kregen bloemen (xl) moens en Alois Van Renterghem. De wedstrijd zelf werd zeer snel verreden en hierdoor werden individuele pogingen telkens weer in de kiem gesmoord. Ben Moens was een van de eerste onruststo kers, vervolgens ging Droesbeke aan de boom schudden, dan weer Moens en ook Gustaaf Sonck voerde zijn nummer tje op. Dan ging Ronny Van Meerhaeghe, Theofiel Jacobs, een uitval van Ferre De Donder, het duo Hans Blanchaert-Ben Moens, weer Guy Stevens op zijn eentje en gerard Gevaert met Paul De Rijbel, alles tevergeefs. Het werd een massa spurt. B-reeksen: Mario Bauwens en Hugo De Pessemier De eerste onruststoker zou in zijn reeks ook als eerste over de meet komen. Mario Bauwens ging er al vlug vandoor. Na hem was het de beurt aan Mare Duquesne om de boel op stelten te zet ten. Dan weer het duo Walter Beerens- Germain D'Hondt. Pas ingelopen of Hut sebaut, De Pessemier en Tuypens gin- VWF-wielrennen. Daniël Noens won de B'-reeks in Onkerzeie, terwijl Hendrik Corneiis de sterkste bleek in de B?-reeks (xl) De Peuter en De Konghe. Op 1' Aimé Michiels met José Hoebeke en op 1'20" de rest. Hoe de vier achtervolgers ook te keer gingen, de ongenaakbare Wannez zagen gen aan maar ^et peloton liet niet ze nooit terug. Bij deze vier moesten begaan Weer een demarrage van Pascal Naessens en De Peuter wel spurten voor - de zege en na een spannende zij aan zij haalde Naessens het het nipt, terwijl De Vits won tegen Tummeleer. Hierachter eindigden Verhasselt en Hoebeke, wat later Vallez, Stammeleer en Baeyens en dan een spurtje tussen De Jonghe, Goos- sens, Tas en Michiels. Verder een ver brokkeld peloton. Zondag 3 mei in Oetingen Eindelijk de zon Het fraaie weertje lokte 150 renners naar Oetingen, waar een prijzen pot van 25.000 fr te VWF-wielrennen. Jozef De Vits was de snelste van de A'-reeks in Oetin- verdienen was Een inrichter die gen en Patrick Van Renterghem won de A!-reeks (xl) he, k,appen van de kgnt veel volk en een prachtige omloop Cornelis die Bauwens-Batselier was zorgden voor een uitstekende voorbijgestoken en aan een indrukwek- koersdag. De uitbater van café 't kende remonte bezig was Met nog twee Pleintje mag terecht fier zijn op zijn ronden voor de boeg nog steeds de bere- organisatie. sterke Noens, op 45" De Clercq-Corne- lis, op1'5" Richard De Bruyn met daar- C-reeksen: Wilfried De Pauw en Jo- achter Mario Van Wittenbergh en het zef Caethoven peloton. Vooraan hield Noens stand en Voor eigen volk winnen is verre van ge won met 45" op De Clercq en een dolge- makkelijk, dat heeft Danny Verekens nu lukkige Hendrik Cornelis. De Bruyn werd ook aan den lijve ondervonden. In een nog ingelopen en Germain D'Hondt. Mal- prangende massaspurt, waarvoor heel drie en Grijseels eindigden nog juist voor wat stuurvaardigheid vereist was om vergeefs de forcing bleef voeren met Guy Stevens. Met een twintigtal naar de eind meet maar dan een verrassende wip van Vettenburg die een paar lengten nam en het volhield tot op de meet, vóór de snelle Danny Verekens, een verrassend goede Ferre De Donder (die we binnenkort met de bloemen verwachten) en in de C2- reeks een zeer goede Jerome Wille. Deze ouwe taaie gaf het nakijken aan Droesbe ke. Julien Simoens en Gerard Gevaert Knappe wedstrijd van Paul De Rijbel en Batselier, Daniël Noens en Hendrik Ver- meiren Eerst kwam De Pessemier aan sluiten dan Dirk Bloem, Hutsebaut en herregodts, vervolgens ook Meulenijzer nog met Maldrie en Tuypens. Deze tien legden er de pees op maar een niet aflatend peloton bracht na een hevige strijd de zoveelste hergroepering. Direkt ging Hutsebaut er alleen vandoor, maar meer dan 100 meter kreeg hij niet. Ook Pascal Batselier haalde nog eens uit maar mannen als Marissen en Noens brachten alles weer bijeen. In de laatste ronde zou het dan toch gebeuren. De Pessemier, Bauwens, Dierickx en Bloem namen wat afstand na enig geharrewar. Hendrik Cornelis sleurde aan het peloton maar reed lek, daardoor schoven de vier wat verder weg. Ondanks tegenstand van Marissen, Grijseels, De Guisme en Noens bleven ze buiten schot en De Pessemier haalde het vlot, vóór een al even gelukkige Bauwens, die Kris Die rickx en Dirk Bloem achter zich hield. De spurt van het peloton ging naar René Marissens, vóór nationaal kampioen Hu- bert Van Craeynest. Verder een goed rijdende Grijseels, Meulenijzer en lang- VWF-wielrennen. In Onkerzeie won Mario Bauwens de B1-reeks en Hugo j De Pessemier de reeks B2 (xl) zich te kunnen handhaven, zette een ver rassend sterke Luc Vettenburgh de spurt van zeer ver in. Op het randje van de weg ging hij keihard door en het was slechts in de laatste meters dat de best geplaat- sen konden profiteren van deze verras singsaanval. Wilfried De Pauw zat best geplaatst en verekens, iets te ver, was verrast en kwam te kort om Wilfried te vwF-wielrennen. In Oetingen waren Mario Bauwens en Mare Duquen- remonteren. Ook een slimme en snelle nen al direkt na de start weg (xl) Caethoven haalde het vlot op Julien Si- ter. Verder Goessens, Naessens, Hoebe ke en de anderen. Kris Verhasselt kwam net achter de kopgroep binnen en Van Speybroeck won de pelotonsspurt vóór Theo Van Handenhove, Dirk van de Wille en Freddy Goossens. Volgende wedstrijden: Zaterdag 9 mei in Hemelveerdegem, Sint-Jansplein, café Sint-Jan aan de kerk. C start om 13u00 voor 5 ronden of 49 km, B om 14u30 voor 6 ronden of 58 km, A om 16u15 voor 7 ronden of 68 km. 23.000 fr prijzen, omloop 2. Zondag 10 mei in St.-Amands, Lippelo, Provincialeweg 47, café Zonnelust. C start om 13u00 voor 6 ronden of 56 km, B om 14u35 voor 7 ronden of 66 km en A om 16u20 voor 8 ronden of 75 km. VWF-wielrennen. In Onkerzeie werd de C'-reeks gewonnen door Luc 23.000 fr prijzen, omloop 1. Vettenburgh terwijl de C2 reeks werd gewonnen door Jerome Wille (xl) zaam terugkerende Moerenhout en Ro ger Tancheré. Ook een goede wedstrijd van een langzaam terugkerende Albert De Lange. A-reeksen: Jozef Devits en Patrick Van Renterghem Een meeslepende wedstrijd met ontelba re ontsnappingen, steeds andere leiders en een strijd tot op de eindmeet. Wat bezielde het duo José Hoebeke-Freddy Goossens Reeds na één van de elf reed het 40" voor op Frank Saey, Van Dijck en Rudy De Jonghe en 45" op het peloton. Het kopduo fietste zeer sterk en na twee ronden had het nog 40" op Van Dijck en 45" op Michel Heymans-Benny Benoey en 50" op het peloton. Na ronde drie nog steeds Hoebeke-Goossens met op 30" Van Renterghem, Stammeleer en Ste- faan Laureys (gans de wedstrijd zeer aktief). In de vierde ronde nog steeds het duo vooraan, op 25" Stefaan Laureys, dan De Peuter-Verhasselt-Samson en vervolgens Camphijn en het peloton. In de vijfde ronde werd alles dooreenge- schud en even kwamen Hoebeke, goos sens, Laureys, Van Renterghem en Van Steerthem aan de leiding fietsen maar nog in dezelfde ronde, na een mooie jacht, konden ook De Peuter, Naessens, Pieters en Heymans aansluiten. Tever geefs echter want het peloton kwam te rug. De Peuter, Hoebeke en Naessens spurtten weer weg en dreven hun voor sprong op tot 30". Het peloton bleef hardnekkig rijden en nu waren het Van Renterghem en Van Speybroeck die de forcing voerden. Op drie ronden van het einde weer een hergroepering maar nu gingen De Peuter en Van Renterghem er weer vandoor. Ghislain Van Lierop ver voegde het duo maar weer kwam de groep terug. Op twee ronden van het einde weer De Peuter, van Renterghem, William Goessens, Naesssens, Hoebe ke, Devits, Van Steerthem en een bewon- deenswaardige Aimé Michiels. Deze 53-jarige slaagde er nog n om aanslui ting te bekomen en met zijn achten waren ze weer eens weg; Het peloton probeer de echter terug te slaan en vooral Van Speybroeck wou de meubels redden. Vooraan zag Devits het gevaar in en ging er alleen vandoor. Hij nam 25" maar onder druk van vooral Van Renterghem werd hij weer ingelopen en kregen we een spurt tussen de acht. Van Renterg hem spurtte krachtig naar de leiding maar moest tot het uiterste gaan tegen een meer dan fel aandringende De Peu- Uitslagen Vrijdag in Onkerzeie Reeks A1:1Dimitri Wannez, 2. Jozef Devits, 3. Andrè Tummeleer, 4. Kris Verhasselt, 5. Patrice Vallez, 6. Dirk Stammeleer, 7, Jean Baeyens, 8 Van Steerthem, 9. Patrick Camp- hijn, 10. Benny Benoey Reeks A2: 1Willy Naessens, 2. Mare De Peuter, 3. José Hoebeke, 4. Rudy De Jonghe, 5. Freddy Coppieters, 6. Helmut Tas, 7. Aimé Michiels, 8. Fredy Forê, 9. Luc Pieters, 10. j Eddy Joly. Reeks B1:1Daniël Noens, 2. Filip De Clercq, 3. Erwin Grijseels, 4. René Marissens, 5. Johnny Michiels, 6. Johan Hutsebaut, 7. Ma rio Van Wittenberghe, 8. Peter Pots, 9 Kris Dierickx, 10 Mario Bauwens. Reeks B2: 1Hendrik Cornelis, 2. Germain D'Hondt, 3. Robert Maldrie, 4. Hugo Tuypens, 5. Richard Bicqué, 6 Mare Duquesne, 7. Albert De Lange, 8. Hubert Van Craeynest, 9. Roland Meulenijzer, 10. Andrè Stammeleer. Reeks C1:1. Luc Vettenburg, 2 Danny Ver ekens, 3. Ferre De Donder, 4. Ben Moens, 5. Christiaan De Guisme, 6. Jean Geerinck, 7. Pascal Borremans, 8 Gilbert De Dobbeleer, 9. Hugo Van Neer, 10. Guy Stevens. Reeks CJ2:1 Jerome Wille, 2. René Droes- j beke, 3. Julien Simoens, 4 Gerard Gevaert, 5. Paul De Rijbel, 6. Lucien Simoens, 7. Marcel1 Doeraene, 8. Alois Van Renterghem, 9. Gu staaf Temmerman, 10. Julien Van Renter ghem. Zondag in Oetingen Reeks A1:1. Jozef Devits, 2. Fr. Van Steer-i them, 3 Kris Verhasselt, 4. Geert Van Spey- j broeck, 5. Dirk Van de Wille, 6 Jo Heymans, i 7. Dirk Stammeleer, 8. Geert Sinoy, 9 Jean Baeyens, 10. Luc Bogaerts Reeks A2: 1Patrick Van Renterghem, 2. Mare De Peuter, 3. William Goessens. 4 Willy Naessens, 5. José Hoebeke, 6. Aimé Mi chiels, 7. Theo Van Handenhove, 8 Freddy Goossens, 9. Antoine De Caboter, 10. Luc Pieters. Reeks B1: tMario Bauwens. 2 Kris Dierickx, j 3 Dirk Bloem, 4. René Marissens, 5 Erwin Grijseels, 6. Mario Van Wittenberghe, 7. Her wig De Meyer, 8 Pascal Muys. 9. Peter Pots. 10. Mare Diependaele. Reeks B2:1. Hugo De Pessemier, 2. Hubert j Van Craeynest. 3. Roland Meulenijzer, 4 Her- man Moerenhout, 5. Roger Tanckerè, 6 Ro bert Maldrie, 7. Mare Duquesne, 8 Albert De Lange. 9. Luc Cocquyt, 10. Andrè Stamme- leer. Reeks C1: 1. Wilfried De Pauw. 2. Danny Verekens, 3. Luc Vettenburgh, 4. Christiaan1 De Guisme, 5. Hans Blanchaert, 6. Edgard David, 7. Gustaaf Sonck, 8. Jean Geerinck, 9 Pascal Borremans, 10 Mare Bassez. Reeks C2:1Jozef Caethoven, 2. Julien Si moens. 3 Alois Van Renterghem, 4. Jerome j Wille, 5. René Droesbeke, 6. Jozef Boone, 7. Frans Van Looveren, 8. Paul De Rijbel. 9 Hugo De Kocker. 10. Marcel Doeraene.

De Voorpost | 1992 | | pagina 28