Gewaagde mop. K.A.V.D Quiévrain in het Dendermondse Noyon 30 - 8.5.1992 - De Voorpost DUIVENSPORT Flor De Vos, G. en A. De Maesschalck, Van Dooren en zoon, Adolf Heirweg, Benoit De Saeger, Frans Van Haut, Leopold Van Lembergen, A. en zoon Vereecken, Albert en zoon Van Extergem en de Gebroeders Heirman Te Lebbeke Verbroedering schoot Flor De Vos in de roos bij de oude duiven. Daarmee was de kous niet af. Hij nam ook nog de 7e en 9e prijs voor zijn rekening. Daartussen zat er een koppel volgduiven en voor Flor betekende dit de eerste bunserie. Met de 4, 11, 13 had Damiaan Pissens niet alleen drie vroege duiven maar ook de tweede serie. Frans Aeyels klokte aan de 30e prijs de eerste serie van drie duiven. Frangois Vermei- ren won de tweede van drie aan de 55e prijs. Kopduiven voor Pr. Van Nieuwen- huyse, Wilfried Eilburgh, Paul Van Nieuwenhove, Omer Van Geertrui. De jaarlingenvlucht was een sukses voor Damiaan Pissens met de 1, 3, 13 en goed voor de eerste serie. De prestatie van Frans Buslot mag geciteerd worden met de 7,10,12,15. Emiel Van Biesen won aan de 30e prijs de tweede serie. Uitblinker Frans Buslot klokte aan de 45e prijs 8 van zijn 11 duiven en de beloning was de eerste serie van drie duiven. De tweede was voor Frans Aeyels. Kopdui ven voor Frans Van den Abbeele, Richard De Feyter, Jozef De Vlieger, Louis Mer- tens, Frans Ravijts, Jozef Van de Vondel en Frangois Vermeiren. Te Zele De Snelvliegers stonden G. en A. De Maesschalck op het hoogste scha votje. Op de uitblinkerslijst stonden meerdere hokken. Oscar Maes met de 2e en 14e en de tweede aangeduide serie. Bob De Brabander was opnieuw bij de pinken met de 3,6,23,24,28 of 5 op 6. Goed voor de tweede serie van drie en de eerste van vier aangeduid. Benoit Maes won met de 1115,19 of 3 op 3 de eerste serie van drie duiven. De topserie van twee duiven was met de 5 en 13 voor De Maesschalck-Dhondt. Vroege duiven voor Gustaaf De Wilde, Frederik Chris- tiaens (7 en 10), Leonard Mariman, Frans De Wilde. De jaarlingen-prijsvlucht werd gewonnen door Frans Baeck voor Alfons Vercauteren. Camiel De Schoe- maecker was goed voor de 3e en 5e prijs. G. en A. De Maesschalck waren goed voor 4,20,22 en de derde serie. De Maesschalck-Dhondt klokten de 6, 17, 31 of 3 op 3 en de eerste serie van drie duiven. Met de 7e en 9e prijs won Marcel Van Bergen de eerste serie van twee duiven. Vroege prijzen voor Erik Sche- pens (8,10,18). In het Tweeverbond Sint-Gillis - Den derbelle stonden Van Dooren en zoon op kop voor Omer De Feyter, Gilbert Antoine en Gert De Corte, Frangois Kinders, Marcel Muys, Victor Audenaert, Julien Cool en Erauw-Van Overmeiren In het Drieverbond Grembergen - Dendermonde - Zele noteerden we een bijzonder opvallend resultaat voor de winnaar met de oude duiven van Antoine en Gert De Corte. Naast de zege stonden ze ook op de uitslag met de 5,6,13,21, 58,59 en 7 op 8. De eerste series aan de 5e prijs gaven een idee van de sterke uitslag. Die was er ook voor Theofiel Van Elsuweghe met de 2,4,11,20,33,82 en zes op zes. Naast de zetnummer ook nog heel wat series met o.a. de eerste van drie. De eerste van vier ging naar Jozef De Donder aan de 51 e prijs met een 4 op 4. Vroege duiven voor Jdlien Raem- donck, Gilbert Van Migroet, Jozef Van den Branden, De Baker-Vehent. De broers Van Laere waren de laureaten van de jaarlingen-prijsvlucht. Zij kregen het meeste tegenstand van De Corte en zoon, Georges Roels, Schiettecat-Colle- waert, Cesar Dauwe, Luc De Maes schalck, Gustaaf De Maesschalck, Cyriel Van Hecke, Rudolf Goossens, Gustaaf Verberckmoes, Spaerkeer-De Rop. De winnaars, de gebroeders Van Laere, stonden aan de 14e prijs met de eerste serie achter hun naam en ook de series tot 40 aangeduid, onaangeduid en ra kend. Georges Roels won aan de 33e prijs de tweede aangeduide serie. De eerste van drie aangeduid ging naar Ce- sar Dauwe en de eerste van vier aange duid was voor Schiettecat-Collewaert die aan de 55e prijs hun vier duiven op de uitslag hadden staan. won Van Pellicom-Havez de derde serie. Frangois Kinders, die won bij de oude, blonk uit bij de jaarlingen met de eerste serie van drie en toen reeds 7 van de 10 duiven op de uitslag. Firmin Van de Plas won de tweede serie van vier duiven. In de Noyongroepering BBOMM (Bug- genhout) klokte Marcel Muys de eerste en elfde prijs en won de tweede bonserie. De eerste serie was voor J. Van Muylder met de 3e en 4e en hij klokte ook de 7e prijs. Dêsiré Van Ransbeeck was de nummer twee van de prijsvlucht met oude duiven. Een goede uitslag voor René en zoon De Man met de 5, 9,14, 20,2123,3144,5172 of 10 op 12. Er moet geen tekeningetje bijgemaakt wor den om te stellen dat daar heel wat serieprijzen zijn aan verbonden. De eer ste serie van drie duiven ging naar Obus-Vergauwen aan de 34e prijs en de tweede was voor Henri Vranckaert aan de 43e prijs. De jaarlingenvlucht was een totaal sukses voor de vader-zoon tan dem De Man met als vroegste meldingen de 1,3,6,7,23,24,30,31 en daarmee zaten ze goed aan de serie-tafel. De melker die daarin uitblonk was Marcel Muys met de 4, 8,11, 20, 26 en goed voor de eerste twee series van twee aangeduid. Kopprijzen voor Frans De Bondt, J. Van Muylder, Raymond Her mans. Okt. Van de Moortel In het Negenverbond was de eer van de overwinning, die fel werd gesmaakt, voor Frangois Kinders. Een knappe pres tatie voor Frangois De Bruyne die met de 2 en 8 naast de beste series ook de mieze tot 1000 won Vroege duiven voor David Arbijn. Basiel Poppe, Van Geert en zoon, Mare Pletinckx, Etienne De Backer, Henri Wuyts Geert Philips begon aan de zesde prijs. Hij korfde 12 oude duiven in en er stonden er 11 op de uitslag, goed voor heel wat series. De tweede serie ging naar Mathijs-Mees aan de 27e prijs, die aan de 33e prijs de eerste serie van drie duiven won. Het recital van de Hingense tandem ging door. Aan de 55e prijs de eerste serie van vier duiven. De tweede serie van vier duiven ging naar Wieze bij Geert Bourgeois. De jaarlingenvlucht werd gewonnen door Frank De Wachter, die de konditie op het hok demonstreerde met er de derde prijs aan toe te voegen. Ook Henri Wuyts klokte met de 8 en 10 twee duiven in de toptien. Jos. Daelemans demonstreerde de kracht van zijn hok met de 7 en 15 en de eerste bonserie van twee duiven. Kop prijzen gingen naar Geert Philips (ook in deze reeks 13 prijzen van 16 duiven), Etienne De Backer, Basiel Poppe, Jean De Clercq, Frans Caluwaerts, Pierre Quisquater, Louis Van Vossel, Jozef Ver- gauwen, Sylvain Verstraeten. Omer Quisquater won aan de 46e prijs de tweede bonserie. De derde serie was voor Louis Van Vossel. Aan de 81e prijs Bij de Oprechte Broeders te Overmere stond Victor Audenaert op het hoogste schavotje voor Gustaaf Van der Heyden, Robert Rogiers, Lucien De Bock, Her man Pletinck (5, 6), Luc De Maes schalck, Roger Bovijn. Een knap resul taat voor René De Maesschalck met de 9,11,12,15, 20, 35, 36, 41 of 8 op 9. De jaarlingenvlucht werd gewonnen door Gustaaf Van der Heyden, die daarnaast ook nog kollektief de uitblinker was met de 1117, 25,29 of 5 op 6. Ook in deze reeks opnieuw René De Maesschalck in de kijker met 3,6,13,14,15 en ook 5 op 6. Vroege prijzen voor Herman Pletinck (2 en 4). Gebroeders Van Hille, Albert De Mesmaecker, René Dhooghe. Te Schoonaarde korfde Julien Cool twee oude duiven in en ze stonden al de nummer 1 en 2 op de uitslag. Vroege duiven voor Spanoghe en zn. (3 en 6), Alfons Cool, Maurits Luyckx, Kamiel Ringoet. Maurits Luyckx won bij de jaar lingen voor Spanoghe en zoon met de 2, 3, 4, 6. Bij Rap of Niets Schoonaarde won Kamiel Ringoet voor Spanoghe en zoon (2, 3, 4, 5). Bij de jaarlingen wonnen Spanoghe en zoon of de 12,4, 7,8 en verder Maurits Luyckx (3 en 5). (Beno) Meert, Jozef De Block, Roger De Saeger, Louis Van den Abbeele, Paul Albrecht, André Heuvinck, Maurits Van Malderen, Erik Uyttersprot. Met de 11, 24, 25 had Marcel Van den Driessche zijn drie dui ven op de uitslag. Goed voor de eerste van drie duiven. De eerste serie van twee duiven was voor winnaar Van Dooren en zoon aan de 18e prijs. Gilbert Meert won de eerste serie van vier duiven. Albert Van Nuffel mikte in de roos bij de jaarlingen voor André Heuvinck (2 en 3), Paul Aelbrecht, Alfons Van den Broeck, Petrus Pieters, André De Saeger, Gaston De Clercq, Muysewinkel en zoon, Etien ne De Backer. Met de 12e en 13e prijs lukte Frans Vermeir een 2 op 2 en dat werd beloond met de eerste serie van twee. Aan de 37e prijs had Petrus Pieters vier volgduiven en hij won de eerste serie van drie en vier duiven. Bij de jonge won Spinoy en zoon voor André Heuvinck (2, 8), Van Dooren en zoon (3, 4, 5, 10), Pierre Pieters (6, 7, 9). Te Zele Hulvelde kon winnaar Adolf Heirweg enigszins de suprematie van Jozef Debbaut afremmen. Het werd nog maar eens een Debbaut-stunt met de 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 30 of 8 op 8. Dat hij daarmee het grootste deel van de serie tafel naar Baasrode verhuisde, hoeft geen betoog. Winnaar Adolf Heirweg kreeg ook zijn deel met naast de zege ook de 11, 15, 17, 18 of 5 op 7. Vroege duiven voor Leopold Van Lembergen, Gilbert Temmerman. Ook bij de jaarlin gen was het Jozef Debbaut die de plak zwaaide met de 1, 2, 7, 20 en 8 op 10 prijzen. Leopold Van Lembergen speelde sterk met de 4, 13, 18, 34, 35 en de eerste fietsserie. Kopduiven voor De Backer-Vehent, Kris lliano, Hubert Tem merman, Alfons Moens, Georges Van De Wielle, Gebroeders Roels. Albert Ple tinck kreeg de snelste duivin thuis en met de 5e prijs er bovenop won hij de eerste serie. Jean-Pierre De Backer (2,3,7,10 of 4 op 4) speelde sterk. Ook Gilbert Temmerman (4 en 8). Tony Poppe waren bij de vroege vogels. In het Tweeverbond Moerzeke-cen- trum was Benoit De Saeger de vaandel drager bij de oude duiven voor Petrus Bergmans, Louis Van Vossel, Robert Ro giers, Jozef De Munck, Thierens-Wilgen- hof, Henri Delcart, Cyriel Smet, Wilfried Rotthiers, André Van Haute en Paul Wuy- tack. Aan de 12e prijs was de eerste serie voor Cyriel Smet. Winnaar Benoit De Saeger was aan de 14e prijs goed voof de tweede serie. Jozef De Munck won aan de 16e prijs de eerste serie van drie duiven. De tweede was voor Benoit De Saeger aan de 30e prijs met een 3 op 3. Henri Delcart won bij de jaarlingen. In deze reeks was Jozef De Munck de uit blinker met de 2, 5, 6 een 3 op 3 of de eerste serie van twee en drie duiven aangeduid. Aan de 11e prijs wint Paul Wuytack de tweede serie en de derde gaat naar André Van Haute. Vroege dui ven voor Gustaaf Heirwegh, Benoit De Saeger, Frans Robberecht, Paul Wuy tack, Hubert Ost. Bij de duivinnen op nieuw Jozef De Munck aan de top met de 12,4 en de beste prijzen. Vroege duiven voor André Van Haute en Roland Verbe- ke. In het Vierverbond Oudegem - Appels - Dendermonde - Grembergen een knappe ereprijs voor Frans Van Haut. Frans De Smet bevestigde zijn knap sei zoen met de 2e en 3e prijs of 2 op 2 en uiteraard goed voor de eerste serie en ook de series tot 100. Aan de 5e en 13e prijs goed voor de tweede serie. Ook Karei Ost met de 4 en 11 klokte twee vroege duiven. Vroege duiven voor Wil fried Costers, Clement Blindeman, Jan Verberckmoes, Albert Cool, André Van Uytfange. Aan de 55e prijs stonden de drie duiven van Remy Cornelis op de uitslag en hij won de eerste serie van drie duiven. Karei Ost won de tweede serie van drie duiven aan de 76e prijs. Emiel Louis was een knap winnaar van de jaarlingenvlucht, In zijn spoor noteer den we Jozef Tackaert, Theo Segers, Remy Cornelis, Theofiel Segers, Marcel Vermeiren, Frans en zoon Van Extergem, Adrienne De Busschere, Gustaaf Sterckx, André Van Uytfanghe, Maurits Waegeman, Jean Becqué. De kolonie Remy Cornelis heeft de goede vorm te pakken met de 4 en 23 de eerste serie en daarboven de 40e prijs en de eerste serie van drie duiven. Frans De Smet kreeg ook in deze kategorie zijn deel met de tweede serie van twee aan 31e prijs. Aan de 75e prijs had Christiaan Van Uytvanck zijn zes ingekorfde duiven geklokt. Te Zele Eerlijk Duurt Langst had Leo pold Van Lembergen de snelste oude duif thuis. Aimé Fiers werd tweede en Leonard Mariman derde. Met de 4,10, 25, 27 had Hubert Temmerman 4 volg duiven op de uitslag en dit betekende de eerste serie van drie en vier duiven. Met de 7 en 9 won Georges Van de Wielle de eerste serie van twee duiven. Leonard Mariman won de tweede aan de 13e prijs. Een overwinning voor Leon Seymortier bij de jaarlingen. Het hok Leopold Van Lembergen was bij de pinken met de 2, 3, 8 en de eerste aangeduide serie van twee. Petrus Seymortier zat in het spoor van zijn zoon en winnaar Leon Seymor tier met aan de 17e prijs de tweede serie van twee. Ook in deze kategorie de eerste van drie duiven voor Hubert Temmerman en dat aan de 34e prijs. Gilbert Van den Hof won de tweede serie. De eerste van vier duiven stond op het conto van Jos. D'Hollander aan de 39e prijs. Te Buggenhout Den Belg gingen bij de oude duiven de bloemen naar A. en zn. Vereecken voor Frangois Saerens (2 en 3), Achiel Vermeir, Alfons De Mulder (5 en 7 en eerste serie) en verder De Man en zoon, Frans Maes, Roger Van Doorslaer en M. Van Kerckhoven. Frans Maes won bij de jaarlingen voor R. en zn. De Man die met de 2e en 7e de eerste serie won, Jean Tilburgh, Frangois Saerens, Louis Van Spitael. Met de 4 en 9 won Roger Van Doorslaer de tweede serie. Bij de duivinnen waren het Achiel Vermeiren, Alfons De Mulder en Roger Van Doorslaer die op kop stonden. Bij de jonge duiven waren de eerste drie prijzen voor Edward Leunis. In Rap of Niets Schoonaarde was de hoofdprijs voor Albert en zoon Van Exter gem voor Jean Christiaens en Mare De Croock. Patrick Hillaert met de 5 en 6 won de eerste series tot 40 en de bonse ries, en verder ook nog 8,15,20, wedu we Meulebroeck, Henri Wesemael. Se ries voor Jean Christiaens en winnaars A. en zn. Van Extergem. Bij de jaarlingen ging de hoofdprijs naar Spanoghe en zn. die ook nog de 9de prijs wonnen. Met de 5 en 6 was de eerste serie voor Emiel Van den Abbeele. Kop duiven voor Philemon Van der Jeugt, Philemon Van Eetvelde, Eddy Govaert, Maurits De Groeve, Patrick Hillaert, Mau rits Van Swalm. Series gingen naar Paul Amand aan de 19e prijs en André Heu vinck aan de 21e prijs. In De Warande Berlare was de eerste prijs voor de gebroeders Heirman voor Hippoliet Van de Velde, Prosper Wese mael, Norbert Bastiaens (4 en 7), Freddy Moerman (5 en 10), Odette Van der Linden, Albert De Palmenaere, Camiel Buyle. Gustaaf Eeckhout won bij de jaar lingen voor de gebroeders Heirman (2 en 8), Victor Sigin (3 en 7), Norbert Bas tiaens (4 en 5), Remi Sigin, Remi Van Malderen, Julien Bonnaerens. De win naars, de broers Heirman, wonnen ook de beste serie. In het Vierverbond Oudegem - Appels - Dendermonde - Grembergen won Frans Van Haut de vlucht bij de oude duiven voor Victor Rosez. Een steruitslag voor Karei Ost met de 3e en 4e prijs, de eerste bonserie en goed voor zeven prij zen van negen duiven. Kopduiven voor Edmond Leybaert, Julien Cool, Frans De Smet, Benoit Cornelis, Christiaan Van Uytvanck, Marcel Vermeiren, Cesar De Loose, Frans en zoon Van Extergem, Jean Becqué, A. en zoon Van Extergem. Aan de 24e prijs klokte Jozef Tackaert de tweede serie van twee duiven en een prijs verder ging de derde naar Jozef Lam- brecht. Rudy Doms presenteerde een knappe uitslag met de 15,42,45 of 3 op 3 en de eerste serie van drie duiven. De tweede serie ging naar Albert en zoon Van Extergem aan de 58e prijs. Frans Goedgezelschap haalde de top bij de jaarlingen. De uitblinker in deze reeks was Remy Cornelis met de 2,14,39,76, 82,84 of 6 op 6. Aan de serietafel was hij dan ook de grote mijnheer. De eerste serie van twee duiven, de eerste en de tweede serie van drie duiven. Marcel Cool won de tweede serie van twee dui ven aan de 40e prijs. Alex De Decker had zijn twee duiven aan de 56e prijs en was goed voor de derde serie. Eduard Van Meervenne won een 3 op 3 aan de 85e prijs en won daarmee de derde serie van drie duiven. In Rap of Niets Schoonaarde de 13 en 6 voor Patrick Hillaert en de 2e voor Eddy Govaert en Maurits Van Swalm 4 en 5. Bij de jaarlingen won Eddy Govaert voor Patrick Hillaert en verder Spanoghe en zoon (3, 4 en 5). (Beno)

De Voorpost | 1992 | | pagina 30