Veertiende editie van Aalstcrse Topdag kende verhoopt sukses... i g Forum organiseerde alternatieve mini-tentoonstelling op de Topdag... .V 'W a ij J De Voorpost - 8.5.1992 - 5 Vooral in de namiddag lokte het relatief mooie weer andermaal een massa volk naar het Aalsterse stadscentrum dat zich opgemaakt had voor een veertiende aflevering van de topdag, vorige zaterdag. Bij wijlen was het in de hoofdstraten drummen om vooruit te geraken. Naast het braderij-aan- bod van de handelaars uit deze straten, zorgden verschillende dekenijen voor animatie in hun buurt. Zaterdagmorgen zag het er echter niet veelbelovend uit, toen burge meester A. De Maght aan de ingang van het Aalsterse stadhuis het tradi tionele lintje knipte en daarmee de 14de Topdag opende. Onder eerder matige belangstelling trokken dan onder fanfare begeleiding de offi ciële genodigden waaronder Burge meester De Maght, schepen van Middenstand en Ekonomische Naast de zaterdagse traditionele marktbezoeker liet er zich weinig publieke belangstelling opmerken. Alleen het Syndicaat der Verenigde Vleeshouwers van Aalst die in sa menwerking met de Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwproducten de aktie «Mig nonette» hadden opgezet kennen wel sukses. Aan de ingang van het stadhuis werd dan ook samenge- Ontwikkeling G. Bourlon, Bruy- schoold om een stukje varkensvlees lant, voorzitter van de Adviesraad dat gratis bedeeld werd te komen voor de Middenstand en verschil- proeven, lende raadsleden achtereenvolgens naar de verschillende deelnemende Dekenijen.. Aalst. Er werd gretig geproefd van het lekker klaargemaakte varkensvlees. Een 's Namiddags verbeterde gelukkig lekker hapje slaat een Aalstenaar nooit af Zeker niet wanneer het gratis wordt het weer en riep het lentezonnetje bedeeld. Hoe zou je zelf zijn (a) de mensen op tot koopjes-wande- Aalst. De schepenen Bourlon en D'Hondt en burgemeester De Maght hielden er aan de opening van de Topdag in de Kattestraat en de hele binnenstad bij te wonen (a) Aalst. Traag op gang gekomen in de voormiddag mocht de Dekenij Molen straat toch heel wat koopjesbelust publiek verwerken op de Topdag (a) len. De informatiestand van Inter- gem-Elektrabel had meer dan de handen vol om de deelnemers van de gratis ballonwedstrijd te gerie ven. Op de Grote Markt traden o.m. de dansgroep van Patrick De Co- ninck op en werden demonstraties gegeven van Jiu Jitsu en Taekwon do. In de onmiddellijke buurt zorg de de showwagen van een streek- krant voor leuke spelletjes voor de kinderen maar maakten het de de monstranten niet gemakkelijk om verstaanbaar over te komen. In zonderheid de straatattrakties her en der gaven aan deze Topdag een ontspannend karakter: dansen op de Grote Markt en in de Zout- Aalst Elke Aalsterse Topdag bluft een kameel aan het Vredeplein. De in A Aalst. De Meikramerij in de Hovenierstraat, Molendries en op de Varkens- markt kende wat minder belangstelling. Het weer zat ook niet mee (a) Aalst. Het Syndikaat der Verenigde Beenhouwers vergastte de Topdag-bezoe kers op een lekkere gratis bedeelde 'Mignonette' (a) straat, balboogschieten op de Hop- teresse was overal groot, markt, pony rijden aan het Esplana- Het geplande opstijgen van warme deplein en een ritje op olifant of luchtballons liep minder van een leien dakje. De sterke wind maakte het onmogelijk om op het geplande uur op te stijgen. De gelukkigen die uitgeloot waren om een ballonvaart mee te maken met één van de vijf ballonnen moesten wel wat geduld oefenen. Het zou tot 21 uur duren, alvorens de gegadigden de kans kre gen om Aalst vanuit de lucht te be kijken. Van de vijf geplande vluch ten moest één ballon aan de grond blijven. Terrasjes van de horeca-sector ken den één van hun betere dagen en het Aalsterse handelscentrum leek meer dan tevreden een drukke Top dag af te sluiten. P.H. Het Aalsters Forum voor Verkeersbeleid had begin vorige maand in een Vele Aalslenaars maakten van de veertiende Topdag toch een feest voor de middenstanders uit de binnenstad (a) schrijven gericht aan het College van Burgemeester en Schepenen ge vraagd om aan de Aalsterse Topdag '92 te mogen deelnemen met een tentoonstelling van de foto's van de wedstrijd 'Hinderend Aalst'. Dit werd hen echter geweigerd. Het Forum organiseerde dan maar een alternatieve mini-tentoonstelling in HAK aan het Sint-Martensplein. Het dagelijks bestuur van de advies- gen, Vredeshuis, HAK enz.. geleden wèl toelating kregen. Als alternatief organiseerden zij een mini-uitvoering van de tentoon stelling 'Hinderend Aalst-foto's' in HAK, Sint-Martensplein 2 te Aalst. Deze tentoonstelling loopt nog tot 31 mei 1992. Aalst. De straatgezelligheid was er weer. Aalst leeft en feest graag. De Topdag biedt daar steeds de gelegenheid voor (a) raad voor de Middenstand en de vergadering van het College van Burgemeester en Schepenen om schreven het niet gunstig beant woorden van de aanvraag tot deel name aan de Topdag van Forum als volgt 'Gezien de Topdag be doeld is als een promotie van de stad en het handelscentrum en de door Forum voorgestelde aktiviteit niet kadert in deze doelstelling...' Forum van zijn kant was om deze afwijking erg verwonderd. Zij voer den aan dat het omschreven stand punt erg afweek van de oorspronke lijke opzet van Topdag de Promo tiedag van Aalst op sociaal, kultu- reel, ekonomisch en toeristisch ge bied. Zij voerden verder aan dat er in het verleden voorbeelden genoeg waren van andere verenigingen die promotie konden voeren voor hun werking,, zoals karnavalgroepen, sportverenigingen, jeugdverenigin- Zij stipten ook aan dat zij twee jaai JL Aalst. Gezien de fototentoonstelling Hinderend Aalst' in de organizatie van Forum geweerd werd op de Topdag, zorgden zij vooreen alternatief en brachten ze onder in het herdoopte JAC lokaal 't Koerken. Ze is nog te bekijken tot het eind van deze maand (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 5