Culturele Centrale projekt '91-'92: «Onder Ons» multi-kultureel projekt KWB'ers samen voor gezinsfietsdag te Mere De Voorpost - 8.5.1992 - 7 Aalst. Ook de kerk van Mijlbeek wordt gerestaureerd (a) Aalst. Aansluitend bij het niet meer toelaten van wagens in de aansluiting van de Kattestraat met de Grote Markt vanaf 1 juni, zal begin augustus ook het wegdek worden aangepast en het gedeelte van de Kattestraat verkeersvrij worden a Showavond: Luc Jongman Op zaterdag 16 mei gaat om 20.30 u. een showavond door in 't Apostel ken, Apostelstraat 1 te Mijlbeek- Aalst. Luc Jongman stelt er zijn der de single voor: 'Ik ben mijn liefje kwijt'. Met talrijke gastoptredens. Inkom gratis. Opgepast wijziging!!! Werken aan het Belfort in de Kattestraat Vanaf maandag 1 juni zal de Katte straat afgesloten worden voor door gaand verkeer, ingevolge werken aan het Belfort. De mogelijkheid om langs de Katte straat de Grote Markt te bereiken, wordt uitgesloten voor voertuigen. Een omleiding dient gevolgd te worden langsheen de Esplanades traat - Vaartstraat - Werf - Burcht straat - Bertha De Dekenstraat - Pontstraat - Kerkstraat. De nodige signalisatie zal aange bracht worden. Prentkaartenklub van Groot-Aalst De klub is verhuisd. Het nieuw klublokaal: 't Groen Kruis, St.-Jo- risstraat te Aalst. De vergaderingen gaan door, elke tweede zondag van de maand. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot: de voorzitter, dhr. Clemens Van Mol, Kerkstraat 1/1 te G ij zege m of tot de secretaris, dhr. Fons Die- rickx, Gudstraat 5A te Herdersem. Prof. Jaap Kruithof te gast in de Mikisklub Op vrijdag 15 mei om 20 uur is Prof. J. Kruithof de gastspreker in het Kontaktcentrum Mikis Theodora- kis, Nicuwbeekstraat 35, Aalst. Deze alomgekende prof is de zo veelste eminente spreker in de rij die het bijna 25 jaar oude pluralis me van het Kontaktcentrum Mikis T. illustreert. Wie prof. Kruithof ooit aan het woord hoorde, weet sowieso dat hij nooit een blad voor de mond neemt en dat het dus een boeiende avond wordt. Hij neemt niet alleen geen blad voor de mond, hij heeft ook nog heel wat zinnige dingen te vertellen. Het tema waarover Prof. Kruithof het zal hebben is: 'Welke toekomst heeft 'links' in Europa anno 1992 en volgende?' Wie Prof. Kruithof een beetje volgt, weet dat het meteen een brok aktu- ele geschiedenis zal worden waarbij geen heilige huisjes gespaard wor den, een uiting van intcllektuele eerlijkheid en het niet schuwen van het debat en de kontroverse. 'De Weerstand: wat is dat eigenlijk?' Albert De Coninck, luitenant-kolo nel van de Weerstand tijdens We reldoorlog II, weet er alles van. Hij komt daarover vertellen op vrij dag 8 mei om 20 uur, in de Mikis klub, Nieuwbeekstraat 35 te Aalst. Deze informatieve avond sluit op 8 mei, einde van Wereldoorlog II in 1945, een tentoonstelling af in de Mikisklub met als thema 'De Weerstand' en 'De Kampen'. Albert De Coninck was, zoals zijn titel laat vermoeden, niet één van die verzetsmannen van het laatste uur, maar een aktief weerstander tijdens de meer dan 4 jaar bezetting van ons land door Nazi-Duitsland. Hij brengt in zijn relaas dan ook een beeld van het leven van de gewone man tijdens deze oorlogsperiode en van de gevaren waaraan iedereen bloot stond maar in het bijzonder elkeen die het waagde zich tegen de Duitse invallers te verzetten. Hij schetst meteen ook een stuk aktuele geschiedenis wat in het licht van het in Europa weer oprukkend ex treem-rechts gedachtengoed, geen overbodige luxe is. Albert De Co ninck is na de oorlog weer het nor maal leven ingetreden, maar steeds is hij zich blijven verzetten tegen elke vorm van onderdrukking van de gewone man en vrouw. Zoals hij dit ook reeds in de dertiger jaren deed in de internationale brigaden die in Spanje tegen dictator en fa scist Franco ten strijde trokken, een belevenis die hij trouwens te boek heeft gesteld in 'Belgen in de inter nationale brigaden'. Het belooft een boeiende avond te worden. Van harte welkom. Organisatie: Imavo i.s.m. de Mikis klub. Slapeloosheid Op zondag 17 mei om 14 uur organi seert vzw Groene Dag een voor dracht rond het thema: 'Slapen valt te leren'. 10 natuurlijke remedies voor wie de slaap geregeld niet kan vinden. Deze voordracht geeft ver heldering omtrent het ontstaan van de klachten (slapeloosheid, slaap- ritmestoornissen, vermoeid ontwa ken...). Algemene zenuwachtig heid, angst, niet verwerkte indruk ken, er niet in slagen de gedachten stil te zetten, voedingsfouten, pijn e.a. fysieke aandoeningen: wat er aan te doen? Ontdek een geheel van alternatieve remedies die in uw be reik liggen, die het slapen bevorde ren en leer hoe u zich diep kunt laten wegglijden. Ademhaling, ont spanningsoefeningen, Bach-reme- dies, homeopathie, kruiden... kom en luister naar wat de natuur voor u heeft weggelegd. 17/5/92, 14 uur, in Cultureel Cen trum De Werf, Molenstraat te Aalst. Organisatie: vzw Groene Dag/info 054/33.20.46. Iedereen welkom. Tentoonstelling 'De Weerstand' en 'De Kampen' Van 1 tot en met 8 mei loopt in de brede inkom en in de zaal van de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35, Aalst, een tentoonstelling van do- kumenten, persartikels, voorwer pen en fotomateriaal in verband met de tema's 'Weerstand' en 'Kampen'. Deze tentoonstelling wordt georga niseerd met medewerking van en materiaal ons ter beschikking ge steld door het Nationaal Museum van de Weerstand en het Onafhan kelijkheidsfront. Ze schetst een beeld van het leven onder de bezet ting tijdens Wereldoorlog II, van de gevaren waaraan ondergedoken weerstanders waren bloot gesteld, van de onmenselijkheid van de kon- centratiekampen van de Nazi's en van het optreden van de gevreesde Gestapo. Het is een tijdsbeeld van een brok aktuele geschiedenis (1940-1945), die liefst niet uit het geheugen van de mensheid ver dwijnt, zeker nu, wanneer zelfs pro fessoren aan universiteiten de holo caust afdoen als joodse propagan da, het bestaan van koncentratiek- ampen ontkennen of minimaliseren en extreem-rechts steeds arrogan ter de kop opsteekt in Europa. Deze tentoonstelling loopt vanaf 30 april (mei-avond) 20 uur t.e.m. 8 mei (einde van Wereldoorlog II in 1945) 20 uur. Ze is ook open op vrijdag 1 mei vanaf 14.30 uur tot 18 uur, op zaterdag 2 mei vanaf 19.30 uur en van maandag 4 tot vrijdag 8 mei van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17 het thema 'Lentedag op Termuren'. Men kan wandelen over 7, 13 of 20 km. De omloop van 7 km is toegan kelijk voor rolstoelen en buggy's. Vrije start tussen 8 en 15 uur. De wandelboekjes worden met zorg af gestempeld. Aansluitend is er bar becue. Vertrek polyvalente stadszaal, G. De Schepperstraat 4, Erembode- gem. Prijsuitreiking refter polyva lente stadszaal om 16u. Brailleliga Vergaderingdinsdag 12 mei te 13u. in het Parochiehuis (bovenzaal rechts). Dansklub Klubvergaderingwoensdag 13 mei te 20u. in de grote zaal van het Paro chiehuis. D.B.C.-Erembodegem Trainingen - woensdag 18u. tot 19.30u.pupil len en kadetten; 19u.tot 20.30u. miniemen; 20.30u. tot 22u.junio res en seniores. - vrijdag 17 tot 18.30u.pupillen; 17.30 tot 18.30u.kadetten; 17 tot 18.15u.miniemen; 18.30 tot 20u. juniores en seniores. Plaats sporthal Denderdal, Korte- straat, Erembodegem. Inlichtin gen M, De Gols, tel. 053/77.51.36. Papierophaling te Erembodegem De papierophaling in de Aalsterse deelgemeente Erembodegem heeft plaats op woensdag 13 mei a.s. Lentedag op Termuren Wandelsportvereniging De Ka- dees-Aalst richt op zaterdag 9 mei een wandeling in, in het kader van de Aalsterse Sportmaand, onder 'Dynamisch ontspannen'donder dag 14 mei te 20u. in de Krypte. Aalsterse Wijnmakersgilde Vergaderingvrijdag 15 mei te 19.30u. in de Krypte. Werkgroep 'Liturgie Ten Bos' Vergadering: vrijdag 15 mei te 19.30u. in de bovenzaal van het Pa rochiehuis. Parochiefeesten O.L.-Vrouw Hemelvaart Op zaterdag 9 mei van 17 tot 21 uur en op zondag 10 mei van 11 tot 15 uur in het Parochiehuis eetfestijn 300 fr. of 170 fr., in de Krypte cafetaria 90 fr. Op de spijskaart in het Parochie huis kalkoenfilets, kappertjessaus, frieten of varkensgebraad, jagers saus, frieten. In de Krypte wafels en pannekoeken, koffie. Deze parochiefeesten worden geor ganiseerd ten voordele van ver warming en opschik van de Krypte en onderhoud van de parochieloka len. Kaarten voor het eetfestijn zijn nog te bekomen bij E. De Moor, Zavelstraat 18, bij A. Borms-Caers, Kerkstraat .4 en aan de ingang van het Parochiehuis op 9 en 10 mei a.s. Alle moeders worden met een ge schenkje bedacht Openluchtvoorstelling 'Het Gezin van Paemel' Het bestuur van Davidsfonds- Erembodegem bestelde een be perkt aantal kaarten van de open luchtvoorstelling 'Het Gezin van Paemel' (van Cyriel Buysse) op za terdag 4 juli 1992 om 21 uur in de oude boerderij Biesakker te Sers- kamp. Davidsfonds-Erembodegem biedt U deze karten aan tegen het gunst tarief voor DF-groepen 150 fr. en stelt voor, gezamenlijk met eigen vervoer te vertrekken aan de O.L.V.-Hemelvaartkerk te 20u. In lichtingen A. De Quick, Heuvel 72A, Erembodegem. Invullen belastingaangifte Voor het korrekt invullen van uw belastingaangifte kan je terecht in de 'Volkskring', Kaai (Denderbrug) Erembodegem, op zaterdag 13 juni van 14 tot 17u. en op zondag 14 en zondag 21 juni '92, telkens van 10 tot 12u. Ook in het Parochiecen trum van Erembodegem-Terjodcn op zondag 10 mei van 10 tot 12u. Bedevaart Tongeren Erembodegem gaat voor dc 45e keer op bedevaart naar Tongeren en Scherpenheuvel op 31 mei e.k. Vertrek aan de O.L.-Vrouw Hemel- vaartkerk om 7 uur. Deelname 350 fr. U kan zich laten inschrijven bij Kin dermans Christiane, Leuvestraat 54, Erembodegem (053/78.62.96) of bij Kindermans Marie-José, Nieuwstraat 7, Erembodegem (053/78.81.23). De Culturele Centrale van het Ge west Aalst organiseert «ONDER ONS», een projekt over kuituur on der mensen. Centraal staat het idee dat multi- kultureel samenleven tot een kultu- rele en menselijke verrijking leidt. Het projekt tracht hierover niet en kel informatie te geven, maar naast het rationele ook op een meer ge voelsmatig niveau, mensen hiero mtrent aan te spreken. Er werd gekozen voor een kunstten toonstelling als kern voor het pro jekt. Het gaat daarbij over schilder werken en foto's van (migrant)kun- stenaars die gevraagd werden uiting te geven aan hun ervaring met het multi-kultureel samenleven in Bel gië. Deze tentoonstelling vindt plaats in het Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt 13 te Aalst. Ze wordt offi cieel geopend op vrijdag 8 mei om 20 uur door Mevrouw De Aguirre, medewerkster van Koninklijk Kom- missaris voor migrantenbeleid Pau la D'Hondt. De tentoonstelling zal verder toegankelijk zijn op zaterdag 9 mei van 10 u. tot 16 u. en op zondag 10 mei van 10 u. tot 18 u. Maandag 11 en dinsdag 12 mei kun nen schoolklassen op afspraak een bezoek brengen. Een medewerker van de organisatie «Scholen zonder racisme» zal deze groepen rondlei den. Daarnaast staat het toneelstuk «Uit zelfbevrediging, de afwendbare op komst van Karei D.» gebracht door de Zwarte Komedie, op het pro gramma. Dit toneelstuk wordt geor ganiseerd i.s.m. V.Z.W. Netwerk en zal doorgaan op zaterdag 9 mei om 20 uur in het Kattheater, Vrede plein te Aalst. Voor verdere inlichtingen kan je te recht tijdens de kantooruren op vol gend telefoonnumer en/of adres: 053/78.78.78 van de Culturele Cen trale, Houtmarkt 1 te Aalst. De Faluintjesjoggers: 8' Faluintjesjogging De 8' Faluintjesjogging met start en aankomst aan de Kloosterstraat te Moorsel, loopt over een heuvelend parkoers, met afstanden van 5, 10 en 15 km. (1, 2 of 3 rondes). De jogging is toegankelijk voor wande laars, joggers, atleten en rolstoelat leten. Deelnameprijs is 150 fr., ie dere aangekomen deelnemer ont vangt een prachtige medaille en neemt gratis deel aan een tombola met waardevolle prijzen. De eerste 3 aangekomen deelnemers (M/V) ontvangen een prachtige trofee en een waardevolle prijs. Zondag 10 mei om 15 uur. Plaats: Kloosterschool, Klooster straat te Moorsel. Prijsuitreiking: Kloosterschool om 17.30 uur. De stofwolk van Meldert: 12c Stratenloop van Meldert De 12c editie verloopt op het nieuw beklinkerde wegdek van de Dorps traat. Reeks voor jeugd en vetera nen. De echte joggers kiezen tussen 5 -10 of 15 km. Prachtprijzen voor iedereen, brevet met tijd, bekers voor de drie talrijks te groepen, tombola met inschrij vingsnummer. Zaterdag 9 mei om 14.00 uur: 6-10 jaar (400 m.); om 14.15 uur: 11-12 jaar (700 m.); om 14.30 uur: 12-15 jaar (1.400 m.); om 15.00 uur: 35 jaar (veteranen); om 15.30 uur: ie dereen (5, 10 of 15 km.). Plaats: Dorp 36, Meldert. Deelnemende verenigingen: Moor sel, Baardegem, Affligem, Lebbeke, Mazenzele, Opwijk, Mollem, Den- dermonde, Zele, Grembergen, Aalst en Lokeren. Erpe-Mere. De jaarlijkse fietsdag van de KWB was een kermisdag voor de kidneren, want in de ontmoetingsplaats te Mere waren de attrakties geheel gratis (jv) Voor de derde maal werd door de KWB een gezinsfietsdag georgani seerd die in feite de afsluiting bete kent van het werkseizoen. Dit jaar stond deze fietsdag in het teken van 'Europa '92' na de dagen rond mi lieu en verkeer. Het thema van de dagwas'l miljoen km voor een soci aal en milieuvriendelijk Europa'. Men richtte zich tot alle KWB-afde- lingen waarvoor één onder hen voor een samenkomstplaats moest zor gen. Ook de afdeling van Mere stel de zich kandidaat en zij kregen de speelplaats van de Sint-Jozeïschool ter beschikking om de talrijke fiet sers te ontvangen. Het initiatief is gesteund op de slo gan 'grenze(n)loos vertrouwen' dat gekonkretisered werd in talrijke Euro-Avonden waarop de sociale gevolgen van de eenmaking van Eu ropa in de kijker gesteld werden. De jaarwerking werd toegespitst rond de nadelige gevolgen op sociaal vlak. Velen maakten kennis met de Europese instellingen en met de strijd die zich reeds aan het ontwik kelen is om van Europa een sociaal rechtvaardig en milieuvriendelijk kontinent te maken. Vermits het iedereen aanbelangt heeft de KWB er een aktiviteit van gemaakt voor gans het gezin waarbij ontspanning en ontmoeting en ver broedering primeerden. Het is een gelegenheid om ook andere mensen van de KWB te ontmoeten waaruit zelfs nog meer samenwerking kan groeien. In feite is de fietsdag een afdelings- aktiviteit maar zij worden gerugge- steund door het Verbond van Aalst dat er een meerwaarde aan geeft door het organiseren van happe nings in de ontmoetingscentra. De tocht op zichzelf wordt door de af deling vastgesteld en de afstand be draagt tussen de dertigen vijftig km. Het is een gezinsfietstocht die de drukke wegen omzeilde en elke af deling beschikte over een kaart om langs rustige wegen te fietsen die zelfs op toeristisch vlak interessant waren. Verschillende afdelingen hadden de ontmoetingsplaats Mere in hun parcours opgenomen. Hier konden ze zelfs een paar uur verpozen ter wijl de kinderen aan allerlei anima tie konden deelnemen. Er was ruimte voor eigen pickncik tussen een waar kermisgedoe. Het Ver bond had gezorgd voor kermisspe- len, doorlopende tentoonstelling rond Europa '92 en er waren stan den van de Wereldsolidariteit en de Max Havelaarstichting. Om 14 uur startte een boeiende 'Europkwis' en een uur daarna konden de deelne mers genieten van de zang- en dans groep I Campagnoli. Het aantal deelnemers vermindert maar dit is te wijten aan de sprei ding zodat men er te Mere toch nog een vierhonderdtal kon verwelko men. Niet elke afdeling is op de fietsdag aktief maar toch gaat het hier nog om een 30.000 fietsers over heel Vlaanderen. Het initiatief ligt trouwens voor vijf jaar vast waarna een evaluatie gemaakt wordt om al of niet verder te doen. J.V. Aalst. De gezinssportfederatie van de BGJG kon zich prima uitleven in het Aalst. Geparkeerde wagens en doorgaand wegverkeer maken het voor de sportcentrum Ten Rozen tijdens de Aalsterse sportmaand (a) vuilophaaldienst biezonder moeilijk in de binnenstad (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 7