Podium-Uitjes in De Werf Kon. Symfonische Kring Aalst brengt 'Variété koncert' Fotografische Impressies in Aalsterse Belfortkrypte Ernst in De Werf Roland Devolder in Juweel- en kunstgalerie Muylaert-Hofman te Aalst Kamerorkest Jeugd en Muziek Aalst koncerteert Huisvrouwen op zoek naar een job De Voorpost - 8.5.1992 - 9 De Voorpost weekend De Koninklijke Symfonische Kring Aalst 'Door Eendracht Groot' brengt op 25 mei om 20.00 uur haar traditioneel lentekoncert in het kultureel centrum De Werf in de Molenstraat te Aalst. Het koncert kreeg de naam 'Variété koncert'. Het Symfonisch Orkest wordt voor de gelegenheid uitgebreid met de dynamische Aalsterse Big Band die graag zijn medewerking verleend aan het initiatief. Zo bereikt men een groot variété orkest dat alle genres aankan. Het koncert wordt geopend met Styne, met het overbekende lied 'Strike Up the Band', een medley van de meest bekende nummers van Georges Gershwin, met hun swin gend ritme en meeslepende melo dieën zoals A foggy day, the man I love, I got rhytme en nog vele ande ren. Dan komt 'Swingende walsen', een verzameling van ritmische walsen zoals Dansevise (het winnend liedje uit het Eurosongfestival van 1963), Lover en Bleusette, het wereldsuk- ses van Toots Thielemans. Er volgt dan een selektie uit de be kende musical 'Funny Girl' van Jule 'People'. Het eerste gedeelte van het koncert eindigt met de kreatie van 'Claripriccio' voor klarinet en or kest van Octaaf Boone. De soliste is de jonge, talentvolle eerste klari- nettiste van het Symfonisch Orkest Anja De Meersman. Na de pauze wordt hervat met de 'Cole Porter Medley' met de melo dieuze 'In the still of the night' en 'So in love'. Dit zijn echt een paar nummers om bij te dromen. Vervolgens speelt Guido Blondeel, altviolist in het Symfonisch Orkest, de kreatie van 'The Magic Violin' een werk van Octaaf Boone, speci aal geschreven voor een door com puter gestuurde electronische viool en uitgebreid orkest. Dit werk zit vol verrassingen in ritme en klank kleuren. Wie van prachtige overbekende melodieën houdt, krijgt zijn gading in 'Hoagy Carmichael's Mooiste', een verzameling van The Nearness of You; Georgia en Stardust. Het koncert besluit met een schitte rende medley van Braziliaanse mu ziek 'Fiesta Brasiliana' met de prachtige bossa nova's van Carlos Jobim Desafinado en The Girl from Ipanema en tot slot de ritmi sche wereldberoemde samba 'Brasil'. Het wordt dus ongetwijfeld een avond met prachtige symfonische, ritmische lichte muziek met een overvloed aan bekende evergreens, soms romantisch dan weer swin gend, maar altijd heerlijk om te be luisteren, uitgevoerd door een uit stekend 60 koppig variété orkest. Dergelijk koncert is een uitzonder lijke gelegenheid om 'live' een uit voering te beleven die maar zelden kan worden gerealizeerd. De leiding is in handen van Octaaf Boone, dirigent van het symfonisch orkest en gewezen leider van de Aalsterse Big-Band die nu onder leiding staat van Odilon Mortier. Octaaf Boone schreef trouwens al de arrangementen van de werken die op 25 mei worden uitgevoerd. De presentatie van het koncert werd toevertrouwd aan Freddy Caudron. De toegangsprijs bedraagt 250 fr. Reservatie voor niet-leden van de Symfonische Kring kan aan de balie van het kultureel centrum De Werf. - Nog t/m maandag 11 mei in De Werf: tentoonstelling «Meubelde sign en Kunst» - Zaterdag 9 mei om 15 en 20 uur in de Schouwburg: «Bewegingsfesti val '92», georganiseerd door de Turnkring Aalst; informatie 053/ 78.11.81 (De Berlanger) - Zaterdag 9 mei om 14 uur in de Teaterzaal: Feest van de Vrijzinnige jeugd, georganiseerd door de Oudervereniging voor de Moraal, info: 053/70.27.80. - Zondag 10 mei om 14.30 uur in de Schouwburg: jeugdfeest ingericht door Alkuone; info 053/78.18.50. - Dinsdag 12 mei om 8 uur in de Teaterzaal: colloquium georgani seerd door SW Zottegem; info 091/61.99.11. - Vrijdag 15 mei om 20 uur in de Schouwburg: koncertavond «Een avond in Wenen» met de Nederlandse bariton Marco Bakker, de sopraan Katrien Gallez en het salonorkest 'Rendez-Vous'; georga niseerd door B.B.C. Goodyear Okapi Aalst t.g.v. de kampioenstitel en haar promotie naar le Nationale; kaarten in voorverkoop 620 fr. en aan de kassa 650 fr., res. 053/76.13.12. - Zaterdag 16 mei om 14 uur: slotmanifestatie Schoolkidts; info 053/70.38.88. - Zaterdag 16 mei om 20 uur in de Schouwburg: koncert door de Fanfare 'De Terjodenaren'. - Zondag 17 mei om 14 uur in Vergaderlokaal 1: voordracht over «De kunst van een gezonde slaap», ingericht door vzw De Groene Dag; info 054/33.20.46. Pierre Coppens, Frank Michta, Gaston Roelandt en Hugo Van de Voorde nodigen u van harte uit op een bezoek aan de fototentoonstel ling «Kijkmomenten» die plaats heeft van 15 tot 19 mei 1992 in de Belfortkrypte, Grote Markt te Aalst. Tijdens het weekend van 15 tot 19 mei 1992 vindt in de Belfortkrypte, Grote Markt te Aalst, de tentoon stelling «KIJKMOMENTEN, foto grafische impressies» plaats. Dit is een groepstentoonstelling van de afgestudeerden '91, Ejerre Cop pens, Gaston Roelandt en Hugo Van de Voorde en hun leraar Frank Michta, van de afdeling Fotokunst van de Aalsterse Akademie voor Schone Kunsten i.s.m. het Stadsbe stuur Aalst. Doelbewust halen sfeer en stemming de bovenhand in sub tiel zwart-wit werk. Voor de samenstelling van deze fo totentoonstelling werden vooral de klassieke fotografische deelgebie den nl. landschap, lichaam, archi- tektuur, portret en stilleven weer houden. Pierre Coppens toont kunstland schappen en Frank Michta brengt reportagefoto's en naaktstudies. Gaston Roelandt eksposeert na tuurbeelden en portretten en Hugo Van de Voorde stillevens en archi- tektuur. De samenvoeging van het werk van deze vier fotografen, elk met hun eigen visie en inbreng, benadert op een onbevangen en persoonlijke wijze het alledaagse zien en kijken. Deze tentoonstelling wordt tevens omlijst met beeldhouwwerk van Olivier Bras, Gisèle Sterckx en Ri chard De Jonge, leraar en studen ten van de Akademie voor Schone Kunsten te Aalst. Alle eksposanten hopen heel wat belangstellenden te mogen verwelkomen op de officiële opening van de tentoonstelling op vrijdag 15 mei 1992 te 20 uur. Hun werk blijft verder te bezichtigen in de Belfortkrypte op zaterdag 16 mei 1992 van 10 tot 18 uur en op zondag 17, maandag 18 en dinsdag 19 mei 1992, telkens van 14 tot 18 uur. D.B. Roland Devolder is tot 23 mei te gast in Juweel- en kunstgalerie Muylaert-Hofman aan de Nieuw- straat 36 te Aalst. Deze Oostendse kunstenaar studeerde aan de aka demie van Gent en expozeerde in binnen- en buitenland. Werk van hem was te zien in Japan, Duitsland, de Verenigde Staten, Frankrijk, Joegoslavië en wat het binnenland betreft was Roland Devolder te gast in de voornaamste galerijen van «Een avond in Wenen» met Marco Bakker en Katrien Gallez (15.05) Aalst. 'Kijkmomentenvan Pierre Coppens, Frank Michta, Gaston Roelandt en Hugo Van de Voorde in de Aalsterse Belfortkrypte grote steden als Antwerpen, Brus sel, Gent, Brugge, Oostende, Luik, Knokke en nog vele meer. Werken van hem zijn in het bezit van ons vorstenhuis, van het Pren tenkabinet te Brussel en het Mu seum voor Schone Kunsten in Oos tende. De tentoonstelling is toegankelijk van 9.30 tot 12.30 en van 14.00 tot 18.30 uur, behalve op zon- en feest dagen en op maandagvoormiddag. KAV organizeert 'Wegwijskursussen voor herintreedsters' Heel wat huisvrouwen die hun be- solliciteren en zich weerbaar gedra- roepsleven een tijdlang onderbro- gen, ze krijgen een zicht op eigen ken hebben, meestal voor de zorg mogelijheden en perspektieven. van hun gezin, willen opnieuw aan Op 18 mei start de volgende kursus het werk. Helaas stoten ze daarbij in het Groen Kruis, Sint-Jorisstraat opeen aantal moeilijkheden hun 26 te Aalst (nabij de Hopmarkt). De beroepservaring is verouderd, zij kursus duurt 6 weken telkens op twijfelen aan hun eigen kunnen en maandag en dinsdag van 9.15 tot weten niet goed hoe eraan te begin- 15.45 uur. De kostprijs bedraagt 600 nen. fr voor KAV leden en 900 fr voor Met deze wegwijskursussen wil niet-leden. Voor meer informatie KAV hen ondersteunen en begelei- en inschrijvingen kan men terecht den. Zij krijgen informatie over op» bij het KAV sekretariaat op het leidings- en tewerkstellingsmoge- nummer 091/25.39.21. lijkheden in eigen streek, ze leren Op vrijdag 8 mei, vanavond dus, organiseert Jeugd en Muziek, afde ling Aalst, om 20 uur in de Feestzaal van het Stadhuis een 'Lentekoncert'. Het eigen Kamerorkest o.l.v. Frangois Schollaert, zal werken vertol ken van Edward Elgar, Domenico Cimarosa, Edvrard Grieg, Franz Schubert en een van de talrijke Schröders. Claude Mergny, gewezen hoboïst bij, het Parijse Kamerorkest van Frangois Pallard, is de solist in het concerto van Cimarosa. Vermelden we nog dat het orkest van Jeugd en Muziek Aalst werd uitgenodigd een koncert te verzorgen in Alle-sur-Semois op zaterdag 16 mei ek. Een toegangsticket voor het J. en M-koncert van vanavond in het Stadhuis te Aalst kost 150 fr.; muziekliefhebbers jonger dan dertig jaar betalen slechts 100 fr. en leden-abonnementen komen er gratis in. Voor meer info: 053/77.41.07. Basketbalkiub Goodyear Okapi Aalst werd onlangs kampioen in tweede nationale en promoveert hierdoor naar de le Nationale Af deling. Natuurlijk wordt dit sportief hoogstandje uitgebreid gevierd; je bent tenslotte Aalstenaar. Dit ge beurt o.m. met een veelbelovend operettekoncert in het kuituurcen trum De Werf aan de Aalsterse Mo lenstraat. Op vrijdag 15 mei ek. krijgt de liefhebber van het operet tegenre de gelegenheid «Eenavond in Wenen» bij te wonen met o.m. de nederlandse bariton Marco Bakker, de sopraan Katrien Gallez en het salonorkest 'Rendez-Vous'. Jacob Marinus Bakker werd gebo ren op 8 februari 1938 te Beverwijk in Nederland. Als Marco Bakker verwierf deze lyrische tenor (nu ba riton) een benijdenswaardige faam over heel Europa. Hij studeerde zang aan het Amsterdamse conser vatorium bij Coby Riemersma en Ruth Horna, en later te München bij H. Hotter en te Londen bij O. Kraus. Tijdens de zomer van 1967 debuteerde hij tijdens het Holland Festival in de «Orfeo» van Claudio Monteverdi. Sindsdien nam zijn faam zeer snel toe en werd hij een veelgevraagd zanger voor allerlei genres vokale muziek, van Bachs Passionen tot het 'lichtere genre'. Hij won verscheidene prijzen op binnen- en buitenlandse wedstrij den als 's -Hertogenbosch, Mün chen en Rio de Janeiro. Sinds enke lejaren is hij ook de levensgezel van film- en televisieaktrice en -regis seur Willeke van Amelrooy. Ook is Marco Bakker - naast zijn optredens in opera's, operettes en musicals en tijdens recitals - de spil van veel teatershows, wordt hij re gelmatig gevraagd als entertainer, en is hij sedert een drietal jaren een volwaardig film- en t.v.-akteur. Er zijn van hem inmiddels niet minder dan 57 elpees of cedees verschenen, waarvan de laatste «Tour d'Europe» aansluit bij het open gaan van de Europese grenzen op 1 januari '93. Tijdens het programma «Een avond in Wenen» dat volgende week vrij dag in De Werf gebracht wordt, zal Marco Bakker vergezeld worden door gastvedette Katrien Gallez. Zij vertolkt reeds verscheidene ja ren hoofdrollen in grote operette- en musicalprodukties. Bijzonder opgemerkt werd de titelpartij in Le- hars «De Lustige Weduwe», de rol van Maria in Rodgers' en Hammer- steins «The Sound of Music», en deze van Elisa in Loewes «My Fair Lady». Twee jaar geleden was deze Katrien Gallez reeds te horen en te zien ais muzikale partner van Mar co Bakker tijdens zijn optreden in de Koningin Elisabethzaal te Ant werpen. Beiden worden begeleid door het salonorkest «Rendez- Vous». Een welgevuld programma dus op vrijdag 15 mei om 20 uur in De Werf. Toegangskaarten kosten in voorverkoop 620 fr. en aan de kassa zelf 650 fr. Reserveren kan in De Werf zelf (tel. nr. 053/76.13.12). L. Aalst. Willy Courteaux was er ook bij om in de Mikisclub het meifeest te komen Aalst. De groep Collettivo Pulcinella bracht met Italiaanse liederen een meevieren (a) fanfastisch sfeer in de Mikisclub waar een meiavondfeest werd georganizeerd (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 9