Late bloeier Heikant Zele en Wieze promoveren Eerste uitzege Afscheid in schoonheid WmM Eendracht Aalst E. Aalst-digest MMP/Oïh 1331-32 Eindronden in provinciale De Voorpost - 15.5.1992 - 17 VW (JAMMF SPIONKOP THE BRIGHT SIDE Voetbal in Hamme. En dat zal geen fervente supporter zijn, zeker (vh) Voetbal in Hamme. Uiteraard mocht de blauw-zwarte (jeugdige) spionkop niet ontbreken (vh) Geheel onverwacht ging Eendracht winnen tegen Cercle Brugge. Alhoewel Cercle een lome verrichting weggaf, is aan die Aalsterse zege in feite niets af te dingen. Limpens en zijn maats vingen de Bruggelingen tijdig op en wisten uit hun gevaarlijke counters drie doelpunten te puren. Han Grijzenhout, alhoewel hij na het einde van de kompetitie een punt hoeft te plaatsen achter zijn kortstondig Aalsters avontuur, was uiterst tevreden over de verrichting van zijn manschappen."Ze hebben gespeeld zoals het taktisch was opgelegd en voerden de gegeven orders naar de letter uit. Als de aangeboden kansen nog meer waren benut geweest zou het zonder twijfel een debacle geworden zijn voor Cercle", aldus de Eendracht-coach. De spelers van hun kant vonden het fijn dat het bestuur met felicitaties kwam aandraven na de wedstrijd. Luc Limpens hierover:"Er loopt al enige tijd links en rechts de mare dat het Eendrachtbestuur stilletjes hoopt dat Eendracht niet meer wint om de winstpremies niet hoeven te betalen. Dat schijnt dus niet het geval te zijn. Trouwens voor sommige maats zijn die premies van harte welkom. Hiermee kan nog wat meegegraaid worden na een snert-seizoen." Langs de andere kant is het duidelijk dat bepaalde spelers zich tot het uiterste blijven afsloven om voor volgend seizoen een nieuw kontrakt in een of andere klub te kunnen versieren. Zo o.a. ook Krohm. De Duitser schijnt nu vooraan als spits zijn draai te hebben gevonden. Zijn opflakkering komt echter te laat. B.A.D. Eendracht Zele - Namen 3-0 Voetbal in Hamme. Lorenzo Polër, doelman bij de miniemen kwam zijn 'grote broers' gelukwensen Voetbal in Hamme. Uiteraard werden de spelers overstelpt met bloemen en geschenken (vh) FC Hofstade 1 FC Heikant 2 Na een zenuwslopende en bijwijlen bitsi ge partij kon FC Heikant in extremis de promotie naar tweede provinciale, waar uit het vijf jaar geleden degradeerde, af dwingen. Na een gelijkopgaand eerste halfuur, met weinig doelkansen in beide kampen, kwam Hofstade op voorsprong langs de opportunist Van Waeyenberghe. Ook na de kampwisseling waren beide ploegen een hele tijd aan mekaar ge waagd. Maar tijdens het laatste kwartier was de frisheid in het Aalsterse team, dat in de vorige wedstrijden twee keer ver lengingen had moeten afhaspelen, dui delijk zoek. Hiervan konden de Zeienaars profiteren om hun stempel op de wed strijd te drukken. Eerst bracht Van Puyembroeck de balans in evenwicht en in de slotminuten kon Marco Pfaff een voorzet van Etienne Kesteleyn behendig verzilveren. Tijdens de blessure-tijd werd nog een vrijschopgoal van Van Waeyenberghe geannuleerd omdat een Heikantspeler te vroeg uit de muur was gelopen. Die vrije trap moest tot ergernis van de ganse Hofstaadse aanhang hernomen worden, deze keer zonder resultaat. Doelpunten: 34' Van Waeyenberghe 1 -O, 75' Van Puyenbroeck 1-1,89' Pfaff 1-2. Mater FC Wieze Cercle Brugge - E. Aalst 1 -3 Met zes juniors in de ploeg nam Een dracht in schoonheid afscheid van derde klasse. Aan de basis van deze zevende siezoenszege lag een opportunistische Filip Fiers. De Lokeraar eigende zich op de slotdag met een totaal van elf treffers overigens de titel toe van topscorer. Bij de verrassende ploegopstelling raak te Danny Van Puyvelde onverwacht speelklaar. De kwetsuur aan de knie be perkte zich gelukkig tot een snijwonde. Dat was niet het geval voor de gekwetste Filip Plaetinck. Afwezig bleek ook Alex Christiaens wegens het overlijden van vader Philemon de vroegere terreinver zorger. Ondanks het uitvallen van Filip Seymortier, na een zware tackle opnieuw gekwetst aan dezelfde enkel, ging Een dracht onder impuls van spelbepaler Fa- brice De Beule verbeten op zoek naar de zege. Daaraan werkte ook een attente Danny Van Puyvelde mee. Na de rust lag zelgs een ruimere winstmarge in het be reik. Fiers besloot echter op doelman Jehaes en Fabrice De Beule knalde na een persoonlijke aktie tegen de staander. De debutanten Peter Adam, Davy Brac- ke, de Turk Arif Gargili en de invallers Nico Rasschaert en Mare Vercammen beleefden een eerste genoegdoening al hoewel het besef van de degradatie de stemming dempte. «Het is aangenaam vastte stellen dat een gemotiveerd elftal het seizoen in schoon heid mag besluiten», aldus Eendracht- trainer Jaak Goossens. «Alhoewel de wedstrijd geen hoog tempo haalde opent hij toch enige perspektieven met het oog op de uitbouw van de spelerskern voor het komende seizoen. De voorbereiding daarvan is reeds gestart zodat we beslist geen afbraakpolitiek zullen huldigen». In de coulissen raakte inmiddels bekend dat VW Hamme interesse liet blijken voor Filip Seymortier maar of Eendracht zijn witte merel zomaar voor een prikje kwijt wil lijkt onwaarschijnlijk. (AJZ) Cercle Brugge, dat een week voordien het vermaarde Anderlecht water en bloed had laten zweten, ging zondagnamiddag beschamend af tegen het reeds weken veroordeelde Eendracht Aalst, dat met een de eerste uitzege van het seizoen kon boeken en zelfs drie doelpunten kon sco ren. Voor de Ajuinen was dat ook al een rekord. Eendracht speelde tegen het loom akte- rende Cercle zeer wilskrachtig en speel de voortdurend kort op de man, zodat de thuisploeg nooit tot een vlot samenspel geraakte en weinig kans kreeg om een kans af te dwingen. Die kreeg Aalst, dat duidelijk op iedere counter loerde, wel na het halfuur. Van Peteghem en Zakkas sponnen een prima aktie uit en meteen kreeg Krohm een ideale kans om de bal tegen de netten te plaatsen. Na de rust bracht Cercle via topschutter Weber de balans vrij vlug in evenwicht nadat substituut Annicaert hem in een prima schietpositie had gebracht. Met een was dat zijn 25ste goal van het seizoen. Algemeen werd verwacht dat Aalst nu zou begeven. De thuisploeg ging echter niet door tot op de bodem en kwam zelfs op een 1 -2 achterstand. La- meire, in de voetbalwei gebracht voor de zwak spelende Abdellah, schoof de bal pardoes in de voeten van Krohm. De Duitser paste naar de Griek Zakkas en meteen verscheen een typisch buiten lands doelpunt op het scorebord. Het zou nadien voor Cercle van kwaad naar erger gaan toen Weber een rode kaart inkasseerde voor natrappen op Lamberg en de Kroaat meteen mocht afdruipen. Aalst kreeg direkt meerdere kansen en doelman Feys moest meer maals uit zijn doppen kijken om de Aal sterse spitsen een halt toe te roepen. Uiteindelijk kon hij niet beletten dat Krohm met een fraaie slalom hem voor de derde keer te grazen nam. Het taktisch plan van Han Grijzenhout klopte tot in de puntjes: de tegenstander tijdig opvangen en meteen trachten een counter in mekaar te steken. Jammer genoeg brengen die gescoorde goals geen zoden meer aan de dijk. Scheidsrechter: Vermeersch Toeschouwers: 2.500 E. Aalst: Schippers, Eikelboom, Okpara, Lamberg, Limpens, Van Peteghem, Godtbil, Baert, Van der Beken (83' Kanu), Krohm, Zakkas (88' Cornelissen) Gele kaarten: Eikelboom, Okpara, Lam berg Rode kaart: 61Weber BAD Op het terrein van Eendracht Houtem kon FC Wieze, na een gelijkopgaande en spannende partij, de promotie naar derde provinciale afdwingen. Tijdens de eerste helft was Mater vooral gevaarlijk op vrije trappen langs Urkens, maar ook Wieze zorgde voor gepaste repliek met een kopbal van libero Siccard en een vlucht- schot van Kris Eeckhout. Na de rust lanceerde Mater een serieus offensief en moest Wieze fel op de tan den bijten. De Wiezenaen, die zich dit seizoen bijzonder schotvaardig toonden, waren echter zeer gevaarlijk op de coun ter. Wat te verwachten was, gebeurde op 20' voor het eindsignaal. Na gevat sa menspel tussen Hans Van Driessche en Eddy Van Ransbeeck, belandde de bal in de voeten van Benny Rogiers en deze prijsschutter liet ook deze keer de kans niet onbenut. Wieze hield na die treffpr de wedstrijd goed onder kontrole en kon nadien aan een langdurig feest beginnen. Doelpunt: 70' Rogiers 0-1, BAD René Peeters is verlost van zijn gipsverband aan de hiel en kan me teen starten aan de revalidatie met het oog op volgend seizoen. Nico Marginet (20) trekt volgend seizoen de shirt van FC Eeklo aan. Als vrije speler tekende hij een kon trakt voor èén jaar met optie. Nico was dit jaar een van de betere spe lers in het B-elftal van Eendracht. Ook Joske Lathouwers verlaat Eendracht. Hij wist nog een goed kontrakt los te peuteren bij SV St - Truiden. Met hem verdwijnt een werkzame middenvelder in het Een- dracht-midden. Voor Luc Limpens, die nog een kontrakt van twee jaar op zak heeft, liggen de zaken anders. Eendracht wil van deze stijlrijke middenvelder vanaf. Omwille van zijn nukkige ka rakter en zijn instelling tegenover bepaalde maats past hij niet meer in de ploeg. Dat is de stelfingname van het bestuur althans. De vraagprijs zou anderhalf miljoen fr. bedragen. Dat is nu niet zo een geweldige som voor een dergelijke klassespeler Luc wil echter in tweede klasse blij ven voetballen en wijst voorlopig alle kontakten van klubs uit derde of vierde klasse van de hand "Dan nog liever twee jaar onder het huidig kontrakt blijven voetballen bij de reserven. Binnenkort heb ik een onderhoud met manager Orlans. Misschien komt er toch nog iets positiefs uit de bus. De nieuwe trai ner heeft te kennen gegeven dat hij mij in tweede klasse nog best kan gebruiken", aldus Luc. B.A.O. Voetbal in Hamme. Trainer De Paepe vraagt zich wellicht af wat hij metal die bloemstukken moet beginnen (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17