primus bij Braekeveld Marc Van Melckebeke 18 - 15.5.1992 - De Voorpost BOWLING Squash. Bovenste rij: Alain Jaspers, Thierry Van de Velde en Stefan Lefevre; onderaan Hans Walgrave, Wouter Van Damme en Joris Hans- Bowling. BC Alloo werd winnaar op de laatste speeldag Bowling. Al de leden van JIC 'tAjuintje Bowling. De juniores van JIC Bowling. De Deecee's eindigden in derde nationale tweede na Alloo Bowling. De miniemen B van JIC Bowling. De miniemen A van JIC Bowling. De preminiemen van Jeugdinitiatieklub 'tAjuintje SQUASH Bowling. Het bestuur met Luc De Tandt In het tornooi van Braekeveld kregen de talrijk opgekomen toeschouwers een hoogstaande eindfase te bewonderen. Jan Van den Eynde, die in halve finale met 3-0 door Marc Van Melckebeke (De Dam) uitgeschakeld was. wilde per sè het laagste schavotje beklimmen zodat hij interklubkopman Herman De Backer (D 3) moest kloppen Dit leek in eerste instantie geen doenbare zaak want laatstgenoemde geraakte vlug aan een 0-2 voorsprong (1-9 en 3-9) alvorens de teugels ietwat gevierd werden. Dit liet Van den Eynde toe in een mum van tijd te remonteren (9-1 en 9-2) zodat een vijfde game noodzakelijk werd. Hier was het werkelijk een slijtageslag waarin De Bac ker uiteindelijk met 8-10 cijfers het laats te woord had. In de grote finale tipte iedereen op Mare Van Melckebeke (D 2). die het voorbije seizoen bij De Dam in het Promotionteam mocht aantreden maar de komende kompetitie naar Braekeveld getransfe reerd wordt. De Aalsterse tandarts begon sterk (9-3 en 9-4) maar de repliek van Paul Caudron mocht gezien worden: eerst won hij met 6-9 en in het vierde game geraakte hij zelfs 2-7 voor. Toch kon hij het karwei niet klaren want Van Melckebeke kwam via nickballen en knappe volley's zo sterk terug dat er geen vijfde spel (9-7) meer nodig was. In het seizoen '92- 93 wil Braekeveld twee interklubteams in lijn brengen met Van Melckebeke, De Backer, Kris Bau- wens (komt ook over van De Dam), Joël Bombeke en Van den Eynde in reeks A en Paul Caudron, Frank De Witte, Patrick Bogaert, Jan Van der Biest en Jan Jans- sens als effektieven in reeks B. Om de klubkas te spijzen organiseert SC Brae keveld op 13 juni een groots opgezette barbecue aan de Oude Gentbaan, waar men tussen 17 en 22 u kan aanschuiven Award voor Tom Michiels In het komplex Winner's te Sint-Joost- ten-Node werden de eindfinales van de 'Spalding Youth Challenge' afgewerkt Bij de jongens onder de 10 jaar rekende De Schreef op een puike prestatie van Bram Bories die in kwartfinale prompt Vincent Leliard (Indoor) met 3-0 cijfers voor schut zette. In halve finale kon hij weinig inbrengen tegen nationaal kampi oen Olivier Van Heghe, die in gans het tornooi geen enkel game diende prijs te geven. In de troosting moest Bories het opnemen tegen Thomas Cunningham, een Engelsman die in Castle Club te Wezembeek Oppem wordt opgeleid De Aalsterse belofte pakte verrassend de eerste winst (6-9) maar toch mocht Cun ningham met 3-1 de derde plaats bezet ten. Bij de meisjes min 16 jaar bleek Eva Michiels (Gijzegem) niet in haar dagje want na een vijfsetter moest ze Olivia Heuts (University Leuven) toch naar de finale laten gaan. Haar broer Tom, die eerst Kloostermans (Karteria) met 0-3 opzij gezet had, verloor in halve finale ook met 2-3 van Nicolas Van Caesbroeck (Belgia), die zo een revanche voor het verlies van de nationale titel bekwam. In de troosting was het opnieuw een vijfset ter en hier bleek John Steininger (Odri- mont) dame fortuna aan zijn zijde te hebben want hij lukte heel wat lucky shots. Tom Michiels bleef echter waar dig in het (onlogisch) verlies en deze houding leverde hem de 'Golden Squash Racket Spalding Award' op want de jury kwam onder de indruk van zijn 'steile' vooruitgang die gepaard gaat met een voortreffelijk gedrag in en buiten de courts, ledereen hoopt dat hij deze sere ne houding ook later bij de seniores zal aanhouden. Dirk Daelemans Squash. Marc Van Melckebeke (links) won het tornooi van Braeckeveldt want in de finale bleef hij met 3-1 de baas over Paul Caudron (foto dida)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18