Steeds weer nieuwe winnaars Hugo De Kocker (C2), André Tummeleer (A1), Herwig De Meyer (B1) en Eduard Marien (C2) Velina-wielerfederatie 'Dartclub De Zwaard organiseert: The Challenger Cup De Voorpost - 15.5.1992 - 19 WIELRENNEN Zaterdag in Hemelveerdegem 35 renners. De rest kon zich reeds in mans, ingezelschap van een aangenaam 175 renners aan de start. Ondanks warmere oorden gaan wassen. Daaron- verrassende Renaat Jaspaert, weg. Dit de koude wind en de hevige regen- der bevonden zich ook uitblinkers van het span fietste al vlug 20" bonus bijeen en val weer een enorm sukses op het eerste uur zoals Hutsebaut (val) en Peter dan zag Carlos Verstraete het gevaar in Sint-Jansplein in café Sint-Jan aan Schaillie. In het tweede wedstrijdgedeel- en fietste het gat dicht. De drie liepen de kerk. De ganse dag een stamp- te kreggi we vooral mannen als Bau- verder uit en dreven hun voorsprong op volle café en meteen een voor- wens, Gryseels, Van Wittenberghe, De tot 30 sekonden; Dat was het sein voor smaakje van wat het worden zal Wilde, Poté, Herregodts, Tranquo, Heyn- Mare De Peuter om te reageren. In zijn meteen ritaankomstvan de Ronde derickx, Meulenijzer, D'Hondt, Tuypens, gekende stijl schoot hij weg uit het pelo- van België In juli. En dit is nog maar De Lange, Cools, Vermeiren, Hendrik tonnetje en reed in één ruk naar de lei een begin. Voorzitter en duivel- Cornelis en Walter Beirens aan het roer. ders. Even pauzeren en dan met volle doet-al Jean Verpaeist heeft voor Tot een echte afscheiding kwam het ech- kracht aan de leiding sleuren om de zijn renners nog meer in petto. ter niet. Slechts in de slotfase kwam er voorsprong nog op te driven. Ook Wil- VWF-wielrennen. In Hemelveerdegem won Mario Van Wittenberghe de Rudy De Jonghe. B'- en Hubert Van Craeynest de B -reeks (xl) Zondag in Lippelo Ondanks de kou en naar het einde C-reeksen: Hugo Van Neer en Hugo een gepaste demarrage van Gryseels. toe een druilerige regen niets dan De Kocker Een attente Van Wittenberghe reageerde tevreden gezichten in Lippelo. De Vijf ronden van tien kilometer moesten de gepast en in de spurt was Mario enkele organisatoren hadden alles tot in deelnemers afhaspelen. De prachtige lengten sneller dan Grijseels, die we in de de puntjes geregeld en een fraaie omloop, steeds op en neer, met een klim eerstvolgende wedstrijden wel eens omioop van 77 uitgedokterd, naar de aankomstlijn, was verre van ge- 9raa9 met de bloemen zouden zien een 0mi00p die de renners ook makkelijk Toch werd er van m de start zwaaien flink op los gereden Uitlopers van Van der Linden, Etienne Rolus, Danny Ver ekens, Hans Blanchaert en Vettenburg werden in de kiem gesmoord. Ook akties van Guy Stevens, Boone, V^gden Heede en De Rijbel liepen op een sisser uit. Een demarrage van Jean Geerinck en De Ge- ynst liep verder uit. Toen ook Ferre De Donder kwam aansluiten, sloeg hij on deruit en nadien kwam alles weer samen. Daarna kregen we de goede ontsnapping met Hugo Van Neer, Hugo De Kocker en Gerard Gevaert. Deze drie gingen de laatste ronde in met 20" voorsprong en zouden het volhouden tot op de eindmeet ondanks reakties van Etienne Rolus, Freddy De Blieck e.a. In de spurt won De Kocker het vlot van Gevaert en Hugo Van Neer. De spurt van het peloton ging naar Alois Carmeliet, die het gemakkelijk haal- de voor Wilfried De Pauw, Julien Si- VWF-wielrennen in Hemelveerdegem. Hugo Van Neer (Cen Hugo De moens en Jozef Boone Kocker (C2), winnaars in Hemelveerdegem (xl) hij het klaarspeelt is ons nog een raadsel want vroeger bengelde hij achteraan in de spurt maar nu liet hij snelle jongens als Alois Carmeliet (voor wanneer de eerste zege Blanchaert, Van der Lin den, Vettenburg en Verekens achter zich. B-reeksen: Herwig fle Meyer en Wal ter Beerens Geen gelukkiger man dan Herwig De Meyer aan de meet in Lippelo. Na zes jaar op zijn honger te hebben gezeten, kon hij eindelijk het genot van de zege smaken samen met zijn vader, zijn hevigste sup porter. Wie had dat nog gedacht De wedstrijd zelf lag vrij snel in de goede plooi. Na talrijke demarrages en ontsnap pingen gingen in de vierde van de zes af te leggen ronden eer-st zes en dan vijf- renners aan de haal. Die elf leiders voer den een moordend tempo en stevenden op de spurt af. Toch slaagde Walter Beerens er opnieuw in om zich lichtjes VWF-wielrennen. Rudy De Jonghe won de A2-reeks in Lippelo (xl) om onbedreigd te winnen, vóór Jo Hey- mans, daags voordien ook al vierde en Stefan Laureys. Vierde werd Carlos Ver straete die de zware rit van Hemelveer- deghem blijkbaar nog niet verteerd had. Achter die zeven kregen we Helmut Tas, Nevejans en Van Handenhove, terwijl de groepsspurt gewonnen werd door Ludo Lauwers, vóór Jefken Devits, Dirk Stam- meleer en Luc Pieters. Volgende wedstrijden Zaterdag f6 mei te Zele-Hansevelde 't Kiekenskot, C start om 13u00 voor 10 VWF-wielrennen in Lippelo. Etienne Rolus (C') en Edward Marien (C2) op het podium (xl) los te werken en te winnen terwijl Corne lis de spurt won vóór Tuypens, Stamme- Ieer, Meulenijzer. en De Lange. In de reeks B* won Herwig De Meyer, vóór Luc Ruys, de Hamse renner die week na week verbetert. Ook Dendermondenaar Dirk Verguld kon na een slechte sei zoensstart een derde prijs in de wacht slepen, vóór Mare Herregodts die een gans seizoen regelmatig is en Norbert Van nuffel. De spurt van het peloton ging naar Pascal Muys, Gryseels, De Pesse- mier en Germain D'Hondt. A-reeksen: André Tummeleer en Ru dy De Jonghe Deze wedstrijd ontplofte reeds van in de eerste kilometers. De ene demarrage volgde op de andere en het peloton was gerokken als een slang. Uiteindelijk ge raakten acht renners uit de greep van het ronden of 50 km, B om 14u30 voor 12 ronden van 60 km, A om 16u15 voor 15 ronden of 75 km. 23.000 frank prijzen, omloop I. Zondag 17 mei te Herdersem, Grote Baan 217, café Den Engel. C start om 13u00 voor 11 ronden of 52 km, B om 14u30 voor 13 ronden of 61 km en A om 16u15 voor 15 ronden of 71 km. 23.000 fr prijzen, omloop I. Op zaterdag 16 mei organiseert het Feestcomité van Hansevelde een VWF- wedstrijd. Op 4 april 4waren er 180 ren ners aan de start. Nu worden er zeker evenveel verwacht. Heelwat streekren- ners starten in de C1-reeks: de Zelenéars Jef Caethoven, Theo Jacobs, Wies Car meliet, Frangois De Waegemaeker en de heroptredende Gaston Van Den Hoecke. Uit Dendermonde komen Ferre De Don- (Grembergen) en Mettepenningen (Ham- me). Uitslagen Zaterdag in Hemelveerdegem Reeks A1:1Alex Ackermans, 2. Carlos Ver straete, 3. Renaat Jaspaert, 4. Jo Heymans, 5. Patrick Meert, 6. Benny Benoey, 7. Ronny Samson, 8. F. Van Steerthem, 9. Pascal Del- motte, 10. Darren Roberts. Reeks A2:1Mare De Peuter, 2. José Hoebe- ke, 3. William Goessens, 4. Rudy De Jonghe, 5. Helmut Tas, 6. Luc D'Hockers, 7. Désiré Van Daele, 8. Aimé Michiels, 9. Etienne Lie- vens, 10 Antoine De Caboter. Reeks B1: 1. Mario Van Wittenberghe, 2, Erwin Gryseels, 3. Johnny Michiels, 4. Mario Bauwens, 5. Ronny De Wilde, 6. Pascal Muys, 7. Daniël Moens, 8. Peter Pots, 9. Herwig De Meyer, 10. Marc Herregodts. Reeks B2:1Hubert Van Craeynest, 2. Luc De Coen, 3. Mare Hendrickx, 4. Roland Meulenij zer, 5 Herman Moerenhout, 6. Germain D'Hondt, 7. Hugo Tuypens, 8. Robert Maldrie, 9. Albert De Lange, 10. Antoine Cools. Reeks C1:1Hugo Van Neer, 2. Alois Carme liet, 3 Wilfried De Pauw, 4. Leonce Van der Kinden, 5. Mare Bassez, 6. Etienne Rolus, 7. Danny Verekens, 8. Hans Blanchaert, 9. Eddy Van De Kerckhove, 10. Roger Colman Reeks C2: 1 Hugo De Kocker, 2. Gerard Govaert, 3. Julien Simoens, 4. Jozef Boone, 5 Hactor Van den Heede, 6. Jerome Wille, 7. Jozef Caethoven, 8. Marcel Doeraene, 9. Paul De Rijbel, 10. Theofiel Jacobs. Zondag in Lippelo Reeks A1: 1. André Tummeleer, 2. Jo Hey mans, 3 Stefan Laureys, 4 Carlos Verstraete, 5 Ides Nevejans, 6. Ludo Lauwers, 7. Jozef Devits, 8. Dirk Stammeleer, 9. Danny Van Damme, 10. Luc Bogaerts. Reeks A2: 1. Rudy De Jonghe, 2. Willy Van Dijck, 3. Jozef Watteny, 4. Helmut Tas, 5. Theo Van Handenhove, 6.'Luc Pieters. 7. Freddy Goossens, 8. Antoine De Caboter, 9. Mare De Peuter, 10. Aimé Michiels. Reeks B1:1Herwig De Meyer, 2, Luc Ruys, 3. Dirk Verguit, 4. Mare Herregodts, 5. Norbert Van Nuffel, 6. Pascal Muys, 7. Erwin Gry seels, 8. Eddy Gabriels, 9. Pascal Batselier, 10. Dirk Bloem. Reeks B2: 1 Walter Beerens, 2. Hendrik Cornelis, 3. Hugo Tuypens, 4 André Stamme leer, 5 Roland Meulenijzer, 6 Albert De Lange, 7. Hugo De Pessemier, 8. Germain D'Hondt, 9. Mare Hendrickx, 10. Herman Moerenhout. Reeks C': 1Etienne Rolus, 2. Wies Carme liet, 3. Hans Blanchaert, 4. Leonce Van der Linden, 5. Luc Vettenburg, 6. Danny Ver ekens, 7. Gerry Steenssens, 8 Edgard David, 9. Christiaan De Guisme, 10. Paul De Geynst Reeks C2:1Eduard Marien, 2. Frangois Van Dael, 3. Alois Van Renterghem, 4. Julien Si moens, 5. Jerome Wille, 6 Jozef Caethoven, 7. Frans Van Looveren, 8. Jozef Boone, 9 René Droesbeke, 10. Marcel Doeraene. zullen voorgeschoteld krijgen op 30 augustus als er het Kampioen schap van Antwerpen zal verreden worden met een prijzenpot van 32.200 frank. Na de zware rit te Hemelveerdegem toch weer 150 renners aan de start, al was het bovendien ook nog kommunie I C-reeksen: Etienne Rolus en Eduard Marien Vijf ronden moesten de C's afleggen en direkt werd er een strak tempo opgelegd maar dat was nog niet snel genoeg voor Jean Geerinck die op zijn eentje weg sprong. Ook Van Miegroet probeerde het en dus twee leiders maar het peloton liet niet begaan en alles kwam weer samen. Nu volgden de demarrages mekaar op maar telkens kwam het peloton, dat nooit stilviel, terug, In de derde ronde kregen we een serieuze poging van Frangois Van Dael. Hij nam een 200 meter voorsprong en toen gingen Leonce Van der Linden, Vettenburgh, Verekens, De Maer- schalck, Julien Simoens, Droesbeke en Wille in de achtervolging. Ook het pelo ton verbrokkelde maar vooraan smolt alles samen en we kregen weer een hergroepering. Een nieuwe poging van Hans Blanchaert, reeds ereprijzen bij de vleet maar op zoek naar een overwin ning. Het peloton kwam weer terug en nog een laatste poging van Jean Ge erinck, Christiaan De Guisme en Paul De Geynst, tevergeefs echter en een massa spurt. Het was Frans Van Looveren, die, zoals hij destijds Rik Van Looy naar de zege piloteerde, nu zijn ploegmaat en boezemvriend Eduard Marien van ver uit de wind en op het randje van de weg zette. Het was een koud kunstje voor Marien om het voorbereidende werk ver der af te maken. Van Dael was tweede en Alois Van Renterghem derde. In de C1- reeks was het weer Etienne Rolus die de andere snelle benen achter zich liet. Hoe B-reeks: Mario Wittenberghe en Hu- bert Van Craeynest Mario Van Wittenberghe heeft zijn zege niet gestolen. Na een ganse dag op de voorgrond te hebben gestreden en in de voorlaatste ronde nog met twee renners in de aanval te zijn gegaan, was hij het ook die gepast reageerde op de ultieme uitval van een steeds beter presterende Erwin Gryseels, Gryseels knapte wel het zwaarste werk op maar in de klim naar de aankomst pakte Mario nog eens flink uit. Hubert Van Craeynest, regerend kampi oen van België in de B-reeks, heeft, ondanks zijn 54-jarige leeftijd, reeds zijn tweede zege op zak. Hubert, misschien minder hevig onderweg, is wel een sluw en op het gepaste moment een sterk renner, een voorbeeld voor velen. De wedstrijd ontbrandde al vlug maar hoewel de 62 renners dikwijls in twee of drie groepen over het parcours verspreid lagen, liep alles weer samen. Toch zou den al deze akties hun tol vergen en half-koers kregen we een kopgroep van A-reeksen: Alex Ackermans en Mare De Peuter 55 deelnemers onder een pletsende re gen, daaronder twee Australiërs die dan nog hun stempel op de koers drukten. Amper vertrokken of Darren Roberts (als een kangoeroe) ging er vandoor alsof de aankomst achter de eerste bocht lag. Helmut Tas sprong mee en die Roberts reeds zonder op- of omzien in een razend tempo door. Dat had natuurlijk gevolgen achteraan. De jacht werd georganiseerd en het peloton brak in verschillende stuk jes, die vechtend tegen regen en wind een hels tempo te verwerken kregen. Na amper drie van de zeven af te leggen ronden kregen we reeds een klare kijk op het wedstrijdverloop. Vooraan twintig koplopers met aan de leiding de driftig fietsende Aussies. De rest mocht zich gaan aankleden. Heiwat betere renners hadden deze sneltrein gemist. Met twin tig vooraan was nog teveel en toen een Australiër platreed flitste Alex Acker- VWF-wielrennen. Henwig De Meyer (B1) en Walter Beerens (B2) na hun zege in Lippelo (xl) VWF-wielrennen. Alex Akkermans (A1) en Mare De Peuter (A2), winnaars in Hemelveerdegem (xl) peloton: A"s André Tummeleer, Jo Hey mans, Stefan Laureys, Carlos verstrae- ten en Chris Verhasselt en de A2's Rudy De Jonghe, Willy Van Dijck en Jozef Watteny. Deze acht voerden een hels tempo en vooral de hardfietsers Van Dijck en Watteny lieten het tempo nqoit zakken. Toen Chris verhasselt lek reed maar direkt een ander wiel kreeg, kon hij niet meer terugkomen, daarvoor liep de sneltrein veel te hard. Met zeven kop mannen werd de laatste ronde begon nen. De drie A2's Van Dijck-Watteny-De Jonghe scheidden zich nog af en storm den op de meet af. Van Dijck gaf de indruk het te zullen halen. Hij zat van ver op kop maar in de laatste vijf meter wrong De Jonghe zich ernaast en erover. Men moest de fotofinish afwachten en het bleek De Jonghe te zijn die het nipt haalde voor krachtpatser Van Dijck. Nu de spurt van de A^s. Stefan Laureys, van week tot w'eek in betere doen, nam van ver resoluut de leiding maar de sterk spurtende Dré Tummeleer ging erover der en Freddy De Blieck, uit Grembergen Jean Geerinck. 'In de B-reeks Colman, Cornelis, Ruys (Hamme), Verguit (Den dermonde), Vermeiren (Grembergen). Bij de A-renners Michiels, Bontinck (Ze- Ie), Samson (Berlare), Van Handenhove Dit interfederaal tweedaags darts- tornooi wordt georganiseerd op za terdag 6 en zondag 7 juni in zaal De Zwaan te Hingene. Men kan inschrijven tot 13u30. Er is een formidabele prijzenpot van 50.000 fr, een kolossale beker en tal van andere trofeeën. Ook is er een prijs voorzien voor de grootste deel-1 nemersgroep. De Zwaan is te bereiken langs de N16 Willebroek-St.-Niklaas, rich ting Bornem, afrit Hingene. VWF-wielrennen in Lippelo. André Tummeleer won de A1 -reeks (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19