Een futuristische Van Wetter en een lepe Geldhof V.W.C.L.- nieuwtjes L. Troch (E+), K. Clerckx (E), Van Woensel (D) en F. Foré (C) M. Mortier (E+), J. Van Slycke (E), Van Woensel (D) en Van Den Eynde (C) VWCL-wielrennen 20 - 15.5.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Danny De Smet, wielrenner uit Mijl beek. acht het noodzakelijk dat 'de strijk' van de vrouw des huizes voor rang geniet op het wielrennen...of was het maar een leugentje José Sterckx, getroffen door een bandbreuk in de laatste ronde, stel de dat hij toch liever pech heeft in de eerste ronde dan in de laatste. Wij zouden zeggen: liever geen pech 'Take me to the station and put me on a train', zullen vele renners ge dacht hebben want de zogezegd ge makkelijke. vlakke omloop van Sint-Denijs-Boekel (aan het station) heeft voor meer ravage gezorgd dan voorzien was. Het was er keihard en loodzwaar. Seingevers zijn toffe jongens en ze zijn broodnodig, enkel duurt het voor sommigen iets te lang en dan verdwijnen ze met de noorderzon in het...? Vervanging a.u.b., hetgeen direkt gebeurde. hdg Het wielrennen maakt vooruitgang en dat is ook reeds te merken in de VWCL-rangen. De futuristische fiets waarmee Patrick Van Wetter uitpakte deed heel wat stof opwaai en. Velen waren van mening dat het een juweeltje was en zeker enorm duur maar hier en daar klonk het een beetje jaloers of misschien nuchterder dat het allemaal vrij ver gezocht bleek om in een vrije bond met dergelijk materiaal uit te pak ken. Of dat nu allemaal moet of niet, laten we aan de kenners over maar in elk geval was de prestatie die Van Wetter neerzette er een om U tegen te zeggen. Door het sterk presteren van zijn vluchtgezellen De Croock en Roe- lekens, heeft dat trio meer dan drie-vierde van de koers gedomin eerd en hierbij dient vermeld dat het geen lachertje was in Sint-De nijs-Boekel. Een vlakke omloop, dat wel, maar ook een strakke wind die het parcours diagonaal door kruiste en zo weinig kans liet om optimaal te profiteren van het wiel van een voorganger. Het was dus op een rijtje dat het peloton de kilo meters afmaalde en wie niet lekker zat werd er zonder dralen uitge- fietst. Opmerkelijk waren ook de vele bandbreuken, maar dat was te wijten aan de manier van koersen en de kiezel die hier en daar op het parcours lag. Goed voor de com merce, zou een fietsenmaker zeg gen C- en D-reeksen Juist voor de uitgestelde start, er ontbra ken nog enkele verkenners, werden de renners verrast op een intro van de sein gever ter plekke. De fluitenier, politie man, délégué, koersdirekteur, kortom vele personnages in één, maande de renners aan om zich naar de start te begeven en toen die dan toch genomen was, lieten direkt twe renners het peloton in de steek. Lievens (zeer sterke wed strijd) en De Bock reden op deze bochti ge omloop zo'n 100 meter voor het pelo ton uit. Er werd snedig gefietst en wie zich met te best voelde kon zich onmoge lijk handhaven en werd uit de wielen kopmannen bleven echter onbedreigd en in een nijdige spurt was het de lepe gereden. Het bleef tot halfweg wedstrijd Geldhof die de verbluffende Lievens koersen op z'n Westvlaams. Toen wee- klopte. Maurice Van Ginderdeuren werd rom Lievens, brouwers, De Man (band- eerste C-renner, want na het wegvallen breuk), Van Londersele en Sterckx nog van Sterckx was hij de enige van zijn maar eens de snelheid opdreven, sloe- gen zij een brede kloof In het peloton werd uitgekeken, voor zover ze daar nog konden zien, naar Van der Eecken, Van Steerthem en Van Impe, maar die reage steld volgens de behaalde uitslagen, waaraan dan punten worden toegekend. Voor het eerst is voor de leider in elke reeks een leiderstrui voorzien. Voor de A-reeks een gele, voor de B-reeks een groene, voor de C-reeks een rode en voorde D-reeks een blauwe. Al dat fraais wordt gesponsord door de heer Hedwig Liedts van het sportswearbedrijf Emyco reeks die voorin zat. Voor hem was de en daar is de VWCL uiteraard zeer geluk- klus zó geklaard. kig om. A- en B-reeksen A-reeks: 1 Freddy Roelekens 555, 2. Toen de 'milde schenker' zijn plaats had Robert De Milde 453, 3. Danny Van erden niet. Pas een ronde later gingen °rimieven Bult te blazan^3i54nP,nt'iCKkVr?"Wet(e,387'5 Van Ginderdeuren. Geldhof en Van Impe bkkcb de A" ed ®"™ne's ff om Jab f 32°' 6. °anf df"s,ef in de tegenaanval. Dit trio werkte zeer HNfens' f ke>bard "e,fns; 3 r\7' Hans-Van SchandevtiL 314, 8. hard en kon de kopri,ders vervoegen. Twee ronden later en nu met zeven voor- bnde™nd bcbben dat het n'et,20 leuk aan, was de terugkeer van het peloton "a °m 'SJT ,de Td te, Qaa!l vrijwel onmogelijk. De leiders zouden "euken. zodat de uitval snel teniet werd José Sterckx nog verliezen door band- gedaan. Door het strakke tempo brak het breuk in de voorlaatste ronde. José zag Pe'°t°n 'n twee stukken. Vijf ronden wa- zo een mogelijke zege aan zijn neus [en afgevlamd toen Roelekens, Van Wet- voorbijgaan. De Bruycker, Van Steer- ter en Kurt De Croock de biezen pakten, them, Van der Eecken en De Kuyper Dat trio had een goede verstandhouding waren intussen aan een sterke remonte en bouwde de voorsprong gestadig uit begonnen en met de meet in zich strand- een ™muut. Hoe fel het peloton ook den ze op zo'n 15 sekonden. De zes rea9eerde' het kreeg er geen sekonde af. Van Holen sleurde meermaals op kop Etienne Verheggen, 6. André Van Oost, 7. Maurice Everaert, 8. Maurice Verbeke, 9. Maurice De Smet, 10. Sylvère De Vos. tHH,IUU 1U1I1 1W1 M ailll U1 Cat. E 1 Kara! Clerckx (Antwerpen) de molenstraat. Start om 14u. voor cat. Volgende wedstrijden - zaterdag 16 mei te Nederzwalm, Biest- 65 km in 1 uur 27 min., 2. Karei Alen, 3 Georges Cornand, 4. Pierre Lauwers, 5. Petrus Van Eyck, 6. Roger Vermeersch, 7. Joseph Dierickx, 8. André Vlaeyen, 9. Henri De Boer, 10. Louis Wilmssens. Cat. C en D 1Freddy Forè (Gent) de 65 km in 1 uur 35 min., 2. John Heyndrickx, 3. Daniël Noens, 4, Gerard Goossens, 5. Gilbert De Coster, 6. Antoine Cools, 7. Maurice Van Petegem, 8. Willy Roels, 9. August Van Woensel (1 e D), 10. Raoul Lampaert (2e D). (afstand 55 km) en om 16u. voor cat. C en D (afstand 65 km). - zondag 17 mei 1992 teLaarne, Meers kant. Start om 13.30u. voor cat. E+ (afstand 50 km), om 14.45 uur voor cat. E (afstand 58 km) en om 16.30 uur voor cat. D en C (afstand 65 km). - zondag 17 mei 1992 te St.-Niklaas, Gladiolenstraat. Startom 14 uur voor cat. 'toeristen' (afstand 45 km) en om 15.30u. voor cat. A en B (afstand 75 km). W.A.O.D.-veteranen op zondag in Lochristi-Hyfte Een prachtig lichtlopende omloop en een Edilbert Keppens, hij werd vlug ingere- stralende lentezon was weggelegd voor kend. Even leek het erop dat een viertal de eerste wedstrijd te Lochristi-Hyfte, (Willy Roels, Daniël Noens, Willy Mathijs waar een massa volk was opgekomen, en Cees Van Dries) meer geluk zouden Inrichter Pierre Coopman liep er dan ook hebben. Er werden nog een aantal met de glimlach bij en was er van over- schuchtere pogingen genoteerd van ver- tuigd dat deze eersteling navolging zal schillende renners en in de negende van krijgen. Er kwamen 81 renners een rug- de twaalf af te leggen ronden was er een nummer afhalen. Tevens mag een speci- algemene hergroepering. Twee renners, aal woord van dank gericht worden aan Francis Helleputte (zadelbreuk) en Fred- de afgevaardigden voor de bereidwillige dy Stevens (lek) hadden pech. Met nog medewerking en het bezorgen van de twee ronden te gaan werd er gespurt uitslagen. voor een premie. Freddy Forè stak de buit De E-plussers reden hun wedstrijd over op zak en hiervoor had hij samen met 10 ronden, aanvankelijk met een geslo- John Heyndrickx een kleine voorsprong ten peloton. Halfweg wedstrijd gingen verworven Het peloton aarzelde even en Reimond Pieters en Etienne De Vreese in de twee maakten daar dankbaar gebruik de aanval maar meer dan 150 meter van. Na deze twee kon een ander viertal konden ze niet verwerven Dan was het zich nog loswerken Gerard Goossens, de beurt aan Jean Portaels, terug Rei- Daniël Noens, Gilbert De Coster en Antoi- mond Pieters en Remi De Moor. Door ne Cools. In de eindspurt liet Freddy Foré Marcel Mortier en Daniël De Pauw werd zijn vluchtgezel geen schijn van kans en ook dit offensief teniet gedaan In de 8ste ronde probeerde Norbert De Wispelaere die al twee premies op zak had, een gat te slaan. Ook hem werd niet veel vrijheid gegund. De laatste ronde werd ingezet met een voltallig peloton. Dan gebeurde het toch. Met nog 2 kilometer voor de boeg demareerde Lievin Troch. Aan de aankomst had hij nog 50 meter over op de spurtende bende, spurt die werd ge wonnen door Albert Kesteloot vóór Mar cel Mortier en Daniël De Paul. De E-renners hielden er een fors tempo op na. Diverse renners probeerden een aanval te lanceren. Bijzonder aktief hier- bi| was de Fransman Georges Cornand Dat de aanval de beste verdediging is, bleek nog maar eens bewaarheid. Bij één van zijn pogingen kreeg hij twee hardrij ders in het wiel. Karei Alen en Karei Clerckx. Na een mooi spurtje werd de aalvlugge Karei Clerckx winnaar vóór Ka- rel Alen en de verdienstelijke Georges Cornand. De spurt van het peloton werd gewonnen door René Lauwers Citeren we nog een spijtige valpartij van Johan Van Slycke. zonder veel erg. Bij de C- en D-categorie waren Francis helleputte en Jan Moes de eerste aanval lers maar werden weldra ingelopen door het peloton. Tot de vijfde ronde werd er gegroepeerd gereden aan een hoog tem po. Dan werd een aanval opgezet door van de groep maar het bleek allemaal boter aan de galg. Temmerman, Van Gijseghem, Moens, Paridaens, De Milde, allemaal indrukwekkend achtervolgings- werk maar het kalf was verdronken want de leiders sneden werkelijk door de wind. Van Wetter met zijn futuristisch frame, reeds alsof zijn leven ervan afhing en de wind kon hem niet afremmen. Ook Roelekens en De Croock verdienen lof voor het zware werk dat ze verrichtten. Het werd echter niet spannend voor de zege want Van Wetter had zich lichtjes afgescheiden en won dus moeiteloos de spurt van het trio, een spurt die er eigen lijk geen was want in feite wist geen van de drie dat ze al aan de meet waren. De verantwoordelijke Danny De Smet vlag de de wedstrijd af en niemand had er erg in, ook Van Wetter niet die nog een eindje bleef doorfietsen, maar misschien kwam Luc Van der Eecken 298, 9. Filip Poté 288,10. Kurt De Croock 285. B-reeks: 1. Edwin Nevens 441, 2. Wil- fried Paridaens 426, 3. Jozef De Bruyn 423, 4. Johnny Van Holen 383, 5. Eddy Van der Meerssche 322, 6. Luc Van de Wiele 289,7. Marc Van Gijseghem 263, 8. Etienne Van der Helst 236, 9. Harmei Van den Bossche 206, 10. Eddy Van droogenbroeck 201. C-reeks: 1André van der Eecken 558, 2. Freddy Van Steerthem 457,3. Herman De Gent 438, 4 Guy De Bock 430, 5. José Sterckx 427,6 Louis De Man 366, 7. Gilbert Paridaens 358, 8 Yvan De Backer 325, 9. Maurice Van Ginderdeu ren 270,10. Gerd Wauters 257 D-reeks: 1Frangois Brouwers 449, 2. Willy Van Londersele 422, 3. Julien Ge ldhof 407, 4. Willy De Clercq 392, 5. Marcel Van Impe 387, 6. Marcel Straet- man 339, 7. Georges Goubert 337, 8. Frans De Mey 320, 9. Johnny De Paepe 319,10. Omer De Baere 315. Uitslagen Sint-Denijs-Boekel A- en B-reeksen: 1Patrick Van Wetter (A), 2. Freddy Roelekens (A), 3. Kurt De Croock (A), 4. Willy Naessens (B), 5. Danny Temmerman (A), 6. Robert De Milde (A), 7. Jozef De Bruyn (B), 8. Luc Van der Eecken (A), 9. Filip Poté (A), 10. Johnny Van Holen (B). C- en D-reeksen: 1 Julien Geldhof (D), het door de high-tech fiets, die niet ge- 2. Etienne Lievens (D). 3. Willy Van Lon-i maakt is om af te remmen. Roelekens dersele (D), 4. Frangois Bauwens (D), s. werd tweede vóór een verdienstelijke en in forme groeiende De Croock. Regelmatigheidscriterium Emyco De regelmatigheidstrofee wordt opae won met sprekend gemak. Van het ach tervolgend groepje was Noens de snelste vóór Goossens. Op de negende plaats eindigde August Van Woensel, die eerste D-renner werd. M.V.A. De uitslagen Cat. E+ 1Lievin Troch (Laarne) de 50 km in 1 uur 20 mm., 2. Albert Kesteloot, 3. Marcel Mortier, 4. Daniël De Pauw, 5. W.A.O.D.-veteranen op zaterdag in Oostakker Maurice Van Ginderdeuren (C), 6. Marcel Van Impe (D), 7. Freddy Van Steerthem (C), 8. André Van der Eecken (C), 9. Eddy De Kuyper (C), 10. René De Bruyc ker (D). hdg Te Oostakker aan het Rood Hekken, dienden de veteranen slag te leveren in een wielerwedstrijd waarvan de organis ator E-plusser Etienne Verheggen was. Onderhand weet iedere veteraan elk putje of bultje liggen in de omloop Etienne had er echter niet op gerekend dat de weer goden hem zo ongunstig gezind zouden zijn. De renners moesten de ganse na man uit Berchem, August Van Woensel. Lievin Troch (die het merk 'Duvel' alle eer aan doet) winnaar bij cat. E Hij versloeg Johan Van Slycke (die eerste en Karei Clerckx bij de E-reeks te Lochristi. E-renner werd), Pierre Ryckewaert en middag de gutsende regen trotseren. Carlos De Clercq. Zeer merkwaardig, maar de drie wed- Bij de start van de C-reeks waren er al strijden werden gekenmerkt door zeer onmiddellijk moeilijkheden Twee ren- vroege ontsnappingen. Door de slechte ners Willy Roels en Etienne Van Hecke, weersomstandigheden hadden de afge- haakten in elkaar en konden meteen aan vaardigde de drie wedstrijdne enkele ki- de kant om bun w'e' vast ,e zotten. Luc lometers ingekort, wat uit menselijk oog- Ce Ryckere had zich zo lang mogelijk punt zeer logisch bleek. Niettegenstaan- tegen de regen willen beschermen en de dit besluit waren er enkele renners die miste de start. Hij kreeg echter toelating oordeelden niet te starten. Toch waren er °[T1 de volgende ronde in te pikken. Maar nog 66 moedigen aan de start. b'i de eerste doortocht reden reeds vijf Het begon al bij de categorie E+ waar donors met kleine voorsprong aan de Marcel Mortier reeds in de tweede van de leidin9 Wil|y Gülis. Maurice Van Pete zeventien af te leggen ronden een aanval 9em' Frangois Letters, Vic Van Den Eyn- lanceerde. Albert Kesteloot kon gepast in da en Mare De Bruycker. Enkel Luc De het wiel meeschuiven en moest noodge- Ryckere, die bij het peloton had aange- dwongen het meeste werk aan Marcel sloten, kon nog de achterstand over laten. Het peloton bleef geruime tijd op bruggen Spijts de inspanningen van Voor de zoveelste keer August Van Woensel (D) en Freddy Foré (C) 100 meter hangen. Hervé Verstraeten, in Edilbert Keppens, Gilbert De Coster en eveneens winnaars te Lochristi. zeer goede doen, poogde nog het tij te Willy Roels waren de koplopers voor doen keren maar uiteindelijk werd de goed de pijp uit. Tot een spurt voor de Eynde er alleen van door. Frangois Let- kloof dan toch uitgediept en de voor- overwinning kwam het niet want met nog ters klopte Maurice Van Petegem en de sprong van de twee leiders schoot de drie ronden te gaan, ging Vic Van Den anderen voor de tweede plaats, hoogte in. Met nog twee ronden te gaan M.V.A. liet Mortier zijn gezel in de steek en werd fiHHHHI afgetekend winnaar. Albert Kesteloot -> f^H moest noodgedwongen vrede nemen met de tweede plaats. De spurt van het f peloton werd gewonnen door Daniël De JH Pauw vóór Etienne Verheggen en Theo WLi;. Bij de E- en D-categorie moest gewacht w*È' worden tot de vijde ronde vooraleer de goede ontsnapping te noteren. Onder druk van Johan Van Slycke en Carlos De Clercq werd een zevenkoppige groep gevormd. Maakten nog deel uit van deze A vluchtersbendePierre Ryckewaert, Piet 4 Marchand, Edward Mariën, August Van 'i? jStè" Woensel en René Fiers. Paul Vervliet en yyül- mïSËLL* Willy Puimège hadden de goede ont- snapping gemist en poogden daar nog iets aan te doen maar daar bleef het bij. In het zich van de aankomst moest René Fliers afhaken. De spurt voor de zege- bloemen werd gewonnen door de snelle In de gutsende regen werden Johan Van Slycke (E) en August Van Woensel (D) overwinnaar te Oostakker. Marcel Mortier was te Oostakker in zeer goede doen. Een vroege ontsnapping bracht hij tot een goed einde.

De Voorpost | 1992 | | pagina 20