Peter Van Cauteren, Patro's klubkampioen Aalst en Lebbeke meer dan verdienstelijk in interklub dames Roger Beelaert met rappe benen te Moerzeke Sport in Berlare Hamse Atletiekklub met jeugdkriterium f Linda Berghman wellicht naar Sheffield V_J Eindelijk Omer Van Molle De Voorpost - 15.5.1992 - 21 ATLETIEK Atletiek. De kampioenen van AC Denderland werden gehuldigd op het stadhuis van Dendermonde Echt spetterende prestaties vielen er vorige zondag te Lebbeke niet te noteren. De meest in het oogspringende kwamen overigens van een scholiere: Ilse Den Ruyter van Racing Tienen. Zij liep de 100 m in 12 sekonden rond en sprong 5m65 ver. Zij paart trouwens kracht aan souplesse. Eergisteren, woensdag, waren de atleten op nieuw al aan het werk op de Lebbeckse gemeentelijke atletiekpiste. Atletiek. Carta Hofman van AC Lebbeke sprong meer dan 5 meter en Pierre Van Rossen, behaalde een tweede plaats (foto guy) Tafeltennis Bij Patro wordt elk jaar het seizoen afge sloten met het klubkampioenschap dat de laatste jaren werd omgedoopt in 'Tro fee Jozef Van Couwenberghe'. Daarvoor liepen niet minder dan 67 inschrijvingen binnen, 29 voor de jeugd-rekreatie, 32 senioren en 6 dames. In de damesreeks was het duidelijk dat Ingrid Janssens als de grote favoriet ver trok, Maar alras bleek dat het voor haar een moeilijke opgave zou worden. Ze verloor onder meer verrassend tegen Vicky De Schoesitter en toen ze van Inge De Waele verloor waren haar beste troe ven uitgespeeld. Uiteindelijk werd het Inge De Waele die geen enkele wedstrijd verloor. Tweede werd Els Van Couwen berghe die in de ultieme wedstrijd tegen De Waele er maar niet in slaagde haar wil op te dringen. Eindstand 1Inge De Waele, 2. Els Van Couwenberghe, 3. Vicky De Schoesitter, 4. Ingrid Serron, 5. Ingrid Janssens, 6. Perdy De Rijcke. Dat jeugd-rekreatie heel wat kansheb bers gaf voor de titel was duidelijk. In poule 1 werd het een strijd tussen Robby Fierens en Vicky De Schoesitter. Laatst genoemde haalde het gemakkelijk op Fierens. In poule 2 was het de verwachte Geraldine Maes die het haalde, ook al had ze in de eindstrijd weinig ruimte om Kristof Verhoeven er onder te houden. In poule 3 schoof Jeroen Moernout gemak kelijk door voor de eindpoule. Tweede eindigde hier Jasper Moernout. In pou le 4 haalde Sven Straetman het zonder verlieswedstrijd voor Joris Moernout. Poule 5 ging dan weer naar Tom Van den Berghe, zonder moeite. Xavier Van Cleemput werd tweede. In poule 6 ten slotte deed Johan Cornelis het zonder zorgen voor Michael Van Pottelberghe. Eigenlijk was er in de halve finale en de kwartfinale geen verrassing. De ver wachte kandidaten schoven naar voor. Het groeide uit tot een finale De Schoesit- ter-Straetman en deze laatste won ge makkelijk (13-15). Eindstand 1Sven Straetman, 2. Vicky De Schoesitter, 3. Robby Fierens, 4 Tom Van den Berghe, 5. Johan Cornelis, 6. Geraldine Maes, 7. Jeroen Moernout, 8. Jasper Moernout. Bij de seniors speelt de voorgift een belangrijke rol. Maar precies deze voor gift maakt dit klubkampioenschap zo in teressant. De kansen zijn voor iedereen schier gelijk. Vier poules werden samen gesteld en in poule 1 was de overwin naar Peter Van Cauteren, 2. Jo De Smet. In poule 2 verloor Chris Van Couwen berghe één keer en dat leverde hem de overwinning op voor Frangois Van Den der die het zeer nipt haalde voor David Ruys. Poule 3 zag een overwinning voor Gerd Van Kersavond. Wim Heymans ein digde als tweede. In poule 4 tenslotte ging de overwinning naar Antoine De Wilde vlak voor Marcel De Grave. In de definitieve poule schoof Chris Van Couwenberghe moeilijk door omdat Wim Heyman het zeer goed deed. Peter Van Cauteren had minder last met naamge noot Davy. Maar op de andere tafels was er niet veel strijd. Gerd Van Kersavond versloeg Frangois Van Dender met 2-0 en Jo De Smet deed met dezelfde cijfers De Grave de das om. In de halve finale schoof Peter Van Cauteren door ten na dele van Chris Van Couwenberghe en Gerd Van Kersavond versloeg Jo De Smet. In de eerste set van de finale Van Caute- ren-Van Kersavond was niets spannend. In de tweede deed Gerd Van Kersavond het beter en Van Cauteren werd bedreigd tot op de meet, maar moest de zege aan Van Cauteren overlaten (27-25). Eindstand 1Van Cauteren Peter, 2. Van Kersavond Gerd, 3. Van Couwenberghe Chris, 4. De Smet Jo, 5. Van Cauteren Davy, 6. Van Dender Frangois, 7. Hey mans Wim, 8. De Grave Marcel. (h.v.c.) WIELRENNEN Met 53 deelnemers aan de startlijn was er niet de massa doch wel de kwaliteit van de WAOD-renners. Op de prachtige omloop werd een mooie wedstrijd verreden doch de renners wa ren zeer sterk aan mekaar gewaagd en na verschillende ontsnappingen, nooit van lange duur, ging het naar de eindmeet met een gesloten groep. Kampioen Van Renterghem zette zich van ver aan de leiding maar in de laatste meters bewees Roger Beelaert nog steeds over zijn snelle jump te beschik ken. Uitslag 1Roger Beelaert (Kieldrecht) de 80 km in 1.56 uur. 2. Patrick Van Renterghem op 1/2 lengte, 3. André Kerremans, 4. Johan Bollaert (Temse), 5. Jan Meul (Beveren), 6. Pa trick Moras (Kieldrecht), 7. Marc Steen- berge, 8. Dimitri Dc Munck (St. Gillis), 9. Etienne Declercq, 10. Marco Smet (Be- veren), 16. Ronny Mettepenningen (Hamme), 18. Freddy Oelbrandt (Belse- le). O. V.W.B.-wielrennen Minivoetbal Carboys-Moriaens R. 3-8 Bac Raemdonck-De Grille 4-6 Sportieven-Data 10-2 Verloren Hoek-B D M 6-2 Mini-Bond-Spectrum 0-10 Argenta-Pekes 2-4 Parking-Baert 5-5 Uitgestelde wedstrijden Moriaens-Joko BAC Raemdonk-Mini Bond Pekes-Spectrum De Grill-Data Handbal Berlare-Waasmunster (foto Piet Hermans) De wegrit te Sint-Jans-Molenbeek, voor behouden aan veteranenen van de C- en D-reeksen, met start en aankomst op de wijk De Vink, kende een groot sukses. In de vijfde van de acht af te leggen ronden ging Omer Van Molle onverwacht aan de haal vanuit de laatste stelling en won met 50 sekonden voorsprong. Uitslagen 1Omer Van Molle, 2. August Delaen, 3. Julien Logier, 4. Marcel Jacobs, 5. Louis Renard, 6. Constante Scarlatta, 7. Lear- co Firenze, 8. Stefan Mertens. De vijf Waaslandse klubs, AC Waasland, AV Lokeren, AC Zele, Volharding Beve ren en AC Hamme hebben besloten om te gaan samenwerken op het vlak van de jeugdwerking. Ter ondersteuning van de eigen jeugdaktiviteiten en meetings werd daarom besloten om, net zoals jaren terug gebeurde, opnieuw een jeugdkrite rium van meetings uit te bouwen. Uiteraard verbinden de vijf atletiekklubs zich ertoe om met de ganse eigen jeugd deel te nemen aan de meetings die wer den opgenomen voor dit regelmatig- heidskriterium. Voor elke kategorie, jon gens en meisjes, werd een prijzentafel uitgebouwd. De wedstrijdkalender van dit jeugdkrite rium bevat vier gescheiden gehouden wedstrijden. Per wedstrijd komen twee disciplines per atleet in aanmerking die gehonoreerd worden volgens een be paalde puntentabel. Met deze samenwerking hoopt men de jeugdatletiek extra te stimuleren. De meetings zullen gegeven worden in Be- veren (benjamins tot en met scholieren), te Hamme op 17 mei voor benjamins, pupillen en miniemen. Na de examentijd komt dan Zele die een meerkamp inricht. Sint-Niklaas krijgt een dubbele organisa tie op 25 juli voor benjamins tot minie men. Op 9 september voor kadetten en scholieren. Tussendoor op 30 augustus is Lokeren initiatiefnemer. De Lokerse ploeg wijkt voor deze meeting echter uit naar de Bloso-piste in Oordegem. Na elke wedstrijd zal een tussenstand in de verschillende klassementen' worden opgemaakt zodat de atleten alles gemak kelijker kunnen volgen. (h.v.c.) emde slootte de kogel 8m53 van zich af. Scholiere Margriet Hollaert liep de 100 m in 14.1In het speerwerpen liet juniore Tessina Baeyens als beste worp 25m88 optekenen. Inge Eemans haaide in diezelfde discipline 19m60. Juniore Elke Van Overwaele liep de 400 m in 63 4, scholiere Ilse Cleemput had er slechts 62.0 voor nodig. Laatstgenoemde sprong bovendien lm45 hoog. Een zelfde hoogte overschreed Els De Bleser. Els stootte daarnaast de kogel 9m03 ver. Mieke Seminck en Hildegarde Eemans ver schenen aan de start van de 1500 m. Ze haalden resp. 4.58.4 en 5.17.8. Veronique Baeyens sprong 4m34 ver. Het viertal Veronique Baeyens, An ja Lanck- man, Margriet Hollaert en Els De Bleser liep de 4x100 in 54.3. De 4x400 m-ploeg, ge- De Lebbeekse, bij AV Toekomst aangesloten Linda Berghman, was vorige zondag voor haar klub aan de slag in het interkiubkampioenschap 1ste nationale, georganiseerd te Merksem. Linda zette er aan in de 800 m en werd tweede, na Anneke Matthijs. Haar tijd: 2.08. Een prestatie waar mee ze best tevreden was. Linda Berghman zal op 4 juni a.s., wanneer in Sheffield de Europese kampioenschappen georganiseerd worden, wellicht deel uitmaken van de Belgische nationale 4 x 800 m- ploeg. Ook Anneke Matthijs, Sonja Van Renterghem en Katrien Maen- hout zullen van de partij zijn. (pvr) Vorige zondagnamiddag maakte de atletiek piste van het Lebbeekse sportkompleks een invasie mee van vrouwelijke atleten. AC Leb beke organiseerde er immers de interklub- kampioenschappen voor vrouwen, landelij ke afdeling II. Naast het plaatselijke AC Lebbeke en Een dracht Aalst, hadden nog negen andere klubs - Halestra, Standaard Gent, AVS Oudenaar de, AC leper, AC Nieuwe Spikes, Mac Izegem, Vilvoorde AC, AC Opwijk en Racing Tienen - hun atletes afgevaardigd. Diest gaf verstek. Dat de damesatletiek met bloedarmoede te kampen heeft is geen nieuw verschijnsel. Sommige klubs hadden dan ook moeite om alle geprogrammeerde nummers te bezet ten. Met als gevolg dat een meer dan ver dienstelijke marathonloopster als Martine Van den Gehuchte (AC Lebbeke) niet alleen moest aanzetten in de 1500 m, maar ook van de partij was in de 4 x 400. En sommige klubs ook een beroep moesten doen op veteranen. AC Lebbeke Rita Van Hauwermeiren liep de 100 m hor den in 20.7 en sprong lm30 hoog. Terry Michiels van haar kant liep de 100 m horden in 19.2 en wierp de speer 27m26 ver. In het 100 m-nummer haalden Anja Van Biervliet en Carla Hofmans resp. 12.8 en 12.9. Eerstgenoemde sprong 4m98 ver, Carla Hofmans werd met een pracht van een sprong (5m45) tweede. In het verspringen totaliseerde Lebbeke niet minder dan 41 punten. Gina Roosendans nam deel aan het speer werpen (27m74) en aan het kogelstoten (7m20), scholiere Carla Quintelier haalde in dat laatste nummer 6m90. Zowel Ilse Til- burgh (69 3) als Katrien Cooreman (69.1) kwamen uit in het 400 m-nummer, Martine Van den Gehuchte liep de 1500 m in 4.48.3, veterane Rita Goossens had er 5 20.5 voor nodig. De Lebbeekse 4x100 m-ploeg, gevormd door Terry Michiels, Carla Hofmans, Anja Van Biervliet en Katrien Cooremans liep met 52.4 een nieuw klubrekord. Het Lebbeekse viertal liep overigens de tweede besttijd van de namiddag over die afstand. In de 4x400 m verscheen Rita Goossens - kapotte spikes - blootsvoets aan de start Samen met Gina Roosendans, Ilse Tilburgh en Martine Van den Gehuchte kreeg de Lebbeekse ploeg 5 35 7 achter haar naam. Eendracht Aalst Anja Lanckman liep de 100 m horden in 19-4, Marie Boghaert deed zelfs nog beter: 18.4. Laatstgenoemde ging ook in de start blokken voor de 100 m en kreeg na die afstand 14.2 achter haar naam. Eerstgeno- Atletiek. De 1500 meter in Lebbeke met Martine Van de Gehuchte op kop. Op de derde plaats Inge Eemans van Eendracht Aalst (foto guy) Atletiek in Lebbeke. Martine Van de Gehuchte, eigenlijk een mara thonspecialiste moest de 1500 me ter lopen (foto guy) vormd door Elke Van Overwaele, I. De Dec ker, Mieke Seminck en I. Cleemput, liet een tijd van 4.14.9 optekenen. Eindrangschikking Nadat de punten behaald in alle proeven samengesteld werden, werd volgende eind uitslag bekend gemaakt: 1. Racing Tienen 267,5 2. Mac Izegem 252 3. Eendracht Aalst 241,5 4. Vilvoorde 223 5. Lebbeke 222 6, Standaard Gent 210 7. Halestra 199,5 8. AC Nieuwe Spikes 171,5 9- Opwijk 164,5 10. Oudenaarde 162 11. leper 151,5

De Voorpost | 1992 | | pagina 21