fsn 0 De Voorpost De Eendrachter WELKOM STANDARD LUIK ARIE /T\ HAAN TORENHOF PAVILJOEN optieL Imuylaert VOORZITTER ERIK GOETHALS MAAKT DE BALANS OP EN BLIKT VOORUIT IN DE TOEKOMST EEN WEEKBLAD VOOR NIEUWSGIERIGE EN SPORTIEVE MENSEN Elke vrijdagmorgen te koop bij uw dagbladhandelaar De Voorpost - 15.5.1992 - 27 BEZOEKER VAN DE DAG Arie Haan heeft Standard te rug op het rechte pad gehol pen. De 41-jarige Nederlan der wist zich met de Luike naars reeds te kwalificeren voor Europees voetbal. Bo vendien zit er nog een Beker finale in mocht er in de halve finales gewonnen worden van KV Mechelen. Haan be gon te voetballen bij Win schoten en speelde vervol gens bij Ajax, Anderlecht, Standard, PSV en eindigde zijn loopbaan bij Seiko Hong kong. Op het W.K. '78 in Ar gentinië schitterde Haan vooral met zijn enorme af standpegels. Zo knalde hij in de match tegen Italië de bal vanop 40 meter voorbij de le gendarische Dino Zoff. Dat Haan een uitstekende trainer zou worden stond toen al vast. Hij werd trainer van Ant werp (84-85) en oefende na dien Anderlecht, Stuttgart, Nürnberg en kwam bij Stan dard op 1 juli 1991Arie Haan won met Ajax drie keer de Eu ropacup der Landskampioe nen. Met Standard bereikte hij in '82 definale van de Euro pacup der Bekerwinnaars in en tegen Barcelona die met 2-1 werd verloren. Arie Haan hoopt dat hij van het Stan- dard-bestuur de nodige steun krijgt om het elftal nog te versterken. Zo kan hij vol gend seizoen een gooi doen naar de titel. Het is hem ge gund maar één ding willen wij nog en dat is zondag winnen Dirk Bockstael Onze laatste thuiswedstrijd in eer ste klasse is weer eens tegen «een grote», akkoord, we liggen er niet meer wakker van en evenals de wedstrijd tegen KV Mechelen aan getoond heeft laat het de Aalsterse supporter onberoerd. Het heeft RESTAURANT BUSINESS-CLUB E. AALST. Uitb. Roberecht J. Jan Jeliestraat 38 9300 AALST 053/21.10.52 Woensdag gesloten. Banketten tot 75 personen Zakendiners Fijne keuken met menu's volgens de marktaanvoer Traiteuf dienst Café Carlos Van den Neste- Bosseman Verzorgde bediening Grote Markt 5 9300 AALST 053/21.17.94 BVBA PATRICK MUYLAERT OPTICIEN - OPTOMETRIST Dendermondsestwg. 3 9300 AALST S 053/78.53.11 GEZINSZEGELS OPENINGSUREN: 9-12.30 en 13.30-17 u. Zaterdag tot 17 u. Donderdagvoormiddag gesloten. ook geen enkele zin te verwijzen naar de fameuze Blavierwedstrijd want ook die bijkomende prikkel heeft geen enkel nut meerStan dard Luik zakt trouwens voor de tweede keer in deze kompetitie af naar Aalst en in die vorige beker ontmoeting werd het slechts een nipte 0-1 overwinning. Onze sup porters hebben de Luikse ploeg dus reeds aan het werk gezien waarmee we willen zeggen dat de Luikse aanhang vandaag groter zal zijn dan de Aalsterse. En nu maar hopen dat de Luikenaars kalm blijven... Arie Haan Het moet prettig zijn naar een club als trainer weer te keren waar je ooit speler was, dit overkomt Arie Haan. Hij stapte destijds van An derlecht over naar Standard om er landskampioen te worden onder Raymond Goethals in een ploeg met Eric Gerets, Walter Meeuws en Gerard Plessers. Hij werd door de schuld van Raymond Goethals meegesleurd in het omkoop schandaal dat heel wat later ont dekt werd. Arie Haan ontsnapte echter aan een straf. Hij bevond zich op het moment van de strafbe paling in Hongkong maar beschik te wel over een goede raadgever. Hij kwam terug naar België als trai nervan Antwerp en van Anderlecht om daarna in Duitsland bij Stutt gart en Nürnberg aan de slag te gaan. Overal met sukses, enkel bij Nürnberg begon het mis te lopen. Na tien jaar is hij weer bij Standard Luik... Eerste opdrachtEuropees voetbal halen want dat kende Stan dard in lange tijd niet meer. In 1986 werden ze nog wel eens derde maar vorig seizoen liet men zich verschalken om de vijfde plaats door Ekeren. Dit jaar mocht Arie Haan niet falen Europees spelen was een musten wie weet... Trainer Haan is immers weer op weg om van de Rouches terug een topklub te maken, net zoals tien jaar geleden.Enkel Gil bert Bodart en Etienne Delangre kent hij nog als spelers van uit zijn periode maar de technische staf bleef ongewijzigd. De ploeg zelf is nog heel jong maar met zelfver trouwen en lef werd dit seizoen al heel wat bereikt. Mart Wilmots Mare Wilmots kon al jaren geleden aangetrokken geweest zijn door Standard Luik. Reeds van bij de jeugdreeksen in Jodoigne werd Mare door Luik gevolgd maar on danks de aanlokkelijke voorstellen wilde vader Wilmots niet toehap pen. Men had andere plannen met Mare talent moet rijpen en men mocht niet overhaast te werk gaan. Mare ging naar Sint-Truiden in tweede klasse en elke Belgische eersteklasser lag van toen af op de loer. Standard bood zich weer als eerste aan. Wéér te vroeg, oor deelde vader Wilmots en Mare ver trok naar KV Mechelen. Pas dit sei zoen belandde hij bij de ploeg van zijn dromen. Hij is niet weinig fier mee te helpen aan de definitieve heropstanding van de grootheid die Standard eens was. Hij was er* zich terdege van bewust dat men veel van hem verwachtte. Hij werd door de media zelfs als voorbeeld van de Waalse voetbaljeugd ge steld. Frans Van Rooy Frans Van Rooy werd aangekocht om het brein op het middenveld te worden. Volgens eigen zeggen bleef hij net iets te lang bij Antwerp. Met Kessler ging men de goede richting uit maar de beloofde ver sterking om écht een toonaange vende rol te kunnen spelen kwam er nooit. Elk jaar vertrokken be langrijke pionnen zodat hij snakte naar verandering van lucht. Het werd Standard met een kontrakt voor drie jaar. Arie Haan was voor hem geen onbekende want vroe ger speelden ze samen bij PSV. Wilmots vooraan, Van Rooy op het middenveld en... Stephane Demol in de verdediging. Dit Standard heeft inderdaad plannen. Hiermee sluiten we de voorstelling van alle eersteklasseploegen af. Volgend jaar herbeginnen we weer in tweede klasse. Voor hoelang Gaan we weer de échte voetbal vreugde tegemoet? Zullen we weer het gevoel kennen van in de top mee te draaien Kennen we weer het plezier van bij de topfa vorieten gerekend te worden Te veel vragen en te veel onvoorspel bare antwoorden. We hebben een jaar eersteklassevoetbal achter de rug, een evenement waar vele sup porters naar getracht hebben. Het is mislukt. Kop op Eendracht Aalst, we keren terug maar dan veel be ter gewapend we hebben inder daad veel geleerd Uitslag heenronde Standard - E. Aalst 0-0 Uitslag beker E. Aalst - Standard 0-1 Aangeworven De Meersman Se- bastien (20, Molenbeek), Lashaf Mohammed (23, Antwerp), Piot Di- dier (29, Charleroi)Radanovic Lju- bomir (Nice), Rednic "Mircea (29, Dynamo Boekarest), Van Rooy Frans (28, Antwerp), Wilmots Mare (22, KV Mechelen), Demol Stepha ne Afgestaan Lambeets Ben (20, Beveren), Molnar Niklos (21, Ser- vette Genève), Nassen Daniël (24, Molenbeek), Schaessens Mare (22, Club Brugge), Siquet Thierry (22, Cercle Brugge), Thans Benoit (26, Antwerp), Vandersmissen Guy (33, Ekeren). Noüs souhaitons la bienvenue aux dirigeants, j-oueurs et sup porters de Standard. August De Mey Van een voorzitter die na een beperkt aantal dienstjaren op een géimprovi- seerde manier de promotie naar eer ste klasse moest uitwerken en met zijn ploeg vlug een dankbaar slacht offer in de rol van zwak broertje en naar onze mening door de gladde mediajongens eerder onheus be handeld, kan men zich afvragen of hij al bekomen is van het sportief débê- cle en welke ambities de club onder dergelijke omstandigheden voor een nabije toekomst heeft overge houden. Een dubbel vraagje om van wal te steken een algemene terugblik op de voorbije kompetitie en hoe moet het nu verder met «den Eendracht» Ondanks de sportieve terugval met de gradatie van eerste naar tweede klasse - en dat is het enige waar supporters oog voor hebben - kan ik jullie met de hand op het hart verzekeren dat het voorbije seizoen in alle opzichten een verrijkende ervaring was niet alleen voor mezelf maar ook voor de overige leden van de beheerraad, Persoonlijk heb ik als voornaamste conclusie ge trokken dat alles in verband met voet bal steeds minder op sport betrekking heeft en meer, om niet te zeggen altijd, met geld te maken heeft. Het clubbe stuur werd als het ware overvallen door iets dat eigenlijk niet geprogrammeerd stond als winnaar uit de eindronde komen. We moesten zeer veel op té weinig tijd doen. Op een ogenblik dat er nog weinig te rapen valt op de trans fermarkt moet je voor de nodige ver sterkingen zorgen en de club ook op het vlak van de infrastruktuur uitbou wen en er tevens voor zorgen dat tus sen die twee de ideale kombinatie ge vonden wordt. Sport is dermate gekommercialiseerd datje bezondigen aan improvisatie do delijk is. We hebben gewoon de tijd niet gekregen om zowel het spelerspoten- tieel als het op punt stellen van onze installaties op een gelijkmatige manier naar behoren te realiseren. Voor de rest ben ik wel een fiere voorzitter door te mogen stellen dat de club financieel gezond is en ik me geen kopzorgen moet maken over eventuele schulden. Wat de toekomst betreft zal de politiek terzake van het bestuur er in de eerste plaats op gericht zijn te waken over de financiële gezondheid van Eendracht Aalst. Dat is de topprioriteit en de sup porter moet daar het nodige begrip voor aan de dag leggen. Zij hebben alleen maar in de mot welke spelers aangeworven worden en welke ele menten van de hand gedaan worden. De supporters zijn uiteraard broodno dig, een club heeft immers geen reden van bestaan zonder aanhang, maar om terug te keren op het comemrciéle as pect van de voetbalsport, alles is met geld gemoeid en de «inbreng van de supporters in het totaal van het club budget is zodanig teruggeschroefd dat geen enkele vereniging een overle vingskans zou hebben indien ze uitslui tend daarop zou moeten teren. Dat is nu eenmaal een spijtige realiteit waar we echt niet naast kunnen kijken. Dus weinig transfers Voetballers zijn een beetje verwende kinderen die gemakkelijk verdienen met transferbedragen op hun hoofd die in vele gevallen de pan uitrijzen. Ik zie in de nabije toekomst daar grondig ver anderingen inkomen met als meest in het oog springende faktoren weinig doorgevoerde transfers en prijzen die scherp dalen. Spelers die verkocht worden zorgen vooc geld dat in de markt terechtkomt en waardoor er ui teraard een markt ontstaat. Grote clubs zoals Anderlecht zorgen er voor dat het uitgegeven geld niet terugkeert in de markt en ik kan jullie nu al op een blaad je geven dat het hoogtepunt van de transferpolitiek waarbij met hoge som men gegoocheld werd echt voorbij is. Dat betekent niet dat Eendracht Aalst bij de pakken blijft zitten en elke ambitie opgeborgen heeft. Voor volgend sei zoen willen wij minimum de eindronde halen en als de trein naar de hoogste afdeling passéert zullen wij zeker niet nalaten om er op te springen. Tot nu toe zijn wij één van de aktiefste clubs op de transfermarkt met vier aangekochte spelers en vergevorderde onderhan delingen met andere «kleppers». De nieuwe trainer, Jean-Pierre Van de Vel de, die ons al aanbevolen werd toen we moesten kiezen tussen Fazekas en hem is een uiterst ambitieus man die als derde man bij Anderlecht een schit terende leerschool kreeg toén hij voor het duo De Mos-Dockx onder andere alle scoutingswerk in binnen- en bui tenland deed. Een man die het klappen van de zweep kent, offensifef ingesteld is en volledig betrokken wordt bij het gevoerde transferbeleid. Zijn as waar mee hij het elftal een vaste ruggegraat wil bezorgen, wordt zeker gekomple- teerd de libero hebben we al, de on derhandelingen met de middenvelder zijn bijna afgerond en voor de post van spits zijn er met meerdere kandidaten drukke besprekingen aan de gang. Voor de rest behouden wij een tiental goeie elementen van onze kern rfiet toch een seizoen ereklasse in de be nen. Het samenvoegen van die kern mét de aangeworven spelers moet ons mijn inziens een topploeg voor tweede nationale verschaffen. Een club zonder schulden en met een versterkt spelerspotentieel Zo kun je het ongeveer resumeren want verlies niet uit het oog dat we $an ver komen. Eendracht Aalst had op ge bied van sponsoring een serieuze ach terstand, De club had ondanks de res- pektabele inspanningen van een firma zoals Arzoni geen traditie op kommer-, cieel gebied. Daarbij moesten we een aantal schulden wegwerken en toewer ken naar een gezond financieel beleid waarbij investeren in eenmalige kosten - en hierbij denk ik aan de miljoenen 'die we zelf moesten spenderen om on ze zittribune te vervolledigen - onver mijdelijk bleven. Nu kunnen wij ons uitsluitend koncentreren op investerin gen in de toekomst. Dat herinnert ons aan een uitspraak van uw voorzitter van de jeugdraad, de heer Hutsebautde jeugd is voor elke club een wissel op de toekomst. Dat onderschrijf ik volledig en ik wil tevens van de gelegenheid gebruik maken om een misverstand uit de we reld te helpen. De mensen van de be heerraad zijn wel degelijk geïnteres seerd in de jeugdwerking. Waarom zouden zij anders zo sterk vertegen woordigd zijn in eerder genoemde jeugdraad Het clubbestuur is zoda nig samengesteld dat iedereen met een specifieke taak belast is en één van deze taken bestaat er juist in om alle uitgeleende jeugdspelers regelmatig te scouten en ons oor te luisteren te leggen bij die clubdirigenten in hoever re zij tevreden zijn over de uitgeleende spelertjes. In het gunstige geval kun nen wij onze prijzen nadien aanpassen en zodoende een portefeuille van jeugdspelers aanleggen en daarmee koop je verdomd een speler voor je eerste ploeg indien het meezit. Geloof me vrij, Eendracht Aalst zit niet in slech te papieren. We sloten het seizoen af met een batig saldo, de installaties zijn af, eenmalige kosten behoren tot het verleden, toestanden in verband met veiligheid hebben we leren beheersen, we kunnen ons uitsluitend op het spor tieve beleid koncentreren, de toekomst speelt in ons voordeel en het zal immer maar beteren. A. De Mey J.P. Van Hauwe Weekblad van Dender- Durme- en Scheldestreek

De Voorpost | 1992 | | pagina 27