Vendelgroep Uilenspiegel Erpe-Mere verovert Amerika Brandweerpost Moorsel kreeg nieuwe postoverste Op het programma van de Aalsterse sportmaand Rapit domineert start Meerse Vinkeniers 4 - 15.5.1992 - De Voorpost Aalst. Pierre Depoorter, nieuwe posloverste van de brandweerdienst Moorsel, de meeste kontrakten vanuit Frank rijk aangeboden maar tussendoor toch een paar optredens in andere landen wat bijna van het goede te veel is. De 36 leden tellende volks kunstgroep uit Erpe-Mere zal trou-1 wens een tournée maken in de streek van de Spaanse grens tijdens Aalst De manschappen van het vrijwillige brandweerkorps van Moorsel gaan een nieuwe periode tegemoet met volle inzet, samen met hun nieuwe korpsoverste (a) In opvolging van luitenant-postoverste Benoni Carlé, die wegens het Pierre Depoorter is eveneens een bereiken van de leeftijdsgrens op zaterdag 4 april II. afscheid nam als gekende figuur in het politieke so postoverste van de vrijwillige brandweerpost van Moorsel, werd op don- eiale en kulturele leven van Gróot- derdag 7 mei de nieuwe Postoverste onderluitenant Pierre Depoorter Aalst en zelfs daarbuiten. Hij is o.a. een leidinggevende figuur in de Vervolg van blz. 1 te laten maken. Alles staat in het teken van het tienjarig bestaan van Amerika het festival zodat het avondpro- Dat de vendeliers Uilenspiegel dit gramma een meer officiële tint weekend nog vertrekken naar Ten- krijgt. Daarnaast zal de vendel- nessee om er met een beperkte groep ook meewerken aan works- groep van elf man aan het Folkfesti- hops die er voor de gelegenheid ge val deel te nemen, neemt niet weg organiseerd worden. Om de goede r dat de reis kan overgedaan worden faam nog meer glans te geven zijn de maand augustus. Het is daaren- voor de voltallige groep zoals voor de vijf vendeliers en de zes tromme- boven ook de bedoeling om nog en- 1993 gepland werd. Dit wordt ech- 'aars die de reis meemaken druk en kele leden te werven, vooral om een ter in overweging genomen en men dagelijks aan het oefenen want tij- keuze te kunnen maken als er moet wacht de kontakten af die eventueel dens de drie optredens 's avonds opgetreden worden tijdens de zullen gelegd worden. Deze reis viel zullen zij geconfronteerd worden schoolperiode omdat er minder le- uitbusvia Interfolklore die festivals metdegouverneurvandestaat,met den zich kunnen vrij maken, organiseren en waarschijnlijk heeft vooraanstaande personen en een Deze trip naar Amerika beschou- de deelname in Albertville de door- TV-station. Volgens vorige festivals wen zij als de springplank voor an- slag gegeven. wordt elk optreden, samen met dere kontakten en kontrakten en In Murfiesboro was men vooral ge- groepen uit Australië en Luxem- men droomt nu al om in Disneyland steld op volksdansers maar toch hurg, door om en bij de vijfduizend op te treden. Toch zijn er ondertus- heeft men er Uilenspiegel bij geko- man bijgewoond. De Erpe-Merena- sen aantrekkelijke uitnodigingen in zen omwille van hun goede indruk ren brengen er een show van onge- de bus gevallen zoals deze om in die ze steeds gelaten hebben op in- veer een half uur. Uit hun informa- Nieuw Zeeland op te treden maar ternationale stoeten en volkse festi- tie blijkt dat ze eerst aan een op- het was te duur voor de vereniging vals. tocht deelnemen om dan een podiu- want dit moet wel gezegd worden In de streek van Tennessee zullen moptreden te verzorgen. Er mag dat alles niet altijd gratis is. Zelfs zij een tiental optredens verzorgen evenwel niet met kassetten gewerkt voor de trip naar Amerika moeten waaronder bijna elke dag een voor- worden maar op de traditionele ma- de elf deelnemers hun vliegticket stelling in een school voor zowat nier zodat de trommelaars hier een betalen. Maar het is een belevenis een duizend leerlingen. Het is de grote impakt zullen hebben. en dat heeft men er voor over. bedoeling om de Amerikaanse Springplank jeugd met vreemde kuituren kennis De vendelgroep Uilenspiegel krijgt JV officieel aangesteld. Tijdens een korte plechtigheid in het kazernement van de Brand weerpost Moorsel, aan de Exter- kensstraat te Moorsel, deed onder luitenant Pierre Depoorter uit Erembodegem officieel zijn intrede als nieuwe postoverste. In aanwe zigheid van Schepen André-Emiel Bogacrt, brandweerkommandant Baudewijn, verschillende officieren en de manschappen van de post Moorsel werd hij welkom geheten als nieuwe leider. Kapitein-kommandant Ing. Jac ques Baudewijn van de Aalsterse- brandweer verklaarde met genoe gen de kandidatuur ontvangen te hebben van Pierre Depoorter en omschreef het als vanzelfsprekend dat deze dan ook als nieuwe Posto verste werd aangesteld. Hij stelde verder dat de intenties van de nieu we postoverste zeker in de richting lagen van het verder optrekken van de organisatie en uitrusting van de post, die ook volgens hem op dezelf de wijze diende uitgerust te worden dan de twee overige posten: Aalst en Erembodegem. Hij omschreef dat Postoverste Depoorter zich tot doel had gesteld, samen met de 26 manschappen waarover hij de lei ding had gekregen, de post Moor sel, die ook de interventies verzorgt over de deelgemeenten Mcldert en Baardegem in een tijdspanne van ongeveer twee jaar tot een 'elite afdeling' te laten uitgroeien Luitenant Van Vaerenbergh, die gedurende een maand tijdelijk ver vangend Postoverste Moorsel was geweest, verklaarde nooit gedacht te hebben dat hij met zoveel spijt zijn normale functie terug zou moe ten opnemen hebben. Overtuigd, dat het geen prettige opdracht was, want dat nieuwe meesters nieuwe wetten maken, stelde hij toch een diep enthousiasme te hebben ge voeld bij de Moorselse manschap pen, een enthousiasme dat hij niet op andere plaatsen had ervaren. 'Brandweer wordt dikwijls vergele ken met folklore. Ik heb niets tegen folklore, maar dit heeft niets ge meen met vakmensen die doeltref fend hulp bieden' besloot Lt. Van Vaerenbergh in zijn officieel af scheid. Postoverste Depoorter zelf zei trots De Aalslerse sportmaand, die reeds voor de tiende maal wordt georgani- Ie kampioenschappen RTT -Bel- seerd, is door haar enorme veelzijdigheid van deaktiviteiten het middel bij gacom Atletiek in de vriietiidsbc uitstek om de sport dichter bij de mens te brengen. Zowel ouderen als steding die heden een voorname jongeren, zowel beginnende als ervaren sporters komen er in een waaier plaats inneemt zullen kolleaa's zich van verschillende sportdisciplines aan hun trekken... met elkaar in vriendschap meten om na tc gaan wie er de snelste en de beste is in de verschillende atletiek- disciplines. De prijsuitreiking zal plaatshebben in de kantine van het Osbrockstadion om 17.3ÜU. Met dc 22e deelname varrdc Sport kring personeel OCMW-Aalst heejt de uitdaging aanvaard om naar het voorbeeld van post Erembodegem in Moorsel een volwaardige brandweerpost te kreeëren (a) te zijn op de aanstelling te Moorsel, middenstandsorganisaties. Is voor waar hij met zijn 'volle goesting' zitter van de garagistenbond van naar toe gekomen was. Hij voerde groot-Aalst en ook nationaal voor aan, dat hij zijn bekommernis had zitter van deze vereniging. Hij is meegebracht om Moorsel de waar- eveneens voorzitter van de Vrije digheid en het zelfvertrouwen terug Demokraten, maar mag er prat op te geven dat het verdient. 'Mensen gaan, politiek en brandweer volle hebben middelen nodig. Het be- dig gescheiden te houden, stuur is de brandweer zeer gunstig Door 1ste Sergeant Francois Van gezind en zal zeker instaan voor de Biesen van de post Moorsel, werd Wie levert er de eerstvolgende da- |e, Schroevers Moorsel, 't Fontein gen een bijdrage aan dit groot tje Erpe, Veteranen Schroevers feest Er wordt getennist en ge- Moorsel, Veteranen Blijf Jong voetbald, maar er staat ook judo, Erembodegem, A.Z. '77 Aalst, atletiek, basket, karate en aikido op Vrijdag 15 en zaterdag 16 mei '92 het programma. Van vrijdag 15 mei hebben dc schiftingen plaats. Zon- tot zaterdag 30 mei organiseert dag 17 mei'92 worden vanaf 11 uur de Aalsterse sportmaand is het nu Tennisclub't Hof Texel, op de ter- de finalewedstrijden gespeeld, dc de beurt aan het basketbalteam reinen T.C.'t Hof Texel, Steenweg veteranenwedstrijden om I5.30u. voorde organisatie van een tornooi, naar Aalst 47, Moorsel het 'Tennis en dc finale is voorzien om I7u. De °P zaterdag 16 mei strijden BBC" dubbeltornooi van dc stad Aalst'. prijsuitreiking volgt om 19u., in dc The Tower (le prov. Oost-VI.), kantine van het terrein Schroevers ^BC Erembodegem (2c prov. Moorsel (Exterkenstraat, Moor- Oost-VI.), ASA 28 Brussel (2e prov. sel). Brabant) en natuurlijk BBC Judoclub Hirano Kwai Aalst plant OCMW Aalst om de trofee van de op zaterdag 16 mei 'Judo voor s,ad Aalst, op de terreinen OCMW, Gasthuisstraat 40, Aalst. Op het Dit dubbeltornooi staat open voor alle tennisliefhebbers al dan niet aangesloten bij de V.T.V. Ook spe lers of speelsters van buiten Aalst zijn welkom. Per ploeg mag men verdeling van de middelen over alle posten' verklaarde hij. Onderluitenant Pierre Depoorter De nieuwe Moorselse postoverste woont op de Autostradelaan 17 te Erembodegem-Aalst. Hij is gebo ren op 15 april 1938 en is garageuit bater van beroep. Depoorter ging zijn eerste dienst verbintenis bij de brandweer aan op 1 juli 1960. Op 29 mei '64 werd hij bevorderd tot korporaal. Op 27 de cember '72 tot eerste sergeant be vorderd volgde hij de nodige cur sussen voor het behalen van het bre ve t A B de kursus voor officier. Op 24 februari 1987 werd hij door de gemeenteraad van Aalst bevorderd tot de graad van onderluitenant- vrijwilliger de nieuwe Postoverste bij de voor stelling aan de manschappen, als iemand met een onvolprezen aantal leiderskapaciteiten en met een on verzettelijke wil om te slagen. Zijn aangeboren talent als lesgever bij de opleiding van manschappen en zijn vlot redenaarstalent werden ge roemd. slechts 15 punten totalise- iedereen' in sporthal Denderdal, ren. Er worden drie kategorieën Kortestraat Erembodegem. Deel- voorzicn. Een eerste is toegankelijk nemers vanaf 6 jaar - sportkledij voor alle heren, een tweede voor gewenst - krijgen er initiatie in de een heer en een dame en een derde judosportvan 10 tot I2uur:geza- kategorie is enkel toegankelijk voor menlijke training op uitnodiging en heren die minstens 40 jaar jongzijn. van 14 tot 16 uur De finales worden gespeeld op za- iedereen', terdag30 mei '92om 14 uur dubbel Tevens organiseert Hirano Kwai gemengd, om 15 uur: dubbel heren Aalst een miniementornooi judo, (vanaf 40 jaar) en om 16 uurdub- op zondag 17 mei '92, naar aanlei- bel heren. De prijsuitreiking heeft ding van het 40-jarig bestaan van plaats in lokaal 't Hof Texel, op 30 deze judoclub. Dit tornooi gaat ook mei om 18.30u. door in sporthal Denderdal. Op het Vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag programma van lOtot 11.30u.mi- 17 mei '92 organiseert F.C. Dyor niementraining en van 12.30 tot programma om 9.30en I lu. halve finales, om 14.45 troosting en om 16.15u. finale. Prijsuitreiking om 17.45u. Aalst Karate Klub organiseert op Judo voor zaterdag 16 mei in sporthal Ten Ro zen, Rozendreef Aalst, van 14 tot I5.30u. een karate-stagc jeugd voor jeugd van 8 tot 13 jaar. En van 16 tot 16.30u. een karatedemonstratie voor dc jeugd. Deelnemende ploe gen zijn Aalst Karate Klub, Kara- te-Do Aalst, Karate Club Kerksken en Mawashi Mere. De prijsuitrei king heeft ook in sporthal Ten Ro- ecn licfhebbersvoelbaltornooi voor 17u.miniementornooi. De prijs- zen plaats om 16.3üu. veteranen, jeugd en seniores op het uitreiking is er voorzien te 17u. terrein van Schroevers Moorsel. Zaterdag 16 mei 1992, om 13.30u. Deelnemende ploegen zijn Patro op het atletiekterrein Osbroek, Herdersem, FC Houtmarkt, FC Pie Frans Blanckaertdreef Aalst, orga- Boys, FC Blauw Wit, De Hert Wel- niseert T.T. Kring Aalst de nationa- gers en alles laat vermoeden dat hij nog aan kwaliteit gewonnen heeft tijdens de voorbije winter. Was hij al bij de beste in de oefenritten dan zet hij dit meesterschap voort bij de opening van de officiële kompetitie. In de één-meiprijs toonde hij zich superieur van 53 vinken met 609 liedjes voor Bingo van A. De Smet (567) en Rik van R. Sorgeloos (539). Na hen volgden Cezar van R. Van Tittelboom (512), Climax van D. Roelandt (433), Chiel van F. De Meyst (419), Cesar van F. Van Schandevyl (417) en Orkaan van Ph. Getteman (398). Jacky van J. De Meersman was met 195 liedjes goed om de promotie te winnen. OP de zetting van 3 mei werden Aalst. Kapitein-kommandant ingenieur Jacques Baudewijn draagt officieel de reec's 65 vogels in lijn gesteld en funktle van postoverste vaned vrijwillige brandweerpost van Moorsel over aan eens te meer zong Rapit van W. onderluitenant Pierre Depoorter (a) Janssens al de andere de bomen in Aikido Ken Kyu Kai organiseert op zondag 17 mei '92 in sporthal Ten Rozen een marathonles Aikido, van 9 tot 21 u. Iedereen is hierop wel kom op het uur en voor dc duur die hem of haar het beste past. Zowel Aikido-beoefenaars als leken wor den hierop uitgenodigd. Tijdens de ganse dag wordt eveneens een ge ldinzameling voorzien ten voordele van 'Artsen zonder Grenzen'. Zondag 17 mei '92, om 14.30u. op het atletiekterrein Osbroek, Frans Vorig seizoen was Rapit van Willy want met zijn 734 liedjes ging hij deuntje optekenend. Eens te meer Blanckaertdreef Aalst, organiseert Janssens telkens bij de beste zan- Juul van G. De Cock en Fredo van had de 'streepjestrekker' die voor de Koninklijke Atlctièkclub Een- D. Van Den Houtte vooraf die er de kooi van Rapit van W. Janssens dracht Aalst de 'Memorial Filip elk 551 deuntjes uitpersten. Toch zat, goed zijn werk want hij zong er Roelandt', een jeugdmeeting-atle- waren het bijna dezelfde vinken als weer lustig op los: 747 deuntjes in tiek ter herdenking van Filip Roe- een paar dagen voorheen die op- één uur. Zijn rivalen kwamen nog landt. Deze wedstrijd staat open nieuw in de eerste rangen plaats maar eens ver achter hem want Cli- voor alle kategorieën en omvat te- namen want ook Rik van R. Sorge- max van D. Roelandt moest het stel- vens de gouden 200m. loos volgde beide op de hielden met len met 590 wat uiteraard ver van Over het verdere programma van 547 liedjes. Eens te meer liet ook slecht is. Meer en meer overschrij- de Aalsterse Sportmaand'92 lees je Bingo van A. De Smet zich gelden den de vinken de kaap van de 500 en beslist wel meer in onze volgende met 515. Cl. De Bolle haalde met dit waren de laatste keer ook nog editie van De Voorpost Kim (511) en R. De Weghc met Rik van R. Sorgeloos (565), Mario D.B. Elfmender (506) nog net dc ge- van K. Matthijs (539), Pif van P. wenste kaap van 500. Deze laatste Peerlinck (527), Moses van S. De had ook nog een tweede vink Rik Buck (524). Met Fanny van nog deuntjes nodig om dc overwinning die er 475 zong, gevolgd door Cede maar eens D. Toelandt zongen ze te behalen vóór Bart van B. Bran- van R. Van Tittelboom en Mario tot dc zeventiende plaats allemaal ckaert (287). van M. Matthijs (462). Bieken van over de 400 waarbij Chipie van K. jy M. De Leeuw zong 215 deuntjes en Dc Pelsmaekerde rij sloot met 412. won de promotie. Om voor de promotie in aanmer- Vorige zondag zaten er weer maar king tc komen moest men ook goe- liefst 68 vinkeniers bijna onbeweeg- de papieren hebben want Florenti- lijk naast elkaar rustig op stok elk ne van Fl. Van Der Steen had 291

De Voorpost | 1992 | | pagina 4