Ga dit jaar gratis op vakantie Berlare huldigde RK-leden en bloedgevers Berlaarse Katrollevrienden bestaan twintig jaar De Voorpost HEBT U EEN HUIS TE KOOP 16 - 22.5.1992 - De Voorpost Naar jaarlijkse gewoonte werd het Rode Kruis op het gemeentehuis ondervoorzitter van de Vrienden- ontvangen. Bij deze gelegenheid kregen 4 leden een ereteken voor tien jaar kring van Berlaarse Bloedgevers, dienst binnen de plaatselijke afdeling, 28 mensen werden als bloedgever dankte de talrijke bloedgevers, gehuldigd, 14 mensen ontvingen het diploma van de helperkursus en 11 'Door hun bijdrage zijn wij gerust vrijwilligers volgden een welfarekursus. Deze kursus werd voor het eerst in dat familie of vrienden die geope- Oost-Vlaanderen en slechts de tweede keer in Vlaanderen opgezet. Op de reerd moeten worden, niet kunnen vraag naar een gemeentelijke bydrage voor een nieuwe ziekenwagen besmet worden door het sluipend beloofde burgemeester Van Sande het gemeentebestuur te vragen een gif dat aids heet', stevige bijdrage te doen. 'Het is onze plicht, maar ook uit waardering voor In de verschillende toespraken het werk dat het Rode Kruis in deze gemeente levert', was zijn motivatie, kwam het belang van vrijwilligers werk naar voor. Voorzitter De 'Binnen enkele jaren is de verzor- werd door zijn kursisten met een Landsheer betreurde dat sommige ging van onze bejaarden niet meer geschenk bedacht. organizatoren de mensen van de te betalen. Onze maatschappij telt Bij de bloedgevers boden Laurent hulpdienst soms nog als een nood- ook steeds meer nieuwe armen, Bruylandt en Antoine de Muyt zich zakelijk kwaad zien.'De toeschou- kansarmoede is bijna een mode- al 100 keer en Frans en Theo De wers die door RK-aanwezigheid ge- woord. En dan zijn er nog de immi- Rouck al 60 keer aan. Eerstgeno- holpen worden, denken daar anders granten en politieke vluchtelingen, emden kregen naast het RK-erete- over', zei hij. Hij weerlegde ook de Het belang van vrijwilligerswerk zal ken ook een gedenkschaal van de bewering dat de Berlaarse afdeling dan ook steeds groter worden. De gemeente. Lucien De Lathouwer, niet voldoende mensen zou hebben welfaredienst van het Rode Kruis wordt wellicht in de toekomst dé voornaamste dienst', aldus natio naal welfare-adviesvoorzitter Ro land Derre bij de uitreiking van de diploma's van de welfarekursus. De aanwezigheid van de nationale wel fareleiding was zeker een hart on der de riem voor werlfareverant- woordelijke Viviane en haar mede- werk(st)ers. Sinds 1990 bezoeken zij regelmatig bejaarde 80-plussers en de mensen in de verschillende ziekenhuizen. De plaatselijke hulpdienst had ook reden tot vieren. Maria Van Waere- beeck, Anne-Marie Van de Wiele, Mare De Beule en Filip Blanc- quaert kregen een zilveren medaille voor lOjaar Rode Kruiswerking. En van de 14 geslaagden uit de Helper kursus zijn verschillende intussen ook al aktief in de hulpdienst, die hierdoor meer dan 50 medewerkers telt. Lesgever en hulpdienstverant- Berlare. Frans en Theo De Rouck gaven al 60 keer bloed. Zij kregen een woordelijke William Venneman erkentelijkheidsmedaille (gvdw) om de hulpdiensten te vervullen. Integendeel, het jaarlijks stijgend aantal diensten wordt met eigen mensen opgevangen, waar men in andere afdelingen regelmatig hulp vraagt. En de ziekenwagendienst moet ook al steeds meer uitrijden, iedereen blijft wel welkom. Het Rode Kruis kan nog veel doen', be aamde de voorzitter de eerdere woorden van Roland Derre. De bevolking werd bedankt voor de financiële hulp. De lidkaartenaktie bracht 316 leden op. een stijging met 89 en tijdens de Veertiendaag se werden 12.813 stickers verkocht of bijna 1000 meer dan het jaar voordien. De opbrengst van beide gaat voor de helft naar het in stand nouden van het materiaal, de ande re helft dient voor nationale en in ternationale RK-hulpakties. De vrijwilligers zelf krijgen geen ver goeding. (nk) Berlare. De Katrollevrienden werden bij hun 20ste verjaardag op het gemeentehuis ont\'angen (Berfo) De Berlaarse Katrollevrienden be staan twintig jaar en bij die gelegen heid werd de groep ontvangen op het gemeentehuis, waar burge meester Van Sande hen in aanwe zigheid van schepen Verheyden. voor een hartelijk welkom zorgde. Hoogtepunten in het bestaan van deze club waren ongetwijfeld de re- kordpogingen. Zo deden de Katrol levrienden van 20 tot 22 juli 1973 een greep naar het Europees re- kord. Een eerste testwedstrijd werd gespeeld door acht bolders onder wie Gilbert Saerens, Kamiel Viae minck, Freddy Merckx, Abdon Bic- que, Jozef Bonnaerens en Michel Hendrickx. Robert Verleyen en Maurits De Vriendt waren reser vespelers. De ploeg werd geleid door Petrus Rasschaerdt en Petrus Haentjes. Het team slaagde erin 41 uur en 8 minuten of 110 matchen te spelen. Voldoende om het rekord te Berlare. De meeste mensen die een helperkursus volgden bij het Rode Kruis van Berlare, sloten zich nadien bij de hulpdienst aan (gvdw) Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419 120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 r/a/m Berlare. Laurent Bruylandt en Antome De Magt werden door het Berlaarse Rode Kruis en het gemeentebestuur gehuldigd voor 100 bloedgiften (gvdw) Op 16 augustus zal het 15 jaar geleden Tijdens de eerste twee weken van juni zijn dat Elvis Presley overleed. Bij die van dit Jaar hccft in Rio de Janeiro de gelegenheid wordt de grote zanger op ^N konferentie over milieu en ontwik- meerdere plaatsen in ons land herdacht, kcling plaats. Het tema van deze konfe rentie is de duurzame ontwikkeling. brengen dat toen op naam stond van een groep uit Maldegem. Van zelfsprekend werden de Katrolle vrienden na deze geslaagde rekord- poging op het gemeentehuis ont vangen. Lang heeft men het rekord niet in bezit gehad, want een ploeg uit Assenede stelde het kort daarop scherper door 42 uur te spelen. De Katrollevrienden bleven niet bij de pakken zitten en in 1975 besloot men revanche te nemen. Dit keer met Gilbert Saerens, Camiel Jan- mart, Domien Piscador, Gratiën Bruggen, Freddy Merckx, Abdon Bicque en met opnieuw Petrus Ras schaerdt en Petrus Haentjes als de leiders. Op de reservebank zaten toen Theo De Bock en Gerard Spaerkeer. En wat weinige voor mogelijk achtten, gebeurde toen de Katrollevrienden hielden het 43 uur vol en werden opnieuw/rekord- houder. De basis voor al die rekordpogingen was de vriendschap onder de leden van de KatrollevrienderV. Over die glansrijke prestaties werd natuur lijk veel gesproken op de gemoede lijke ontvangst op net gemeente huis, Burgemeester Van Sandf wenste de Katrollevrienden nog een mooie toekomst toe en over handigde aan de voorzitter van de groep een mooie tinnen schaal als blijvend aandenken. De Katrollevrienden worden be stuurd door Marcel De Sutter als voorzitter, Rudi Bracke als onder voorzitter, Etienne Samson als se- kretaris, Petrus Van de Wiele als schatbewaarder en Frankie Spaer keer en Noel Van Malderen zijn de kommissarissen. (Berfo) KWB wereldsolidariteit Dc meimaand is de solidarilcitsmaand. Met haar lentccampagnc vraagt We reldsolidariteit sociale bewegingen van werknemers in de derde wereld te on dersteunen. Al enkele jaren wordt ten voordele van deze aktic blocmcnzaad verkocht. Ook deze keer worden zakjes blocmcnzaad te koop aangeboden. 'Haiti niet loslaten' is het tema van dc aktie. Het spoor van dc armoede, uitbui ting en onderdrukking lijkt in Haiti niet op te houden. De recente gebeurtenis sen bevestigen dit en meer dan ooit vra gen de Haitiaanse werknemers om steun in deze benarde tijden. Kerkdeuraktie Ter gelegenheid van Rerum Novarum, het feest van de kristelijkc arbeidersbe weging, zal KWB Berlare opnieuw een kerkdeuraktie organizeren ten voordele van de derde wereld. Daarnaast staan nog tal van andere initiatieven op het programma. Zo gaat men verbroederen met dc KWB van Wezembcck Oppcm. Dc verbroedering heeft plaats op zater dag 27 juni en de dag nadien is er een wandclcriterium voorzien in Wettcren. KWB op bedevaart naar Lourdes Na een zeer geslaagde verbondsbede- vaart in 1991 organizeerl de KWB van Berlare opnieuw een bedevaart naar Lourdes in 1994. Op dc startavond van 12 juni om 20.00 uur in dc parochiezaal kan men een eerste informatie krijgen over deze bedevaart. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. Ustejt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en Discrete service zonder kosten. 011-AS Wil jij tijd èn geld vergeten op een zandstrand aan de Spaanse Costa Blanca of op Kreta, genieten van de ongerepte natuur in de Franse Alpen of Tirol? Wat dacht je van een gratis reis naar Rome, Firenze of Praag? En zou het niet fantastisch zijn om 3 dagen lang en op onze kosten de wondere wereld van Euro Disneyland te verkennen? Grijp dan nü je kans. Koop TeVe-Blad en je kan je gratis reisticket in handen hebben Deze week zijn er met TeVe-Blad toffe 'Intercomfort'-vakanties te winnen TeVe-Blad is het enige tv-programmablad in zakformaat dat zo royaal is, hyperhandig, A compleet, volledig in kleur en - spotgoedkoop bovendien!

De Voorpost | 1992 | | pagina 16