Eerste overwinningen voor Ben Moens (C1) en René Droesbeke (C2) J Tom Waterschoot gedwarsboomd door examens Velina Wielerfederatie I De Voorpost - 29,5.1992 - 19 WIELRENNEN TENNIS ers I er tiej ieiH ien lief len! Zondag in Denderhoutem Door het prachtige zomerweer werd het een voltreffer van formaat voor de organisatoren van café Rembrandt: een massa toeschou wers, 170 renners aan de start en drie prachtkoersen. Een tapkraan die niet stilstond en zoals steeds, waar de Velinawielerkaravaan neerstrijkt, komt ze terug. Dat is opnieuw zo want volgend jaar wordt het in Denderhoutem een tweedaagse. VWF-wielrennen. Wat een voorzit ter lijden kan In een bocht te Den derhoutem veegde hij alle steen tjes weg om valpartijen te voorko men (xl) C-reeksen: Ben Moens en René Droesbeke De hitte maakte het koersen lastig en heelwat renners kregen de klop van de hamer. Toch waren de besten van iedere reeks weer vooraan hoewel er toch ook enkele nieuwe gezichten de neus aan het venster kwamen steken. Iemand die blijkbaar geen last had van de hitte was Paul De Maersschalck, Hij ging er reeds na één ronde op zijn eentje vandoor. De plaatselijke Vijverman voerde de forcing en bracht alles weer samen. Niet voor lang echter want na een ronde kregen we het duo De Maersschalck-Ben Moens aan de leiding. Weer was het vooral Vijverman die zich kapot fietste om alles bijeen te brengen. Dat bracht achteraan vele renners in moeilijkheden en het pe loton dunde regelmatig uit. Weer ging De Maersschalck, nu in gezelschap van Hector Van den Heede. Hoewel beide renners elkaar goed aflosten, kwam het peloton toch terug en kregen we een hergroepering van een dertigtal renners. Nog had De Maersschalck er niet genoeg van en weer ging hij weg in gezelschap van Eddy Van de Kerckhove maar het peloton liet niemand gaan en opnieuw hergroepering. Onmiddellijk een poging van Ben Moens maar alles weer samen en meteen zaten we in de laatste ronde met een uitval van Frangois Van Dael, ook al een maat voor niets.. Het werd een spurt van een 25-tal renners en van ver ging René Droesbeke aan de leiding rij den. Het was een koud kunstje voor de sterk op dreef zijnde Moens om in de laatste meters voorbij Droesbeke te flit sen en knap winnaar te worden, voor VWF-wielrennen. De aankomst van Ben Moens in de C-reeksen te Denderhoutem (xl) De zogenaamde 'kenners' beweren dat jonge tennistalenten twaalf maanden met deze sporttak moeten bezigzijn om ietwat te kunnen stijgen op de waardeladder. Iemand die deze teorie aan zijn laars lapt is ongetwijfeld Tom Waterschoot, die tijdens de winterperiode bij de Mado- voc-scholieren volley speelt en pas in maart het racket weer van onder het stof haalt. Mét sukses want deze 17-jarige Hammenaar pakte in de interklubs al een BO en een B 17/2-speler in en ondanks de beperkte trainingsmogelijkheid (an derhalf uur na de schooltaak) scoort hij momenteel ook hoge ogen bij de Heren 2. In het tornooi van Indiana Zevergem ge raakte Waterschoot zelfs voorbij gere nommeerde tegenstanders: in de kwart finale moest Van Lierde er met 7-5 en 6-3 aan geloven en de veelgeprezen Nimme- geers werd er in de halve eindstrijd met 6-4, 4-6 en 6-2 uitgebonjourd. Nog was de kous niet af voor Waterschoot, die vanaf volgende week de schoolboeken boven de kriteriumdans laat primeren en pas eind juni onder leiding van het duo Geerinck - Os keihard wil beginnen trai nen, al heeft hij niet de ambitie om na de vakantie in de 'tenmsschool' te stappen. Enkel het veroveren van een BO-klasse- ment vindt hij haalbaar en dat moest ook zijn opponent in de Zevergemse finale beamen. De voorkomende Jos Hoe- beeck liet zich wel niet intimideren toen hij 7-5 achterkwam want met 4-6 deed hij de bordjes prompt gelijkhangen, De fysiek van Waterschoot gaf toen de door slag zodat de Hammenaar met 6-2 mocht vlaggen en misschien nog het tornooi van Beckhand wil meesnoepen alvorens alles op de komende examens te zetten. Ambitieuze winnaars Bij de vrouwen 2 kon Jasmine Browaeys een zwakkere periode afsluiten want na de Kriteriumzege twee jaar terug was ze verplicht in de hoogste reeks haar heil te zoeken en dit liep niet van een leien dakje zodat ze dit seizoen opnieuw bij de run ners up uitkomt. Indiana was pas haar derde tornooi en na twee halve finale plaatsen was het nu voor het eerst bingo. Verdurmen (6-3 en 6-2) en Kochuyt (6-2 en 6-1) wisten vlug hoe laat het was maar in de eindmatch kon de drie jaar jongere Joke De Prest (Waarschoot) lang dreigen. Na de eerste set (5-7) had deze uitdaagster echter geen verhaal meer te gen de 'harde forehands' van Browaeys die met 6-4 en 6-3 uitmaakte. Browaeys wil dit seizoen opnieuw de eindzege bij vrouwen 2 maar loopt niet met het hoofd in de wolken zodat ook bij haar de exa mens primeren en ze pas in Merelbeke haar rentree heeft gepland. Wie geen last meer heeft van 'overhoringen en dergelijke' is Guido Van Belle die de tornooizeges aan elkaar rijgt. De sukses- man uit Buggenhout wandelde nu voorbij Mercier (6-2 en 6-3) en Ganzeman (6-1 en 6-0) en ook in finale gunde bij de excentrieke Van Gijseghem geen eerred- dende set want met 7-5 en 6-4 werd zijn vierde opeenvolgende zege bij heren 3 een feit. Bij de vrouwen 3 had Natalja Snoeck heel wat meer moeite want zowel tegen Van Moorhem (6-4,4-6 en 6-3) als tegen de piepjonge Vandice Vigneri (1 -6, 6-1 en 6-3) moest ze een setverlies inkasseren alvorens ze in het ideale ritme kwam en zo haar favorietenrol waar maakte. Dirk Daelemans Droesbeke, Verekens, Borremans, Van Dael en Simoens. B-reeksen: Peter Schaillie en Hubert Vancraeynest De B-reeks kreeg een prachtige wed strijd met een slot spannender dan een thriller. Erwin Gryseels, één der grote bezielers van de wedstrijd en de laatste weken steeds in de top vijf, won op één meter voor de meet nog de koers maar die laatste fatale meter jumpte Peter Schaillie nog over de onfortuinlijke Gry- •seels die totaal ontredderd nog dacht te winnen en de beide armen in de lucht stak. Toch moest hij zich bij het verdikt van de foto-finish neerleggen. Peter Schaillie, troostte Gryseels en bood hem spontaan zijn zegepalm aan. Wij hopen dat deze geste voor vele 'vedetten' een VWF-wielrennen. Richard De Bruy- ne (xl) meer dan sportief voorbeeld is. De wedstrijd zelf werd dadelijk hard ge maakt door Walter Beirens die er direkt vandoor ging. Een ronde later kwam Bei rens erdoor in gezelschap van Erwin Gryseels en dit duo fietste er duchtig op los. Achter hen vielen er reeds gaten Eerst volgde een groepje van een tiental renner met daarachter het peloton en dan nog enkele gelosten. Toch kwam alles weer eventjes samen en toen gingen Hubert Van Craeynest, Hendrik Vermei- ren (de Grembergenaar die steeds van week tot week beter presteert en dichtbij zijn eerste zege komt), Paul Standaert, Peter Schaillie, Erwin Gryseels, "Pascal Muys, Filip De Clercq, Daniel Noens, Mario Bauwens en Norbert Van Nuffel. Deze tien koplopers liepen al uit tot 30 sekonden en toen ging die sakkerse Den- dermondse Dirk Verguit in zijn gekende stijl in de achtervolging. Met hem spron gen ook Mario Van Wittenberghe en Ma rio De Pauw mee Ook Walter Beerens probeerde nog bij het drietal te geraken maar hij kreeg het gat niet meer dicht en ook Germain D'Hondt faalde. Hoewel de eerste trein de forcing voerde, kregen de drie met Verguit toch aansluiting en met een waren er dertien leiders. Het peloton volgde toen reeds op 1 '15". Met nog drie ronden te rijden probeerde Grijseels voor de eerste keer er alleen vanonder te mui zen. Hij kreeg nooit meer dan 100 meter en werd weer gepakt. Meteen met dertien de laatste ronde in en daarachter het geslagen peloton. Hendrik Vermeiren probeerde het nog even alleen maar te vergeefs en toen ging Grijseels er van door met het gekende-slot: één meter te verIn de B2-reeks won kampioen Van craeynest zijn derde koers voor de knap presterende Hendrik Vermeiren. Het pe lotonspurtje ging naar de snelle René Marissens die Johan Hutsebaut, Luc De Coen, Mare Duquesne en Herman Moe renhout, in deze volgorde achter zich liet. A-reeksen: Geert Van Speybroeck en Patrick Van Renterghem Ondanks de drukkende warmte waren de vijftig A-renners niet gekomen om er een gezondheidswandelingetje van te ma ken. Amper waren ze vertrokken of Ron- ny Samson met Saey en Dirk van De Wille gingen ervandoor. Deze aanval zou meteen de inzet zijn van de definitieve ontsnapping. Na een ronde werden de koprijders vervoegd door een langgerok- ken peloton en daaruit gingen Geert Van Speybroeck en Patrick Van Renterghem weg. Samson kon nog juist aanpikken en de goede trein was weg. Voor Samson, die nog niet 100% in orde .is, bleek na twee ronden dat hettempo te hoog lag en hij moest afhaken. Meteen kregen we het duo Van Speybroeck-Van Renterghem dat als een TGV in iedere ronde de kloof verder uitdiepte. Daarachter kregen we geen enkele georganiseerde achtervol ging maar wel pogingen van André Tum- meleer, die nog lek zou rijden en ook M. Heymans, Martin Bontinck, JP Rasse- neur, E. De Buysscher, Hoebeke e.a. maar de leiders liepen toch nog 1 '15" uit. Dan kregen we een serieuze reaktie van het duo Willy Maessens-William Goes- sens en na een ronde waren die gena derd tot op 55". De ronde nadien was het echter alweer 1 '5" en op hun beurt waren Mare De Peuter en Michaël Heymans in de tegenaanval gegaan. Het peloton be gon uiteen te vallen. Met nog vier ronden te gaan* kregen we een nieuw overzicht. Vooraan de twee leiders. Op 1 '6" elf achtervolgers en de rest op 2'40". De hitte begon brokken te maken behalve vooraan, waar het bij de koprijders alle maal vanzelf leek te gaan. Ook de elf achtervolgers vielen uiteen. Mare De Peuter, Willy Van Dijck en Jozef Watteny rukten zich los en ook Kris Verhasselt en Eddy De Buysscher lieten de rest in de steek, terwijl het peloton op twee ronden van het einde reeds mocht spurten voor de prijzen. Vooraan bleef alles bij het oude. De twee koplopers flitsten gezamelijk over de meet en daarachter kregen we een mooi spurtje, gewonnen door Willy Van Dijck, vóór Mare De Peuter en Jozef Watteny. Dan Kris Verhasselt en Eddy De Buys scher, vervolgens William Goessens en José Hoebeke en dan weer het duo Hey- mans-Francke, Dan nog Dirk Stamme- leer en Willy Naessens. Meteen viel het doek over een prachtig stukje amateurs- sport: fietsen tot het bittere einde en de laatste snik. VWF-wielrennen. In Denderhoutem werden de B-reeksen gewonnen door Peter Schaillie en Hubert Van Craeynest (xl) VWF-wielrennen. Ben Moens uit Denderbelle won de reeks C1 terwijl René Droesbeke de reeks C2 won in Denderhoutem (xl) Volgende wedstrijden: Zaterdag 30 mei in Opwijk; Nijverseel- straat, zaal Familieheem. Start C om 13u00 voor 6 ronden of 51 km, B om 14u30 voor 7 ronden of 60.km en A om 16u15 voor 9 ronden of 76 km. 25.750 fr prijzen - Omloop 2 Zondag 31 mei in Schendelbeke aan de kerk, café De Croone. Start C om 13u00 voor 7 ronden of 48 km, B om 14u30 voor 9 ronden of 62 km en A om 16u15 voor 10 ronden of 70 km. 23.000 fr prijzen - Omloop 2. Uitslagen in Denderhoutem Reeks A1:1. Geert Van Speybroeck, 2, Kris Verhasselt, 3. Eddy De Buysscher, 4. Eric Francke, 5. Michael Heymans, 6. Dirk Stammeleer, 7. Hans Van Geyte, 8. Jan Sergooris, 9. Erwin Van den Dries- sche, 10. Patrick Pieters. Reeks A2:1Patrick Van Renterghem, 2. Willy Van Dijck, 3. Mare De Peuter, 4. VWF-wielrennen. Geert Van Speybroeck en Patrick Van Renterghem wonnen de A-reeksen in Denderhoutem (xl) Jozef Watteny, 5. William Goessens, 6. José Hoebeke, 7. Willy Naessens, 8. Luc Pieters, 9. Remy De Praetere, 10. Rudy De Jonghe. Reeks B1: 1. Peter Schaillie, 2. Erwin Gryseels, 3. Mario Van Wittenberghe, 4. Pascal Muys, 5. Mario De Pauw, 6. Filip De Clercq, 7. Daniël Noens, 8. Mario Bauwens, 9. Norbert Van Nuffel, 10. Dirk Vergult. Reeks B2:1, Hubert Van Craeynest, 2. Hendrik Vermeiren, 3. Paul Standaert, 4. Luc De Coen, 5. Mare Duquesne, 6. Herman Moerenhout. 7. Robert Maldrie. 8. Germain D'Hondt, 9. Hugo Tuypens, 10. Richard De Bruyne. Reeks C1:1. Ben Moens, 2. Danny Ver- ekens, 3. Pascal Borremans, 4. Alois Carmeliet, 5. Eddy Van de Kerckhove, 6. Etienne Rolus, 7. Edgard David, 8. Chris- tiaan De Guisme, 9. Gustaaf Sonck, 10. Leonce Van der Linden. Reeks C2:1René Droesbeke, 2. Fran gois Van Dael, 3. Julien Simoens, 4. Alois Van Renterghem, 5. Paul De Rijbel, 6. Jozef Caethoven, 7. Hector Van den Heede, 8. Jerome Wille, 9. Gerard Ge- vaert, 10. Jozef Boone. VWF-wielrennen. De aankomst van de B's. Gryseels steekt de armen in de lucht maar Schaillie jumpt er nog voorbij (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19