M.T.S.A. viert zijn kampioenen Hemaco kampioen van België 22 - 29.5.1992 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Op vrijdag 22/05/'92 werd de stadsfeestzaal vrij gehouden voor het MTSA die heelwat te vieren hadden. Het hoofdbestuur was reeds in de voormiddag ter plaatse om de talrijke trofeeën uit te stallen die zoals dit ieder jaar het geval is, talrijk zijn, want niet alleen worden er bekers uitgereikt, ook een re ceptie stond op het programma, in de benedenzaal waar de schuim- wijn te koelen werd gelegd. Buiten de drukdoende MTSA-bestuursIe- den daagden de schepenen en Mevr. De Maght, burgemeester van de stad Aalst, op om hun dage lijkse plichten te vervullen. Anders als bij de Bekerfinale waren de go den ons goed gezind want de zon stond reeds van in de vroege mor gen te schijnen, zodat men kon verwachten dat het 's avonds broeiend heet zou worden, als de vele laureaten hun opwachting zouden maken. De vele zonne kloppers die de terrasjes opzoch ten op en rond de Grote Markt om hun dorstte lessen, wisten niet wat ze te zien kregen als rond 20.00 u. een massa volk de koer van het stadhuis binnenschoof om de snik hete maar schitterende stadsfeest zaal te bevolken. Onder de vele toehoorders kon men enkele per sonaliteiten ontwaren die ondanks hun lange dagtaak er toch aan hiel den om dit MTSA-gebeuren bij te wonen. Mevr. De Maght had er graag bij behoord maar andere verplichtingen weerhielden haar om aanwezig te zijn, maar werd toch op verontschuldigde wijze vervangen doorschepen D'Hondt, die voor de eerste keer aanwezig was. De schepenen die we reeds jaren mogen begroeten waren eveneens op post, zijnde de heren Doorns, De Meerleer en onopval lend maar zeker op post, de heer Monsieur E. Ook mevr. Verhulsten de h. De Roeck van de stedelijke adviesraad van de sport ontbraken Jeugdvoetbal. De miniemen van Hemaco Dendermonde kregen de Coca Colabeker en gaan nu naar Barcelona (foto Piet Hermans) niet op het appèl. Wat we echter weer betreurden was de afwezig heid van de geschreven pers. En kel ons blad"De Voorpost" die sinds jaar en dag nauw betrokken is met het MTSA-gebeuren, waren aanwezig. De heer Van Campen houd, secretaris van het MTSA, was niet te spreken over de afwe zigheid van de verschillende pers mensen, dat hij besloot om in de toekomst geen informatie meer door te geven aan zowel "Het Nieuwsblad", "Het Laatste Nieuws en "Het Volk", zodat deze vanaf vol gend seizoen het zonder informa tie van het MTSA moeten stellen. Enkel ons weekblad'Ve Voorpost" zal vanaf het nieuwe seizoen nog meer aan bod komen. De feestzaal was intussen tot de nok gevuld en kon de huldiging met een klein kwartier vertraging beginnen. De jubilerende MTSA-voorzitter Stefan De Boitselier begon om kwart na acht met zijn korte redevoering en dankte alle genodigden voor hun aanwezigheid. Plichtsgetrouw zorgde hij er voor dat zijn medebe stuursleden niet onthouden wer den en de nodige aandacht kregen voor wat ze reeds hadden gepres teerd. De heren Roels, D'Haese, V. Campenhoud, De Leeuw, De Sut ter en Van der Veken werden met de nodige lof betuigd al moest de ze laatste noodaedwongen forfait geven om bij deze huldiging aan wezig te zijn, daar hij dringend werd opgenomen in het ziekenhuis om een operatieve ingreep te on dergaan. Na de nodige informatie verstrekt te hebben van wat er het afgelopen seizoen allemaal te be leven viel, gaf hij het woord aan secretaris Van Campenhoud Hans die in zijn pleidooi niet mals was en tamelijk hard uit haalde tegenover de spelers en clubverantwoordelij ken, zodat we U niets willen ont houden van wat hij zoal te zeggen Coca-Cola School Trophy 92 gewonnen door Hemaco miniemen De 'Coca-Cola School Trophy' is een voetbalkampioenschap van België voor schoolploegen miniemen uit alle schoolnetten Roos voor het Gemeenschapsonderwijs, Gepos voor het Gemeentelijk en Provinciaal Onderwijs en NSVO voor het Vrij Onderwijs. Bij het begin van de kompetitie wordt in iedere provincie per onderwnsnet een kampioenschap georgani- zcerd. Iedere provinciale kampioen speelt dan verder voor de 'Coca-Cola School trophy In het kampioenschap NSVO Oost-Vlaanderen had Hemaco in zijn reeks een moeilijke start. Het terrein was niet klaar en dus diende men forfait te geven tegen Sint-Maarteninstituut Aalst. Meer op Liedckcrkc werd overtuigend gewonnen met 0-10 cijfers. Thuis tegen Buggenhout werd het 4-1 en N.vovewerdop eigen terrein ingemaakt met 0-4. Hemaco won zijn reeks en stootte door in de Beker van Oost-Vlaanderen. De kwartfinale was een derby tegen de Abdijschool van Dendermonde Hemaco won met 7-2 cijfers. De halve finale werd op Zwijnaarde gespeeld en daar was het kantje boordje. Eindstand 2-2 maar Hemaco bleet kalmer bij de strafschoppen (1-3) en ging dus door naar de finale. Die werd in Deinze gespeeld tegen SM Aalst en ook gewonnen met 4-0. Hemaco was dus kampioen van Oost-Vlaanderen Maar daar bleef het niet bij. Men ging verder door in de Coca-Cola School Trophy De te spelen wedstrijden werden bepaald door lottrekking: Achtste finale te Diegem St. Vincent Soignies - Hemaco 1-5. Kwart finale te Elsene Notre Dame Kain - Hemaco 0-4 Halve finale te UkkelAth. Destenay Liege - Hemaco 2-2 (strafschoppen 8-V). Finale te AnderlechtHemaco - Don Bosco Tournai 0-0 (strafschoppen 4-2) De Hemaco miniemen winnen de 'Coca-Cola School Trophy en mogen dank zij Coca-Cola naar de Olympische Spelen in Barcelona van 6 tot 9 augustus. En of zij tevreden waren. De kampioenenploeg Keepers Philippe Baeck zeer betrouwbaar en niet te betrappen op een foutje: Tom Van Landuytzeer sterk op de lijn en grote specialiteit het stoppen van belangrijke strafschoppen. VerdedigersStijn Boeykensuiterst betrouwbare en klaarkijkende laatste man, tevens de rustbrenger in de ploeg; Nicolaas Steppe en Kris Colman ijzersterke en niet te passeren rechter backs: Patrick Rosemondt II - <>nn ..i(r(nban/lil I Tf\t' II RnAIlP \f 'A f» 11 O IT1 V' 'A Tl Hnldl'l' filé» (li* zeerTuistige verdediger met een uitstekende voorzet; Jeroen Boone, kapitein van de ploeg die steeds de gevaarlijke spits van de tegenpartij voor zijn rekening neemt en altijd in de weer is om de ploeg in de beste omstandigheden aan de aftrap te brengen. Middenvelders Reinout Janssen zeer temperamentvol, sterk in duels en een geweldige werkkracht; Kris Malfliet en Joël De Bruynetechnisch zeer sterk, groot loopvermogen en steeds aanspeelbaar; Koen Bcyne steeds goed ingevallen en zich altijd ten dienste stellend van de ploeg. Aanvallers Wesley Steels topscorer van de ploeg, uiterSt snel en krachtig, een boeman voor de tegenstanders; Stijn Vlaminck benjaming van de ploeg, dribbelsterk en uitstekende linker; Kevin Trien- pondt snel en wendbaar en een enorme inzet; Jonan Van Rietsterke speler, geweldig schot. De»sterkte van de ploeg is dat ze beschikt over 15 zeer goede voetballers,, een uitstekende steer en een positieve ingesteldheid. Coach P Van Cautercn is dan ook biezonder opgetogen over dit jeugdige team. had nadat hij de aanwezigen even eens had begroet begon hij met deze woorden: "De Voorzitter draagt zijn taak over aan mij, wat ik trouwens met veel genoegen heb aanvaard. Want mij rest de taak onze scheidsrechters in het daglicht te stellen. Die wederom in een seizoen vol beslom meringen het beste van zich hebben ge geven. Maar hun hobby waar ze zo aan gehecht zijn, werd niet altijd in dank aanvaard. Al te vaak worden onze man nen in 't zwart niet voor hun inzet beloond en door onwetende supporters en club bestuursleden als boosdoeners be schouwd en krijgen het meestal te verdu ren met scheldwoorden en zelfs bedrei gingen worden geuit, bij de minste be slissing die of ze goed of slecht was, op onbegrip ontvangen. Ik kan mij niet in beelden (aldus de secretaris) dat een scheidsrechter moedwillig de een of an dere club tracht te bevoordelen of een speler zomaar van het terrein stuurt in dien deze niets zou hebben misdaan. Maar de onruststokers die op en rond het veld lopen, moeten en zullen worden gestraft. Het strafkomitee had dit seizoen meer dan de handen vol om de boosdoe ners terecht te wijzen. Daarom heeft het scheidsrechterskomitee in samenspraak met het hoofdbestuur, beslist tegen de onruststokers nog strenger op te treden. Het MTSA-voetbal mag in de toekomst zeker niet dezelfde weg opgaan van de profliga waar vechtpartijen en agressivi teit schering en inslag zijn en de ordediensten het hooliganisme met man en macht hoeven te bestrijden en het de Belgische Voetbalbond voor heelwat problemen stelt. H Van Campenhoud dreigde in zijn pleidooi verder. Wie zich zodoende in de toekomst niet naar beho ren kan gedragen en zich niet fair-play kan opstellen zullen zwaar gesanktio- neerd worden. Dit geldt zowel voor spe lers, clubs als bestuursverantwoordelij- ken. Zelfs verbanning uit het MTSA lijkt niet uitgesloten. Het MTSA wil haar naam hoog houden en op de verdere weg verder gaan zoals dit reeds 22 jaar het geval is en ten behoeve van de onruststokers onze scheidsrech ters opdracht geven de voetbalvelden netjes en proper te houden kwa sportivi teit. Telkenjare (aldus ging hij verder) is dit voor ons dezelfde smeekbede, maar onze fluiteniers krijgen toch nog heelwat te verduren zodat velen van hen zich afvragen of ze hun geliefde hobby nog naar behoren kunnen uitvoeren. Want zoals eenieder weet kan geen enkele wedstrijd plaats vinden zonder scheids rechter en mogen we respekt afdwingen dat deze heren zulks nog willen blijven doen. Al moet worden gezegd dat de grootste verdienste op naam komt te staan van aanduider Frans Roels, daar deze het dit seizoen niet onder de markt kreeg en een resem afzeggingen te ver werken kreeg, dat grotendeels te wijten was aan scheidsrechters die weigeren bepaalde clubs te leiden. U kunt begrij pen dat dit voor heelwat kopzorgen leid de voor de aanduider. Dus, beste toe hoorders, laat ons samen, U spelers en clubverantwoordelijken, er voor zorgen dat het oude seizoen vlug vergeten is en er met z'n allen voor zorgen dat het seizoen 1992/'93 in opperbeste omstan digheden verloopt, zodat we zouden kun nen zeggen als we hier volgend jaar terug staan: "t Is een tof jaar geweest'. Men kan voorop stellen dat deze oproep van de heer Van Campen houd op een welgemeend applaus werd ontvangen. Na deze inleiding ging hij verder met het programma en werden de scheidsrechters die verbonden zijn aan de Vrienden kring "Het Fluitenierke" op gepaste wijze op een blijvende herinnering bedacht, zonder echter de heren Van der Veken Louis en Frans Roels te bedanken voor hun ruime inzet die ze reeds 14 jaar aan de dag leggen om deze vriendenkring in stand te houden en samen met de heer Van Campenhoud himself er voor zorgen dat de leden die in aantal zijn gestegen, op 5 juni in de watten zullen worden gelegd met een sobere maar lekkere maaltijd en die dan vanaf 21 u. zullen ver gast worden op een echte dans avond, waarvoor het dynamische orkest"Contrabas" werd aange worven om voor de nodige ont spanning te zorgen. Dit alles zal plaatsvinden in het cafetaria van Sporthal Ten Rozen in de Rozen- dreef te Aalst. Na deze aankondiging en de naamafroeping van de ongeveer 40 scheidsrechters, zorgde hij tot ieders verbazing voor een extra verrassing met deze woorden: Dames en heren, geachte genodigden: Voor we verder gaan met onze huldiging zouden we vooreerst iemand anders de nodige lof willen toezwaaien. Zonder zijn medeweten hebben zijn medebestuurs leden voor een verrassing gezorgd. We gens zijn staat van dienst, dat hij reeds 20 jaar uitoefent als hoofdbestuurslid en voorzitter van het MTSA waarbij hij met vaste hand de leiding heeften de bloei en groei van ons verbond heeft helpen be vorderen, willen wij onze jubilaris geden ken met een blijvende herinnering. Ik vraag tevens voor iedereen die hem goed gezind is een welgemeend applaus te geven. Samen met zijn echtgenote ver dienen zij de eer die hen toekomt, de heer en mevrouw De Boitselier. Bij deze naamafroeping werd de stilte in de stadsfeestzaal verbro ken en men bezorgde hem een staande ovatie, wat hen bijzonder genoegen deed, te weten hoeveel hem er als voorzitter appreciëren en in de toekomst de nodige steun mag blijven verwachten van zijn medebestuursleden. Na dit kleine intermezzo begonnen de scheids rechters zich zenuwachtiger te ge dragen. want het ogenblik was aan gebroken voor hen die zich uitein delijk bij de laureaten mocht reke nen en wilde Hans Van Campen houd hun geduld niet langer op de proef stellen en begon dan ook steevast met zijn huldiging. Maar vooreerst werd de sportiefste spe ler van het seizoen gekozen, waar bij de scheidsrechters anoniem stemden voor Cobos Manuel die Van Zande E. en Stadgeld R. achter zich liet. Na de huldiging van sportiefste speler (aldus de spreker) werd tevens door de Vriendenkring een verdienstelijk scheidsrechter gekozen. Na reeds vele jaren dienst uitmakend van het scheids- rechterscorps. vinden wij dat zijn kollega's de juiste trofee aan de juiste man heeft bezorgd. Wij hopen samen met hem dat dit een blijvende herinnering mag betekenen voor Van den Eeckhout Gilbert. Nu het hoofdstuk van de Vriendenkring ten einde is, kunnen wij overgaan tot de officiële plechtigheid waarop onze scheidsrechters zitten te wachten. Maar vooreerst moeten wij hulde brengen aan onze grensrechters die, hoe zou ik het zeggen, niet meer de stress aankunnen om als gezagsheer op het veld te funge ren, maar zich terdege voorbereidden om de vlaggestok te hanteren, en dit op uitmuntende wijze deden. De man die dit seizoen de trofee als beste lijnrechter in de wacht sleept is Uyttersprot Paul. Voor ons werd het dit seizoen een succes want de nieuwe generatie scheidsrech ters die onze rangen kwamen versterken, getuigen van een uitzonderlijke klasse en staan dan ook gereed om in de toekomst onze oude garde op gepaste wijze te vervangen. Neem nu onze laureaat van vandaag. Toen hij als voetballer zijn weg baande in het MTSA keek iedereen naar hem op, hoe hij met één enkele baltoets menige tegenstrever het nakijken gaf en op sportief vlak voor zijn kompanen een voorbeeld bleek. Als scheidsrechter gaat hij ongetwijfeld dezelfde weg op en ont popte zich als eerstejaars scheidsrechter tot een te duchten tegenstander voor zijn kollega's. Wij zijn dan ook fier hem hier als beste eerstejaars naar voor te mogen roepen, dames en heren: Diaz Julian. Wat de onderscheiding betreft, op het hoogste niveau kwamen ze met velen in aanmerking, maar uiteindelijk onder scheidden zich deze 3 toch. Mag ik zeg gen dat ze om zo ver te komen er hard voor moesten knokken want het kritische oog van de waarnemers noteerden alle details. Weliswaar kwamen er nog een paar aan de deur kloppen maar werden ofwel door ziekte of beroepsbezigheden uit koers geslagen. Voor al de anderen die dit keer niet aan bod kwamen, kunnen we zeggen de moed niet op te geven en met dezelfde intenties verder te doen. Wie weet komen zij dan volgend seizoen op het hoogste schavotje te staan, wat wij hen van harte gunnen. De eerste genomineerde is niet aan zijn proefstuk en haalde in het verleden reeds een hoge vermelding. Na een paar onop vallende jaren werkte hij zich terug in de top-3. Uw aandacht en applaus voor Flores Francesco. Op de 2de plaats ein digde dit seizoen een man die reeds buiten het MTSA zijn sporen heeft ver diend, maar in het MTSA als een echte gabber en pretmaker die iedereen aan het lachen kan brengen, maar eens op het veld als een echte dirigent zijn orkest met strakke hand dirigeert. Reeds ver buiten onze grenzen ontpopt hij zich als e? uitstekend scheidsrechter: Peirlinc Etienne. De man die de hoogste eer opeist en It gouden fluitje in de wacht sleept, wr door een aantal van zijn kollega's metee kritisch oog bekeken en gunnen he deze grootste onderscheiding niet. Toe kan men geen afbreuk doen aan hetgee hij dit seizoen presteerde. Elke wedstnj leidde hij met vaste hand en mag gens vergeleken worden met de Belgisck nummer één: Constantin. Tevens floot!1 in een echte stortregen een schitteren! finale van de MTSA-beker, die hij, ha wel het uiterst spannend bleef, tot e? schitterend einde bracht. Wij zijn dan os fier hem op de hoogste trede te kunnr plaatsen. Proficiat Everaerts Robert. Ziezo, met deze ben ik uitgepraat en ge- het woord en de micro aan de voorzit» van het MTSA om de kampioenen i huldigen. Ik dank U alvast voor de aa; dacht. Voorzitter Boitselier had niets mee toe te voegen aan hetgeen secret; ris Van Campenhoud voordien verteld, maar wilde toch nog hulde brengen aan medebestui lid Louis Van der Veken die vooral verheugd had om deze vftj ring bij te wonen maar plots woensdag moest opgenoi worden in een Aalsters ziekenI waar hij dringend een operatii ingreep moest ondergaan, e wenste hem alle sterkte toe mett hoop dat hij in de vlugst mogelijk tijd zijn taak als mede-hoofdty stuurslid opnieuw kan opnemQi Dan begon het laatste deel vant viering. Vooreerst werden de plot gen gelauwerd die als sportiefé ploegen voor de dag kwamen, ft 1ste plaats viel te beurt aan f?e> naerds die een schitterende erh tallen trofee mochten in ontvanm nemen. Deze werd geschonm door Mare Galle. Op de 2e plaa eindigde Rode Roos, gevoi door Dyor, Nieuwe Wijk en Hoi markt Twee tienjarige clubs we> den eveneens met een kleinoc bedacht: Waterval en Dyor. Of hoogste onderscheiding vie Sportkring te beurt. Deze ploq houd reeds 20 jaar stand in dt zondagafdeling van het MTSA. ót warmte deed zich nog meer ge voelen toen de voorzitter op glans rijke wijze de kampioenen uit 4 af. delingen aankondigde. In de 3t afdeling mocht W Bouw terugbli ken op een schitterend seizoen werd dan ook de gevierde kan pioen. In de 2e afdeling ging heti heelwat spannender aan toe. Das werd Honda Belgium op de laatSk speeldag de nieuwe kampioen. Dt kampioen uit de hoogste afdelinj kwam dit keer niet uit Aalst maa niettemin werd Waterval uit Wiet len de verdiende kampioen. Dt apoteose die de voorzitter in pet had, was de winnaar van dt MTSA-beker, maar vooreerst wen de algemeen kampioen uitgeno digd om hun beker in ontvangst1 nemen. Na een schitterende finak haalde Waterval met 2 1 winst H gen Rode Roos de hoogste ee binnen. De laatste 2 Bekers waret dus voorbestemd voor de finalist van de MTSA-beker nadat vox seizoen Nieuwe Wijk de hoogsA eer te beurt viel, was het nu Excfr sior die revanche nam tegen dt| zelfde Nieuwe Wijk, en zich ve< diend bekerwinnaar mocht not men. Ziezo, sprak voorzitter De Boitselier aanwezigen toe, het seizoen 1991/Ib kent zijn beloop en eindigde in schoot! heid. We zijn nu met z'n allen aan et verdiende rust toe. Ik wens iedereen el prettige vakantie toe, maar nodig vooril dit gaan doen iedere aanwezige uit tf samen met ons een kleine receptie bijt wonen in de benedenzaal. Ik dank ieder een voor zijn aanwezigheid en hoop® kaar volgend seizoen op deze plek teru: fe zien, aldus de afscheidstoespraakvi de Voorzitter Georgn

De Voorpost | 1992 | | pagina 22