Baasrode V.A. Kaatskalender Pinkstermaandag Baasrode V.A. - Thieulain De Voorpost - 29.5.1992 - 25 iV.ütuJd KAATSEN Beker van België Met Thieulain als tegenstander in de schiftingsronde voor de Beker van België kreeg Baasrode V.A. geen geschenk. Inderdaad, dit Thieulain is samen met Crupet de smaakmaker in 2e Nationale en de kans is dan ook miniem dat V.A. de finaleronde in Brussel zal bereiken. Toch wil men bij Baasrode zich niet op voorhand gewonnen geven en er wacht Thieulain een warm onthaal op het terrein van de Broekkant. De wedstrijd begint om 15u. E. 295 18.30 Brussegem-St.-Anna Hamme Hoké Eremb.-VA Baasrode Baasrode HTR-Brussegem A 31.5 10.00 Hamme Zogge-Terjoden le HTR-Zele Durn •Zele Durmen 10.30 Kastel Rap Vlug-Wieze Sp 18.30 Herdersem-Terjoden 31.5 09.00 Brussegem B-Herdersem Kastel B-Terjoden 10.00 Opst. Pelote-Zele Durmen B Nieuwerkerken-Kastel Rap Vlug A Brussegem A-VA Baasrode Zele Durmen A-Hamme Zogge 2° Nationale it Baasrode V.A. 10 Braine-Paume 15 Men had het ons vorig weekeinde al voorspeld, het gaat minder vlot bij Baas rode V.A. en deze voorspelling kwam uit tegen het minder goed gerangschikte Braine-Paume. Bij een 2-1 stand ging het inderdaad fout bij de thuisploeg die ont stellend zwak leverde en in dit spelonder- deel volledig gedomineerd werd door de bezoekers. Als Baasrode dan ook in de terugslag onderuit ging liet het resultaat niet op zich wachten. Ondanks de aanmoedigingen van de lo kale supporters werd het 2-8 aan de rust. Als de Walen ook het eerste spel na de rust wonnen, zag het er bepaald slecht uit maar dan haalde het karakter van de Broekkant-spelers de bovenhand. Het ging weliswaar met horten en stoten maar toch werd er aan de achterstand geknaagd. Met Nissens op achterman ging het duidelijk vlotter en bij een 4-10 stand kreeg V.A. uitzicht op een punt. Bij 7-12 was het punt binnen maar nog gaf Baasrode zich niet gewonnen en naderde tot 10-12. Maar het volgende spel ging bij 40-40 ongelukkig verloren en nu brak de veer dan toch bij de thuisploeg die nog altijd niet kon rekenen op de gekwetste Quisquater. Zondag Crupet 15 Baasrode V.A. 9 als eindresultaat en bij Baasrode was men de mening toegedaan dat men de toekomstige kampioen had bekampt. Bevordering Baasrode V.A. 15 Galmaarden 6 Met een driepuntzege tegen co-leider Galmaarden bevestigde Baasrode V.A. nog maar eens dat, wanneer zij voltallig kunnen aantreden, niemand moet ge vreesd worden. Inderdaad, met een vol ledig herstelde Wim Claes en Bart Claes opnieuw in de ploeg, begon Baasrode ijzersterk. Wim Claes keerde spectacu lair over en T. Joos was grandioos op klein-midden wat naar een vlugge 5-1 voorsprong leidde. Via F. Arno kon Gal maarden nog even dreigen (5-3) maar een bijzonder sterk kerende V.A.-ploeg met een niet te passeren koordduo B. Claes-Kackelbergh, ging naar een 8-4 voorsprong aan de rust. Een aangesla gen Galmaarden was duidelijk onder de indruk van zoveel jeugdig talent met T. Joos als blikvanger. Joos, W. Claes en Willaerts bleven de ballen overkeren en het werd 11-6. De bezoekers trachtten toch nog een punt te redden maar gran dioos geleid door P. Willaerts maakte V.A. er 14-6 van. Het laatste spel was een kolfje naar de hand van een zeer verstandig leverende Bart Claes die de drie-puntenzege hiermee op het bord bracht. Tegen co-leider Crupet speelde Baasro de een bijzonder verdienstelijke wed strijd. De periode van mindere vorm leek achter de rug want Koek en Nissens keerden regelmatig over en ook Van Duy- sen deed zijn duit in het zakje en via 1 -3 ging het naar 2-6. Het sterke Crupet liet echter niet begaan en er was een bijzon der sterk Baasrode nodig om een 6-8 voorsprong aan de rustte behouden. Na de rust kreeg men echter een verbluffend sterk spelende thuisploeg voorgescho teld. Didion begon alles over te keren wat in zijn bereik kwam en met een overge- keerde bal vanop de achterlijn zorgde hij voor 9-8, Baasrode bleef weliswaar in zijn eigen mogelijkheden geloven maar tegen een bliksemende thuisploeg was geen kruid meer gewassen. Het ging naar 14-8 vooraleer V.A. zijn negende spel kon laten optekenen. Het werd 15-9 HOGERE II 30,5 15 00 Tollembeek-VA Baasrode 31.5 15.00 VA Baasrode-Gembloux HOGERE III 31.5 15.00 Terjoden-Rode 31.5 15.00 Heme-Kastel Rap Vlug BEVORDERING 31.5 15.00 Baardegem-Herdersem Zele Durmen-Overboelare Wieze Sp.-Aalst Herl. Kokejane-VA Baasrode Denderb. KI. XV-Opst. Pelote JUNIOREN 29.5 18.30 Kastel 03.5 15.00 Galmaard-De Toek. Bugg. LAGERE I Kastel Rap Vlug-Merchtem Jeugdkaatsen Kadetten Baasrode V.A. Baasrode H.T.R. 30,5 1501 31.5 15.01 De Toek. Bugg.-St.-A. Hamme Opwijk VBR-Hamme Zogge VI Hokê Eremb.-I Puurs-Nieuwerkerken Niet helemaal onverwacht maakte Hof ten Rode het op de tweede plaats ge rangschikte Baasrode V.A. bijzonder moeilijk. Lang zag het er naar uit dat V.A. het onderspit ging delven tegen de dorpsgenoten want het werd, onder im puls van Dierick 0-4 vooraleer V.A. langs Roels zijn eerste spel binnenhaalde. Maar Hof ten Rode bleef de beste ploeg tussen de lijnen en een 3-7 stand aan de rust kon zeker niet onlogisch worden genoemd. Maar na de rust begon V.A. coach F. Cassiman met een totaal gewij zigde opstelling en plots viel alles in de goede plooi bij de thuisploeg. De bezoe kers maakten er wel nog 3-8 van maar als Vrijders zijn duivels ontbond, keerde het tii. V.A, kwam 10-9 voor, de bezoekers klampten dan nog even aan (11-11) maar in de vallende duisternis maakte V.A. dan uit (13-11). Pupillen Zele Durme A. 8 Baasrode V.A. 10 Na een bijzonder spannende wedstrijd heeft Baasrode V.A. zijn statuut van on geslagen leider kunnen behouden. Het op de derde plaats gerangschikte Zele maakte het - onder impuls van Pletinck - de bezoekers niet gemakkelijk maar een goede Moonen zorgde toch voor 2-4, Aan de rust toonde het scorebord een 4-5 stand. Zele kwam zelfs aan de leiding (8-7) maar een goede opslagbeurt van A. Currinckx bracht V.A. weer langszij (8- 8), Het werd 8-9 in het volgende spel - bij 40-40 - sloeg men bij Zele de bal buiten wat meteen de zege opleverde aan Baas rode V.A. LAGERE II 30.5 15.00 Wieze Sp.-Nieuwerkerken 31.5 15.00 Willebroek-Opst. Pelote Kerksken-Terjoden KADETTEN Jeugdkaatsen. De miniemen van Opstal Pelote (foto guy) Jeugdkaatsen. De kadetten van Baasrode VA (foto guy). Kaatsen. In Hogere III verloor de ploeg van Terjoden tegen Kastel met 15-2 (vh) Kaatsen. Kastel RV versloeg Terjoden in Hogere III met 15-2 (vh) Jeugdkaatsen. De miniemen van Zele Durmen (vh) Jeugdkaatsen. De miniemen van Kastel RV (vh) Jeugdkaatsen. De pupillen van Baasrode VA (vh) Jeugdkaatsen. De kadetten van het Hof ten Rode (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 25