Avanti ook nu nog ongenaakbaar Twee Belgische titels voor H.K.W.-Jeugd Twee Belgische titels voor H.K.W.-Jeugd f V Vv 26 - 29.5.1992 - De Voorpost HANDBAL Tweede Veteranentornooi in Dendermonde Het tweede veteranentornooi georgani seerd door P. Bouteille en zijn ploeg medewerkers, heeft het succes van de eerste uitgave nog overtroffen. Het werd zaterdag een ware handbal-happening in de sporthal te St.-Gillis waar 9 heren teams en vier damesploegen nog eens het beste van zichzelf gaven. Vrijwel ie dereen die in het nabije of verre verleden de handbalsport in onze kontreien zo populair had gemaakt was op het appél. Er werd gestreden met de geest van weleer en al ging het af en toe wel iets minder snel, de handbalveteranen toon den nog altijd bekwaam om hoogstand jes op het terrein te zetten. Het was dan ook met enige nostalgie dat de handbalfanaten moesten vaststellen dat het huidige talent niet opweegt tegen datgene dat in een 'rijpere' vorm nu op het terrein evolueerde. De aanwezigheid van Avanti met vrijwel al zijn klassespe lers uit het verleden was hier zeker niet vreemd aan en het was opvallend dat ook nu nog Eddy De Smedt, D. Verhofstadt, Mario Mertens en C° zich ongenaakbaar toonden. Maar ook de andere ploegen toonden zich nog altijd zeer bekwaam wat resulteerde in een reeks wedstrijden die beslist het aankijken waard waren. Old Antwerp, winnaar van de eerste edi tie, eindigde nu tweede voor het verras sende K.A.V. Dendermonde dat echt sterk uitpakte. K.A.V.D. speelde in de finalereeks inder daad gelijk tegen Old-Antwerp maar maakte ook geen kans tegen hun vroege re rivaal Avanti. De wedstrijd tussen de Antwerpenaars en Avanti was zowat beslissend en werd gewonnen door de Lebbekenaars met duidelijke 5-11 cijfers. Avanti speelde met Nincovic, De Lathouwer, Ed. De Smedt. Moonen, A. Maes 1Dirk Verhof stadt 5. De Nil 1Keppens, Orlowski 4, Mertens. Tot 4-3 konden de Antwerpenaars aan klampen maar dan bracht 'motor' E. De Smedt zijn ploeg in een hoge versnelling en Dirk Verhofstadt, samen met Orlowski - toch nog altijd een te grote individualist - zorgden voor 8-3 vooraleer Antwerp nog eens voorbij Nincovic geraakte. De vierde plaats en S.K. Grembergen, geleid door H. Trienpont, was ook meer dan verdienstelijk terwijl een onvolledig Aalst zijn prestatie van de eerste uitgave niet kon herhalen. Ajax had het niet ge troffen in zijn poule en moest vrede ne men met een 7e plaats. Bij de dames toonde Avanti Femina met o.a. Hilde Bleyaert, zich sterker dan hun vroegere opponent Uilenspiegel. Maar ook hier waren alle grote namen die ooit Europees handbal meemaakten, aanwe zig- Schepen Jan Van Damme had dan ook volkomen gelijk toen hij bij de prijsuitrei king er op wees dat deze organisatie zeker niet mag verloren gaan. De uitslagen Ajax-Grembergen 6-6 Aalst-Avanti 5-13 Groot-Bijgaard.-Dendermonde 6-8 Ajax-Old Antwerp 6-11 Aalst-Zwijnaarde 9-8 Groot-Bijgaard.-Gent 12-4 Grembergen-Old Antwerp 8-9 Avanti-Zwijnaarde 14-6 Dendermonde-Gent 9-5 Avanti '50-Uilenspiegel 7-5 Avanti-Dendermonde 17-6 Winnaars (plaatsen 1, 2 en 3) 1Old-Antwerp 2. Avanti 3. Groot-Bijgaarden Tweedes (plaatsen 4, 5 en 6) 4. S.K. Grembergen 5. Aalst 6. Groot-Bijgaarden Laatsten (plaatsen 7, 8 en 9) 7. Ajax Lebbeke 8. Gent 9. D.B. Zwijnaarde Heren Ajax-Gent 10-6 4-5 Gremberg.-Aalst 7-5 Antwerp-Avanti 5-11 Dames Uilenspieg.-R.B. Denderm. 12-7 Heren Ajax-Gent 8-2 Gremberg.-Groot Bijg. 8-6 Old-Antwerp-Dendermonde 4-4 Dames Avanti '50-Avanti '60 4-8 Heren Zwijnaarde-Gent 12-6 Aalst-Groot-Bijg. 2-5 Avanti-K.A.V. Denderm. 11-3 Eindrangschikking Heren 1Avanti 2 Antwerp 3. K.A.V. Dendermonde 4. Grembergen 5. Groot Bijgaarden 6. Aalst 7. Ajax 8. Zwijnaarde 9. Gent Dames: 1Avanti '60 2. Avanti '50 3. Uilenspiegel 4. Dendermonde EVA Jeugdhandbal In het verre Sankt Vith werden tijdens het katastrofaal met een 6-2 achterstand na lend Beyne opnieuw langszij (13-13). voorbije weekeinde de Nationale titels 20'. Het verraste H.K.W. kon dan even- Het was W. De Groote die er in de slotfa- betwist tussen de Vlaamse en de Waalse wicht in de wedstrijd krijgen zodat men se dan toch voor zorgde dat verlengingen jeugdkampioenen. Van de zes betwiste gjng rusten met een 7-4 score. In de konden vermeden worden en dat H.K.W Belgische titels gingen er twee naar tweede helft zag het er lang naar uit dat de zijn tweede Belgische titel op die zondag; Vlaanderen dankzij H.K. Waasmunster ploeg van Eddy De Vlieger orde op zaken mee naar huis nam. Met volgende spe- dat bij de Kadetten en Scholieren de |<on stellen. Het werd 9-9 na 14' en 2, Iers werd de Belgische titel binnenge-l Belgische titel binnenhaalde. Nog maar voor ejn(je |ee|< het pleit beslecht haald: Segers, Maes, T. de Grave 1. W. eens een bekroning van de Waasmun- (10-13). Maar een periode in ondertal De Groote 5, N. Verhelst 1Vermeulen 1. sterse jeugdwerking. stoorde het H.K.W.-offensief en 4' voor Goossens 2, Desseaux 3, Ombelets 2. Kadetten het einde kwam een Gemotiveerd spe- EVA Mont-sur-Marchienne 15 H.K. Waasmunster 27 Dat de kadettenlichting ook dit seizoen over heel wat kwaliteiten beschikt was reeds duidelijk tot uiting gekomen in de landelijke kompetitie waarin H.K.W. do mineerde. Ook de deelname aan het in ternationaal tomooi in Luxemburg beves tigde deze mening en nu kwam Mont- sur-Marchienne, de Waalse kampioen, er eigenlijk niet aan te pas m de finale om de Belgische titel. Na 10' leidde Waas munster reeds met 2-6 en via 4-8 ging het naar 6-11 aan de rust. In het eerste gedeelte van de tweede helft kwam de suprematie van de Oost-Vlamingen nog beter tot uiting (22-7 na 42'). In de slotfase vierde H.K.W. dan de teugels wat de Walen toeliet de schade te beper ken tot 27-15. H.K.W. haalde de Belgi sche titel binnen met Polfliet, Vercaute- ren, Van Der Ha, G. De Groote 3, Dael- man 6, P. Verhelst 4, De Wolf 6, L. De Groote 3, Colpaert 2, D'Souza 2, Draps IDupont. Scholieren Beyne H.K. Waasmunster H.K.W. met vijf spelers die deel uitmaken van de basiskern in 2e Nationale, kreeg het verrassend moeilijk tegen een agres sief Beyne dat kon rekenen op een grote tolerantie van de scheidsrechters. Maar vooral het falen in de afwerking maakte het H.K.W. moeilijk en het begon dan ook Handbal. Avanti Lebbeke domineerde ook het veteranentornooi. Rechts onze medewerker Eric Van Aerschot (foto Piet Hermans) Handbal. De veteranen van KAV Dendermonde behaalden een derde plaats in het veteranentornooi (foto Piet Hermans) Jeugdhandbal In het verre Sankt Vith werden tijdens het voorbije weekeinde de Nationale titels betwist tussen de Vlaamse en de Waalse jeugdkampioenen. Van de zes betwiste Belgische titels gingen er twee naar Vlaanderen dankzij H.K. Waasmunster dat bij de Kadetten en Scholieren de Belgische titel binnenhaalde. Nog maar eens een bekroning van de Waasmun- sterse jeugdwerking. Kadetten Mont-sur-Marchienne 15 H.K. Waasmunster 27 Dat de kadettenlichting ook dit seizoen over heel wat kwaliteiten beschikt was reeds duidelijk tot uiting gekomen in de landelijke kompetitie waarin H.K.W. do mineerde. Ook de deelname aan het in ternationaal tomooi in Luxemburg beve stigde deze mening en nu kwam Mont- sur-Marchienne, de Waalse kampioen, er eigenlijk niet aan te pas in de finale om de Belgische titel. Na 10' leidde Waas munster reeds met 2-6 en via 4-8 ging het naar 6-11 aan de rust. In het eerste gedeelte van de tweede helft kwam de suprematie van de Oost-Vlamingen nog beter tot uiting (22-7 na 42'). In de slotfase vierde H.K.W. dan de teugels wat de Walen toeliet de schade te beper ken tot 27-15. H.K.W. haalde de Belgi sche titel binnen met Polfliet, Vercaute- ren, Van Der Ha, G. De Groote 3, Dael- man 6, P. Verhelst 4, De Wolf 6, L. De Groote 3, Colpaert 2, D'Souza 2, Draps 1Dupont. Scholieren Beyne 13 H.K. Waasmunster 14 H.K.W. met vijf spelers die deel uitmaken van de basiskern in 2e Nationale, kreeg het verrassend moeilijk tegen een agres sief Beyne dat kon rekenen op een grote tolerantie van de scheidsrechters. Maar vooral het falen in de afwerking maakte het H.K.W. moeilijk en het begon dan ook katastrofaal met een 6-2 achterstands! 20'. Het verraste H.K.W. kon dan evervi wicht in de wedstrijd krijgen zodat met; ging rusten met een 7-4 score. In dt! tweede helft zag het er lang naar uit datds) ploeg van Eddy De Vlieger orde op zaket; kon stellen. Het werd 9-9 na 14' en 2rf voor het einde leek het pleit besledtl (10-13). Maar een periode in ondetö! stoorde het H.K.W.-offensief en 4' voo het einde kwam een gemotiveerd spr lend Beyne opnieuw langszij (13-13;j Het was W. De Groote die er in de slotfil se dan toch voor zorgde dat verlenging» konden vermeden worden en dat H.K.w zijn tweede Belgische titel op die zond! mee naar huis nam. Met volgende s/x Iers werd de Belgische titel binnenge haald: Segers. Maes. T. de Grave 1Vi De Groote 5, N. Verhelst 1Vermeulen 1 Goossens 2, Desseaux 3, Ombelets 2. i EVIL Handbal. HBC Dendermonde moest het opnemen tegen Niènburg als dessert van het eigen veteranentornooi (foto Piet Hermans) Hengelen. Marcel Van den Eynde won de wedstrijd georganiseerd dooi' de Eendenkooivrienden (berfo)

De Voorpost | 1992 | | pagina 26