Een prachtig team: Toyota - Garage Holvoet Tsjechisch Reuzengebergte: prachtig en goedkoop r- Eerste Vlaams hotel opengesteld Bericht aan de duivenverenigingen 32 - 29.5.1992 - De Voorpost Een vleugje historiek Garage Holvoet is in het Dender- mondse altijd al een boegbeeld geweest. Niet alleen verover den vader Emile en de beide zoons Claude en Dominque ver scheidene nationale titels in ral ly en snelheid, ze waren ook de koptrekkers toen Japan volop wagens naar Europa begon te importeren. Achteraan in de Scheldedreef te Grembergen en op de Sint-Gil lislaan in Sint-Gillis begon Emile Holvoet een Auto Union- D.K.W.-garage Die wagens bracht hij niet alleen aan de man, hij nam er ook mee deel aan races op de Belgische cir cuits. in de jaren vijftig reeg hij de nationale titels aan elkaar. Uiteindelijk verhuisde de gara ge definitief naar de Heirbaan 67 in Sint-Gillis waar in 1966 werd overgeschakeld op het toen vrij onbekende Toyota. Het was het eerste jaar dat de Ja panse constructeur de Belgi- De nieuwe Carina staat centraal in de vernieuwe show-room van Garage Holvoet. Links Claude Holvoet en rechts Dominique met hun respectievelij ke echtgenotes. sche markt verkende. laatste werd behaald door Do- Ondertussen is er uiteraard veel minique in 1986. Al deze kom- veranderd. Toyota is nu dé be- petitieervaringen konden uiter- langrijkste importeur van Ja- zard goed gebruikt worden in panse wagens geworden en de de garage en de klanten plukten garage evolueerde mee. De fa- daarvan de vruchten, milie Holvoet zat immers niet En nu... stil. Vrijdag had tijdens een gezelli- Beide zoons waagden hun kans ge receptie de introductie ook in rally en snelheid en ze plaats van de zoons Claude en verzamelden samen nog een Dominique, die voortaan de merkwaardig aantal titels. De zaak zullen runnen. Uiteraard waren er heelwat klanten, vrienden en kennissen komen opdagen om te delen in de vreugde, ook de invoerder van het merk was natuurlijk van de partij. Voor de gelegenheid werd de garage helemaal opgefrist en in een nieuw kleedje gestoken. Voortaan zal Claude instaan voor de technische kant van de zaak terwijl Dominique zich meer zal concentreren op de verkoop en de administratie. Hun moeder zorgt nog voor de boekhouding en in het atelier werken permanent twee meca niciens. Binnenkort wordt zowel het klantenbestand als de stock vol ledig geïnformatiseerd, wat weer tijdwinst betekent voor de klant. Alles staat trouwens ten dienste van het kliënteel. Zo heeft Garage Holvoet een takel dienst voor de klanten en men mag er ook rekenen op een ver- vangwagen indien de herstel ling te lang zou duren. Het Toyota-spectrum Niet voor niets is Toyota de grootste autoconstructeur ter wereld. Bij het ontwikkelen van nieuwe modellen wordt eerst gedacht aan de veiligheid en het rijple zier. Zelfs het kleinste model, de Starlet, beschikt over een multi- kleppenmotor. Toyota wil er voor zorgen dat u jaar na jaar geniet van uw Toyota, welk mo del u ook kiest. De reeds vernoemde Starlet is een prachtwagentje dat overal snel doorgaat en nooit parkeer problemen heeft. De Corolla is een begrip gewor den voor iedereen, een mo dieuze best-seller die men ap precieert om zijn toffe lijn en pittige motor. Voor veeleisende chauffeurs is er de Camry, luxueus, geruis loos. krachtig en intelligent. Men fluistert wel eens dat dit de beste wagen ter wereld is, een technologisch en esthetisch wonder... De Previa is zo'n wagen waar de hele familie gezellig en komfor tabel mee op stap kan. Meer en meer vullen deze wagens het verkeersbeeld. Een volbloed is de Celica, impul sief, nerveus, krachtig, mooi en gracieus. Hij heeft een motor die reageert bij de minste stre ling en een lijn die elke dag op nieuw in 't oog springt. Een vastberaden, sportieve wagen. Zo nu en dan moet je eens de grenzen kunnen verleggen en dat kan met de MR. een juweel van een roadster die aan de weg kleeft met een prachtig ronken de 2 liter motor in het midden. Een wagen voor wie plezier nog centraal staat. De Supra is een auto die werke lijk boven alle andere verheven is. Deze 3 liter-turbo met 24 kleppen heeft niet alleen een perfekte harmonische lijn maar ook een stijlvol interieur en een superbe hifi-installatie, alles schitterend afgewerkt. Op het gebied van terrein- en vrijetijdswagens heeft Toyota een reputatie te verdedigen met de 4Runner en de onge ëvenaarde Landcruiser. Speciaal hebben we de Carina tot het laatste bewaard. Deze totaal nieuwe auto werd in pre mière voorgesteld. Hij bestaat als sedan en liftback met moto ren van 1600 en 2000cc zowi benzine als diesel, mechanist als automatisch. De GL is de li xe-uitvoering met allerlei snu jes zoals o.m. electrisch bedia de ruiten. De Carina bestaat o< in GTi. Het model verschilt volk dig van het voorgaande en bj vat zo'n 200 stukken van defs buleuze Lexus, het topmodel. Alleszins de moeite waard du om even bij Garage Holvoet bita nen te lopen, waar de nieuw Carina nu centraal staat in f onlangs vergrote show-roon Publirep DC Een overzicht van het Toyota-gamma in het opgefriste atelier: Bohemen is sinds jaar en dag de meest welvarende streek in Tsje- choslowakije en na de val van het kommunistisch regime zit het er dik in dat de Vlaamse toeristen deze prachtige streek zullen leren waar deren. Gelegen op slechts 800 km van onze kontreien is er alvast één touroperator die een uitgebreid reispakket aanbiedt en als surplus stelde Jef De Busscher er begin dezer maand ook een eerste Vlaamse hotel open, dat aan alle westerse moderne normen vol- Het Reuzengebergte in Bohemen kreeg dit jaar het predikaat 'be schermd natuurgebied' en vormt een paradijs voor wandelaars en vissers (foto dida) doet. Buitenkans Daar Joegoslavië sinds 1990 een risiko- land is geworden dat beter door toeristen gemeden wordt, begon Jef De Busscher een prospektietocht doorheen het Tsje chische hinterland, dat gevormd wordt door Moravië, Silezië en Bohemen. Deze landstreek paalt aan de (Oost-)Duitse grens en vooral het noorden ervan is bekend om zijn kristal-, glas- en porse leinwerk. In november 1990 botste hij in het piepkleine Doubice op een vervallen hotel dat in vroegere tijden als school, biblioteek en vakantiehuis dienst had ge daan. Het leek voor de aktieve veertiger een ideaal middelpunt om de Vlaamse toerist een unieke kijk op het huidige Tsjechosolwakije te geven want de 'Gou den Stad' Praag, de tekstielstad Liberec (100.000 inwoners), de wintersportstad Harrachov, het bekende trainingskamp voor atleten in Jablonec en de tweede grootste natuurlijke zandsteenbrug ter wereld (met een hoogte van 26 en een breedte van 35 meter) in Hrensko zijn vandaar uit in een handomdraai gemak kelijk te bereiken. De watervallen van Mumlava, de berg Jested, Theresiën- stadt en de oudste nog werkende glasfa briek (bleiglas-gekleurd massief Bo heems glas) uit Midden-Europa vervolle digen het toeristische aanbod zodat in 1991 reeds 2500 Vlamingen met één van de 18 luce-autocars van Jef De Busser naar ginder trokken. Dit jaar verwacht men een vervierdubbe- ling want in de nieuwe kleurenfolder zijn er heel wat aantrekkelijke bestemmin gen. Zo kan men in Chribska terecht in een luxe-bungalowpark met modern restau rant, bar, tv-zaal, sporthal, minigolf, whirlpool, massagesalon, zwembad en sauna. Voor minder dan 25.000 frank krijgen vier personen er vol pension aan geboden én een bungalow in typisch gezellige Tsjechische stijl met woonka mer, slaapkamer, terras, douche en WC In de prijs zit ook een annulatieverzeke- ring, electriciteit, verwarming, gas, ver- Her Hotel Chata Pod Vopenkov (=Hut aan de witte berg) te Boubiec is sedert dit jaar in Vlaamse handen er volledig naar westerse normen gerenoveerd (foto dida) blijftaksen, bed- en badlinnen en de eind- schoonmaak vervat en het gebruik van het zwembad, sporthal en minigolf dient niet vergoed te worden terwijl als kennis makingsgeschenk ook whirlpool (zes maal), massage (tweemaal) en sauna (eenmaal) per periode van zaterdag tot zaterdag aangeboden wordt. In Harrachov heeft Jef De Busser een komfortabel hotel afgehuurd waar een weekje halfpension de autocarreis slechts 11 450 fr per persoon kost. Ook hier zijn een aantal begeleide exkursies voorzien met o.a. een mountain-bike- tocht door de bergen, bezoek aan Polen, verrassingspicknick en een luchtdoop boven het reuzengebergte. Hut aan de Witte Berg In de toeristische optiek van Bohemen speelt het Reuzengebergte een belangrij ke rol want met zijn ruwe hellingen, don kere bossen en rotspartijen beheerst dit gebergte de bovenloop van de Elbe. De Tsjechische overheid wil dit gebied zo veel mogelijk in zijn oorspronkelijke staat vrijwaren en geeft er vanaf dit jaar het predikaat 'beschermd natuurgebied' aan. Ook Doubice, waar slechts 57 auto chtonen wonen profiteert van deze bij komende troef en sedert deze maand ook de gasten in het hotel Chata Pod Vopen kov Hut aan de Witte Berg) want na be, diverse douches en WC op gang een lange administratieve rompslomp betaalt men slechts 8250 fr per week. Er kon Jef De Busser de leegstaande ge- is ook zwemgelegenheid en een moun- bouwen aankopen en in een drietal tainbikeparcours in de nabije omgevinj maanden omvormen tot een funktioneel waar men werkelijk kan spreken van een geheel met in totaal 108 bedden, een paradijs voor wandelaars (zeer goed ruim restaurant, gezellige bar en een aangeduide routes) en vissers (twee receptie waar een Vlaamse hostess zich prachtige meren). Kortom een prijsgun- bestendig om de toeristen bekommert, stige buitenkans voor vlugge beslissers Zeven nachten op basis van volpension die op 014/59.09.92 (touroperator) of de autocarreis kosten hier 9300 fr per 091/60.22.20 (reisbureau) bijkomende persoon en in het nabijgelegen 'Pension inlichtingen kunnen verkrijgen. Huberlus', met zeer mooie en ruime Dirk Daelemans standaardkamers, lekker eten, Weinstu- De verenigingen die graag hun uitslagen in De Voorpost opgenomen zien kunnen ze opsturen naar Beno Van Winckel, Dendermondebaan 145,9240 Zele. Tel. 45.06.06. De duivenliefhebbers kunnen aandringen bij hun besturen om zo vlug mogelijk een uitslag door te sturen.

De Voorpost | 1992 | | pagina 32