Sint-Kristoffelgilde Aalst met 45e autowijding Kasteel Ronsevaal maakt zich op voor komende tuin-expo KWB Burst blaast meifeesten nieuw leven in Op verlof? Zomer bij de wereldomroep ook op de middengolf DIXIELAND-BAL De Voorpost - 29,5.1992-5 Nieuw initiatief van Infobo voor 1992 derig kan verder groeien. In volgen de editie komen we hier nog uitge breid op terug. Geïnteresseerden voor deelname aan de beurs kunnen steeds terecht bij de Organisatie INFOBO vzw Immerzeeldreef 60, te 9300 Aalst. Tel. 053/21.56.18 en 21.12.65. Fax. 053/77.34.30. Ook kunstenaars, vooral die werken kunnen opstellen in de vrije natuur kunnen kontakt opnemen met bovenstaand adres. P.H. Reeds van bij het begin van dit jaar speelde bij voorzitter Hubert Vinck van Infobo de gedachte om eens een tuinexpo-in-open-lucht te realiseren. Deze idee is intussen tijd al gekonkretiseerd en in vaste vorm gegoten. Ter gelegenheid van de opening van de paasexpo Beurs Bouwen, Wonen en Tuinsalon in de Keizershallen te Aalst, werd het projekt bekend gemaakt. Op 27 en 28 juni opent het domein van Kasteel Ronsevaal zyn poorten om het publiek in massa te ontvangen op de Tuinexpo en kunsttentoonstelling. De huidige eigenaar van kasteel Ronsevaal Dhr. Alain Camu, heeft ongetwijfeld de gemoedelijkheid en sociaal voelendheid van zijn vader geërfd. Daarnaast is de liefde voor de natuur, bloemen en planten hem zeker bijgebracht door zijn moeder. Wonende in haar villa naast het ka steel is zij nog bijna dagelijks be gaan met het onderhoud en de zorg voor het park en de weelderige be planting. Dhr. Camu zelf, voor de weinige tijd die er is voor toegeme ten, leeft ook intens met de natuur lijke evolutie van de plantengroei in zijn domein mee. Regelmatig nog laat hij bepaalde planten en boom soorten aanplanten, om de ver scheidenheid van zijn arboretum nog te vergroten. Eveneens sterk begaan met alles wat in de omgeving gebeurt, stelde Dhr. Camu een paar jaar terug het domein Ronsevaal eveneens ter be- schikjking voor het houden van pa rochiefeesten, ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de Immer- seel-parochie, waar zijn vader in breng heeft gehad. Opnieuw was Dhr. Camu enthou siast over het nieuwe projekt van Infobo. Intussentijd is men volop bezig met de organisatie van de tuinexpo zelf, terwijl de bijgebou wen van het kasteel van binnen wor den gerestaureerd en klaargemaakt om het grote publiek te ontvangen. Naar de zolderruimte boven het koetshuis toe werd een nieuwe trap geplaatst terwijl de ontruimde zol der zelf wordt als tentoonstelling klaar gemaakt. De vroegere paar- denboxen krijgen hun oorspronke lijk uitzicht en heel wat beplanting die in een speciale serre overwintert werd opnieuw buiten geplaatst. De paden van de wandelweg wor den opnieuw verhard en aan het natuur-zwembad wordt alles in ge reedheid gebracht om een prachti ge Chinese tuin in te richten. De grasperken worden oordeelkundig gemaaid, zodat het natuurlijk as- pekt niet verloren gaat en de over vloed aan planten en bloemen weel- Aalst. In het gerestaureerde interieur van de bijgebouwen van het kasteel wordt, ter gelegenheid van de tuinexpo, een kunsttentoonstelling georganiseerd (a) Aalst. Het domein om en rond het kasteel leent zich uitstekend voor de uitbouw van een tuinexpo (a) De KWB van Burst grijpt terug naar de traditie van weleer en richt op zondag 31mei de 'vernieuwde meifeesten' in. Zc besluiten de mei maand met een waaier van aktivitei- ten die geopend worden met een fietszoektocht die start tussen 14 en 15 uur. De afstand bedraagt onge veer twintig km en gaat langs goed berijdbare wegen. Het reglement en de reisweg ontvangt men bij in schrijving waarvoor men 50 fr vraagt aan de deelnemers. Er is naast de beker aan de overwinnaar een waardevolle prijzenpot voor al le fietsers. Op het terrein van het buurthuis Meierskouter is er intussen een pe- tanquewedstrijd waarvoor men eveneens 50 fr dient neer te tellen om deel te nemen maar elkeen is praktisch verzekerd van een prijs. Van 15 uur af kan men een Breu- ghelmaaltijd bekomen en dit menu is o.a. samengesteld uit pellepetat- ten met kop, boerenhesp met bruin brood, drank naar keuze en rijst- pap. Tenslotte kan men van 13 uur af de nieuwe wijk bewonderen vanuit een luchtballon. Dit is vooral een at- traktie voor de kinderen die voor slechts 50 fr een tiental meter de hoogte in gaan om even boven het dak van hun huis te kijken. De bal lon wordt vastgeankerd en stijgt dus slechts een tiental meter hoog. Dit is volgens de KWB een enige gele genheid om allerhande fotomateri aal te hanteren en deze historische tocht van een kind vast te leggen. Met het heraanknopen van de tradi tie heeft de KWB van Burst alvast voor een variërend programma ge zorgd dat elk gezin moet aanspre ken en bij goed weer naar de Meierskouter moet verzamelen zoals indertijd de wijkfeesten de aantrekkingspool vormden voor de bewoners. JV van de levende en overleden gilde- leden. In deze Eucharistieviering worden in het biezonder de leden herdacht die in de loop van het vorig werkjaar zijn overleden. Hun na men worden vermeld op de uitnodi ging die hiertoe aan alle leden wordt gestuurd. Het lidgeld be draagt jaarlijks 100 fr. per wagen/ persoon. De financiële middelen, beschikbaar na vereffening van de werkingskosten, worden aange wend tot verfraaiing en onderhoud van de kapucijnenkerk. Wie wenst aan te sluiten als lid kan terecht bij de bestuursleden: Theo Van Gijseghem, Voorzitter, enig medestichter nog in leven, Gu- staaf Papestraat 55, 9300 Aalst, tel. 053/70.04.25 Robert Verhulst, O-Voorzitter, Re- gelsbruggestraat 42, 9300 Aalst Z.E.P. Eventius Van Gemert, Proost, Kapucijnenlaan 95, 9300 Aalst André Cortvriend, Sekret.-Schat- bew., Kareelstraat 30 B/1, 9300 Aalst Emiel Liebaut, Naarstigheidstraat 60, 9300 Aalst Roger De Schrijver, Gustaaf Pape- slraat 11, 9300 Aalst Tijdens de wijdingsplechtigheden kan ook ingeschreven worden bij één van de kommissarissen. Dat de jaarlijkse bijdrage nog steeds behouden kan blijven op 100 fr. per wagen/persoon is in zeergro te mate te danken aan 'drukkerij De Keure Brugge' en 'Autobanden Coppens Aalst', die telkenjare gra-, tis het drukwerk leveren (lidkaar- ten, uitnodigingen, strooibriefjes, affiches). Programma autowijding 1992 Zaterdag 13 juni 1992 - Eucharistie viering 18u30 in de parochiekerk St.-Antonius (Kapucijnen-St.Job). Zondag 14 juni 1992 - Eucharistie viering 9u30 De gezangen bij de kerkelijke plechtigheden worden verzorgd: op zaterdag door het Parochiaal Za terdagavondkoor o.l.v. dhr. Jos Kerckhofs, op zondag door het Ko ninklijk Zangkoor Sint-Job. De wagens kunnen geparkeerd wor den op de speelplaats van St.-Jozef- scollege. De wijding heeft plaats na de misviering, aan de Kapucijnen laan vóór de uitgang van 'Peda Sint-Laurentius' en 'Basisschool Sint-Jozefscollege'. De Wereldomroep van de BRTN heeft zopas zijn zomerschema gepubliceerd, ledereen die met vakantie naar het buitenland gaat kan via de BRTN op de hoogte blijven van wat er thuis gebeurt en eventueel gebruik maken van de SOS berichten, die verschillende keren per dag op vaste uren worden uitgezonden. Om te weten op welke golflengten de Wereldomroep kan beluisterd worden is het zendschema onmisbaar. Het wordt gratis toegestuurd op schriftelijk verzoek aan BRTN-Wereld - omroep, Postbus 26, 1000 Brussel. In Vlaanderen zelf is de Wereldomroep te beluisteren op de middengolf, 1512 kHz of 198 meter. Voor luisteraars die na de komst van Donna Radio 1 op de middengolf moeten missen is dit een uitkomst'. De Wereldomroep neemt immers de belangrijkste informatieprogramma's van Radio A over (Voor de Dag, Nieuws en Aktueel, Neem je Tijd; Sportmarathon) en heeft bovendien zijn eigen informatieve uitzendingen, zoals Ochtendpost en het WO-Journaal. De middengolfzender is in de lucht elke dag van 7 uur tot 23u30. Modelbouwclub V.I.M organiseert, met medewerking van The Crazy Bol Jazz, op zaterdag 23 mei een grandioos DIXIELAND-BAL. The Uralsky Jazzband (Rusland) staat vanaf 21 uur klaar in de H. Hartkring, Dr De Moorstraat 104 Aalst. Inkom: 200 fr. (voorverkoop) en 250 fr. aan de kassa. DE VOORPOST geeft VIJF VRIJ KAARTEN weg voor dit jazz-evenement. Deze kunnen afgehaald worden op vrijdag 22 mei van 8.30 u. tot 17 u, Wees er wel vlug bij!!! Adres: Dr. De Moorstraat 6, Aalst. j Aalst. Het kasteel Ronsevaal werd in eclectische stijl opgericht op het einde van Sint-Kristoffelgilde gesticht in de vorige eeuw. Leon Camu kocht het in 1923. (a1947 organiseerde op zondag 22 au- I inii inuiin^^^MMBiiini—imiiiMiiii 8ustus 1948 haar eerste autowij- 4 ding. Het treffer: 216 autobezitters kwamen en sloten aan als lid. Rekening hou- H dend met het toenmalig nog veel dunnere wagenpark kon men te- I recht van een sukses gewagen. De Gilde kende een dusdanige groei dat men na enkele jaren ver plicht was de autowijding te sprei den over twee dagen. Na de zaterdagavondmis van 19u30 en de zondagmis van 9u30, schuiven sindsdien honderden wagens voor bij het podium van waarop de Proost van de Gilde - momenteel Z.E.P. Eventius Van Gemert - de zegening voltrekt. Na een periode van een zekere stag natie met minder gunstige resulta ten in het ledenbestand, zit de Gilde de laatste jaren opnieuw in de lift. Zo mocht het Bestuur zich vorig jaar verheugen in de aansluiting van 53 nieuwe leden. Dagelijks wordt door de Proost Z.E.P. Eventius Van Gemert de H. Mis opgedragen om de bescher ming van de Heer af te smeken voor de Gildeleden in het verkeer. Voor elk overleden lid wordt in de paro chiekerk van St.Antonius (Kapucij nenkerk - St.-Job) een H. Mis opge dragen die aangekondigd wordt in 'Kerk en Leven' en waartoe de Fa milie van de overledene wordt uit genodigd. Daarnaast is er de jaar lijkse autowijding de zaterdag en zondag na de 10e juni. Dit jaar dus 13 en 14 juni. Aalst. De huidige eigenaar Alain Camu is biezonder entoesiast over het 'jn 'Mttatief van de tuinexpo a Tenslotte wordt de eerste zaterdag na 1 november (dit jaar 7 novem ber) in genoemde kerk een plechti ge H. Mis opgedragen ter intentie

De Voorpost | 1992 | | pagina 5