'IK BEN ALTIJD EEN BEETJE NE LASTIGE GEWEEST" Dendermonde trefpunt voor Europees amateurteater De Voorpost Teledienst wil helpen Jean-Luc Dehaene: HEBT U EEN HUIS TE KOOP erbij.Op deerste 16 - 5.6.1992 - De Voorpost In 1952, veertig jaar geleden, werd in ons land een internationale organiza- tie voor liefhebberstoneel opgerichtde huidige 'Association International du Théatre .Amateur - Internationaal Amateur Theater Association'. Ondertussen is deze organizatie uitgegroeid tot een volwaardig wereldfe nomeen dat in alle nationale centra leden telt. Europa is wel een heel biezondere schakel gebleven in dit wereldom vattend gebeuren. De enorme kul- turele verscheidenheid binnen het 'oude kontinent' blijft een boeiend steunpunt en voorbeeld voor een multiculturele verstandhouding. De sterke organizatorische ontwik keling van deze wereldorganizatie bracht tevens mee dat in Europa drie belangrijke regio's gingen ont staan een Skandinavische en een Latijnse met daartussen het uiter mate komplekse Centraal Euro pees Komitee. Deze drie regio's brengen afgevaardigden bijeen van Ierland tot het Russich Oeralge- bergte. Een bonte mengeling van talen en kuituren, van zoveel ver schillende samenwerkingsverban den en mentaliteiten, maar niette min een kompakt samengebleven familie die, gedreven door de drang goed teater te brengen, erin slaagt om de storm van de tijden en om standigheden te trotseren. Mogelijkheden van liefhebbersto neel Tijdens het afgelopen weekend kwamen ze met hun allen te Den dermonde andermaal bijeen. Dit keer niet alleen om er een gebruike lijke agenda af te werken, maar ook om de snelle evoluties binnen Euro pa op de voet te volgen en nu reeds vooruitzichten te openen binnen het Europa van Oost en West en van nu en straks. Vooral in Oost-Europa zijn er een Teledienst zoekt met iedereen die zich in een moeilijke situatie be vindt, naar mogelijke oplossingen voor zijn of haar vragen en proble men. Persoonlijke vragen kunnen gaan over eenzaamheid, zinvolle vrij etijdsbesteding, zelfhulpmogelijk heden, verslaving aan alkohol en drugs, verwerking van verlies en verdriet, vragen rond zichzelf of de zin van het leven .depressie, over spanning. Relatie- en gezinsproblemenspan ningen tussen partners of tussen ou ders en opgroeiende kinderen, kon- flikten met familie of buren, vragen rond partnerkeuze, buitenechtelij ke/ NCMV organizeert in samenwerking mei 58 beroepsorganizaties een waarschu wingscampagne bedoeld voorde nationale en Vlaamse regering en met als centraal lema 'Zonder zelfstandige ondernemers werkt hel niet'. Vanaf 15 juni worden er drie postzegels te koop aangeboden in de reeks Belgische kunstwerken in het buitenland. Op de ze gels 'Hel gehucht' van J. Smits, 'de badkuip' van A. Stevens en 'Man aan het roer' van T. Van Rysselberghe. Op 22 juni wordt een nieuwe reeks van drie postzegels uitgegeven in de reeks kuituur. Het zijn zegels met toeslag en hebben als onderwerpen Fiere Margriet, Toverkollen en Reynaert. De voorverkoop heeft plaats o m. in het Gildenhuiskompleks, H. Hey- manzaal, Heymanplein 9 te Sint-Niklaas op 20 en 21 juni van 10.00 tot 17.00 uur. De Bouworde zoekt nog medewerken voor bouwkampen in binnen- en buitenland. Wie daar meer over wil vernemen kan steeds terecht op het nationaal sekretariaat Ttensesteenweg 145 te 3010 Leuven (016/ 25.91.44.) Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 DEN OMMEGANCK Grote Markt 18 Dendermonde Uitslag van de winnende paren op woensdag 13 mei richting noord-zuid 1. Lucien- ne De Visscher en Paul Velde- man; 2. echtpaar Christiaens; 3. Roger Van de Putte en Werner Comelis. Richting oost-west1. Georges Korte en Hubert De Troch; 2. Paul Van Damme en Henny Pollijn; 3. Jeanne Dierick en Georges Van Cauwenbergh. Uitslag van de winnende paren op woensdag 20 mei richting noord-zuid 1. ex ae quo Jeanne Dierick en Geor ges Van Cauwenbergh en Hu- bert De Troch en Georges Kor te; 3. Ghislaine De Boeck en Paul De Smedt. Richting oost-west1. echtpaar Heyndnckx; 2. Guido Van Steenlandt en Kris Dexhorez; 3. Paul Veldeman en Lucienne De Visscher. Uitslag van de winnende paren op woensdag 27 mei richting noord-zuid 1. ex-ae- quo Ghislaine De Boeck en Paul De Smedt en Hans Huy- brecht en Luk Van Der Veurst; 3. echtpaar Van Den Broeck. Richting oost-west1. Georges Korte en Hubert De Troch; 2. Lucienne De Visscher en Al- bert Maes; 3. Jaak Vander Straeten en Jos Nijs. Bridgeavond elke woensdag om 19.45 uur in 'Den Ommeganck', Grote Markt 18 te Dendermonde. aantal fundamentele wijzigingen te noteren en enkele nieuwgekome- nen te begroeten en kon dus dieper worden ingegaan op de nieuwste mogelijkheden en situaties aldaar. Uit de kontakten te Dendermonde blijkt dat er niettemin een goede verstandhouding blijkt te bestaan en de samenwerkingsgraad aanwe zig is. De denklijnen en vooral het entoesiasme van de 'nieuwen' zijn daar een levendige bevestiging van. Maar er was nog meer. Dender monde is de stad waar men voor het eerst over de mogelijkheen van het liefhebberstoneel in het kader van de Europese Gemeenschap ging praten. Nu nog wel met 12 lidstaten, maar straks met zoveel meer naties. Zowat iedereen heeft het erover en kijkt vol verwachting naar het 'magische' jaar 1993. De verant woordelijken van het Europees lief hebberstoneel hebben de bood schap goed begrepen en pakken de aangelegenheid meteen aan. Zo voorzichtig als het op dat niveau ook moet en zo vastberaden als het voor deze zaak nodig is. Met zijn alleen waren ze er te Den dermonde. Van de Middellandse Zee tot het noordelijk Denemar ken, van het westelijke Ierland tot de grens met Oost-Europa. Net als in 1952 bij de oprichting van de we reldorganizatie voor amateurtea-J ter, fungeerde Vlaanderen als soe pele draaischijf. Men weet wel, ook al een hele tijd in het buitenland, dat Vlamingen kunnen zorgen voor een stijlvolle ontvangst en een over leg op een gedegen niveau. (BAD) ke verhouding, alles wat je mee maakt voor, tijdens en na een rela tiebreuk, spanningen in nieuw sa mengestelde gezinnen. Problemen rond sociale wetgeving en administratie vragen rond be lastingen, bestaansminimum, on derhoudsplicht, studietoelage, mili tie, sociale zekerheid, waar en hoe uitkeringen, premies of vrijstellin gen aanvragen. Juridische problemeneerste infor matie en advies omtrent huurwet, adoptie, jeugdbescherming, meer derjarigheid, huwelijkswetgeving, samenwonen, voorlopige maatre gelen bij scheiding, feitelijke schei ding en echtscheiding, onderhouds- geld, hoede- en bezoekrecht, kon- sumentenrecht, erfrecht, verloop van procedures. Financiële en materiële problemen problemen met schuldeisers, niet rondkomen met het inkomen, loon beslag, beslag op meubels, akute dakloosheid, voedselhulp in akute noodsituaties, vraag naar meubels. Wat ook je vragen zijn, neem gerust kontakt op met Teledienst, Cen trum voor Maatschappelijk Werk, Onze Lieve Vrouwkerkplein 31 te 9200 Dendermonde (052/21.51.35. Open alle werkdagen van 8.00 tot 12.30 en van 13.00 tot 17.00 uur, behalve op woensdag van 13.30 tot 20.00 uur en volgens afspraak. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en cïscrete service zonder kosten. i 011-AS Verder volgende week in TV-Ekspres: Raar maar waar, Els De Schepper. Met het nieuwsduo De Putter-Dupain zit je zelden in de file! Yvonne Lex tussen gisteren en morgen. Dossier Psychiatrie (Afl. 3): Leven met een manisch-depressieve man TV-Ekspres biedt je steeds boeiende lectuur, voor heel het gezin, de meest kleurige en complete programma's van alle tv-zenders, handige weekoverzichten van speel- en tekenfilms, sport en pop op de tv, plus een volledige radiogids. En met de gratis wedstrijd in TV-Ekspres kan je elke week toffe prijzen winnen.

De Voorpost | 1992 | | pagina 16