(gportj Het grote geheim van KAVD Eindelijk nog 's Bart Heirewegh Blauw en zwart worden voor één keer toch feestkleuren, ExSiPi] iTmi I 'Rallycross' op de Markt Filip De Borger beste speler Beker van Lebbeke Vigor Wuitens al vierend naar gemeentehuis KAVD zoekt jeugdtrainers Peter Van Impe legt de basis Viering bij V.W. Hamme De Voorpost - 5.6.1992 - 17 VOETBAL Zondagmorgen konden we vaststel len dat rond acht uur een viertal wagens de Dendermondse Grote Markt met veel kabaal kwamen op gereden. Keiharde muziek en luid getoeter begeleidden deze blijde in trede. Toen de deuren opengingen vielen de chauffeurs vrijwel op de kasseien. In de warme mei-ochtend werd het bovenhemdje uitgespeeld en na nog enkele danspasjes op het ritme dat gebruikelijk is in mega dancings werd verwisseld van wa gen om enkele testrondjes te rijden. De bloemenverkopers waren het centrum van het circuit. Zij keken dan ook argwanend naar deze vol slagen dronken crossers en konden ook vaststellen dat er op het nipper tje enkele ongevallen werden ver meden. We beginnen te begrijpen waarom men spreekt over weekend-onge- vallen... J Inderdaad, het transferseizoen was nog niet officieel bezig. Dat begon pas maandag maar alle kranten blokletterden reeds verschillende overeenkomsten en overgangen. Ook wij deden er vrolijk aan mee. Alleen de KAVD-ploegleiders niet. Het énige wat zij officieel vrijgaven was de aanwerving van oefenmees- ter Dirk D'Haene. Toch weten we dat er reeds gedu rende de laatste maanden van de kompetitie verscheidene ploegen scouts op verkenning zijn geweest, dat al deze patrouilles gekoördi- neerd worden door één man, Theo Moriaux, en dat er dus al vrijwel zeker enkele andere namen op het zo geheimzinnige lijstje staan van de Dendermondse pokerspelers. De transfer van voorspeler De Wae- le iM Eine wordt reeds toegd§even maar op het bord in het lokaal prijkt alleen nog maar de naam van de nieuwe trainer. Het is een gewoonte bij KAVD om in de transferperiode plots zeer dra- culeus te beginnen doen. Men zou je bloed wel drinken als je over trans- Iers praat. Misschien komt dat wel in orde als voorzitter Nijs terug aan de boorden van de Dender ver schijnt om zijn zegje te hebben na een korte vakantie. De supporters beginnen echter vrij ongerust te worden en met het nieu we seizoen in het verschiet is dat slecht voor de sfeer bij de trouwe aanhang. Nu reeds menen velen dat er weer een potje van gemaakt wordt, dat KAVD weer achter het net zal vissen en dat we toestanden zullen beleven zoals vorig jaar. We zijn er echter van overtuigd dat het zover niet zal komen en dat de leuze 'openbaarheid van bestuur', lie tijdens het vorige seizoen zo duidelijk werd verkondigd, toch de bovenhand zal krijgen. Ook het lijstje met de 'gaande spelers' wordt niet aangevuld, al kon men ondertussen reeds lezen Geert Van Roy (vrije transfer) naar Standaard Wetteren verhuist. Uiteraard voor de lieve centen want we vermoeden dat hij ook bij paars blauw kon blijven, al vragen we ons af wat Geert twee klassen hoger nog kan gaan uitrichten. Reeds tijdens het seizoen waren er geruchten over een eventuele over gang van Alain Moens, die het bij KAVD een beetje voor bekeken zag. Verder nieuws hebben we daarover niet zodat men vermoedt dat er geen ploegen geïnteresseerd zijn in deze kranige achterspeler. Volgens insiders zou het tot een overeenkomst gekomen zijn met Gi- no Stevelinck, die vorig jaar van een grote inzet heeft blijk gegeven. Toch wordt er geopperd dat men in eerste provinciale vooral een strijd baar team zal nodig hebben met enige routine (zoals Stevelinck) maar toch ook met enkele drijvende figuren, die men vorig jaar blijkbaar miste. Of de KAVD-beurs de aanschaf van enkele 'namen' toelaat is een andere kwestie. In elk geval kijkt de Dender mondse aanhang, die de pil van de degradatie al lang heeft verteerd, uit nieuws over hun ploeg. Ook volgend jaar brengt KAVD tien jeugdploegen in kompetitie. Iedere ploeg wil men door een eigen trainer laten begeleiden. Hierdoor heeft KAVD nog enkele plaatsen als jeugdtrainer vrij. Vol doende technische kennis en zin voor teamwerk zijn wel noodzakelijk. Wie hiervoor interesse zou vertonen kan verdere inlichtingen verkrijgen bij jeugdkoördinator André Heyman, Ringstraat 39 Grembergen, tel. 052 21.63.84. Het gemeentebestuur van Hamme hul digde zaterdagnamiddag bestuur, trai ners, spelers en alle medewerkers van KFC Vigor Wuitens. Uiteraard zat de raadszaal stampvol en de kampioenen van Bevordering B zaten uiteraard triom fantelijk in het midden. Het was dertig jaar geleden dat Vigor nog eens een titel mocht vieren en de Wuitens, zo al bekend om hun fuivende aard, maakten daarvan dankbaar gebruik want het jaarlijkse bal van supportersklub 'Blauw-Zwart' kende veeel uitbundige hoogtepunten. Reeds in de nacht na de overwinning tegen Ninove, toen Hamme zekerheid kreeg omtrent de titel, gingen de Ham- menaars uit de bol, wat dan weer illus treerde hoezeer voetbalminnend Hamme verlangde naar die 'eindelijke' stap naar derde. Voor dolle feestvreugde was er uiteraard geen plaats op het gemeentehuis, waar alles in een serene maar toch opgetogen sfeer verliep. Burgemeester Baert had het zelf allemaal meegemaakt dertig jaar geleden. 'Ik was er bij, zegde hij, bij de laatste kampioe nenviering in de Vlaamse Schouwburg. Kamiel Joos was toen nog voorzitter. Dat we nu opnieuw een plaats mogen bekle den in de derde nationale afdeling ver heugt niet alleen de uitgebreide en trou we schare supporters maar ook het ge meentebestuur. Derde is trouwens een afdeling Vigor waardig want alles is er om voor een bestendigen van de situatie te zorgen: een degelijk bestuur, bekwa me en ervaren trainers, een hechte en sterke spelerskern, veel supporters en een nog onlangs aangepaste infrastruktuur'. De burgemeester meende dat vooral nu Vigor zijn rol als ambassadeur van zijn mooie gemeente op zich kan nemen. In verband met de Hamse jeugd meende de burgemeester dat Vigor meer dan zijn steentje heeft bijgedragen. Aan trainer Daniël De Paepe en voorzitter Willy Van den Broeck werd een ereschaal van de gemeente overhandigd. Elke spe ler kreeg tevens een plaket met het Ham- se wapenschild. Met dank aan de gemeente Voorzitter Van den Broeck legde in zijn bedanking de nadruk op de vele inspan ningen die het gemeentebestuur zich heeft getroost om tijdens het afgelopen seizoen de infrastruktuur van het terrein aan de Sportpleinstraat nog te verbete- Niet alleen de spelers kunnen daarvan genieten, meende hij, ook voor de ge middeld 1500 supporters is dat van be lang. De voorzitter hoopte dat men nu niet meer zo lang zou moeten wachten op een titel. Daarvoor zullen echter geen finan ciële krachttoeren worden uitgehaald. Fi nancieel is Vigor gezond en met de trai ner en de spelersgroep gaat het best. Transfernieuws Na de viering op het gemeentehuis ver namen we dat niet alleen de 29-jarige Roeselaarse spits (FC) Frank Neve maar ook nog twee jonge middenvelders uit tweede nationale zullen aangetrokken worden. Paars-Blauw Uiteraard was het zaterdag een grote dag voor supportersklub Paars-Blauw die na een uitgebreid feestmaal aan het dansen sloeg. Interessant is dat de 84-jarige Lydia Geerinckx de beste pronostieker was van het voorbije seizoen. Er zijn zo maar eventjes 290 deelnemers. Wat de ervaring toch kan doen Uiteindelijk werd Filip De Borger door de supportersklub gelauwerd als de beste speler van het voorbije seizoen. Voetbal. De ganse Vigor Wuitens-familie werd ontvangen op het Hamse gemeentehuis, waar het behalen van de titel in bevordering uitbundig werd besproken, (vh) KAATSEN De Gemeentelijke Sportraad en de Sportdienst organiseren op het kaatsterrein van het sportcentrum het derde kaatstornooi voor liefheb- bersploegen, dat de naam 'Beker van Lebbeke' meekreeg. De schiftingen worden gespreid over twee dagen. Op zaterdag 27 juni (14 u) verschijnen Rapide, Kle ding Octaaf en Ramen Verheyden op het beton. Op zaterdag 3 juli zijn de Sportvrienden, 't Kliekske en Half-Time aan het werk in de trape zia. Op zaterdag 11 juli worden de halve finales en finales betwist vanaf 14 u. Op de deelnemers liggen bekers en trofeeën te wachten. De toegang voor het publiek is gratis. (pvr) 51 deelnemers kwamen er opdagen voor de Grote Prijs 't Hoefijzer in Moerzeke. Dat zij er van in het begin fors tegenaan gingen zal ons niet verwonderen want er zaten heelwat kleppers in hun rangen met bijvoorbeeld Peter Van Impe (Dender- monde), Mario Rotsaert, Jean-Marie Vernie en de lokale uitblinkers Bart Peel- man en Bart Heirewegh. Een regenbui kon dit enthousiasme maar korte tijd blussen en het waren de reeds vermelde vijf die samen met Walter On- gena, Benny Coeckaerts, Gunther De Bauw, Herman Van Haver, Peter Mi- chiels, Guido Van Eester en Gino Verhulst tijdens de derde ronde de vlam in de pan joegen. Marnix Geerts uit Ninove kon als enkeling deze vluchters nog bijhalen maar hij kreeg een ongelukkige lekke band en viel uit. Dat dozijn ontsnapten kleurde de koers en in de voorlaatste ronde meende Peter Van Impe dat ze toch nog met te veel waren om met enige kans op sukses naar de eindmeet te trekken. Hij plaatste een kurkdroge demarrage en opnieuw moes ten er enkelen begeven. Peeiman, Heire wegh, Vernie, Ongena en Rotsaert kwa men terug in het zog van Van Impe en na een fraaie en met glans gewonnen machtssprint pakte Bart Heirewegh de bloemen, vóór Rotsaert, dorpsgenoot Peeiman en Van Impe. De spurt voor de zevende plaats werd gewonnen door Van Eester, vóór Ver hulst en Coeckaerts. Wielrennen voor amateurs in Moerzeke-Kastel. Bart Heireweah wint de spurt van de zes vluchters, Filip De Borger die tijdens het afgelopen seizoen in Hamme zowat de pannen van het dak speelde werd door zijn klub uitgeroepen tot de beste speler van bevordering. Dat is natuurlijk een vrij gedurfde uitspraak maar kwikzilveren Filip maalt er niet om. Hij is inderdaad één der steunpilaren van de blauwzwarten geweest. Niet alleen is hij technisch goed onderlegd, hij durft er ook al eens invliegen en dat kost hem af en toe een gekleurde kaart. De inzet voor zijn ploeg is echter voorbeeldig maar dat kan van vrijwel elke Hamse speler van het voorbije seizoen gezegd worden. Na een aarzelend begin en een kleine inzinking kwamen de Wuitens alles te boven om na een spannende strijd aan de top tegen Bornem en Hekelgem de zo lang begeerde overgang naar derde nationale te kunnen realiseren.

De Voorpost | 1992 | | pagina 17