Rapide Lebbeke op Lebbeeks Gemeentehuis Boogschieten op de liggende wip Nijverseel meldt zich Finale V.K.S.-tornooiencircuit in Berlare KAVD-jeugd blijft hopen op provinciaal voetbal 18 - 5.6.1992 - De Voorpost VOETBAL Individuele geschoten wedstrijden in de sektor D.D.S. Miniemen: 1Krist'l Uyttersprot Soetekin 2. Thomas Van Wesemael Zaal Astrid 3. Cindy Van Nimmen Onder de Molen Kadetten: 1Chantal De Schuiteneer St.-Martinus 2. Sandra Meert St.-Martinus 3. Wes. Disselberghe Onder de Molen Juniores: 1Andy Schiettecatte Onder de Molen 2. Ann Luchtens St.-Paulus 3. Wim Coessens VI. Ardennen Dames-A: 1Marie-H. De Vos St.-Martinus 2. M.-Chr. VD Stuyft Onder de Molen 3. Marleen Neckebroeck VI. Ardennen Dames-B: 1 Lea Michiels SK Lombeek 2. Jeaninne De Bisschop SK Lombeek 3. Denise De Smet 't Kabientje Dames-C: 1 Helène Van Damme Nimmegeers Sp. 2. Lilianne Ongena Vrijgeweide Dames-E: 1Clara de La Marche 't Kabientje Heren-A: 1 Kurt Temmerman SK Lombeek 2. Wilfried Reynders SK Lombeek 3. Ivan Van Geert Kermisvogels Heren-B: 1Antoine VD Vijver Terminus 2. André Verhulst SK Lombeek 3. Jozef Pannekoek Soetekin Heren-C: 1 André Van Wesemael Zaal Astrid 2. André V DroogenbroeckSK Lombeek 3. Valère Van Kerckhove Vrijgeweide Heren-E: 1Leon De Bruycker 't Kabientje 2. Gaspard Van Hauwe Vrije Schutters 3. Renê Buyst Moriaan Hoge vogels: 1Donald Cuyle Onder de Molen 2. Jeaninne De Bisschop SK Lombeek 3. Werner Uyttersprot Soetekin Blankboog: 1Luc VD Voorde 't Kabientje 2. Rudy VD Bossche VI. Ardennen 3. Anja D'Hondt Soetekin Koningen: 1Luc De Vriese Kermisvogels 2. Martin De Waegenaere Terminus 3. Mare De Vos St.-Martinus Koninginnen: 1M-C VD Stuyft Onder de Molen 2. Karine Baeyens St.-Martinus 3. Patricia Dhauwe Ons Vermaak Het behalen van een titel wordt ook in Lebbeke beloond met een ontvangst door de Lebbeekse notabelen in het ge meentehuis. Rapide Lebbeke, tijdens de voorbije voetbalkompetitie kampioen in tweede provinciale C, viel die eer vorige zaterdagmiddag te beurt. Het werd al bij al een gezellige bedoe ning, tijdens dewelke spelers, bestuur en sympathisanten van de nieuwbakken provincialer, o.l.v. Pierre Brusselmans, zelfs hun vokale kwaliteiten demon streerden en een promotielied aanhie ven. Tevoren had burgemeester Frans Moeyersoon het welkomswoord uitge sproken en de prestatie van Rapid beoor deeld als 'een om fier op te zijn'. Voor de gelegenheidstoespraak zorgde sport- schepen Frangois De Ridder, algemeen geweten een overtuigd Rapide-fan. Samenhorigheid Veertien jaar geleden, aldus de sport- schepen, werd tussen pot en pint door Pierre Brusselmans, Hugo De Boodt, Ed dy Van Overstraeten, Danny Van Belle, Freddy De Donder en ikzelf, besloten een 'voetbalploegsken' op te starten. Een 'ploegsken' dat opnieuw zou doen terug denken aan het geel-blauwe Racing Leb beke van de Wageweg. De idee werd werkelijkheid en met de Olympische gedachte 'meedoen is be langrijker dan winnen' werden de eerste jaren doorgebeten. Via de goodwill van het gemeentebestuur werd het voetbal terrein van het Gemeentelijk Sportkom- pleks ter beschikking gesteld: een terrein met een inderhaast opgetrokken chalet, met twee kleedkamers, twee douches en wat warm water. Zowel op het vlak van de akkommodatie als op het sportieve vlak kwam er echter kentering en de voorbije jaren sleepte Rapide Lebbeke resultaten in de wacht om fier op te zijn: tweede tijdens het seizoen '87-'88, kam pioen tijdens het seizoen '88-'89, tweede met overgang naar tweede provinciale in het seizoen '89-'90 en na een aanpas singsjaar opnieuw kampioen en dus pro motie naar de hoogste provinciale reeks. Koken, aldus Frangois De Ridder, kost echter geld en in plaats van bij de pakken te blijven zitten en te teren op sponsor gelden en subsidies, werden de handen in elkaar geslagen en met vereende krachten festiviteiten allerhande georga niseerd om de nodige fondsen te verga ren. Bovendien werd niet tevergeefs aan de deur van het gemeentebestuur ge klopt, zodat de hoogst noodzakelijke kantine (die als materiaalplaats reeds tweemaal aan uitbreiding toe was), de staantribune en het tweede terrein gerea liseerd werden. Mede dankzij de nodige mankracht opgebracht door de Rapide- sympathisanten. Wat mij vooral opvalt bij Rapide Lebbe ke, besloot de sportschepen, is de sa menhorigheid tussen zowel spelers, spelersvrouwen, supporters en be stuursmensen. Achteraf mochten de spelers Kris Jans- sens, Kris Gaudeus, David Ben Nasser, Danny Heyvaert, Gunther Matthijs, Marc Van de Velde, Geert Carlier, Frankie Ver- heyden, Geert Van Moerzeke, Ronny Wil- laert, Nico Van den Bossche, Kris Buydts, Eric Verleysen, Filip Peleman, Dirk Van de Sompel, Nico Keppens, Geert Moens, Rudy Helon, Danny Van Puyvelde, Geert Matthijs, de trainers Frank Van Den Bergh en Danny Chris- tiaens en voorzitter Jozef De Plecker een herinnering in ontvangst nemen. We gaan door! Sekretaris Eddy Van Overstraeten dankte voor de ontvangst en maakte er verder geen geheim van dat Rapide Lebbeke eerste provinciale niet als een eindpunt beschouwt, maar zo snel mogelijk naar de nationale reeksen wil doorstoten. Hij dankte het gemeentebestuur voor de reeds genoten steun en hoopte 'in de toekomst van 't zelfde'.... Meteen kon men de drankjes laten aan rukken... Pierre Van Rossem Voetbal. Bestuur en spelers van Rapide Lebbeke op het Lebbeekse gemeentehuis (foto guy) Voetbal. Een familiefoto van kampioen Rapide Lebbeke (foto guy) VOLLEYBAL Falos Dendermonde Vanaf begin april is de 20e volleybalkom- monde gestart. Zestien ploegen nemen petitie van het KWB Verbond Dender- hieraan deel maar er is nogal een duide- V.K.S. Oost-Vlaanderen, in samenwer king met Jong en Sportief Uitbergen, organiseerde de finales van het zesde tornooiencircuit. De ploegen die in aan merking kwamen hadden zich op één of meerdere tomooien de beste getoond. Volgende klubs maakten hun opwach ting: Dames: Ladies Bazel, VC Hopeloos, MPI Gregorius Gentbrugge, Koppen Sint-Ni- klaas, B.G. Gullegem Heren: VC Staffel Gent, Temse, SNB Bel- sele, VC Dalvo Kallo, Beacht Boys Oude- gem en Pardaf Rekreatie Kruibeke. Reeds vanaf de eerste wedstrijden was duidelijk dat Pardaf en Dalvo de te klop pen ploegen waren. Een onderlinge wed strijd was dus beslissend voor de eind zege. Pardaf toonde zich uiteindelijk de meest evenwichtige ploeg. Verdere uitslagen: 2. Beach Boys Oude- gem, 3. Staffel Gent, 4. Dalvo Kallo, 5. Gemeentepersoneel Temse, 6. Belsele. Bij de dames verliepen de wedstrijden meer gelijkopgaand en de winnaar was pas gekend na de laatste match. Koppen Sint-Niklaas mocht de beker ontvangen uit de handen van K.V.S.-man Gilbert Moorthamer. Verdere uitslagen: 2. MPI Gregorius Gentbrugge, 3. Gullegem, 4. Elversele, 5. Bazel. berfo lijk niveauverschil te merken tussen klubs die in het verleden onderverda waren in drie reeksen. Na vijf speeldag heeft zich een kopgroep gevormd J duidelijk domineert. Nijverseel heeft s gemeld als kandidaat kampioen nadat; in een schitterende wedstrijd worm van Zele Center, de kampioen vans voorbije kompetitie. Maar ook Mofe Grembergen en Oudegem blijven iq ongeslagen zodat de strijd om de zich wellicht tussen dit viertal zal afsff len. De onderlinge konfrontaties dan ook beslissend zijn tenware Pk Baasrode of het Keur nog roet in het komen gooien. Zondag 14 juni wordt Molen Gremtl gen-Zele Center gespeeld en hier kar: ook meer duidelijkheid komen omtrr de krachtverhoudingen. 31 3 i 3 i 3? 8 81 7 I 9 I io 6 9 9 i 12 1. Nijverseel 5 5 0 15 2. Molen Gremb. 5 5 0 15 3. Zele Center 5 4 1 14 4. Oudegem 4 4 0 12 5. Keur 5 3 2 11 6. Pletsers 4 3 1 10 7. St. Gillis 4 2 2 8 8. Hamme Center 5 2 3 8 9. Overmere 5 2 3 8 10. Kalken 4 2 2 7 11. Dendermonde 5 2 3 7 12. Baasrode C 5 2 3 6 13. Baasrode D 5 1 4 6 14. Zele Kouter 5 1 4 3 15. Schellebelle 5 0 5 3 16. Hamzog 5 0 5 0 Vodtbal. Sparta Buggen hout organiseerde een groot jubileumbal en dat er veel volk was kan men zo zien (foto guy) Jeugdvoetbal. Een Buggenhoutse jeugdselectie speelde tegen de jeugd van Anderlecht (foto guy) De degradatie van het eerste elftal kan ter stemming worden gelegd om twee Voor de KAVD-jeugd zou het alles® 9 ook zijn weerslag hebben op het provin- provinciale jeugdreeksen te organiseren, een uitstekende zaak zijn. Zeker nai s®. ciaal spelen van de KAVD-jeugd. Deze Hierdoor zouden ook klubs uit eerste schitterende resultaten van vorig jaar? reeksen zijn normaal voorbehouden aan provinciale, zoals nu reeds reglementair o.a. de miniemen en de scholiere» klubs die uitkomen in hogere afdelingen, is voorzien, een kans krijgen. Het provin- men zich met de beste jeugdploU V, Gezien het feit dat momenteel twee Oost- ciaal komitée, op zich al geen voorbeeld blijven meten Vlaamse stijgers ieder jaar naar bevorde- van dynamisme, is zelf niet zo happig op In ieder geval is men vast beslot» da ring gaan zijn er heel wat ploegen uit die dit voorstel want dat zou weer bijkomend ingeslagen weg verder te bewandelenen hogere reeksen die niet aan bod kunnen werk met zich meebrengen. De stem- de inspanningen die men de laatste jarer v komen in deze provinciale reeksen die tot ming van de klubs is echter bepalend en heeft gedaan in verband met de jeugdig er( 14 ploegen is beperkt. Op de algemene als iedereen zich aan zijn woord houdt is leiding verder te zetten. JjJ vergadering van de Oostvlaamse klubs de kans reëel dat het voorstel wordt JJ op 20 juni in Gent zal echter een voorstel aanvaard. JJJ

De Voorpost | 1992 | | pagina 18