Hamse bouwcentrale reeds finalist Vanavond in Sint-Niklaas Walivo's kampioenenbal liefhebbersvoetbal ~y> Z Nog te spelen De Voorpost - 5.6.1992 - 19 [jiadinei. t.txiij t.Saiiinc» 'sid.'-l'ib Lfiadinei I Het Sinksentornooi van VK Siera waar aan een achttal ploegen deelnemen, heeft al goed geskoord. Vooral dan in I verband met de publieke belangstelling want tijdens de drie reeds voorbije speel- dagen, was deze nogal duidelijk, i Een duidelijke spanning ook bij de mat-, j chen welke telkens nog een behoorlijke j piontering meekregen en die was er i eveneens voor een vijftal scheidsrecht- i ers met Richard Claessens, Dirk Beniers, I Georges Van Uytvanck, Leo Claus en André Beniers. Voor de algemene finale van dit uitstekend georganiseerd Sink sentornooi van VK Siera, heeft FC Hamse I bouwcentrale zich al geplaatst, In de eerste reeks won die ploeg trouwens ook I alle wedstrijden en voor de finalist uit de tweede reeks, wordt het nog even af- - I wachten De matchen: Reeks 1: FCVandenEede 0 FC Hamme bouwcentrale 2 Alhoewel de match nogal gelijkmatig verliep waren de betere doelkansen toch voor FC Hamse bouwcentrale. Voor de l rust werd er daarvan ook eentje verzil verd door Rudy De Bruyne. In de tweede I periode probeerde FC Van den Eede het j allemaal een beetje te forceren. De Ham se verdediging wankelde echter niet en als Patrick Peelman de winst voor de gasten verdubbelde, was de winnende ploeg meteen gekend. VK Siera 1 0 FC Bondgalm 1 In kompetitieverband skoorde FC Bond galm tegen VK Siera 1 het maximaal aantal punten. Desondanks kon een de gradatie in Walivo's zaterdagse topklas se niet worden voorkomen. Dat behoort echter al tot het verleden en in één der openingsmatchen van dit tornooi, heeft FC Bondgalm andermaal VK Siera 1 ver slagen. In een bijzonder spannende match waren de beide ploegen ook sterk aan elkaar gewaagd. Een goal werd trou wens beslissend en die skoorde Carlo Verbeten voor FC Bondgalm al in de eerste helft. Ondanks enige betere moge lijkheden voor VK Siera 1 bleef de stand toch ongewijzigd en won FC Bondgalm tenslotte nog met het kleinste verschil. FC Hamse bouwcentrale 1 VK Siera 1 O Ineen zeer goede match met VK Siera 1 ook meestal in het offensief, hebben de organisatoren een aantal goede doelkan sen niet kunnen benutten. Ook een counterend FC Hamse bouw- in de match. Die ploeg skoorde zelfs op een geharrewar en met een own-goal van Dirk Mertens. Dat werd trouwens ook de ruststand en na de herneming kon FC Van den Eede zich enigszins beter manifeste ren. Op een vrijschop van Dirk Van de Stockt skoorde Chris Van Damme toen ook met een kopbal en voor VK Siera 1 was de match meteen al bekeken. FC Hamse bouwcentrale FC Bondgalm FC Welkom 3 FC Brouwershuis 1 Tussen deze twee ploegen werd een bijzonder attraktieve match gespeeld waarin FC Welkom het eerst skoorde. Kort nadien werd door FC Brouwershuis echter al gelijkgesteld, en de ploeg uit Moerzeke-Kastel met de betere kansen, faalde meermaals bij de afwerking. Dit zou trouwens nog doorwegen en in het countervoetbal geraakte FC Welkom dan nogmaals op voorsprong. stand ook ongewijzigd. Die kon een beter FC Snuffel in de tweede helft eveneens niet forceren en Luk Van Uytvanck de doelman van VK Siera 4, hield tenslotte nog een logisch resultaat op de plank. Volgens de uitslagen in de tweede reeks is daar alles nog mogelijk. Om tot de algemene finale door te dringen hebben FC Welkom en FC Snuffel echter nog de beste kansen. Bij VK Siera 4 worden die zelfs bedenkelijk en FC Brouwershuis is daarvoor al definitief afgeschreven. Liefhebbersvoetbal. Siera IV tijdens het eigen tornooi te Hamme (Iv) Liefhebbersvoetbal. De ouders van de Spartajeugd speelden in Buggenhout een wedstrijd tergelegenheid van de jubileumviering (fóto guy) Tussen de beide ploegen werd het een vrij gelijkwaardige eerste helft met FC Bondgalm toch iets gevaarlijker. Doel punten werden er toen nog niet geskoord centrale kwam in de eerste helft niet tot en bet sPektakel begon nogal vroeg na de skoren en enigszins logisch, werd er rust (I,®tueen goalvan Ge.er* RobbeJ"echt toen met een brllstand gedraaid. In de «oor FC Hamse bouwcentra e. Kort daar- na \»/orn nio ctann nnnr lA/im Haontioc tweede periode manifesteerde zich ei genlijk hetzelfde scenario en Glen Key- molen de doelman van FC Hamse bouw centrale, hield VK Siera 1 toen meer maals van een doelpunt. Ook een attente Peter De Bont liet zich niet verrassen op de eerder zeldzame tegenstoten van het einde toch skoorde langs Wim Haentjes en dat werd tenslotte ook voldoende voor de volle winst. FCVandenEede 2 VK Siera 1 O Voor de derde maal in het eigen klubtor- nooi heeft VK Siera 1 een nederlaag geleden. Aanvankelijk kon dat echter riog niet worden voorspeld, In deze match greep VK Siera 1 trouwens onmiddellijk naar het offensief en FC Van den Eede, werd toen ook in de verdrukking ge speeld. Achteraan met Gery Van der Stockt als smaakmaker was de familie- ploeg evenwel uitstekend georganiseerd en onder impuls van Dirk Van de Stockt, kwam FC Van den Eede nadien ook beter na werd die stand door Wim Haentjes ook verdubbeld. Hierop reageerde FC Bondgalm niet helemaal onverdienstelijk met een poging van Tony Huylebroeck tegen de dwarsligger. Met een onrecht streekse vrijschop van Peter Smet had den de Hammenaars toch sukses en FC Bondgalm, wilde toen blijkbaar ook nog méér. In alle geval werd FC Hamse bouwcentrale tot het countervoetbal ge dwongen en in de slotminuten, skoorde A- - deze ploeg dan nogmaals langs Geert teld® via RaJu'Van ^oasake- N?dien Deze ploeg skoorde in de slotminuten zelfs nog een derde maal en aldus inkas- seerde FC Brouwershuis ook de eerste nederlaag in dit tornooi van VK Siera. FC Welkom 1 VK Siera 4 1 In de eerste helft van deze match kon VK Siera 4 nog enigszins als de betere ploeg worden beschouwd. De blauwhemden werden ook voor hun inspanningen be loond en op een aangeven van Leo Wuy- tack, skoorde Eddy Van Buynder voor VK Siera 4. Nochtans was FC Welkom in de reakties niet altijd ongevaarlijk maar de rivalen verdedigden zich uitstekend. Ook al in de tweede nein toen i-u welkom ae forcing doortrok en tenslotte ook gelijks- Robberecht. Zaterdag 6 juni: Om 13.30 u.: FC Snuffel-FC Welkom reeks 2 Om 15,00 u.: FC Van den Eede-FC Bondgalm reeks 1 Om 16.30 u.: VK Siera 4-FC Brouwershuis reeks 2 Om 19.00 u.: grootse barbecue met optreden van de plaatselijke vedette Sally en de Groovies Zondag 7 juni: Om 14.00 u.: troosting Om 16.30 u.: algemene finale Om 20.00 u,: groots dansfeest met discobar en omstreeks 21.00 u. trofee enuitreiking Kim probeerde VK Siera 4 het allemaal een beetje te forceren met een poging van Eddy Van Buynder en een uitstekende vrijschop van Leo Wuytack. Het mocht echter niet baten en FC Welkom waarbij Benny Van Goethem kort voor het einde nog werd uitgesloten door een flagrante overtreding op Danny Van Mele, kon de bereikte skore uiteindelijk ook nog be houden. FC Snuffel 3 FC Brouwershuis 2 Een gelijkmatige match met wisselende kansen en vooral een boeiende tweede helft. Dat was ook voordien al het geval maar toen werd er nog niet geskoord. Na de rust echter wel met het openingspunt van FC Brouwershuis en FC Snuffel, sloeg daarna tweemaal terug. Winst dus voor de ploeg uit Grembergen maar langs de andere kant stelde men terug gelijk. Door velen werd dit trouwens ook al als de eindstand beschouwd maar kort voor het einde lukte Christiaan De Smet voor FC Snuffel nog de winninggoal. VK Siera 4 0 FC Snuffel 0 In de eerste helft kon VK Siera 4 zich meestal als de betere ploeg manifeste ren. Nochtans werd er in die periode geen afstand genomen van FC Snuffel want bij een aantal skoremogelijkheden langs Leo Wuytack, Danny Van Mele en René Mettepenningen, bleef de begin- Het dynamisme waarmee Walivo destijds werd opgestart is eigenlijk nog de basis geworden voor een bijzonder gunstige en zelfs merkwaardige voetbalge schiedenis. Nu ook al méér dan twintig jaar en bij het belangrijkste Wase voetbalverbond voor amateurs, werden onlangs nog de kampioenschappen '91-'92 afgesloten. Het bekervoetbal trouwens ook en zoals in het verleden, is dat allemaal niet zonder opwinding en attraktiviteit verlopen. Het scenario ook van ieder seizoen met als apotheose Walivo's kampioenenbal. Straks om 21 u. in de Sint-Niklase stadsfeestzalen met het showorkest McDuff Dimension en als gastvedette Jo VallyIn het vooral bij de jeugd populaire TV-programma Tien om te zien, skoorde Jo Vally onlangs nog uitstekend met zijn nieuwe hit Kind van een vreemde man. Van de negende werd toen naar de vijfde plaats opgeklommen en op de vooravond van Walivo's kampioenenbal, is de stand naar de top misschien ook al verder doorgetrokken. In alle geval wordt Jo Vally alleszins de blikvanger op Walivo's voetbalfeest met ook nog een aantal reekskampioenen. Een tiental ploegen trouwens en even op een rijtje gesteld: FC Corner (Hamme) FC Stille Vrienden (Moerzeke-Kastel) VKW 70 (Sint-Niklaas) FC Altodie (Tielrode) FC Oud Geel (Sint-Niklaas) Jong KWB Elversele (Elversele) FC Spaans Kwartier (De Klinge) FC Beckers (Stekene) zaterdagse eerste afdeling: zaterdagse tweede afdeling A: zaterdagse tweede afdeling B: zaterdagse derde afdeling: zondagse eerste afdeling: zondagse tweede afdeling A: zondagse tweede afdeling B: zondagse derde afdeling: Acht dus en dat worden er tien met Jong KWB Elversele en FC Oud Geel als de laureaten in het bekervoetbal Walivo's kampioenenviering '91 -'92: belangrijke wijziging In verband met de aparte viering van Walivo's kampioenen in de sporthal De Klavers in Belsele, is de stedelijke organisatie eventjes gestruikeld. Als gevolg daarvan werd ook de datum gewijzigd en deze is nu officieel vastgesteld op vrijdag 12 juni ohi 19.30 u.. In Belsele worden dan een 40-tal ploegen en scheidsrechters gehuldigd met aansluitend de gebruikelijke receptie Dankwoordjes Bij Walivo behoren de kampioenschappen '91-'92 al tot het verleden. Zoals altijd waren deze nu ook weer bijzonder spannend en in deze kolommen, werd daarover wekelijks uitgebreid kommentaar geleverd. Door de ploegen ook duidelijk geapprecieerd en die pluspunten, werden slechts bereikt door de spontane en belangloze medewerking van een vrij groot aantal scheidsrech ters. Spelleiders welke zich trouwens de moeite veroorloven en ook de info van iedere match doorspelen. Voor al deze inspanningen is een woordje van dank dan ook uiterst verdiend en de minder regelmatigen, worden hierbij eveneens niet vergeten. Dit lijstje wordt zelfs indrukwekkend met Rudy Foubert, Dirk Beniers, Michel Uytdenhouwen, André Beniers, Georges Lamote, René Sack, Richard Van Overmeiren, Jo Van Vlierberghe, Bernard Dechamps, Dirk Van Cleemput, Patrick Van Geem, Bernard Van Hoornyck, Robert Van Steelant, Eugene Baert, Antoine Boénne, Luk Janssens, Jean-Paul Van Remoortere, Marcel Beeldens en Maurice De Keyzer. Ook enkele klubafgevaardigden worden bij deze dankwoordjes betrokken evenals José Vermeire waar wekelijks met Lea Van Puyvelde als een spontane gastvrouw, de nodige informatie kon ingekeken worden Kim Liefhebbersvoetbal. FC Welkom tijdens het tornooi van Siera-Hamme (Iv) Liefhebbersvoetbal. Nog voetballende ouders van Spartajeugd in Buggenhout (foto guy) I

De Voorpost | 1992 | | pagina 19