Dendermondse Mini Stars verdiende laureaat Luc Van Nuffel in IMFF-raad ZVC Dynamo probleemloos bekerwinnaar Lebbeeks zaalvoetbal tornooi loopt lekker Jp ZAALVOETBAL 20 - 5.6.1992 - De Voorpost >101 («R i bezoekers waren ie met een goaltje aandikten. Dirk Daelent» MINIVOETBAL Zaalvoetbaltornooi Klaverblad-Katrolle in Berlare In de sporthal van Laarne heeft ZVC Dy namo zich tot bekerwinnaar bij de KBVB gekroond. Voor een talrijk opgekomen publiek waren de poulains van Casimir Sanchez van meetafaan een klasse ster ker dan vierde provincialer Celtic Kallo dat dankzij een gemakkelijke bekerloting zo ver doorgedrongen was. ZVC Dynamo van zijn kant had de scalp van SV Waregem (6-0 a.u.b.) Juventus Aalst, provinciaal kampioen Waasmun ster en Ciac Gent moeten plukken en via knappe goals van Laureys (2) en De Bruyne kwam men vlug 3-0 voor. Reser vedoelman Roland Garcia, die de ge kwetste Marcel Vriesacker verving, bleek immers niet in zijn dagje en hij had ook weinig reaktie op de gerichte schoten van De Jongh, De Bruyne en Van Hoogen- dorp die de ruststand op 6-0 brachten. De luidruchtige Celticsupporters bleven echter ook nadien achter hun team staan en dat kwam in de tweede periode beter in de wedstrijd. De linksvoetige Kris Spi- taels, die in kompetitie goed was voor meer dan 100 treffers, werd toen meer op rechts uitgespeeld en met twee knap pe akties (één solo en een vrijschop) milderde hij tot 8-2 want onderwijl had den kapitein Van Marcke en Van Hoogen- dorp voor ZVC Dynamo nog de netten doen trillen. Op vrijdag 12 juni moet men naar Bilzen waar het lokale ZVC Manschaft voor een hartige ontvangst zal zorgen en perse de nationale cup wil inpalmen. Internationaal tornooi in Hamme Voorzitter Jan De Blende, die volgend seizoen met ZVC Hamme de nationale kompetitie van de VZVB trouw blijft, is er dit jaar in geslaagd liefst vijftig zaalvoet- balteams naar zijn tornooi, dat plaats vindt in sporthal De Wuiten te lokken. Naast acht veteranenteams en 36 Belgi sche verenigingen zijn er ook vertegen woordigingen uit Marokko, Spanje, Tsje- choslowakije, Spanje, Luxemburg, De nemarken en Frankrijk present om te kampen voor de opvolging van de Ita liaanse eindwinnaar van vorig seizoen. De finales grijpen op zondag 7 juni plaats in de namiddag en in totaal zijn liefst 200 matchen voorzien zodat de liefhebbers van deze sporttak ruim aan hun trekken zullen komen, temeer daar de toegang permanent kosteloos is. Dirk Daelemans •- I ■WP' Zaalvoetbal. ZVC 'Den Beer' uit de Dendermondse Liga kreeg ei' Zaalvoetbal. FC Heizijde, finalist in het tornooi van De Leeuwerik te nieuwe uitrusting van sponsor Car-refinishes De Beer (foto Piet He\ Lebbeke (foto guy) mans> Zaalvoetbal, 't Moleken speelde de finale in het tornooi van De Leeuwe rik te Lebbeke (foto guy) Momenteel loopt in de Lebbeekse sport hal het jaarlijkse zaalvoetbaltornooi, edi tie zes, georganiseerd door de Gemeen telijke Sportraad. De schiftingen die tevoren bij het grote publiek nauwelijks enige interesse los weekten, blijken nu wel belangstelling op te wekken. Een verheugende vaststel ling, aldus de organisatoren. Het feit dat de prijzenpot 25.000 fr bedraagt tro feeën) en de planning van de wedstrijden -elke maandag, dinsdag, vrijdag en za terdag, telkens te 19 en te 21 u- zijn daar beslist niet vreemd aan. Uitslagen Staffers-Juventus 10-3 Waasmunster-Zwamberboys S Goalgetters-Berlare 3 Voetlicht-Swat Boys Ons Huis-Ajuintjes Swat Boys-Zwamberboys Waasmunster-Voetlicht Juventus-Freeland Tot dinsdag 9 juni lopen nog de scl* tingswedstrijden. De kwartfinales w den betwist op 13 en 16 juni, de h$ finales op 19 juni en de finales op zate dag 20 juni. Vóór de finale (20u) wordt"; 19u een voorwedstrijd tussen dame teams betwist. Pierre Van Rosse^ Sportvrienden deed het en won met 4-1 na een wedstrijd waarin de Potstampers veel te nerveus akteerden. Uitslagen: M.S. - Royal Wieze M.S. - Sportvrienden B.D.M. - M.S. Potstampers - M.S. Finale In de finale moest Mini Stars het opne men tegen De Dreef, de sterkste uit de andere poule. Daarvoor moest het wel zijn laatste schiftingswedstrijd winnen met minstens acht gescoorde doelpun ten. Tegen dorpsgenoot De Klok werd het 8-2, minder dan één minuut voor het einde. De finale zelf werd begonnen in een hevi ge regenbui. Het lijkt wel of het Dender mondse Mini Stars bij dit weer stukken beter is dan zijn tegenstanders. Na twee minuten kon Walbron doorgaan op rechts en de bal in de verste hoek binnen trappen: 1-0, Mini Stars bleef de wet dikteren en op het kwartier, de finale ging over 2x25 mm, verhoogde dezelfde Wal bron, na een prachtig ineengestoken aanval, de score tot 2-0. Toen Jacobs even later een vrije trap hard voorbij de wanhopig grabbelende Dreef-doelman knalde, wezen de bordjes 3-0. Met de regen verdween echter ook het Dender mondse veldoverwicht en De Dreef, dat de algemene topschutter in zijn rangen had, kon terugkomen tot 3-2. Dat was ook de stand bij de rust. Nadat de scheidsrechters een deugddoende pils hadden achterovergeslagen, kon de tweede helft beginnen, in die tweede periode bleken beide teams aan elkaar gewaagd en via zijn goalgetter kwamen de luidruchtig aangemoedigde Berlaarse spelers aan 3-3. Niet voor lang echter maar amper 100 sekonden later bracht Walbron met z'n derde doelpunt van deze finale Mini Stars opnieuw op voorsprong: 4-3. Het scherp was toen wel van de snee, behalve enkele zwakke afstandsschoten van De Bleeckere moest M.S. opnieuw in verdediging en wat in de lucht hing, behalve regen, ge beurde ook. Het werd 4-4. Strafschop pen zouden de winnaar van dit prachtige tornooi moeten aanduiden. De Bleeckere en Jacobs zetten hun strafschop feilloos om en doelman De Man stopte twee penalties van De Dreef, zodat Mini Stars als winnaar naar voren kwam. Een proficiat aan volgende ploeg: Pa trick De Man, Rudy Jacobs, Philippe Walbron, Gino Baetens, Kurt De Blee ckere, Danny Abbeel en Tangy Osse- laer. De spelers werden nadien door Jac queline en Robert van Bistro Acade mie op een spaghetti vergast. De be ker kreeg meteen een ereplaats ach ter de toonbank. RJ Aan het Italiaanse Comomeer werd de beheerraad van de Internationale Mini voetbalfederatie voor een ambtstermijn van twee jaar verkozen. Ook Luc Van Nuffel, die zijn favoriete sporttak in de Dendermondse regio pro pageert en 's avonds op het nummer 052/21.10.73 kan gekontakteerd wor den, kreeg het vertrouwen van de alge mene vergadering die Israël als nieuw lid unaniem aanvaardde en een aantal sta tuutswijzigingen doorvoerde. In het nabijgelegen San Fedele werd on dertussen een internationaal tornooi af gewerkt en de finale ervan werd gewon nen door MF Saint-Nicolas, dat via Alessi (5), Crucil (3) en Farruggia (2) de orga niserende klub in de verlengingen met 10-7 de das omdeed. In de troosting bleek Elektro Flash te vermoeid om de Duitse opponenten uit verband te spelen zodat Marc Slock (2), Patrick Daenïnck (2) en co zich met een vierde plaats tevreden dienden te stellen. De Bobby boys, die scoorden via Arens, Petereyns, Boel (2), De Cock (2) en vader en zoon Dobbelaere (samen 5) kaapten met 11- 10 cijfers nog verdiend de vijfde plaats weg. Markoboys uitgeschakeld! In de VMF-cup zijn er nog geen halve finalisten bekend, al lijkt Minifam in de A-poule op goede weg. Men hield im mers twee perioden de verdediging goed gesloten zodat Overmere met een 4-5 achterstand het keerpunt bereikte. In de derde periode bezorgden Harry Quintyn (4) en Mark Volkaert (6) de bezoekers 4-10 voorsprong en pas in de slotfase konden Tom Seghers (3), Alain D'Asseleer (2) en Guy Van Hove (3) de Markoboys enigszins op het juiste spoor brengen al tekenden Freddy Laurez en Francis Steurbaut (ieder één) uiteindelijk voor 8-12 winstcijfers. Dinsdag staat de terugmatch op het programma al lijkt de kloof van 4 goals voor de groenwitten (té?) groot, In de B-reeks waren de Rallyboys niet opgewassen tegen een homogener HH Dhondt dat de 2-6 ruststand via Bradt (3), De Baere (4), Nico (4) en Steven (3) De Bie tot 3-14 cijfers uitbouwde en daar konden Luc Malfait, Hans Vermarcke en Eddy Lemaire (ieder één) weinig verhelpen. In de D-reeks tenslotte was Martin Verpoest, Bernard Roose en A dré Mottart (ieder één) te zwak omrin om Relax in het spoor van RBS Kalken houden, want bij de bezoekers liefst zes spelers die met er zege tot 3-9 cijfers Dirk Zaalvoetbal. In het kader van de Aalsterse sportmaand werden in sport hal Ten Rozen de finales gespeeld van het bekertornooi Foncè van hè Amateurverbond Zaalvoetbal Aalst (da) Zaalvoetbal. 'Yo, de mannenuit Grembergen speelden de troosting 11 het tornooi van De Leeuwerik te Lebbeke (foto guy) De Dendermondse zaalvoetbalploeg Mi ni Stars heeft de lijn van het pas afgelo pen seizoen goed doorgetrokken. In de Hamse Liga werd eerst de promotie naar derde afdeling afgedwongen, nadien ging het in de Beker door tot in de kwartfi nale, waar het echter op kampioen Sport wereld botste. Afgelopen weekend pakte het op het goed bezette tomooi van de Berlaarse klub 't Klaverblad de hoofdprijs mee. Het was tijdens de schiftingen in de zwaarste reeks ondergebracht met B.D.M., toonaangevende ploeg in Berla re, Sportvrienden, Potstampers (nou ja en Royal Wieze. Maar reeds van de eer ste wedstrijd, tegen laatstgenoemd Wie ze, was duidelijk dat Mini Stars gekomen was voor de hoofdprijs. In de eerste helft (2x15') troffen Baetens en Jacobs de paal en kregen Walbron en De Bleeckere de bal niet voorbij de zich in een schietkraam wanende Wieze-doel- man. Na de rust bleef Mini-Stars de kan sen opstapelen en het was Jacobs die de ban brak met een geplaatst schot: 1-0. Na dat doelpunt moest MS-doelman De Man voor het eerst tussenbeide komen. Aan de overzijde konden Walbron en nogmaals Jacobs de score opdrijven tot 3-0 en daarmee kwamen de Wiezenaars goed weg. Van de tweede wedstrijd, tegen Sport vrienden, werd gezegd dat de winnaar van deze partij wel eens de finalist zou worden. Het werd de mooiste match van allemaal. Mini Stars nam een schitteren de start, drukte de tegenstander tegen eigen doel en zag dat bekoond met een 3-0 voorsprong na 7 minuten. De Blee ckere, Abbeel en Walbron waren de goal- getters. Daarna moesten de Dendermon- denaars gas terugnemen en kwam Sportvrienden terug in de wedstrijd. Het scoorde tegen met een prachtig doel punt, waarna het 3-2 werd, na een voor afgaande doch niet gefloten fout op Ja cobs. Danny Abbeel zou via een loeier met zijn rechter de ruststand vastleggen op 4-2. Onmiddellijk na de rust onder schepte Walbron de aftrap van Sport vrienden, stuurde 'Chou' junior De Blee ckere weg en ook hij scoorde zijn tweede doelpunt: 5-2. De Berlaarse ploeg was even het noorden kwijt maar Mini Stars kon de score niet meer opdrijven. Tijdens de laatste zes minuten werd het in verde diging weggedrukt. Het werd 5-4 maar tijdens die spannende minuten hielden Jacobs en de zijnen het boeltje goed gesloten. De derde wedstrijd ging tegen B.D.M. vooraf als dé grote favoriet naar voren geschoven maar na twee gelijke spelen verplichtte winnen tegen Mini Stars. Ook in deze wedstrijd werd propaganda ge maakt voor het zaalvoetbal, twee knap spelende ploegen en een verdiend win naar, Mini Stars. Het kwam twee keer op voorsprong maar evenveel keer kon B.D.M., het afgelopen seizoen op de tweede plaats geëindigd in de Berlaarse zaalvoetbalkompetitie, gelijkmaken. Pas in de slotminuut, Abbeel en De Bleeckere hadden elk al een reuzekans gemist, scoorde Walbron de winnende goal met een grondscherend schot: 3-2. Ook nog zeggen dat De Bleeckere en Abbeel voor de andere doelpunten zorgden. 6 op 6, een puntje volstond tegen de verrassende Potstampers. Weer nam Mini Stars een geweldige start en via Abbeel en De Bleeckere stond het na 3 minuten al 2-0. Potstampers pro beerde het met verre uitgooien van de doelman maar in de lucht heersten Ja cobs en Walbron. Toch kon Potstampers nog voor de rust milderen. In de tweede helft werd het vlug 2-2 en wat niemand had verwacht gebeurde dan toch. MS- doelman De Man ging te laat plat op een afstandsschot en het stond 2-3. Met z'n allen op zoek naar de gelijkmaker, maar Mini Stars werd keihard gecounterd: 2-4. Meteen lag het lot van de Dendermonde- naars in de handen van Sportvrienden. Als zij minstens één punt pakten tegen Potstampers, speelde Mini Stars de fina le. Zaalvoetbal. Het organiserend team van ZVC Klaverblad uit Berlare. De uitslag: 1. Mini Stars, 2. De Dreef, 3. Potstampers, 4. Cosmos, 5. BDM, 6. De Schutters, 7. De Klok, 8. Sportvrienden, 9. Royal Wieze, 10. Klaver blad B (fair play-prijs). Mario Spaerkeer van De Dreef werd topschutter met elf treffers berfo Zaalvoetbal. Cafetaria Oudegem speelde de finale van de Beker van de Dendermondse Liga tegen Polé zicht (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20