FC Moerstraat sneuvelt in finale R. De Moor (E+), G. Cornand (E), C. De Clercq (D) en F. Roelekens (C) Hoogste podium voor De Kegel Nationale ploegentitel (Waasmunster) voor Westbury Vlaams Sportverbond De Voorpost - 5.6.1992 - 21 Wedstrijd algemeen kampioen van het verbond Door het forfait van 't Fort tegen Hoop Vreugd voor het kampioenschap van zondag plaatste de ploeg van Coach Kluskens Robert zich gemakkelijk voor de wedstrijd tegen Shell Boys. Dit duel tussen de kampioenen werd betwist op het terrein van Wijkagenten te Burcht. Scheidsrechter Peersman, bijgestaan door Grensrechters Van Boven en Van Vlierberghe blies de aftrap om 14 uur in een drukkende warmte. Kon Hoop Vreugd zijn beste elftal in lijn brengen. Shell Boys daarentegen kwam gehandi- )/o capt aan de wedstrijd met een gebles seerde Vermeiren Rudi en als grote af wezigen topscorer Meersman Ivan en spelverdeler de geschorste Stoop. On danks de warmte maken beide elftallen dadelijk dat Hoop Vreugd een homo gener elftal is en Shell Boys krijgt reeds een eerste verwittiging na 10 min. als Van Goethem rakelings naast besluit. Twee min. is Eric Van Goethem zijn be- 21 waker weer te snel af maar nu brengt n doelman Verbeke redding. Oude getrou- we Vereecken Luc heerst samen Van n Gucht Peter in het middenveld en Luc !ep deelt kwistig goede voorzetten uit. In de 13e min. lanceert hij nogmaals Van Goe- )e them, deze wint het duel met laatste man j Bruegelmans Willy en Eric verslaat doel- u man Verbeke met een staalhard schot 0-1. Shell Boys is duidelijk aangeslagen en beweegt zich loom over de grasmat en geeft de spelers van Hoop Vreugd de ruimte om te voetballen. De kansen volgen elkaar in een hels tempo op maar voorlopig blijft doelman Verbeke met en kele prachtige saves nog overeind. Yuruk Tugrul, alleen op doel wordt afgestopt, Michel is vlugger op de bal dan Van Gucht na een door iedereen gemiste cen ter. Het Hoop Vreugd gevaar komt vooral met de gemeten voorzetten van Vereecken Luc op Van Goethem, die ook l zijn tweede bewaker telkens ter plaatse L laat Shell Boys, dat er maar niet in slaagt i oen goede kombinatie op te zetten komt totaal onverwacht op gelijke fioogte in de m 30e min., meteen licht toegekende straf- l„ schop, feilloos omgezet door Breugel- ,K mans Willy. Dit tegendoelpunt brengt Hoop Vreugd niet van de wijs en na de aftrap vertrek ken de aanvallen weer naar het doel van Verbeke. Deze heeft weer een prachtige redding in huis om Van Goethem, een min. na de gelijkmaker, van de voor sprong te houden. Vermeulen blokt nog een schot van Yuruk Tugrul af maar in de 32e min. wordt het lot van Shell Boys bezegeld. Vermeiren Kurt gaat te ontstuimig door op Pieters Franky en ook nu wijst scheidsrechter Peersman naar de stip. De Pagie Lieven kent geen genade en de bordjes wijzen 1-2. In de 35e min. past Vereecken op Van Goethem en deze be- J sluit naast, terwijl Yuruk goed gevolgd was aan de tweede paal. Van Goethem i onderschept een uitverdedigen van Breugelmans, geeft naar Van Gucht (ge geerd door eerste provincialer KAVD DENDERMONDE) en deze geeft Verbeke geen schijn van een kans: 1-3. Shell Boys komt na dit doelpunt 5 min. in de wedstrijd en het kent pech als Nic Detem- merman een niet te missen kans op 2-3 over de deklat trapt. Een vrijschop van specialist Vermeiren gaat rakelings naast. Nu heeft Hoop Vreugd nog meer ruimte voor de tegenaanval en Van Gucht gaat er weer vandoor, wordt in eerste instantie afgeblokt door Vermeulen, de bal komt voor de voeten van Yuruk, deze legt de bal terug op Van Gucht en Verbeke kan nr. 4 uit de netten halen. Shell Boys moet de beker tot de laatste druppel ledigen en ook zelf Dame Fortuna staat niet aan hun zijde, want in de laatste sec. van de eerste helft verdwijnt een center van Van Goethem tegen de achterste paal in de netten. Ruststand: 1-5. Dat de wedstrijd gespeeld is heeft de neutrale kijker reeds door maar de vraag is enkel: hoe hoog gaat de score worden. Dat er geen dubbele cijfers op het bord komen is te wijten aan de nonchalance van de Hoop Vreugd aanvallers en het betere keeperswerk van Verbeke. Doel man Verbeke zweefde in de eerste min. na rust een bal van J.-P. Pannecoucke uit de hoek. Het werk van Verbeke inspireert zijn ploeg duidelijk en er wordt beter gekombineerd. Een schot van Vermeiren gaat rakelings naast en ook doelman De Koninck moet attent zijn, In de 20e min. schildert Vermeiren Kurt na een persoon lijke inspanning de bal op het hoofd van Vermeiren Patrick en de stand is 2-5. Krijgt Shell Boys nu wat hoop dan wordt die onmiddellijk in de kiem gesmoord met een doelpunt van Pannecoucke J.- P.: 2-6. Doelman Verbeke weert zich als een duivel in een wijwatervat en brengt tot drie maal toe redding met de voet en stopt tot 2x toe de doorgebroken Yuruk. Shell Boys is ondertussen teruggeko men tot 3-6 met een doelpunt van Ver meiren Kurt. De twee ploegen moeten de laatste 10 min verder met 10 man na de terechte uitsluiting van De Laet Tony en De Pagie Lieven. In de 36e min. brengt Pannecoucke Van Goethem nog eens in stelling; deze draait zich voorbij 2 verde digers en werkt feilloos af. 3-7. Shell Boys probeert nog wel wat maar het geloof in eigen kunnen ontbreekt. Een verdiende overwinning van Hoop Vreugd tegen een loom Shell Boys. Wedstrijd voor de SUPERCUP Hier stonden de bekerwinnaar van zater dag, Moerstraat, en de bekerwinnaar van zondag, 't Fort, tegenover elkaar. Wie dacht aan een heruitgave van de voorbije wedstrijd, waar een zondagploeg moei teloos afstand nam van een zaterdag- ploeg kwam bedrogen uit. Bij beide ploe gen ontbraken spelers, 't Fort diende het te stellen zonder De Bruyn en Van Hove Martin, FC Moerstraat zonder Eddy Van Ransbeeck. Tijdens de wedstrijd zou blij ken dat dit de grote afwezige was. De Racing A-proeven aan de Schelde- brug te Temse werden slechts aan het slot opgeschrikt door een hevig onweer zodat het talrijk opgekomen publiek voor dien met zonnige teugen konden genie ten van heel wat spannende ontknopin gen. Bij de juniores verscheen Daniel De Ke gel voor het eerst dit seizoen aan de start en het werd direkt een verrassing van formaat want deze belofte uit Waasmun ster gooide er onmiddellijk de beuk in. Eerst moest David Vannijlen (Zonhoven) de koord lossen en ook Eyskens (Turn hout) kreeg vlug een ronde achterstand aan het been. Enkel met Kelly Nulens had een intelligent racende De Kegel meer dan de handen vol maar uiteindelijk ge raakte hij uit de omknelling en finishte met een voorsprong van 44 sekonden op een ontgoochelende Hasselaar. Het uur gemiddelde van liefst 65,6 km belooft alvast voor de Heidejongen die het ko mend weekend hoge ogen kan gooien in de Internationale 'Diamond Race'te Vier- sel. Als eerste Belg uit het water komen is alvast de eerste betrachting en dit zit er voor hem dik in. Winst en verlies Bij de mannen was het in formule 2 een spannende bedoening daar eerst Van Olmen (eerste kwartier) en dan Lenaerts (tweede kwartier) het kommando voor zich opeisten. In de slotfase kon Eric Verdickt, die vorig seizoen door heel wat bootpannes geplaagd werd, zich toch op kop nestelen en met boot 79 (G.A.S.), die een gemiddelde uursnelheid van 88 km. haalde, als eerste de eindmeet overschrijden. In formule 3 kon Peter Hulpiau de zege van Hemelvaartdag in Beringen niet over doen want de Zeienaar, die vier ronden op kop achter een klein 'spietje' aanzat, kreeg toen met motorpech af te rekenen zodat kampioen Pakuszewski (Ghlin) meteen vrij spel had. De eerste streekge noot werd hier uiteindelijk Patrick Van Avermaet die met een gemiddelde snel heid van 77,7 km. knap de vijfde plaats inpalmde. Johnny Van Waelvelde, tiende in Beringen, schoof twee plaatsjes naar voren en Nico Van Akelyen (Zele) mocht tevreden zijn met een elfde plaats op slechts twee ronden van het koptrio. Tus- sen de 25 deelnemers in deze kategorie bereikten ook Philippe Rillaerts (op drie ronden) en Dirk Van De Gehuchte (op vier ronden) de eindmeet en dit tot tevreden heid van Pic-Pal Top Roegis die dit sei zoen het nodige sponsorgeld aanbrach ten en een publiciteitscampagne op lange termijn beogen. Net zoals vorig jaar, met een stralende zon, kon dankzij de inzet van Magda en Hugo, de uitbaters van café «'t Moleken» in samenwerking met enkele stamgasten en voornamelijk van C-renner Willy Roels terug gekoerst worden te Eksaar- de. Remi De Moor (E-plusser) zorgde voor de nodige financiën. De renners, terug in groten getale opgekomen, zorg den ervoor dat er wat te beleven viel. Dat Willy Roels graag wilde winnen voor een grote schare supporters ligt zo voor de hand, maar... Bij de E-plussers, als eersten van start gegaan met een boni van 2 minuten op de E-reeks, ging Remi De Moor reeds in de eerste ronde in het offensief. Maurice Grembergse 'hazewind' Bij de vrouwen zat het Do D'Hellem het voorbije weekend in finale niet mee want op het Albertkanaal werd haar sleep- koord door een andere boot kapotgeva- ren toen ze al een drietal ronden op kop lag. Op de Schelde mocht ze maar op de tweede rij starten en deze achterstand op Van Olmen bleek niet goed te maken want de Olense konkurrente bleef 11 se konden buiten het bereik van D'Hellem. Maginel werd hier derde voor Alie- meersch (gehandicapt door val), Kapers, Swolfs, Verbovsek, Meeusen en Dumer- nit die met een rugletsel halverwege de strijd moest staken. In formule 3 herpakte Karin De Brabander zich van de tegenvallende prestatie in Beringen waar ze naar de vierde rang verwezen was. Op het vertrouwde Schel- dewater duldde de Grembergse 'hazewind' niemand in haar omgeving enkel Fourneaux (op 41en Pijnerburg (op 1 '25") konden zich in dezelfde ronde handhaven en met 65,9 km. als uurge middelde bewees De Brabander dat ze haar ambities hoger mag leggen, wat volgens insiders al lang duidelijk was. Dirk Daelemans Vandercruyssen merkte dat het ernstig werd en ging in achtervolging op de leider. Dit werd hem even later nagedaan door Marcel Mortier en Reimond Pieters. Het vlotte goed bij de koplopers en dra reden ze met een aanzienlijke voor sprong voor het peloton, Marcel Mortier reed lek en moest een ander wiel steken. Reimond Pieters moest om ongekende reden loslaten. De twee overblijvenden gingen onder mekaar uitmaken wie win naar zou worden. Remi De Moor ver sloeg zijn metgezel met een straatlengte. De spurt van het peloton werd gewonnen door Marcel Mortier vóór Albert Keste- loot en André Van Oost. In de E-reeks konden zes renners zich loswerken van het peloton Frans Nees, Lucien Van Der Meerschaut, Georges Cornand, René Fiers, Pierre Ryckewaert en John Verrezen. Georges Cornand, al een hele tijd goed aan het rijden, besefte dat hij geen schijn van kans had in een spurt. Na driekwart wedstrijd liet hij zijn medevluchters in de steek. Zeer ver dienstelijk kon hij zijn eerste seizoenzege laten noteren. Werkelijk een prachtige prestatie van de Fransman, Pierre Ry ckewaert was de rapste voor de tweede stek vóór René Fiers en Frans Nees. Bij de C- en D-reeks startten 59 renners. Francis Letters en Paul Boel waren de eerste aanvallers. Freddy Roelekens reed op zijn eentje naar de koplopers. Druppelgewijs ontstond een hoofdmacht van 15 renners. Bij deze vijftien bevond zich slechts één D-renner, Carlos De Clercq. Het volstond om rustig mee te rijden en op die manier winnaar te wor den van zijn reeks. Ook voor hem bete kende dit zijn eerste seizoenzege. Met nog drie ronden voorde boeg demarreer de Freddy Roelekens. De overigen zaten naar elkander te kijken en niemand wilde zich voor de anderen te pletter rijden. Bijgevolg kon Roelekens zijn voorsprong steeds vergroten om uiteindelijk met dui delijk verschil te zegevieren. Mare Mi- chiels spurtte sneller dan Paul Boel en Francis Letters voor de tweede plaats. De uitslagen Kat. E+ 1. Remi De Moor (Borger- hout); 2. Maurice Vandercruyssen; 3. Marcel Mortier; 4, Albert Kesteloot; 5. André Van Oost; 6. Marcel Chamonin; 7. Daniel De Pauw; 8. Jos Verhaert; 9, Maurice De Smet; 10. André De Vos Kat. E1Georges Cornand (Nieppe, Fr 2. Pierre Ryckewaert; 3, René Fiers; 4. Frans Nees; WIELRENNEN SNOOKER Het eerste gevaar is voor Moerstraat met een vrijschop van Meersman Pieter over het doel. 't Fort reageert langs Asseraou Hassan die Maes Andy bedient maar een klaar kijkende laatste man, De Bruyne Luc, kan ingrijpen en op doelman Man- naert terug spelen. In deze finale staan duidelijk twee verschillend voetballende ploegen tegenover elkaar, het jeugdige 't Fort en een al wat ouder maar gerouti neerd Moerstraat. De verre inworpen van Maes Andy zorgen telkens voor gevaar maar doelman Mannaert is attent en re geert in de kleine backlijn. In de 20e min. een schot van spelverdeler Holbrecht Guy maar doelman De Ruysscher pakt. De reaktie is van De Bruyn Pascal die een afgeweerde bal in een tijd over doel trapt. Op het halfuur past Maes Andy op Martin Y Perez maar deze besluit te zwak in de handen van doelman Mannaert. De wed strijd is ondertussen uitgegroeid tot een echte cupwedstrijd en mede door de koelere temperaturen wordt het een sne dige partij. Echte open doelkansen worden er niet genoteerd maar de spanning is te snij den, Verstraeten Mare probeert Man naert te verschalken met een dropshot maar dit lukt hem niet. Bij een verre uittrap van de Dendermondse keeper komt de bal bij Moens Guy die staalhard naar doel trapt, waar iedereen de bal reeds in doel ziet verdwijnen denkt doel man De Ruysscher er anders over. J.-P. heeft een super save in huis en voorkomt een vroege achterstand. Dit was echte klasse werk van Moens Guy en van De Ruysscher. 't Fort reageert langs Maes Andy, die de lijn afgaat en aflegt naar Pascal De Bruyn, die over doel trapt. Met nog 5 min. te spelen gaat Maes weer de lijn af, gaat in de backlijn en wordt in een uiterste inspanning van de bal gehouden door een verdediger. Een goed leidende ref De Bock wuift het roepen om straf schop weg. Na de rust blijft de wedstrijd evenwichtig en de routine houdt het jeugdige enthou siasme nog in de greep. Holbrecht Guy en Moens Guy kombineren niet onaardig maar de laatste pas komt nooit aan. 't Fort krijgt een kans langs Martin Y Perez maar Mannaert is attent. De duels worden bitsiger maar open doelkansen blijven voorlopig weg. Moens Guy be dient Meysman Peter. Deze legt achteruit maar er is niemand gevolgd. Wel reeds in de 25e min. als een Dendermondse ver dediger de bal in corner kan tikken voor een aandringende Maes Andy. Mannaert heeft moeite met de inswingende corner maar haalt de bal uit de winkelhaak. Moens bedient Holbrecht nogmaals maar deze neemt te veel hooi op de vork en weg is de kans. Beide ploegen krijgen nu om beurt kansen. Mannaert stopt een poging van Hassan, maar de beste kans is echter voor Holbrecht Guy, maar deze besluit onbesuisd over (dit was iets naar de hand geweest van Van Ransbeeck Eddy). Het wordt nu duidelijk dat de ploeg die kan scoren de supercup mee naar huis mag nemen, ledereen maakt zich reeds op voor verlengingen en straf schoppen als in de 40e min. Maes een schot op doel waagt. De afgeweerde bal komt in de voeten van Martin Y Perez. Deze legt achteruit op Hassan die met een gestrekt schot de stand opent. Moer straat is niet aangeslagen en heeft nog 5 min. voor de gelijkmaker. Er worden risico's genomen. 2 min. later is de su percup voor een jaar eigendom van 't Fort, als de buitenspelval niet dicht klapt en Martin Y Perez alleen op doel man Mannaert mag afgaan en de stand op 0-2 brengt. Na het laatste fluitsignaal barsten de tra ditionele vreugdetaferelen los. Met deze wedstrijden wordt een goed werkjaar van het Sportverbond afgeslo ten. Op enkele wedstrijden na werd er altijd met een scheidsrechter gespeeld, iets wat andere verbonden niet kunnen zeggen. Het wordt nu uitkijken naar de toekomst om de bestaande reeksen tot volwaardige reeksen uit te bouwen. Nog twee winnaars te EksaardeCarlos De Clercq (D) en Freddy Roelekens (C) <^0 CAFE U-SPQ8 Jos Verhaert na zijn overwinning bij de kategorie F te Eksaarde W.A.O.D.-veteranen in Lokeren-Eksaarde Georges Cornand (E), samen met Remi De Moor (E+) na hun eksplootte Eksaarde WATERSKI Tot zondag hebben in de Schijnpoort te Antwerpen de nationale snookerkam pioenschappen plaats. De ploegentitel werd reeds uitgedeeld en ging verras send naar Westbury, dat zowel in kwart finale (tegen Matchroom Antwerpen) als in halve finale (tegen Birmingham) diep moest gaan om zich voor de eindmatch te kwalificeren. In finale waren de pou- lains van Jules Lambrechts echter zege- zeker, al had opponent 't Abdijke voor dien tegen provinciegenoot Potter's (1-5 winst) zijn adelbrieven reeds op tafel gelegd. De Sinjoren, met Cohen, De Vos en Vanderborght - nochtans stuk voor stuk routiniers - konden immers maar twee frames binnenhalen zodat Andy Van Landeghem, Benno Vervaet en Johan Van Goethem met 7-2 zegevierden en dan ook de champagne mochten ontkur ken, Robberechts twee ronden verder In het individueel kampioenschap, met 132 geselekteerden aan de start, werden de eerste twee ronden reeds afgewerkt. Voor Patrick Jooris (Lede) en teamge noot Danny Schockaert was de eerste ontmoeting er al te veel aan want ze verloren respektievelijk tegen Julien De- flandre (1-3) en Nic Vanhee (1-3). Ook Alex Seghers (De Roos) was als ranking- winnaar in tweede vol goede moed afge reisd maar Maurits Schoeters bleek voor hem te hoog gegrepen, daar hij zelfs nog geen eerredder (0-3) kon afdwingen. Raf Van Maele (Potter's) en Jurgen Cooman (Retro) geraakten wel in de 32ste finales want ze elimineerden respektievelijk Van Lierde (1-3) en Malpas (1-3) alvorens tegen Christiaens (3-1) en Lathouwers (3-1) onderuitte gaan. Ook Johan Van Goethem (Westbury) kon zich in deze ronde niet handhaven daar Johny Creten telkens zwarte Dame Fortu na aan zijn zijde had en zo met 3-1 naar de derde ronde kon doorstoten. Dit pre steerde ook Patje Robberechts (Retro), want in the best of five bleek hij over meer brains te beschikken dan Lathouwers, die voordien zijn ploegmaat Cooman had uitgeschakeld. In het vijfde frame legde de Aalsterse kopman een aantal snoo kers en meteen had hij een ticketje voor de derde ronde, die vanavond afgehas peld wordt, op zak, Dirk Daelemans

De Voorpost | 1992 | | pagina 21