Ronald Van Avermaet solo in Waasmunster Veertig verenigingen en klubs bevolken Dendermondse sportbeurs Drie VWF-ers op het podium ■HBS IHBHsMuBnRHHiiH miLü De Voorpost - 5.6.1992 - 23 WF-wielrennen. Geert Van Speybroeck (A1) en Willy Van Dijck (A2) wonnen in Opwijk (xl) VWF-wielrennen in Ternat. René Marissens won de ö'-, Maes de reeks B2 (xl) VWF-wielrennen. De aankomst van Gaston Van Den Hoecke in Schen- delbeke (xl) Sv Welk een verrassing in Waasmunster, waar de Zoggenaar Ronald Van Avermaet na lange tijd een overwinning boekte. De 33-jarige amateur kon zelfs de echte wielerfanaten bekoren. Na dertig kilometer solo behaalde hij zijn prachtige overwinning na een vrij matige wedstrijd. In het begin hadden de 45 vertrekkers er blijkbaar niet veel zin in maar toen het peloton in een echte waterval met ook hagel terechtkwam kwamen de pedalen los. Dat veroorzaakte uiteraard een zekere selektie en in de 14de van de 20 af te leggen ronden ging Van Avermaet er overtuigend vandoor. 1% M Ronald Van Avermaet als prof in 1985 bij de ploeg TV Blad-Perlav (arch) Er rukten zich ook vier achtervolgers los: Guy Van Hese, Dirk Lenoir, Andy De Vriese en Bart De Boeck. De voorsprong van Ronald bleef echter zweven tussen de 15 a 20 sekonden en bij de aankomst bedroeg die zelfs een halve minuut. De Boeck werd tweede, vóór Van Hese, Lenoir en De Vriendt. Meer dan een minuut later won Marnix Van Impe de sprint van wat er van het peloton nog overbleef, vóór Johan Vyncke. UITSLAGEN Donderdag in Ternat Reeks A1: 1. Kris Verhasselt, 2. Kurt De Croock, 3. Patrick Van Wetter, 4. Dirk van de Wille, 5. Danny Temmerman, 6. Jozef Devits, 7. Michael Heymans, 8. Eric De Clercq, 9. Patrick Camphijn, 10. Laurens Verfaillie. Reeks A2: 1 William Goessens, 2. Louis Schenck, 3. Aimé Michiels, 4. Rudy De Jong- he, 5. José Hoebeke, 6. Luc D'Hoeckers, 7. Luc Pieters, 8. Mare De Peuter, 9. Freddy Goossens, 10. Eddy Joly. Reeks B1:1. René Marissens, 2. Mario Van Wittenberghe, 3. Mario De Pauw, 4. Luc Ruys, 5. Harmei Van den Bossche, 6. Erwin gry- seels, 7. Johan Hutsebaut, 8, Christophe Sur geon, 9. Danny Van Goethem, 10. Peter Pots. Reeks B2:1Noël Maes, 2. Herman Moeren hout, 3. Hubert Vancraeynest, 4. Luc De Coen, 5. Roger Tanckeré, 6. Robert Maldrie, 7. José Sterckx, 8. Cor De Keyzer, 9, Richard De Bruyn, 10. Gilbert Paridaens. Reeks C1:1Danny Verekens, 2. Mare Vijver man, 3. Paul De Geynst, 4. Gustaaf Sonck, 5. Pascal Borremans, 6. Edgard David, 7. Eddy Van de Kerckhove, 8. Etienne Rolus, 9. Luc Vettenburgh, 10. Jean Geerinck, Reeks C2:1Jerome Wille, 2. Hector Van den Heede, 3. Julien Simoens, 4. Alois Van Ren- terghem, 5. Paul De Rijbel, 6. Jozef Boone, 7. René Droesbeke, 8. Gerard Gevaert, 9. Hugo De Kocker, 10. Marcel Doeraene. Zaterdag in Opwijk Reeks A1: 1. Geert Van Speybroeck, 2. Jo Heymans, 3. Jozef Devits, 4. Dirk van de Wille, 5. Patrick Pieters, 6. Dirk Stammeleer, 7. Jean baeyens, 8. Benny Benoey, 9. Kris Verhasselt, 10. Gino De Weirdt. Reeks A2: 1 Willy Van Dijck, 2. Mare De Peuter, 3. Patrick Van Renterghem, 4. Antoine De Cabooter, 5. Theo Van Handenhove, 6. Freddy Goossens, 7. josé Hoebeke, 8. Luc Pieters, 9. Aimé Michiels, 10. Louis Schenck. Reeks B1:1Jacques Van der Goten, 2. Mare Herregodts, 3. Alain Van Mingeroet, 4. Pascal Muys, 5. Dirk Bloemn, 6. Luc Ruys, de rest gelijk. Reeks B2:1Walter Beerens, 2. Luc De Coen, 3. Mare Hendrickx, 4. Herman Moerenhout, 5. Hubert Vancraeynest, 6. Hendrik Cornelis, de rest gelijk. SX Kampioenshap van Klein-Brabant Zondag werd in Opwijk het kam pioenschap van Klein-Brabant be twist. De wedstrijd werd betwist over 55 km en was gedeeld in drie reeksen. Bij de A-renners won Stefaan Lau- reys van 'n Opstal, meteen een flin ke opsteker voor zijn wedstrijd te Buggenhout-Opstal. Bij de B-renners ging de titel naar José Hoebeke. Bij de C-renners won Alfons De Schepper uit Opwijk. Reeks C1:1Paul De Geynst, 2. Ben Moens, 3. Alois Carmeliet, 4. Edgard David, 5. Wil- fried De Pauw, 6. Pascal Borremans, 7. Mare Vijverman, 8. Etienne Rolus, 9. Freddy De Blieck, 10. Jean Geerinck. Reeks C2:1Jozef boone, 2. Franpois Van Daele, 3. Frans Van looveren, 4 Hugo De Kocker. 5. Julien Simoens 6 Alois Van Ren- VWF-wielrennen. Gaston Van Den Hoecke behaalde na lange ti/d op- terghem, 7. Hector Van den Heede. 8. Gaston nieuw ee" eerste PlaatsWa zlan he™ aamen metzlln echtgenote en de Van Den Hoecke, 9. Jerome Wille, 10 Gerard la"Sa Wendy van de inschepingen (xl) Gevaert. Zondag in Schendelbeke Reeks A1:1. Michaël Heymans, 2. Jo Hey mans, 3, Ronny Samson, 4. Kris Verhasselt, 5. André Tummeleer, 6. Jozef Devits, 7. Dirk Van de Wille, 8. Dirk Stammeleer, 9. Jean Baeyens, 10. Benny Benoey. Reeks A2: 1Mare De Peuter, 2. Aimé Mi chiels, 3. William Goessens, 4 Rudy De Jonghe, 5. Luc Pieters, 6. Luc Huysveld, 7. Antoine De Cabooter, 8. Helmut Tas, 9. Fred dy Goossens, 10. Theo Van Handenhove. Reeks B1: 1. Mario Van Wittenberghe, 2. Hedwig De Meyer, 3. Dirk De Troyer, 4. Peter Schaillie, 5. Peter Pots, 6. Harmei Van den Bossche, 7. Luc Ruys, 8. Mare Diependaele, 9. Pascal Muys, 10. Mare Herregodts. Reeks B2:1Herman Moerenhout, 2. Hubert Van Craeynest, 3. Mare Duquesne, 4. Hugo Tuypens, 5. Hugo De Pessemier, 6. Rudy De Feyter, 7. Serge De Feyter, 8. Albert De Lange, 9. Noël Maes, 10. Robert Maldrie. Reeks C1:1 Mare Vijverman, 2. Wilfried De Pauw, 3. Paul De Geynst, 4. Freddy De Blieck, 5. Edgard David, 6. Eddy Van de Kerckhove, 7. Pascal Borremans, 8. Danny Verekens, 9. Hans Blanchaert, 10. Luc Vettenburg. Reeks C2: 1Gaston Van Den Hoecke, 2. Jozef Caethoven. 3. Paul De Rijbel, 4. Julien Simoens, 5. Jerome Wille, 6. Jozef Boone, 7. Marcel Doeraene, 8. Mare Claeys, 9. Willy Ruys, 10. René Droesbeke. Op initiatief van de stedelijke sportraad en in samenwerking met de stedelijke sportdienst en het stadsbestuur werd in de sporthal ere-schepen Petrus Verhelst voor de zesde keer een Sportbeurs geor ganiseerd. De bedoeling van dit initiatief was het grote publiek te laten kennisma ken met alles wat binnen Dendermonde leeft en welke mogelijkheden er bestaan om aktief aan sport te doen. Daarom werd aan de plaatselijke klubs een gele genheid geboden om via een stand en enige animatie naar buiten te treden. Tijdens zijn openingstoespraak onder lijnde Leonard Baetens, voorzitter van de sportraad, het feit dat het met de fysieke konditie van onze jeugd slecht gesteld is. gestart op 30 mei 1987, steunt op een sterk platform bestaande uit mensen met inzet en inzicht. Mensen die weten wat er leeft in en rondom het sportgebeuren in Dendermonde. Mensen die bereid zijn tot vernieuwing zonder de pijlers te ondergraven', aldus burgemeester Die- rick. De openingsplechtigheid werd omlijst door enkele fraaie nummers van de da mesafdeling van het Turngild Sint-Joris en een spektakulaire demonstratie judo ka's. Sportbeurs in Dendermonde. Ook karateklub Yawara Kwai gaf een Sportbeurs in Dendermonde. Petanquedemonstratie tijdens de Sport- demonstratie (xl) beurs. Het ging er blijkbaar zeer ernstig aan toe (foto Piet Hermans) 'Ze heeft minder uithoudingsvermogen dan de jongeren uit onze buurlanden, de zwaarlijvigheid bij kinderen neemt toe, terwijl steeds minder jongeren aansluiten bij sportklubs en de sportparticipatie e- norm daalt na 15 jaar. Met het organise ren van deze sportbeurs hopen wij als stedelijke sportraad een steentje bij te dragen om die alarmerende toestand te verbeteren', aldus voorzitter Baetens. Voor schepen van sport Jan Van Damme staat het vast dat de gemotiveerde sport beoefenaar, die niet binnen het kiubge- beuren aan zijn trekken komt, kan en dient opgevangen te worden in de ge meentelijke sportaktiviteiten. 'Alleen dient dit beleid er over te waken niet dezelfde fouten te maken als sommige kompetitiesportklubs, namelijk een jeugd- en klantenvriendelijk beleid te voeren. Aldus komen we in een alterna tief sportcircuit dat ongetwijfeld een gro te massa kan bereiken en een kontinue uitdaging blijft voor het gemeentelijk sportbeleid', aldus schepen Jan Van Damme. Burgemeester Dierick van zijn kant felici teerde de organisatoren namens het 0 stadsbestuur. 'De jaarlijkse sportbeurs Sportbeurs in Dendermonde. ledereen wou wel eens in de duikbak van diepzeeduikklub t Zeepaardje (foto

De Voorpost | 1992 | | pagina 23