Startsein Zesde Memorial Frangois Bouchez vastgen(h)ageld V.W.C.L.- nieuwtjes V.W.C.L.-wielrennen 24 - 5.6.1992 - De Voorpost WIELRENNEN DUIVENSPORT Freddy Neyts achtte het zéér veilig onder de brede dakgoot van een schuur bij de hevige hagelbuien in Wanzele tot-juist, ja Etienne Van der Helst, plaatselijk favoriet in Wanzele stuurde zijn ijs beer in plaats van zijn kat. Van horen zeggen... Toen de C- en D-wedstrijd afgelast werd kwam natuurlijk ter sprake hoe mende namiddag zou doorbrengen De ene: 'ik ga mijn tuin omspitten De andere: 'Da zal rap gedaan zijn, zeker De ene: 'Mmmm 't is ne grote' De andere: 'Toch niet gaan slapen, zeker Deene: 'Dat zal ik zeker niet doen...' 6,14, 29 heeft Frans Van den Abbef niet alleen vier vroege duiven maar o de eerste bonserie. De tweede voor Mau rice Van Malderen aan de 43e prijs. Des ire Heyvaert kon putten uit de serietafefj met de serie van 7 en ook Abel Van Sinay met de serie van 15 duiven. De gratis serie van 10 e.a. duiven ging naar Omen Ti Van Geertruy. Bij de oude duiven de 12, 17,38 en de eerste serie van drie duiven. Kopduiven ook voor Jean-Marie Van Pe-; I teghem, Frans Ravijts, Frans Cooreman,: I Geert De Nul, Omer Van Geertruy, ftj I Dubois. Damiaan Pissens, FrangoiS I Boeykens. Aan de 26e prijs de eerste S bonserie voor Damiaan Pissens. De fc, tweede prijs verder voor Fr. Dubois. Del tweede van drie voor Damiaan Pissens, aan de 53e prijs. Jean-Marie Van Peteghem won bij de jaarlingen voor Fr. Dubois, Frans Coor- eman (3 en 6 en eerste serie), Omer Van Geertruy, Marc Vereecken, Pros Van Nieuwenhuyse, Damiaan Pissens, <W| aan de 20e prijs de tweede serie van twee en de eerste van drie duiven scoor de. BENO VWCL-wielrennen. Marc Van Gijseghem (hdg) VWCL-wielrennen. Luc Van de Wiele (arch) Zondag in Liedekerke C- en D-reeksen Een vrij eentonige bedoening want vier renners domineerden het wedstrijdge- beuren van begin tot einde. Men kan ook zeggen 'Laeremans kwam, zag en overwon'. Frank moest alleen zijn drie medevluchters schaakmat zetten en het peloton dat eigenlijk steeds de vluchters binnen bereik had, nam genoegen met de situatie. Het waren Van Londersele, kep- pens en De Bruycker die de aanvalstrom roerden in de derde ronde maar een waakzaam peloton liet niet begaan Twee ronden later was alles weer te herdoen. Het moedige trio liet het echter niet bij die ene poging en bij een volgende uitval in de achtste ronde en met Laeremans erbij was de onderneming een sukses. Het kwartet boekte een voorsprong van 20" en gaf die nooit meer af. Het bleef dus buiten schot van het peloton, dat echter niet op zijn lauweren rustte en bitsig beginfaze gingen Freddy en Wilfried dus in de vierde ronde op de loop en sloegen al dadelijk een kloof van 18". Amper een ronde later hadden ze al 1 '15", waaruit dus de konklusie getrokken werd: reage ren (zwemmen) of verzuipen. Schoonjans, Moreels, De Croock, De Milde, Van de Maele en Nevens waren nog niet ontmoedigd en gingen in de tegenaanval, een beetje laat maar toch. Onnodig te zeggen dat de verstandhou ding vooraan optimaal was. De ploeg maats reden zo hard ze konden en maak ten er eigenlijk een 'trofee Barachi' van. De achtervolgers deden wat ze konden maar het bracht weinig aarde aan de dijk, integendeel, ze verloren steeds meer ter rein op de 'tijdrijders' met het gekende resultaat en met een snellere Paridaens die Freddy Roelekens klopte in de spurt. Bij de aankomst van de achtervolgers was het Schoonjans die Moreels, De Croock, De Milde, Van de Maele en Ne- De HEMELVAARTSVLUCHT in Verbond Lebbeke Centrum kwam Louis Aeyels op kop bij de jonge duiven voor Frans Van den Abbeele, Jozef De Nul, Louis Van Rossem (4 en 9), Desire Heyvaert, Frans Cooreman, Frangois Boeykens, Maurice Callaert, Alfons De Decker. Aan de 9e prijs had Louis Van Rossem al de eerste bonserie te pakken. Met de 21 en 22 won Wilfried Tilburgh de tweede bonserie. Bij de oude duiven de 1 en 5 voor Damiaan Pissens, de 2, 5,10 voor Geert De Nul. Verder Marcel Mannaert, Emiel Van Biesen (7 en 16 en eerste serie), Paul De Proft, Maurice Van Mal deren. Bij de jaarlingen de 1e en 3e prijs voor Frans Van den Abbeele en al direct een koppel volgduiven. Verder Marcel Mannaert, Frans Cooreman, Emiel Van Biesen (5e en 10e en tweede serie), Paul De Proft, Geert De Nul, Pros Van Nieuw enhuyse, Jozef De Nul. Emiel Van Biesen won de zondagvlucht bij de jonge duiven voor Mare Vereecken, Abel Van Sinay (3,10,11), Jean-Marie Van Peteghem, Wilfried Tilburgh, Willy Saeys, Maurice Van Malderen. Met de 4, Het zal je maar overkomen. Een wedstrijd moeten afgelasten we gens ijsoverlast in het midden van de lente. Dat zou alleen maar in een film kunnen maar de VWCL-ers maakten het mee in levende lijve. Hagelbollen, knikkers groot, klet terden tegen de ruiten en het leek wel tromgeroffel onder de veranda's waar men zich schuil hield. De wolkbreuk die tussen Wetteren en Dendermonde voor dit ijsmenu zorgde duurde amper vijf minuten maar de ravage was niet te schatten. IJs, modderen water, het leek wel een kajakwedstrijd zorg den ervoor dat slechts vier A- en B-renners de koers mochten uitrij den. Afgevaardigde Danny De Smet achtte het wijselijk om het peloton uit de wedstrijd te nemen om ongevallen te voorkomen. Johnny Van Holen, Wilfried Pari daens, Luc Van De Wiele en Freddy Roelekens waren de vier dapperen (of vier slachtoffers) die de laatste kilometers nog aan hun been had den en toen Freddy, in laatste in stantie nog bij de drie leiders ge raakt, had hij verschillende rode vlekken op de benen, veroorzaakt door de striemende ijsbollen. 'Het was niet verantwoord, stelde hij, maar wat moesten we doen als je halfweg het parcours gekonfron- teerd wordt met een dergelijke si tuatie. Neem daarbij dat we net geen beschutting konden vinden in het open veld en met de anderen zijn we dan voorzichtig naar de aankomst gereden. Voorzichtig heid was inderdaad geboden want men zag geen steek, laat staan de aankomstlijn. Zo werd de aan komst een beetje ontwricht, maar daan/oor had iedereen wel begrip. Voor de C- en D-renners werd het een dagje vrij want toen de politie na de wolkbreuk de omloop ging verkennen, vond ze het onmogelijk om in deze omstandigheden nog reageerde maar niets van de achterstand kon goedmaken, zelfs niet toen zes ren ners het gaspedaal nog wat dieper in drukten en zo weggeraakten uit de groep. Van Impe, Tanckeré, De Clercq, Helle put, De Wever en Van Assche zetten hun beste beentje voor en gooiden zich met volle overgave in het achtervolgings- werk, wat slechts enkele luttele sekon- den opleverde. Toen Laeremans van dat sekondengeknaag op de hoogte werd gebracht, ontdeed hij zich van zijn tra wanten en gng alleen op zoek naar de zege. Het was een thriller, een sekonden- spel maar Laeremans kon zich veilig stellen en nipt de bloemen halen. Achter hem hadden de zes het achterblijvend trio opgeslorp en in deze spurt toonde Marcel Van Impe zich nogmaals de snelste, vóór Tanckeré, De Clercq enz. Paul De Wever werd eerste C-renner en José Sterckx won wat later de spurt van het vijftigkoppige peloton. A- en B-reeksen Zoals Georges Michael en Elton John een ongenaakbaar duo vormden en voor een absolute wereldhit zorgden, zo vormde zich een duo dat hetzelfde probeerde met de fiets. Auteurs waren Freddy Roele kens en diens ploegmaat Paridaens. Bei de renners gingen in de 4de van de 12 af te leggen ronden aan de haal en werden nooit meer verontrust. Ze zouden op het einde van de koers nog een prestigespur- tje ten beste geven. Na een gezamenlijke Het is nu reeds zeven jaar geleden dat op een warme vrijdagavond het tragische voorval gebeurde waarbij Frangois Bou chez het leven liet. Amper was de wedstrijd vertrokken of Frangois geraakte in adem nood en zelfs een vlugge tussenkomst van de hulpdiensten kon niet meer baten. Fran gois was niet meer. De 'Godfather' van de vrije bonden heeft wel geschiedenis ge maakt. Hij lag aan de basis van vele grote wedstrijden en smeedde nog vele ambitieu ze plannen. Veel daarvan kon hij niet meer voltooien. Zijn vrienden blijven hem indachtig en orga niseren voor hem en voor zijn vrouw, wiens werk destijds onbetaalbaar was, deze me morial. De Memorial Frangois Bouchez is een evenement van de bovenste plank en alle bonden van de UCF sturen een afvaardiging. De VWCL, als gastheer op 7 juni in het Oostvlaamse Sint-Lievens-Houtem, stelt een prachtige omloop ter beschik king waarop een fameus deelnemersveld zal rijden met o.m. WAOD Vlaanderen, E.C.W. Wallonië, F.I.P. Engeland, N.W.B. Nederland en een delegatie uit Zuid-Afrika. Dit internationaal peloton zal 120 km afleggen en een prijzenpot van 25.000 fr (zonder premies) kunnen verdelen. Alle informatie op het marktplein (Dorp) van Sint-Lievens-Houtem. De liefhebbers vertrekken om 16u00 en de voorwedstrijd der veteranen start om 14u00. vens te vlug af was, waarna Bureau de groepsspurt won vóór Van Hautte. Zaterdag en zondag in Erpe-Mere (23 en 24 mei) (In uitgesteld relais, waarvoor onze excuses) In de C- en D-reeksen kregen we in feite een matige wedstrijd. Negen ronden werden gezamenlijk afgemaald en in de laatste twee ronden kregen we vijf lei ders: Pierre Van Ginderdeuren, Willy Raes, Paul De Wever, Frank Veldeman en José Sterckx. Het peloton volgde op 20". Deze vijf reden naar de eindmeet en de sprinter van Martin's Veloclub, José Sterckx, gaf de konkurrentie snedig het nakijken. Pierre Van Ginderdeuren was thuisrijder en zette een mooie prestatie neer. hoewel hij het liever anders had gezien. A- en B-reeksen Een meer geanimeerde wedstrijd en na de traditionele studieronden waren Van den Borre, Moens en De Milde lichtjes voorop gaan rijden. Moreels en Van Impe volgden hun voorbeeld maar toch was deze poging vergeefs. De groep hield het tempo strak en van demarrages was geen sprake meer. Luk Van der Eecken probeerde het toch maar ook dat was noppes en ook stoere binken als Van Wetter, Roelekens, De Croock en Frank Van Impe werden door het peloton ge temd. Dan werd het een spervuur van demarrages Moreels probeerde op nieuw, achternagezeten door Nevens, Van Impe en (opnieuw) Van Damme. Jan Moreels geloofde in het opzet en drukte door maar het waren Roelekens, De Croock, Paridaens en van Wetter die hem kwamen vervoegen. Meteen was de goe de trein vertrokken en de voorsprong bedroeg al snel 20" op 11 achtervolgers en 1 '25" op het grote peloton. Van Wetter hield niet van gezelschap en trok alleen op avontuur in de laatste ronde. Een gewaagde onderneming want de twee Eumyco-spitsen, Paridaens en Roele kens, lagen op vinkenslag en deden een verwoede poging om aansluiting te krij gen maar zonder sukses. Van Wetter won met een kleine voorsprong (10") en De Croock versloeg de bloedsbroeders en de strijdlustige Moreels. vri|W was 3e z kwar Bij c bele- mak goec post dooi een ronc lieg! ken licht grof teloi 23 mei in Erpe-Mere A- en B-reeksen: 1. Yves Petereyns (A), 2. Van Speybroeck (A), 3. Freddy Roelekens (A), 4. Erwin Verfaillie (A), 5. Marc Van Gijseghem (B), 6. Mare De Peuter (B), 7. Frank Van Impe (B), 8. Luc Van der Eecken (A), 9. Laurens Verfaillie (A), 10. Freddy Vlerick (B). C- en D-reeksen: 1Marcel Van Impe (D), 2. Ghislain Van Lierop (D), 3. Her man Van den Borre (D), 4. Willy Var Londersele (D), 5. Edelhert Keppens (D), "jin 6. Willy Roels (D), 7. Mare De Bruycks (C), 8. Freddy Van Steerthem (C), 9. Guy g De Bock (C), 10. Lucien Pieters (D). 1 s(e 24 mei in Erpe-Mere ree A- en B-reeksen: 1 Patrick Van Wetfcr tan (A), 2.. Kurt De Croock (A), 3. Fredd Roelekens (A), 4. Wilfried Paridaens (F 5. Jan Moreels (A), 6. Stefaan Mor (A). 7. Luc Van de Wiele (B), 8. Dam Temmerman (A). 9. Luc Van der Eecke (A), 10. Maurice Govaert (A). C- en D-reeksen: 1José Sterck (C),t. Paul De Wever (C), 3. Frank Veldeman (C), 4. Willy Roels (C), 5. Pierre Van Ginderdeuren (C), 6. Maurice Van Gin-, derdeuren (C), 7. Roger Tanckeré (D),8l Willy De Clercq (D), 9. Willy Van Lor dersele (D), 10. Frangois Bauwens (D) Zaterdag in Wanzele A- en B-reeksen: 1Luc Van de Wiel (B), 2. Freddy Roelekens (A), 3. Johnn Van Holen (B), 4. Wilfried Paridaens (B] 5. Robert De Milde (A), 6 Filip Poté (A) 7. Danny Van Hautte (A), 8. Jozef Oi Bruyn (B), 9. Marc Van Gijseghem (B), 10. Jan Moreels (A) C- en D-reeksen: afgelast Zondag in Liedekerke A- en B-reeksen: 1Wilfried Paridaer 2. Freddy Roelekens, 3. Luc Schor jans, 4. Jan Moreels, 5. Kurt De Cri 6. Robert De Milde, 7. Hugo Van de Ht Maele, 8. Edwin Nevens, 9. Laurent Bu- g{ reau, 10.Danny Van Hautte. C- en D-reeksen: 1Frank Laeremans, 2. Marcel Van Impe, 3. Edelhert Kep pens. 4 René De Bruycker, 5 Rogier Tanckeré, 6. Willy De Clercq, 7. André Van den Bossche, 8. Willy Van Londer sele, 9. Francis Helleputte, 10. Paul De Wever. VWCL-wielrennen. Patrick Van Wetter (arch) een koers veilig te laten verlopen. Een verantwoorde en wijze beslis sing want het ijs (en de modder) smolten niet voor de zon. Zaterdag in Wanzele A- en B-reeksen Het zwoele weer kon geen hinder zijn om de aanvalslust van Poté, Van Holen (zeer zeker hij) en De Petter in te tomen. Van bij het startsein gingen ze aan de haal en het was geen speldeprik maar een gemeen de aanval met elf renners die vooral door Van Holen tot het einde toe zou volbracht worden. Johnny dus, Moreels, Roele kens, Van de Wiele, Van Gijseghem, De Bruyn, Van Hautte, Poté, De Milde, De Pauw en Paridaens waren de vroege vluchters en daaruit zou men de win naars moeten zoeken. Wanzele bood een vlakke omloop die gemakkelijk leek maar de hoge snelheid en het bochtenwerk deed de achtervolgers de das om. Nie mand kon nog terugkeren hoewel Mari- man en Quintelier nog een verwoede poging ondernamen. Vooraan ging het zeer vlot en de renners van de Jajo-ploeg zetten hun joker in (een Van Holen-uit spraak). Van de Wiele, Van Holen (Jajo) en Paridaens (Eumyco) ontdeden zich van hun vluchtgezellen. Van holen en Van de Wiele zagen reeds winst in hun onder neming maar dat was zonder de waard gerekend en deze keer was dat geen renner maar de onberekenbare natuur. Freddy Roelekens was in de achtervol ging op het trio en naderde meter na meter met het gekende slot als gevolg. Niet dat de overwinning van Luc betwist baar was, hij verdiende het maar toch hadden we graag het steekspel der natio nale kampioenen voor geen geld willen missen. VWCL-wielrennen. Wilfried Paridaens (hdg)

De Voorpost | 1992 | | pagina 24