■.Verheggen (E+), K. Clerckx (E), I. Van Den Bosch (D) en I. Van de Perre (C) L. Troch (E+), K. Alen (E), R. Lampaert (D) en F. Roelekens (C) Van Renterghem de snelste bij WAOD op Tereken Sint-Niklaas WIELRENNEN Herman Van de Perre (C) en Alfons Van Den Bosch (D) in de bloemen gezet na hun overwinning in Watervliet Te Watervliet kon Karei Clerckx het hele pak verschalken Etienne Verheggen (E+) en Adolf De Beul (F) winnaars te Watervliet De jaarlijkse terugkeer van de WAOD-ve- teranen naar de wijk Heirweg te Destel- bergen werd bezegend door een tikse onweersbui. Dit belette niet dat 102 ren ners partij gaven. De café-uitbaters Da niël Engels en Etienne Segers hadden een goede dag want talrijke toeschou wers wilden getuige zijn van het verloop van twee wedstrijden. Voor de categorie E+ is het voorwaar geen makkie om slag te leveren samen met de E-reeks. Het tempo ligt gevoelig hoger. Tal van renners moesten het pelo ton laten gaan en noodgedwongen de strijd staken. Diegenen die konden vol gen mengden zich maar sporadisch in het strijdgewoel. Veel goede wil resul teerde enkel in een aantal uitlooppogin gen. Het bleef bij pogingen en de daaruit- voortvloeiende massaspurt. Oud-be- roepsrenner Lievin Troch demonstreerde dat hij ook in de spurt zijn mannetje kan staan en liet zijn achterwiel zien aan de konkurrentie. Marcel Mortier werd twee de vóór de ontgoochelde André Van Oost en Lucien Asseau. De E-renners lieten zich niet onbetuigd en maakten er een boeiende wedstrijd van. Georges Cornand toonde zijn grote strijdershart en lokte na één kocrsuur de beslissende ontsnapping uit. Frans Nees, Karei Alen en Karei Clerckx konden bij de Fransman aanpikken en de rest was er aan voor hun moeite. In de kop groep wisten ze zich op voorhand ge klopt als ze met Karei Clerckx naar de eindmeet reden. Zijn stelling werd veel vuldig bestookt door de drie anderen. Uiteindelijk slaagde Karei Alen erin af stand te nemen en met kleine voorsprong te zegevieren. Karei Clerckx werd tweede vóór Frans Nees en Georges Cornand. Johan Van Slycke won de spurt van het peloton vóór Roger Verhelle. Bij de C- en D-reeks werd een strak tempo onderhouden. Na de gebruikelijke schermutselingen begonnen de opeen volgende speldeprikken pijn te doen. De offensieve bedoelingen van enkele ren- y.- ners (Paul Boel, Modest Smet, Freddy Bonneel, Carlos De Clercq e.a.) leverden iIHHL 'SMB' JHHHHi niets op. Halfweg wedstrijd konden zes Maurice Van Heule werd overwinnaar in de nieuw in het leven geroepen renners zich loswerken: Julien Roe- kategorie F giers, Freddy Roelekens, Francis Letters, Wilfried Mathijs, Walter Matthijs en Ro ger Beelaert. In het peloton werd even geaarzeld en daar maakten de vluchters dankbaar gebruik van om hun voor sprong snel uit te bouwen. In de eind spurt liet Freddy Roelekens zijn mede vluchters geen kans. Francis Letters ein digde tweede vóór Roger Beelaert. In de laatste ronde konden nog twee renners de groep in de steek latenEdilbert Kep- pens en Gilbert De Coster die respectie velijk zevende en achtste eindigden. Alle D-renners zaten nog in het peloton waar in de spurt Raoul Lampaert als eerste van zijn reeks eindigde vóór Hubert Van Craeynest. (m.v.a.) De uitslagen Kat. E+ 34 deelnemers: 1. Lievin Troch (Laarne) de 59 km. in 1 uur 33 min.; 2. Marcel Mortier; 3. André Van Oost; 4. Lucien Asseau; 5. Maurice Ver- beke; 6. Albert Kesteloot; 7. Marcel Cha= monin; 8. Daniël De Pauw; 9. Walter Coussens; 10, Sylvère De Vos Kat. E17 deelnemers: 1. Karei Alen (Antwerpen) de 59 km. in 1 uur 32 min.; 2. Karei Clerckx; 3. Frans Nees; 4. Geor ges Cornand; 5. Johan Van Slycken; 6. Roger Verhelle; 7. Frans Van Looveren; 8. Louis Wilmssens; 9. Jerome Wille; 10. Joseph Dierickx Kat. C en D 51 deelnemers: 1Freddy Roelekens (Herzele) de 64 km, in 1 uur 34 min.; 2. Francis Letters; 3. Roger Beelaert; 4. Wilfried Mathijs; 5. Julien Roegiers; 6. Walter Matthijs; 7. Edilbert Keppens, 8. Gilbert De Cöster; 9. Mauri ce Van Petegem; 10. Willy Roels; 11. Raoul Lampaert (1 ste D); 12. Hubert Van Craeynest (2de D). Freddy Roelekens toonde zijn talent te Destelbergen, hier omringd door zijn familie Karei Alen liet zijn medevluchters in de steek te Destelbergen De Voorpost - 5.6.1992 - 25 VAOD-veteranen op zondag in Watervliet jbij de Nederlandse grens, waar nog iel sterke verhalen te horen zijn over het lokkelen van destijds, konden de vete- len-WAOD'ers terecht om slag te leve- jn in twee wedstrijden. Er werd ge- joerst op een prachtig lichtlopend par sers met een schitterend weertje en ijwel geen wind. Dat het windstil was, /as bijna spijtig, anders zou er wel rava ge zijn gemaakt in de poldervlakte. Er kwamen 97 renners opdagen. Bij de E-plussers was bitter weinig te leleven. Niemand kon echt een vuist waken. De latere winnaar bleek wel in goede doen, hij poogde enkele keren iets positiefs te laten zien, hierin bijgestaan door Norbert De Wispelaere. Maar met een gesloten peloton werd de laatste yironde ingegaan. Hierin kon Etienne Ver leggen zijn tegenstrevers toch verschal- iken en passeerde de eindmeet met een lichte voorsprong. De lange spurt van de groep werd gewonnen door Albert Kes- J7!teloot vóór Maurice Verbeke, André Van ''n .'Oosten Marcel Mortier. Bij de E-reeks lijkt er wei een koalitie te Jc ontstaan tussen enerzijds de tandem Alen-Clerckx en anderzijds de rest van deze kategorie. Als één van hen zich durft J135 te verroeren, zit er altijd eentje gereed om y mee te wippen waarbij Johan Van Slycke J? en Piet Marchand wel de bijzondersten zijn, Pierre Lauwers, ook al een Antwer- i™ penaar, deed eveneens zijn duit in het bUÏ zakje en kreeg blijkbaar vrijheid van de sterke tandem maar Pierre Ryckewaert reed het gat dicht. Karei Clerckx, noch- itte tans een rappe sprinter, ondernam in de dft laatste ronde nog een ultieme poging en (P het lukte hem alleen voorop te blijven. Aan de aankomst had hij nog 25 meter m overschot op de Nederlander Piet Mar- ka chand en dan volgde het peloton waarin Karei Alen de snelste was vóór Frans X nan i/an Nees, Roger Verhelle en André Vlaeyen. Bij de kategorie C en D werd het een snel verreden wedstrijd. Willy Gillis slaagde erin een ronde alleen te fietsen. Ook Wilfried Mathijs kon niet verbergen dat hij in goede doen is. Na heel wat schermut selingen slaagde hij erin naar het einde van de wedstrijd samen met Herman Van De Perre voorop te geraken. Vijf anderen (Marc Michiels, Gerard Goossens, Mar cel Van Rooy, Maurice Van Peteghem en Alfons Van Den Bosch) konden de koplo pers nog inhalen. Met zijn zevenen stormden ze naar de aankomst, waarbij Van Den Bosch als enige D-renner zeker was van de overwinning in zijn kategorie. Terwijl iedereen tipte op Mare Michiels voor de zege was het Herman Van De Perre die zijn vluchtgezellen het nakijken gaf. Hij won vóór Marcel Van Rooy, Mare Michiels werd derde, Willy Roels won de spurt van het achtervolgend peloton vóór Fernand De Wael en August Van Geel, die tweede D-renner werd. (m.v.a.) De uitslagen Kat. E+ 35 deelnemers, 1. Etienne Verheggen (Gentbrugge) de 55 km. in 1 uur 35 min.; 2. Albert Kesteloot; 3. Maurice Verbeke; 4. André Van Oost; 5. Marcel Mortier; 6. Robert Van Wijnsber- ge; 7. Marcel Chamonin; 8. Jos Verhaert; 9. Adolf De Beul; 10. Sylvère De Vos Kat. E15 deelnemers, 1Karei Clerckx (Antwerpen) de 55 km, in 1 uur 28 min.; 2. Piet Marchand; 3. Karei Alen; 4. Frans Nees; 5. Roger Verhelle; 6. André Vlaeyen; 7. Johan Van Slycke; 8. Pierre Ryckewaert; 9. John Verrezen; 10. René Fiers. Kat. C en D 47 deelnemers, 1Herman Van De Perre (Koningshooikt) de 64 km. in 1 uur 36 min.; 2. Marcel Van Rooy; 3. Mare Michiels; 4. Wilfried Mathijs; 5. Maurice Van Petegem; 6. Alfons Van Den Bosch (1ste D); 7. Gerard Goossens; 8. Willy Roels; 9. Fernand De Wael; 10. August Van Geel (2de D). Volgende wedstrijden Vrijdag 5 juni 1992 te Heule (W.-VI.), Kransvijver. Start om 19 uur voor kat. A en B (afstand 60 km.) Zaterdag 6 juni 1992 te Gent, Sint- Kruis-Winkel, Dorp. Start om 14 uur voor kat. E en E (afstand 60 km.) en om 16 uur voor kat. C en D (afstand 70 km.) Zaterdag 6 juni 1992 te Gentbrugge, Schooldreef. Start om 15 uur voor kat. A en B (afstand 72 km.) Zondag 7 juni 1992 te Oosteeklo, Rijkestraat. Start om 14 uur voor kat. E en E+ (afstand 50 km.) en om 15.30 uur voor kat. C en D (afstand 70 km.) Zondag 7 juni 1992 te Kruishoutem, Waregemse steenweg. Start om 14.15 uur voor kat. A en B (afstand 81 km.) en om 16.30 uur voor kat. «Toeristen» (afstand 45 km.) Maandag 8 juni 1992 te Gentbrugge, Schooldreef. Start om 16 uur voor kat. E en E+ (afstand 52 km.) en om 17.30 uur voor kat. C en D (afstand 61 km.) Maandag 8 juni 1992 te Wortegem- Petegem, Elsegemplein. Start om 15 uur voor kat. A en B (afstand 70 km.) en om 17.30 uur voor inwoners (af stand 49 km.) Dinsdag 9 juni 1992 te Axel (Zeeuws-Vlaanderen), Markt. Start om 16 uur voor kat. A en B (afstand 75 km.) Wielrennen. Bart Heirewegh heeft de bloemen en wordt omringd door talrijke supporters. Ook Bart Peel man, als eerste Moerzekenaar, deelt in de eer na de amateurswedstrijd in Moerzeke-Kastel (vh) Met 45 WAOD-liefhebbers aan de start voor 18 ronden op een vrij bochtige om loop. De vele premies, verspreid over de hele omloop, lokten vele spurtjes uit, ieder wenste zijn deel in de buit en zo bleef de groep samen tot half koers. Toen vormde zich een kopgroep van 15 renners, waar uit Marco Smet wegviel door bandbreuk en val. Vier renners togen in achtervolging, Ker- remans, Rogiers, Vereecken en Her mans maar slaagden er niet in te vervoe gen. Mede doordat vooraan een wilde Borggraef op de vlucht ging en slechts Meul, Van Dijck en Van Renterghem er in slaagden hun wagen aan te pikken. Met vier naar de eindmeet en de kampioen liet geen twijfel over zijn kunnen. Jan Meul, glansrijk tweede, werd hier mee ook kampioen van het Waasland. Uitslag 1Patrick Van Renterghem, de 80 km. in 1 u. 48 min.; 2. Jan Meul op 1 lengte; 3. Willy Van Dijck; 4. Mare Borgraef; 5. Freddy Oelbrandt op 30"; 6. Patrick De- maere; 7. Antoine Demits; 8. Guy De Jonge; 9. Rudy Van Linden; 10. André Van Paemel; 11Johan Bollaert; 12. Feli- cien Claessens; 13. Erwin Van Sande; 14. Bob Pissiersens; 15. Julien Rogiers op 1'; 16. André Kerremans; 17. Willy Vereecken; 18. Freddy Hermans Wielrennen. In Moerzeke-Kastel waren de amateurs aan de slag. Bart Peelman werd er derde en was meteen de eerste f. renner (vh) WADO-veteranen op maandag te Destelbergen

De Voorpost | 1992 | | pagina 25