v Baasrode VA pakt 7 punten Opstal blijft winnen Kaatskalendei 26 - 5.6.1992 - De Voorpost 2e Nationale Uit de drie gespeelde wedstrijden tijdens het OH Hemelvaart weekeinde puurde Baasrode VA 7 van de 9 te winnen punten en bezet meteen een komfortabele ge deelde derde plaats. Een plaats in de finalepoule tussen de zes eersten na de normale kompetitie zit er nu wel dik in. Donderdag Baasrode VA-Feluy 15-6 Baasrode startte vrij aarzelend tegen hekkensluiter Feluy dat - geleid door een sterke Minoir - gelijke tred hield tot 5-5. Koek, vanuit de tamie en Nissens vanop groot-midden, braken echter de weer stand van de bezoekers zodat Baasrode leidde aan de rust met 8-5. Na de rust kreeg men een verbluffende thuisploeg te zien. Met bijzonder verzorgd spel, zowel aan de opslag als bij het keren, bleek Feluy in de vernieling gespeeld en het werd 11-6. In de twee volgende spelen was de spanning om te snijden want VA slaagde erin telkens een 0-40 achter stand op te halen na knappe hoogstand jes van Koek en Nissens. Het werd 13-6 en een driepunter was mogelijk. Minoir verzette hemel en aarde bij de Waaltjes maar Koek zorgde steeds voor betaald antwoord. Het werd 14-6 en met R. Wielandt aan de opslag stond de thuis ploeg sterk om Feluy van dat zevende spel af te houden. Met vier verre en goed gerichte opslagen gaf Wielandt zijn ploeg een uitstekende uitgangspositie en Nis sens werkte met talent de zaak af. Zaterdag Tollembeek II 4 Baasrode VA 15 Net als Baasrode - steeds zonder Quis- quater, gekwetst - diende ook Tollem beek gehandicapt aan deze wedstrijd te beginnen. Beide ploegen bleken moeilijk op gang te komen toch met een licht voordeel voor de bezoekers (2-3). Maar zachtjes aan begon het bij Baasrode vlot ter te gaan, men maakte weinig fouten bij de opslag, zodat o.a. Bellemans het moeilijk kreeg in de terugslag. Via 3-6 ging Baasrode rusten met een 3-8 voor sprong. De thuisploeg pakte weliswaar het eerste spel na de rust, kreeg hiermee uitzicht op een punt maar Koek, in de tamie en een trefzekere Nissens lieten niet begaan (4-10). Ook Van Duysen keerde sterk als achterman en de jonge Nobels naast de ervaren Wielandt droe gen ook meer dan hun steentje bij. Het werd 4-13 en in het volgende spel zorgde Nobels voor een schitterende refleks en meteen was de kous af voor de thuis ploeg zodat Baasrode zijn tweede opeen volgende driepunter binnenhaalde. Baasrode VA 8 Gembloux 15 Baasrode dat na de zes op zes reeds een schitterend weekeinde achter de rug had begon bijzonder ambitieus aan deze wedstrijd waarvoor zo maar eventjes 450 toeschouwers waren opgekomen. Maar vlug werd het duidelijk dat de thuis ploeg niet het niveau haalde van de vori ge dagen. Vooral aan de opslag werd nogal geknoeid en Gembloux kon reke nen op een zeer secure J.M. Zebier. Het werd 1-5 niettegenstaande de steun van de supporters. Dit bracht VA wel in het spoor van de bezoekers (4-6) maar dan ging het opnieuw fout wat leidde naar een 4-8 ruststand. In het eerste gedeelte van de tweede helft zag het er even penibel uit voor de thuisploeg (4-11) maar dankzij heel wat motivatie redde Baasrode toch nog een punt (7-11). In het daaropvol gende spel ging echter een 40-15 voor sprong verloren en nu brak de veer defi nitief. Verder dan een achtste spel raakte Baasrode niet. Bevordering Willaerts valt uit! Opstal 15 Baasrode VA 7 Alhoewel Baasrode niet over ai zijn bas ispionnen kon beschikken begon de jon ge Broekkantploeg sterk. Onder impuls van het keerdersduo Joos-Claes met de steun van Willaerts, ging het naar 1-4 maar dan gebeurde het. Willaerts raakte gekwetst in de liesstreek en Opstal kon hiervan gebruik maken om gelijk te stel len (4-4) en in een ruk de 8-4 ruststand op het bord brengen. Na de rust kwam kadet G. Van Cauwenberghe de ge kwetste Willaerts vervangen, W. Claes vatte post als achterman, T. Joos werd groot-midden en Baasrode naderde tot 8-6 Maar twee opeenvolgende spelen gingen ongelukkig verlorenop 40-40 en meteen werd het 10-6. Bij 12-6 kon Baasrode dan een punt redden maar ver der geraakten de sterk gehandicapte be zoekers niet meer. Zondag Kokejane 15 Baasrode VA 2 Zonder de gekwetste Willaerts maakte het te zwaar gehandicapte Baasrode geen kans tegen leider Kokejane. Aan de rust leidde een bijzonder sterk spelend Kokejane al met 8-0. Baasrode, met een spelersgroep tussen 16 en 23 jaar, moest wachten tot 11-0 vooraleer zij twee spelen op het bord kregen maar tegen dit Kokejane was geen kruid ge wassen. Weliswaar een zware nederlaag voor de jeugdige Baasroodse ploeg maar had men kunnen beschikken over al de basispionnen dan had de would-be kam pioen heel wat meer tegenstand moeten overwinnen. Jeugdkaatsen Kadetten - Beker van België Hamme St. Anna 6 Baasrode VA 13 Een sterke Baasrode VA-ploeg kwalifi ceerde zich relatief gemakkelijk voor de volgende Bekerronde tegen een moedig Hamme St. Anna dat echter nooit echt kon dreigen. Het werd vlug 0-3 en via 2-4 ging het naar een 3-7 ruststand. Na de rust bleef VA rustig domineren en via 4-10 werd het uiteindelijk 6-13. Pupillen Brussegem 6 Baasrode VA 10 Het werd een aantrekkelijke wedstrijd tussen de twee onverslagen leiders. Er was zowaar heel wat publiek komen op dagen en de zenuwen bleken in de begin fase beide ploegen parten te spelen. Toch was het Baasrode dat via een ver zorgde en sterke opslag ging leiden (2- 3). Het werd 3-5 maar dan ging VA even in de fout waardoor de thuisploeg nader de tot 5-6. Moonen in de terugslag en Callaert in de opslag verlegden echter de bakens en met de opmerkelijke steun van de koordspelers Verheyen en Moortgat ging het naar 6-8. Met sterke opslagen van Curinckx werd Brussegem dan defi nitief afgemaakt. Meteen blijft Baasrode VA de enige onverslagen ploeg. Baasrode VA 10 Kastel B 0 Leider Baasrode bleek gewoonweg te sterk voor Kastel B. VA kon zich zowaar de luxe veroorloven achterman Callaert op de bank te houden. E. BEVORDERING Opstal Pelote 15 Baasrode VA 7 (ruststand: 8-4) Baasrode moest enkele spelers missen in de bevorderingsploeg om het verlet van Alain Quisquater in Hogere II op te vangen. Toch konden de bezoekers met een blitzstart via 0-3 tot 1-4 uitlopen en dit dankzij het puike keerderswerk van Pierre Willaerts en Timmy Joos. Het dient gezegd dat de thuisspelers de tegénstan- der een helpende hand reikten, want Pe lote knoeide in de opslagzone en de keerders in het achterveld vonden niet de swing om de ballen terug in het trapezi um te keren Wanneer het keerderstrio dan toch de opslagen kon verwerken konden de gast heren in één ruk naar een 8-4 voorsprong bij de rust geraken. Eenzelfde spelbeeld na de koffie. Toch waren het de bezoekers die de zo belang rijke spelen na de rust konden binnenha len, maar ze vielen spijtig genoeg stil om nog een spannende wedstrijd te beleven. Het was onder impuls van het keerders trio Roby Seghers, Alain Van de Velde en Dirk Goossens, dat op een hoog niveau dreef, dat de tegenstander kon afgehou den worden. Op een 13-6 tussenstand slaagde Baasrode er dan nog in om het zuurbevochten punt binnen te halen. Me teen was de fut uit de bezoekende ploeg en Opstal haalde het verdiend met 15-7. Denderbelle Klub XV 8 Opstal Pelote 15 (ruststand: 7-8) Na de schitterende zege tegen Baasrode moest Pelote naar het zwakke Dender belle, dat tijdens het tussenseizoen een volledige ploeg verkocht omdat de spe lers te zware eisen hadden gesteld. Wie voor de bezoekers een driepuntenzege had verwacht kwam bedrogen uit. Het waren de gasten die nu het zwakke broertje waren, want de must van de drie punten maakte hen zenuwachtig en ze wilden te vlug forceren. De derby tussen beide ploegen is altijd al iets speciaals geweest. In de beginfase brachten de Pelotespelers er niets van terecht. Het geknoei in de opslag en het zwakke koordspel leidde naar een 6-2 achter stand. Daarom drong zich een wissel op tussen Dirk Goossens die naar de koord afzakte en Hans Van de Velde die op kleinmidden ging postvatten Dit was de goede zet, want plots viel alles in de goede plooi en de wedstrijd kantelde. Opstal, nu sterk aan de koord en veel sekuurder in de opslag en met een keer derstrio dat met veel brio zijn taak vol bracht, redde de netelige situatie en bij de rust leidde Pelote oververdiend met 7-8. Na de pauze draaide Pelote op volle toeren. Het greep Denderbelle bij de keel en loste niet meer. In amper driekwartuur werd de tweede helft afgewerkt en het was Leo Dauw die met zijn sterke opslag het achtste spel kon verzilveren. De absolute uitblinker van deze ontmoe ting was echter de negentienjarige Hans Van de Velde, die op de plaats van klein midden bewees een echte revelatie te zijn. LAGERE II Willebroek Molenhuis 15 Opstal Pelote 10 (ruststand: 8-2) Dat de tweede ploeg van Pelote voor dit ogenblik moeilijke tijden doormaakt is niet te verwonderen als men de uitslag van de terugronde vergelijkt met deze van de heenronde. Op eigen terrein wonnen de Pelotespe lers met 15-1 en nu gingen ze verrassend de boot in. De terugwedstrijd was een lijdensweg voor de bezoekers, want het lokale keer- Kaatsen. Veel belangstelling voor de wedstrijd van Baasrode VA tegen Gembloux (foto guy) 'term BUDO VS CASTHïp KAATSEN 6.6 15.00 VA Baasrode-Brussegem OGE aste ourp 7.6 15.00 Rebaix-VA Baasrode HOGERE ill 7.6 15.00 Zandbergen-Kast. Rap Vli BEVORDERING 7.6 15.00 Baardegem-Wieze Sp. Galmaarden-Opstal Pel. Aalst Herl.-Zele Durmen Herdersem-VA Baasrode D'belle Klub XV-Kokejane 8.6 15.00 Aalst Heri.-Overboelare Zele Durmen-Baardegem Wieze Sp.-VA Baasrode i D'belle Klub XV-Herdersai; Gnmminge-Opstal Pel j 6.6 15.00 De Toek. Bugg.-K Rap&Va ,e^e Idegem-St.-Anna Hamme in"e jindi LAGERE I aast 6 6 15.00 K Rap Vlug-Hamme Zoonaar 7.6 15.00 Opwijk BVR-Hoké Eremb. j^rd St.-Anna Hamme-Kerksken Vi Nieuwerkerken-Merchtem De Toek. Bugg.-Puurs 8.6 15.00 Nieuweik.-De Toek. St.-Anna Hamme-Merchtem Perc Opwijk BVR-Kast Rap&Vlu Hoké Eremb.-Opwijk Kerksken-Puurs Hamme-Zogge-Willebroek |rs LAGERE II 6.6 15.00 Nieuwerkerken-Willebroek 7.6 15.00 Terjoden-D'belle Klub XV Opstal Pel.-Kerksken KADETTEN 5.6 18.30 VA Baasrode-Brussegem B digei St.-Anna Hamme-Baasr HT-njet 6 6 10.00 Brussegem A-Hoké Eremb MINIEMEN han' 7 6 10.00 Brussegem-Opstal Pel Kerksken-Zele Durmen spel 10.30 K. Rap Vlug-Baasrode Hïï hett Hamme-Zogge-Wleze Sp. PUPILLEN 5 6 18.30 K. Rap Vlug-Brussegeral 7,6 09 00 H. Zogge-K. Rap Vlug B K. Rap Vlug A-Opstal ft 10.00 Wieze Sp -Zele Durmen Terjoden-Brussegem A VA Baasrode-Brussegei^/ Kas 10.30 Herdersem-Nieuwerkerka' got 8.6 10.00 Kastel A-Zele Durmen B De Baasrode VA-Nleuwerker» Ua/ Terjoden-Brusseoem B Hamme-Zogge-Brussegemk L Wieze Sp.-Kast Rap AVtojBr" 10.30 Herdersem-Opstal Pel. Hm Kas (rut Tot Kaatsen. Deze Herlevingers kunnen even poseren tijdens de tutte teqen Opstal (da) Kaatsen. Ook de voorzitter van Herleving Aalst zat op de tribune tijdens de match tegen Opstal Pelote (da) Kaatsen. Wisselen van kant tijdens de match Herleving Aalst-Opstal Pelote (da) derstrio speelden een verdiende 6-0 en 8-2 voorsprong bij elkaar. In de eerste helft konden de gasten geen gepaste tegenzet vinden op de puike terugslagen van Willebroek. Na de rust was er toch enige reaktie van de bezoekers. Het eerste spel trokken ze naar zich toe en de bordjes werden van 9-3 naar 13-10 verhangen vooral dankzij het knappe werk aan de koord van Nico De Ridder en de nu betere terugslag van Peter Bourgeois. In een spannende eind fase kende Molenhuis een beetje meer geluk want de twee resterende spelen werden beslecht bij een 40-40 gelijke stand. Pupillen Opstal Pelote 10 Zele Durmen 3 De pupillen van Zele-Durmen waren geen partij voor een sterker Opstal. Steven De Vadder, Kevin Bosman, Jan Luypaert en Dave Verhulst speelden een van hun be tere wedstrijden. Pelote staat met deze grandioze zege op Kaatsen. De Toekomst Buggenhout (foto guy) de vijfde plaats. Miniemen Herdersem 1 Opstal Pelote 10 De bezoekers maakten korte metten met een zich nochtans moedig verwerende thuisploeg. Het dient gezegd dat de gasten hun beste wedstrijd van het seizoen speelden. De ganse ploeg speelde in blok en via 0-5 werd het tenslotte 1-10. Met deze nieuwe driepunter blijft Opstal na de heenronde op de eerste plaats en dit is een verrassing want het sterker gewaande Kastel wordt voorafgegaan Op 21 juli gaan de Boskrabbers naar het fameuze tornooi van Mignault. Voor deze gerenommeerde wedstrijden in het Wa lenland verdienen de miniemen van Op stal enige steun en ze hopen dat er vol doende supporters hen zullen vergezel len. Hun eerste wedstrijd is gepland om 12.30 u. tegen de miniemen van AR Buizingen. Kaatsen. De ploeg van Hamme Sint-Anna (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 26