Vijfde driepunter Van Cauteren (Zele) grijpt naast eindzege lei Kaatsen bij De Toekomst-Buggenhout Kaatsen in Erembodegem en Wieze T.C. 't Sijpken uit Berlare dient zich aan kaatsen De Voorpost - 5.6.1992 - 27 P&Vlu OGERE III astel Rap Vlug 15 ourpes 6 ruststand: 8-4) astel speelde deze kompetitie reeds oor de vijfde keerthuis. Hiervan ging het el- weemaal tegen een zwak broertje, twee- "J iaal tegen een rechtstreekse titelkandi- J, aat en éénmaal werd een middenmoter re ekampt. Het resultaat van deze vijf ont- iem noetingen was vijf driepunters, de liet alleen hierdoor staat Kastel momen- ersem eel aan de leiding in de rangschikking, 1 iet is tevens een niet-alledaags rekord lat het deze maal haast alleen werd )&vb lewerkstelligd door een uitstekend spe- lme wie Danny Van Duysen, die gezien de windrichting op de Villa als achterman laast alle ballen toegespeeld kreeg, Zog? naar zeer sterk en vooral zeer verstandig mt) keerde. Dit in tegenstelling tot zijn vis-è- !Skei> lis van Tourpes, Malthier, die uit volle ,em kracht uithaalde en tegen de wind en tegen beter weten in elke bal terug tallo- :htemneercle ^an n°9 meesta' buitenka- &VkiE prioleerde. In de beginfase konden de bezoekers tot 4-4 gelijke tred houden en dit met de medewerking van de thuisspe- oek Iers door hun slechte 'opslagbeurten. Maar pas dan kwam de goed geoliede machine van Kastel op gang. In een ruk J5 ging het naar een 8-4 ruststand. Na de rust liet men bij de bezoekers de jachterman in de kleedkamers en nieuw komer Pierre Sauflair pakte het verstan- mB idiger aan, maar de gastheren bleken nu r HTR! niet meer te stoppen. imb- Enkel bij een slecht opslagspel van Jo- j han Van der Stricht konden de Walen nog i tot 12-6 terugkomen. Voor de volgende spelen zat er meteen de spanning in want eHTfii het behalen van een driepunter lag in het ip. verschiet. In het laatste spel toonde Jo Van Daele nog maar eens zijn grote klas se, Bij een 30-30 stand leverde hij twee magnifieke ballen tot bij de achterman Verset, oud-speler van Nijvel, die keerde machteloos de twee ballen buiten en dit betekende dat de sterke opslagen van Kastel het vieer gehaald hadden. Een goede leiding van een sekuur volgende De Block. Kastel leverde tweeëntwintig \ballen buiten, maar ook drie over de em jjcdtedijn. Van Daele kreeg aan de koord lugB naar één balletje en dat verdween even- ins tussen de staken. Heme 8 Kastel Rap Vlug 15 (ruststand: 5-8) Tot grote tevredenheid van de Kastelse spelers was het nu eens een wedstrijd zonder wind, zodat de strijd in normale omstandigheden kon plaats vinden. De talrijk meegereisde Kastelse supporters zagen hoe hun ploeg als een raket uit de startblokken schoot en in een blitz-offen- sief een 1-4 kloof uitdiepte. Via een prachtig teruggeslagen bal van Danny Van Duysen uit contre-chasse kwam de stand op 2-6. Dan sputterde, vooral bij Johan Van der Stricht de keerdersmotor. Zelfs de tot dan goed kerende Vernim- men en Van Duysen-lieten zich door zijn slecht spel meeslepen, zodat de thuis ploeg de achterstand kon verkleinen tot 5-8. Na de rust begonnen de keerders van de gastheren, met vooral Sunaert en Doua ne, aan een sterke partij en onder hun impuls waren de Kastelse spelers ver plicht het gaspedaal dieper in te drukken. Wie bij de gasten aan een driepunter dacht kon het snel vergeten. Herne pakte via Sunaert en Douane de eerste twee spelen na de koffie (7-8). De bezoekers beseften het gevaar en vooral grootmid den Vemimmen trok zijn medespelers mee op een hoog toerental. Hijzelf keerde negenmaal de bal tussen de staken en hierbij was de stand tweemaal 40-40 gelijk. De aarzelend gestarte Van der Stricht, op de post van kleinmidden, vond nu het goede ritme en hij ging goed meekeren en mepte zelfs twee ballen over. Door de windstilte, kreeg achter man Van Duysen veel minder werk, maar hij knapte zijn werk voorbeeldig op. Van Daele en Thollenbeek kregen nu meer werk op te knappen. Ze konden zich manifesteren en bij hun tussenkomsten kregen ze menig open doekje. Volgende wedstrijden: Pinksteren tegen Okegem en op tweede Pinksteren tegen Rebaix om 15.00 uur. LAGERE I Opwijk 7 Kastel Rap Vlug 15 (ruststand: 4-8) Na de zege tegen Merchtem behaalde Kastel een tweede zege op evenveel da gen. Een krisisberaad in de schoot van de ploeg en een bolwassing van voorzit ter Tony Baert resulteerde in een spelers wissel in de ploeg, en dat scheen hun effekt niet te hebben gemist. Vooral de inbreng op de post van achterman van junior Peter De Winter, de beste man op het terrein, heeft het team nieuwe impul sen gegeven. In de eerste helft was het viermaal 40-40 Juniores DeToekomst-iddergem (ruststand 7-1) 1 De bezoekers waren met amper vier spe- r Iers aanwezig. Enkel in het openingsspel J konden ze dan ook wat weerwerk bieden. I Nadien kon de thuisploeg een vlotte drie- I punter binnenhalen. I Lagere I Bi De Toekomst-Willebroek 9-15 I (ruststand 7-8) Deze ontmoeting bevatte alle ingrediën- ten voor spanning en sensatie. In de V eerste helft was de thuisploeg evenwaar- I dig aan haar tegenstander. Nadat in de L beginfaze de gastheren tot 4-1 konden u uitlopen, was het een beresterke Luc 13-2 Peersman die zijn ploeg op gelijke hoog te bracht bij 4-4. Onder impuls van een goed spelende Roel Vergauwen kon de thuisploeg de schade beperken tot 7-8 bij de rust. Na de pauze bleven beide ploegen nog tot 9-9 in eikaars nabijheid maar de htui- sploeg werd in de steek gelaten door de geluksfee toen de rest van de spelen op 40-40 werden beslecht. De thuisploeg kon daarvan geen spelletje binnenrijven en moest met lede ogen toezien hoe willebroek met de punten aan de haal ging. Toch een verdienstelijke wedstrijd van De Toekomst, dat goed weerstand bood tegen deze goede tegenstander. Erembodegem 15 Kerksken 8 Nadat Hohê een f o rmatite its we d stri j d te nen Buggenhout De Toekomst afhaspel de en een driepunter kon versieren, be gon het er tegen Kerksken echt belab berd uit te zien toen de plaatselijke sup porters hun ploeg op een 2-6 achter stand zagen komen. In de eerste helft werd er te veel geknoeid met de vijftienen en bij de opslagen werden er maar liefst veertien ballen buiten geleverd zodat er even paniek in de lokale rangen sloop. Toen alles weer in de goede plooi viel en de keerders hun draai hadden gevonden zodat tien spelen op rij werden binnenge haald, zag het er na een goed begin voor Kersken bar slecht uit om nog een punt uit de brand te kunnen slepen. Maar dat zou tegen de gang van het spel geweest zijn. Onder impuls van een goede Luc Colman kon Michiels-Kerksken nog twee spelen ophalen zodat één punt werd vei lig gesteld. Kerksken blijft op de vierde plaats, voorafgegaan door Willebroek, Hamme-Zogge en Hohé blijft leider. Wieze Sportief 15 Herleving Aalst 4 Wieze Sportief bezorgde de kaatsers van de Houtmarkt een grote ontgoocheling. Vóór de start van de kompetitie hadden de spelers van Herleving veel hoop om aan de top van de rangschikking mee te draaien maar onenigheid in de ploeg sloeg die hoop de bodem in. Zo werd aan de Oktoberhallen een zware nederlaag ge'inkasseerd. In een mum van tijd wezen de bordjes 5-0 aan. Dirk Duyck kaatste zich de ziel uit het lijf om een paar spelen te halen. Een sterker spelend Wieze faal de toch tijdens enkele opslagbeurten waardoor Herleving erin slaagde om vier spelen op te halen. Bij de thuisploeg waren het vooral Johan Verheyden en Filip Verspeet die de balle tjes zwierig in de richting van de Aalste- naars sloegen. en viermaal trokken de Kasteise speiers het spel naar zich toe in tegenstelling tot voorgaande wedstrijden. Een verbouwe reerd Opwijk keek bij de rust tegen een 4-8 achterstand aan. De andere achttienjarige in de ploeg, grootmidden Peter Van Duysen, kreeg door de gewijzigde ploegopstelling ook meer vertrouwen en de thuisploeg moest alle hens aan dek roepen om een punt uit de brand te slepen. De uitblinker bij de gastheren, Geert Roelandt, was de man die hiervoor zorgde. Op zaterdag 6 juni ontvangt Kastel ge- buur en leider Hamme-Zogge. Dit ver nieuwde Kastel van ploegleider Ringoot moet bij machte zijn_ een punt aan de leider te ontfutselen. Kastel Rap Vlug 15 Merchtem 9 Een wedstrijd uit de onderste regionen van de rangschikking. De ploegen bekle den de laatste en voorlaatste plaats. Bij de thuisploeg bleef Marco Ringoot, die wegens beroepsbezigheden niet aan de trainingen kan deelnemen, op de bank en junior achterman Peter De Winter werd de vuurlijn ingestuurd. De Winter kan op een goede keerderspartij terugblikken, vooral nadat uitblinker Frangois Burrill op de plaats van grootmidden kwam en daar een zwak spelende Van Duysen verving. Op dat ogenblik stond een matig spelend Merchtem dankzij het werk van achter man Baetens met 4-7 aan de leiding. Maar door de herschikking van de spe lers kantelde de wedstrijd. Spel na spel kwam Kastel dichterbij en bij 8-8 kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Van dan af stond er nog maar één ploeg op het terrein. Kastel liep vlot over zijn tegen stander heen en de eerste zege van het seizoen lag binnen het bereik. Toen Van Duysen opnieuw naar zijn vertrouwde plaats verhuisde kreeg hij opnieuw ver trouwen en hij begon te keren als een volleerde. De tegenstander slaagde er nog in één spel binnen te halen door het slechte opslagwerk van de ingekomen Ringoot. JEUGD Junioren Kastel Rap Vlug 10 Idegem 13 (ruststand: 2-7) Het bezoek van de ongenaakbaar geach te leider Idegem had bij de Kastelse sup porters nogal wat belangstelling gewekt. De strijd tussen de twee koplopers groei de uit tot een genietbare wedstrijd, met zelfs naar het einde spanning en sensatie want in beide kampen vertoeven een paar jonge knapen met heel veel talent en een grote kaatstoekomst De thuisploeg begon met een bang hart, wat resulteerde in een resem slechte opslagbeurten. Het was dan ook logisch dat de gastheren aan de rust reeds tegen een 2-7 achterstand aankeken. Voor de tweede helft werd bij de thuis ploeg een lusteloos spelende Huyck ver vangen door eerstejaarskadet Van Dries- sche, daarenboven gooide coach Burill zijn ploeg dooreen. Kleinmidden De Clercq, bepaald zwak in de eerste helft, verhuisde naar de koord en Van den Broeck kwam zijn plaats innemen. Zelfs achterman De Winter werd met De Lille verwisseld. In deze opstelling, maar nu met een gekoncentreerder opslagspel, kwamen de Kastelse spelers spel na spel dichterbij. De heropstanding van de gast heren bracht de Idegemse ploeg van slag. Bij een 9-10 stand en nog wel met 40-0 voor, verloor Kastel de aansluiting met de tegenstander door een spijtige tamisfout van Van Driessche, tenslotte heel ver dienstelijk spelend. Uiteindelijk gingen de Kastelse spelers tenonder, zoals te verwachten viel, maar echter niet zonder verdienste tegen een rijper Idegem. De twee uitblinkers bij Kastel waren de verrassende De Lille, die vriend en tegen stander verbaasde met zijn sterk opslag spel en De Winter die als grootmidden een felle partij ten beste gaf. Pupillen Kastel B O Terjoden 10 Een sterker en ouder Terjoden had geen enkele moeite met de jonge garde van de Villa. Alleen Kristof Vermeir bood bij de thuisploeg enig weerwerk. Bij de bezoe kers stak Steven Van de Walle er met kop en schouders bovenuit. Toch is de her opleving van de kaatssport op Kastel enorm groot. Er werden opnieuw vier jonge kereltjes aangesloten. De glorieda gen van de eerste ploeg zullen hier zeker niet vreemd aan zijn. In elk geval voor de beide kleuter-leiders, coaches Verma- chelen en Peeters is er nu heel wat werk aan de winkel. Miniemen Kastel 10 Wieze 2 Bij de thuisploeg blijft de as Vlaeminck- Van Cauwenbergh het goede weer ma ken. Enkel Colman en De Beule lieten door hun slecht opslagspel de bezoekers toe om twee spelen op te halen. Deze twee laatstgenoemden werden dan ook vervangen door De Waele en Van Loke ren. Uiteindelijk werd het een vlotte en ver diende driepunter. Dit Kastels ploegje is door de bond aangeduid om Vlaanderen te vertegenwoordigen op de nationale dag"Schiepers" te Halle. Voor deze snaken is het een grote eer, maar terzelfdertijd kan het een waarde meter zijn voor de kwaliteit van de spe lers. Ploegleiders Hugo Steels en De Waele zijn benieuwd hoe hun poulains zich in het Brabantse uit de slag zullen trekken. KLASSEMENT HOGERE III 1.K. Rap Vlug 2. Idegem 3. Tourpes 4. Terjoden 5. Isieres 6. Zandbergen 7. Rode 8. Okegem 9, Herne /10. Chapelle /11. Hellebecq /12. Halle /13. J. Volders /14. Ladeuze 10 9 1 149 77 24 10 9 1 141 103 20 10 8 2 138 102 19 10 7 3 145 100 18 10 6 4 112 105 18 10 8 2 140 110 17 10 4 6 125 113 15 10 5 5 112 116 14 10 4 6 110 141 14 10 5 5 102 133 12 10 2 8*118 141 11 10 1 9 105 140 11 10 1 9 86 146 10 10 1 9 81 146 7 TENNIS Tennisklub 't Sijpken uit Berlare heeft een volledig nieuwe akkommodatie en daar om lijkt het wel gepast om deze klub even voor te stellen. Eigenaars: Pierre Melis en Jeaninne Puis. Organiserend komitee: Pierre Melis, Jea ninne Puis, Marc Van Melckebeke en Rudy Lemmens. Trainer: Ben Maes (B-15) Aantal leden: Volwassenen 160, jeugd 40. Akkommodaties: drie buitenterreinen met gemalen.baksteen 1 in aanleg), twee binnenterreinen met gemalen bak steen, douches, kleedkamers en twee squashterreinen (binnenkort open). Adres: Bollewerkstraat 32 te Berlare, tel. 052/42.61.71. Doorlopend open. Tijdens de winter is reservatie van de binnenterreinen noodzakelijk via boven staand telefoonnummer. Jeugdwerking Jeugdkomitee: Georges van Miegroet, Marc Van Melckebeke, Herman Ansee- uw, Rita Van den Brande, Agnes Hev- vaert en Kathleen Christiaens. Aktiviteiten: interklubs met drie jongens- en één meisjesploeg, klubkampioen- schappen o.l.v. bevoegde personen,, ploegkampioenschap (gemengd), jeugddag en eindfeest, permanente op leiding o.l.v. Ben Maes gedurende het ganse jaar, jeugdklubblad ter informatie. Aansluitingen jeugd: tot 16 jaar tegen verminderd tarief. Eerste open tornooi In het kader van het Criterium van Oost- Vlaanderen organiseert 't Sijpke van 18 tot 28 juni een eerste open tornooi. Enkel heren III (C30/2 tot C/30) Enkel heren IV (NG tot C30/4) Enkel dames III (NG tot C30/4) Junior-veteranen II (NG tot C30/4) Inschrijvingsgeld: 350 fr per persoon. Sluiting der inschrijvingen: 16 juni Openbare trekking: 16 juni Navraag eerste wedstrijd: 17 juni tussen 17 en 22 uur, tel. 052/42.61.71. Wedstrijdleiders: Pierre Melis en Hendrik De Meyer berfo Tennis. De fraaie binnenakkommodaties van 't Sijpken in Berlare (berfo) Tennis. De buitenterreinen van TC 't Sijpken te Berlare (berfo) Het tornooi van Beckhand, met 260 deel nemers tot hiertoe het best gestoffeerde in Oost-Vlaanderen, kende op Hemel- vaartdag zijn eindwedstrijden. Het zonni ge weer lokte nochtans minder toe schouwers dan verwacht aan en ook onze streekgenoten geraakten niet op het hoogste schavotje. Zo pronostikeerde iedereen bij de junior-veteranen 1 een eindzege voor Pol Van Cauteren die in halve finale vlot voorbij Swijsen (6-2 en 6-4) was gewandeld. De Zeienaar, die in het Criterium vlot van de ene overwinning naar de andere wandelde, geraakte ech ter nooit in het gewenste ritme en daar profiteerde 'Reggie' Middelkamp van om na een zwakke start (3-6) het kommando over te nemen en met 6-3 en 6-4 voor dé topverrassing te zorgen. Van Belle gecounterd Bij Heren 3 startte Van Belle als toren hoog favoriet maar hij kon nooit Vermei- ren in het defensief sturen zodat de Bug- genhoutenaar het na een overdonderen de start (0-6) stilaan op de heupen kreeg. Een kalmere Vermeiren hing de bordjes dan ook met 6-3 gelijk en sloot zijn halve finale met dezelfde cijfers zegevierend af zodat de zegereeks van Van Belle meteen abrupt afgebroken is. Bij Dames 3 stond er geen maat op het meesterschap van Van Heddeghem (Cortewalle) die in halve finale voorbij Scheiris (6-3 en 6-0) wandelde en ook in de eindmatch niet bedreigd werd door Vercauteren die met 6-4 en 6-2 voor voldongen feiten geplaatst werd. Daar men geen volledige tabel bij elkaar kreeg werd de Dames 1-reeks van het pro gramma afgevoerd. De Heren 1 mochten wel opdraven en hier verwachtte men veel van 'ouderdomsdeken' Godfroid die in de halve eindstrijd Backx, die bij Top spin de finale tegen Rodriguez naar zijn hand had gezet, met 6-4 en 6-2 uitscha kelde. Het neusje van de zalm verwaterde uiteindelijk in een eentonig spektakel daar Van Der Veeren er duidelijk meer zin in had dan een lusteloze Godfroid die met 6-2 en 6-1 in de vernieling werd geklopt. Dirk Daelemans Sportbeurs in Dendermonde. Mare Nobels en zijn Yawara Kwai-leden tijdens een domstratie (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 27