Quiévrain in het Dendermondse I 'Werken Baart Kracht' hield klubkampen I DUIVENSPORT Charly Wauters Kris Steeman, Jozef Boelens, Petrus Verhavert, Gebroeders Roels, André Van Hautte, Albert De Wandel, Remi Siain Danny Van de Velde, Spanoghe en zoon, A. en zn. Van Extergem, Willy Geerinck, Benoit De Saeger, Louis Aeyels en Emiel Van Biese'n Uitslagen van de kleiduifschieting te Overmere TURNEN 30 - 5.6.1992 - De Voorpost Te Buggenhout Den Belg ging de hoofdprijs bij de jonge duiven naar Char ly Wauters die bijzonder goed uit de verf kwam met de 1 e, 6e, 10e, 11 e, 12e. 13e, 19e of zes vroege duiven van 14. Roger Van Doorslaer klokte aan de 2e en 3e prijs zijn eerste twee afgegeven duiven en was goed voor de eerste bon. Kopprij- zen gingen naar René en zn. De Man, Theo De Kinder, Louis Van Spitael, J. Van de Voorde. De serie van de zes eerste afgegeven was voor Louis Van Spitael. Gust Van Spitael won de serie van de drie eerste afgegeven duiven. Bij de oude duiven won Jean Tilburgh voor Rene en zn. De Man, Frans Maes. Bij de jaarse de 1e en 2e voor Jean Tilburgh en de derde plaats voor Frans Maes. Te Zele Eerlijk Duurt Langst mikte Kris Steeman in de roos bij de jonge duiven. Gilbert De Witte begon aan de 2e prijs en had er al 8 op de uitslag staan aan de 31 e prijs. Gilbert De Block zette onmiddellijk zijn eerste afgegeven duif aan de 3e prijs op de uitslag. Raymond Goossens was 4e maar aan de 67e prijs won hij de serie van drie aangeduid. Een bijzonder resul taat van de tandem Haentjes-Gijsens. De eerste meldingen aan de 5e, 6e, 10e, 14e (goed voor de eerste serie van twee) en 11 prijzen van 12 duiven. Gilbert De Witte won de eerste serie van tien duiven. Albert Roggeman won de tweede serie van drie duiven. Bij de oude duiven scoorde Hubert Tem merman het hoogst met de 1e, 3e, 5e, 8e, 14e of 5 op 6 en heel wat series. Gilbert Van den Hof begon aan de 2e prijs en won aan de 24e prijs de serie van drie duiven. Vroege duiven voor Maurits D'Hondt, Gilbert De Witte, Haentjes-Gijs- sens, Jos D'hollander. De jaarlingen- vlucht ging naar G. en zn. De Vijlder voor Hubert Temmerman, Marcel De Schoe- Kleiduifschieting in Overmere. De organisatoren Joost Van Poppet en Patrick Leus, tevreden met de opkomst ondanks het slechte weer (mt) 1Eric Verbeiren Denderleeuw 2. Eddy Van Dessel Hulsthout 3. Alfons Lievens Oevel 4. Dirk Jacobs Aalst 5. Karei De Man Opwijk 6. Jan Persoons 7. Jozef Baele Laarne 8. André Vercauteren Lokeren 9. Gilbert Callaert Zele 10. Luc Bael Denderhoutem Beste dame: Germaine Van der Mijnsbrugge Burst Beste Berlaarse schutter: Walter Eeckhout Overmere Beste zaterdagschutter: André Vercauteren Lokeren Organisatoren: Patrick Leus Overmere Joost Van Poppel Lokeren MT Kleiduifschieting in Overmere. Tijdens de kleiduifschieting kon men ook genieten van een lekkere barbecue. Voorzitter André Bonte en Paul Bruggeman hebben weer een hongerige aan de haak geslagen en dat zal de kas weer spekken (mt) maecker, Leon Seymortier, Theo Van Elsuweghe (5 en 9), Gilbert Van Mie- groet, Aimé Van Avermet, Haentjes-Gijs- sens. Jos D'Hollander maakte een goede beurt met de 10e, 11 e, 18e goed voor de eerste serie van twee en van drie duiven aangeduid. In het Verbond St. Gillis-Denderbelle werd de Hemelvaartsvlucht bij de jonge duiven gewonnen door Jozef Boelens voor habitué Frans Goedgezelschap (2 en 5), Jozef Van Damme (3, 6,10,12, 14), Andre Peeters, Eirk Uyttersprot (7, 8,13), Pierre Pieters, Johan Van Dam me. Pierre Pieters won aan de 21e prijs de eerste bonserie. De serie van tien voor Jozef Van Damme. Verleyen-Jacobs wonnen de serie van 8. Pierre Pieters won ook de serie van vier aangeduid. Leon Matthijs was de laureaat bij de oude duiven voor Julien De Man, Jan De Baer- demaecker, Alfons Van den Broeck'(4 en 8), Frans Goedgezelschap, Arthur Hof man, Johan Van Damme, Jules Huyck (9 en 11 en eerste serie), Jozef Boelens, die aan de 17e prijs de serie van drie won. In de reeks jaarlingen mikte William Van Goethem in de roos voor Frans De Bis schop, Alfons Van den Broeck, Johan Van Damme, Ancfre Heuvinck, Jozef Boelens, Van Dooren en zn, Adhemar Van Biesen, Roger De Smedt, Louis Boon. Aan de 27e prijs de eerste serie voor Andre Heuvinck en de eerste van drie voor Oscar Van den Bossche. De zondagvlucht werd in de kategorie jonge duiven gewonnen door Petrus Ver havert voor Jozef Van Damme, Etienne De Backer, Petrus Pieters, Frans Goed gezelschap, Johan Van Damme, Robert Verheyen, Jozef Boelens (8 en 10), Ro bert De Cock, Alois Vera. Paul Roels won de eerste serie van twee aan de 27e prijs. Frans Goedgezelschap was goed voor de eerste serie van acht duiven en Jozef Boelens voor die van 10 duiven. Alfons Van den Broeck zette zich op kop bij de oude duiven voor Louis Van den Abbee- le, Benoit Comelis, Paul Aelbrecht, Etien ne De Backer, Jules Huyck, Van Dooren en Zn (7 en 9 en eerste serie), Roger De Smedt. Aan de 17e prijs de serie van drie voor Benoit Cornelis. Bij de jaarlingen dezelfde winnaar Alfons Van den Broeck met dezelfde duif. Vroege meldingen voor Frangois Van Ighem, Paul Aelb recht, Etienne De Backer (4 en 6), Van Dooren en zn, Louis Boon, Frans Ver- meir, Oscar Van den Bossche, Leopold De Ridder. De serie van twee voor Frans De Bisschop aan de 19e prijs. Paul Al- bre'cht won de serie vari drie duiven. Te Zele Huivelde stonden de gebroe ders Roels op kop bij de jonge met ook nog de 4e, 14e, 15e, 22e, 27e, 28e als vroeg aangiften en heel wat series. Met de 7e en 26e won Maurits De Maes- schalck de eerste serie. Alfons Moens klokte de 2e, 3e, 12e als vroegste prij zen. In de kop van de uitslag Gunther Martens (6e en 11e), Adolf Heirweg (5e en 8e), Hugo Van Overloop, Leo Rooms. De series van vier en vijf aangeduid voor Alfons Moens. Bij de oude duiven met de 1e en 5e de eerste serie van twee aangeduid voor Gilbert Temmerman. Goede resultaten voor Leo Rooms, Cyriel Verstuyft, Etien ne Blancqaert, Albert Pletinck (OV), AdoH Heirweg (7e en 8e), Hubert Temmer man, De Backer-Vehent. Aan de 37e prijs was de fietsserie eens te meer voor Jozel Debbaut. Bij de jaarlingen won Hubert Temmerman voor Philemon Staes. Met Kleiduifschieting in Overmere. De tweedaagse schieting werd een groot sukses. We zien de organisatoren met hun trouwe helpers (mt) de 3e en 5e de eerste serie voor G. en M. Antheunis. Adolf Heirweg was goed voor de fietsserie met de 4e, 16e, 18e. Vroege duiven voor Alfons Moens, Leopold Van Lembergen, Frans Van Dael, Gebroeders Roels, Rene Waterschoot. In het Tweeverbond Moerzeke-Cen- trum zorgde Andre Van Hautte bij de jonge duiven voor een stunt of niet soms met de 1e, 2e, 3e, 8e als vroegste mel dingen. Daarmee was de kous niet af. Aan de 2e prijs de eerste van twee aan geduid, aan de 39e prijs de serie van drie aangeduid, aan de 95e prijs de eerste serie van vier aangeduid en 11 prijzen van 15 duiven. Vroege duiven voor Geor ges Van Haver, Jean-Pierre Lemmens, Cesar Cornelis, William Van Driessche, Louis Rottiers. Een goed resultaat voor Cyriel Smet met de 10e, 11 e, 14e, 17e, 18e. Bij de oude duiven klokte Louis Van Vos- sel vroege duiven met de 1e, 4e, 11e, 19e, 21e, 29e of 6 op 7. Kopprijzen voor Omer Van Riet, Henri Delcart, Cyriel Smet, Robert Rogiers, Jozef De.Munck, Andre Peelman, Hubert Ost, Andre Van Hautte. De eerste serie aan de 15e prijs voor Hubert Ost en aan de 20e prijs de eerste van drie voor Cvriel Smet. Thie- rens-Ost wonnen bij de jaarlingen voor Maurits Peelman, Paul Wuytack, Andre Peelman. Jozef De Munck, Henri Delcart, Wilfried Rotthiers, Andre Van Hautte, Hu- bert Ost, Oscar De Schrijver. Aan de 18e prijs de serie van twee duiven voor Andre Peelman en aan de 31e prijs de eerste van drie voor Jozef De Munck. Bij De Snelvliegers in Zele schoot Albert De Wandel de hoofdvogel af bij de jonge duiven. Jacques De Beule begon met de 2e prijs, maar hij pakte ze aan een hoog gemiddelde met 39 prijzen van 45 dui ven. G. en A. De Maesschalck stonden met de 3e prijs goed in de kop en aan de 73e prijs wonnen ze de series van drie en vier aangeduid. Aan de 30e prijs won Frans Bacck de serie van twee duiven. De tweede stond aan de 38e prijs achter de naam van Michel Heirman. De twee se ries van 5 en twee van 10 onaangeduid waren voor Jacques De Beule. De oude duiven was voor Bob De Brabander. Met de 2e, 4e, 12e was zowel de serie van twee als van drie duiven voor G. en A. De Maesschalck. De tweede van twee dui ven was voor winnaar Bob De Brabander en Gustaaf De Wilde zette de tweede van drie duiven achter zijn naam. Vroege duiven voor Albert Van Winkel (3e en 7e), Frans De Wilde, Frans Baeck, Andre Van Puyenbroeck, Patrick Goossens. Ediers-Certijn kregen de snelste jaarduif thuis voor Gustaaf De Schilde, Eric Sche- pens (3e en 6e), Bob De Brabander, Frans De Wilde, Danny De Brabander, Frans Baeck, Albert Van Winkel, Andre Roels. Ook hier een uitblinkersrol voor G. en A. De Maesschalck met de 11e, 16e, 17e en de eerste series van twee en drie aangeduid. De tweede van twee voor winnaar Ediers-Certijn. In De Warande te Berlare kwam Remi Sigin goed aan zijn trekken met de 1e en 3e als vroegste meldingen. Danny Van de Velde liet ze deze keer strikken voor de 1e prijs. Hij begon aan de 2e prijs. Vroe ge duiven voor Eugène De Vos (3e en 8e), Julien Bonnaerens, Van Malderen- Merckx (7e, 9e, 14e, 16e), Paul Rogge man. De serie van drie aangeduid voor Van Malderen-Merckx aan de 39e prijs, die ook 7 prijzen van 9 duiven klokten. De series van 5 onaangeduid voor Etien ne Buyle en Danny Van de Velde en de series van 10 onaangeduid voor Etienne Buyle en Lucien Van Hecke. De Hemelvaartvlucht met jonge duiven werd door Danny Van de Velde bij de jonge duiven gewonnen, die er ook nog de 3e prijs als vroege melding bij nam naast de eerste serie van drie duiven aan de 132e prijs en de serie van 5 oa aan de 27e prijs. Goede resultaten voor Alfons Van Hauwermeiren (2e en 10e), Frans Geeraert, Remi Sigin, Eugène De Vos, Albert Clincke (7e, 8e, 9e, 11 e, 14e, 19e, 22e, 29e, 39e, 40e, 41e en 42e als vroegste constaties). De series van 10 oa voor Etienne Buyle en Alfons Van Hauwermeiren. Te Schoonaarde was de hoofdprijs bij de jonge duiven voor Spanoghe en zn. voor Corneel Van Haute (2e, 3e, 10e, 16e), Maurits De Groeve (4e, 13e), Mar cel De Petter, Parent en zn. (6e en 8e), Patrick Hillaert (7e, 9e, 11e), die aan de 47e prijs de serie van 8 oa won. De serie van 6 oa qing aan de 31e prijs naar Parent en zn, en 10 oa naar Spanoghe en zn. Bij de oude duiven de 1e en 5e voor Spanoghe en zn, de 2e en 4e voor Patrick Hillaert. Verder Eddy Govaert en Kamiel Ringoet. Bij de jaarlingen de ie en ze voor Patrick Hillaert en Maurits van Swalm (3e en 6e), Spanoghe en zn, Jan Mertens. In het Vierverbond Dendermonde pak ten A. zn Van Extergem bij de jonge duiven sterk uit met de 1e en 3e prijs als start. Vroege duiven noteerden we op naam van E. J. Dierickx, Paul Amand (4e en 11e), Gustaaf Goossens, Andre De Swaef, Julien Steeman, Maurits De Groeve, Etienne Dierickx, André De Wae- le. Aan de 33e prijs de eerste serie van drie o.a. voor Gustaaf Sterck. Julien Steeman stond aan de 40e prijs met de eerste serie van twee aangeduid aange geven. Albert Deridder won aan de 55e prijs de tweede van twee duiven en series tot 50. Frangois Desmet klokte aan de 109e prijs de eerste van drie duiven en aan de 124e prijs de tweede van drie duiven. Een goede Hemelvaartsvlucht voor de man uit Appels. Op de zondagsvlucht Grembergen boven bij de oude duiven. Andre De Waele stond op het hoogste schavotje. Andre Van Uytvange begon met de 2e prijs maar met daarboven de 7 en 18 stonden zijn drie eerste afgegeven duiven op de uitslag en goed voor de eerste serie van drie duiven en de tweede van twee dui ven. De eerste van twee duiven bleef ook in Grembergen met Adrienne De Bus- schere met 11e en 16e prijs. Kopduiven voor Clement Dhondt, Frans De Meers man, Willy Geerinck (5e en 6e). Jean Vercammen, die aan de 60e prijs de tweede serie van drie klokte, Jozef De Wilde en Cesar Boon. Jozef Ronsmans hield bij de jaarlingen de Grembergse eer verder hoog. Met de 1 e en 6e prijs stonden zijn twee ingezette duiven op de uitslag en meteen goed voor de eerste serie. Vroege prijzen voor Jean Van Dooren, Emiel Louis, Willy Ge erinck, Oscar Braem, Christ. Van Uyt- vanck, Andre Van Acker, Adolf De Mae- re, Albert Cool, Edward Van Meervenne. Andre Van Uytvange won aan de 22e de tweede serie van twee en een prijs. Ver der de derde naar Remi Cornelis, die aan de 53e prijs de eerste van drie won. De tweede was aan.de 71e prijs voor Alex De Decker. Willy Geerinck behaalde een knappe ze-! ge tussen de 645 jonge duiven voor Herman Baetens, Theo Segers, Alberic Pieters, Willy Vereecken, Frans De Smet (6,8,16,21en de eerste serie van twee aangeduid en de eerste van drie o.i Verder in de kop van de uitslag Frans Boelens, Andre Van Acker, Ravijts-Mer- tens, Weduwe Meulebroeck, Paul Cod Alfons Cool. De tweede serie van twee duiven aan de 47e prijs voor E. en J. Dierickx. Aan de 53e prijs won Andre Deswaef de eerste serie van drie duiven aangeduid, j Op Hemelvaartsdag organiseerden de duivenmaatschappijen van Groot-Ham- me in het teken van"Hamme Sport" te gen kanker een vlucht. Bij de oude duiven mikte Aimé Van Eetvelde in de roos. Een sterk resultaat voor Louis Van Vossel met de 2,3,512, en de eerste serie van twee duiven. Vroege duiven voor Albert De Nil Benoit Desaeger, Henri Gosselin, Omer D'Eer, Thierens-Wilgenhof, Thierens- Ost, Ferdinand De Donder, Frans Van Riet. Bij de jaarlingen was Albert De Ni de nummer één voor Thierens-Ost die sterk presteerde met de 2,4,7,12 en de twee eerste series. Kopduiven voor Jozef Van den Branden, Henri Delcart, Marcel Peelman, Gilbert Sertyn, Frank Van Haute en Henri Hermans. Benoit Desaeger haalde het bij de jonge duiven voor Piem D'Hollander (2,3), Frank Van Haute, Jan Scheirs, Rene Willaert, Petrus De Bruyn Raymond Peelman, Antoin Fostier, Dirt Wuytack, Emest Decock. Een sterk re sultaat voor Leo Eeckhout met de 8,9, 18, 35, 39 en de eerste en tweede serie van twee duiven, naast de eerste van drie en vier duiven. Een zeventigtal kinderen kwamen op za terdag 23 mei in aanmerking om mee te kampen voor een titel als klubkampioen '92 in de rekreatiegroepen van WBK. Voor het eerst sinds jaren werd terug aangeknoopt met deze traditie en on danks het zalige zomerweder zakten vele kleine turnfanaten af naar de turnzaal waar met inzet en spanning werd geturnd voor een begeerde trofee. Goud, zilver of brons was niet voor iedereen weggelegd maar toch kregen alle gerangschikten een prettige herinnering aan deze wed strijd. namelijk een heus brevet met ver melding van hun uitslagen. Aangezien WBK vanaf dit jaar werkt met niveaugroepen, d.w.z. groepen van kin deren die verschillen van leeftijd maar quasi op hetzelfde prestatieniveau staan, was de strijd natuurlijk spannend en wer den in de rangschikking slechts kleinere verschillen vastgesteld. Omdat er in deze niveaugroepen naar een bepaald pro gramma wordt gewerkt waren de presta ties onderling ook zeer vergelijkbaar zo dat het voor de jury soms moeilijk was om heel fijn af te wegen wie er nu beter was dan wie. Gelukkig spreidde de wed strijd zich over meerdere toestellen grond, sprong, balk en brug voor de meisjes en grond, paard met bogen en Uitslag klubkampioenschap WBK (telkens de eerste drie) Meisjes 1 1ex aequo 3. Meisjes 2 1. 2. ex aequo Meisjes 3 1 2. 3. Meisjes 4 1 2. ex aequo Jongens 1 2. 3. ringen voor de jongens, zodat de optel som toch een duidelijke rangschikken bracht. Hieronder vindt U telkens de drie besten van elke reeks die dan ook fier met hun trofee op de fotomochten. Op het overzichtelijk scoreblad dat elke deel nemer meekreeg konden ze achteraf uit-1 zoeken waar hun zwakke plekken lagen zodat hierop in de toekomst kan gewerkt worden. En straks... is het de beurt aan de WBK- kleuters om mee te spelen voor een heus kleuterbrevet. «PLUIS» heet het en dat is tevens de naam van de mascotte die hen al spelend doorheen een aantal basisoe feningetjes voert. Zo kunnen ook zij al tonen wat ze kunnen en natuurlijk is er voor hen dan een prettig Pluisbrevet naargelang het aantal oefeningen waarin zij geslaagd zijn. Deze speciale VTL-bre- vetten zijn nieuw en op kleutermaat ge maakt en WBK haakt hier onmiddellijk op in. Zo wordt bij WBK van kleinsaf hel nuttige aan het prettige gekoppeld en verloopt deze belangrijke lichaamsvor- ming op een speelse en verantwoorde manier. Wellicht kunnen deze kleuters binnen een paar jaar dan ook poseren met een trofee van clubkampioen. Van der Straeten Elke Van der Straeten Ilse De Saedeleer Joke Lambrecht Birgitte Janssens Kom Lambrecht Anke Huyghe Lieselotte Heirman Inge Schoofs Lieve Rottiers Lien Van den Berghe Nele Verhavert Els Haentjens Benjamin De Smet Jeff Verhofstadt Leander

De Voorpost | 1992 | | pagina 30