Noyon in het Dendermondse «De Stanzachers» bestaan twintig jaar A# A Louis Van Hoorenbeeck, Sylvain Verstraeten en Julien Raemdonck, de Dourdanwinnaars in het Nieuw Grensverbond Zeelse Hokken Cyriel Van Hecke en Gerard Roels domineren Bourgesvlucht in De Reisduif Dendermonde 32 - 5.6.1992 - De Voorpost DUIVENSPORT Duivensport. Bij De Eendracht' in Moerzeke tijdens het ringen van de duiven (vh) Emiel Van Den Berghe, Julien Raemdonck, Gebroeders Heirman en Julien Poelman In het BBOMM Noyonverbond was E- miel Van den Berghe de eerste man op de uitslag bij de jonge duiven Vroege dui ven voor Reniers - Van den Berghe (2,7), Willy Verbruggen, Rat Bijl (4,9), Okt. Van de Moortel (5, 10, 14, 15, 16), Henri Vranckaert, Luc Van De Moortel (8 en 11), Frans Peeters. Aan de 33 prijs de serie van 10 voor Okt. Van de Moortel, die 22 prijs van 33 per drietal klokte. Aan de 26 prijs de eerste bonsene voor Reyniers - Van den Berghe, die aan de 60 prijs de serie van 8 won. Bij de oude duiven stond er geen maat op Raf Bijl met de 12,7,21 en het waren de vier eerst afgegeven duiven die de series van twee, drie en vier aangeduid wonnen naast de series tot 50 en de zetnummers. Vroege duiven ook nog voor Camiel Uyttersprot, Armand Snackaert, Arnold Wouters, Jo zef Debbaut, Roger Meskens, Adriaens- sens - D.K., Obus - Vergauwen (10 en 11). Bij de jaarlingen klokte Arnold Wou ters de hoofdprijs voor Achiel Verhasselt (2 en 3). Ook hier weer heel wat series en zetnummers. Ook Renê en zn De Man zette zijn vier duiven op de uitslag met de 6,11,12, 21 en heel wat serieprijzen. In het Noyonverbond Grembergen - Dendermonde - Zele is Julien Raem donck ook al present om de eerste prijs te winnen bij de jonge duiven voor Alfons Vercauteren, Emiel Vergheggen, Alfons Veriee (5 en 7), Cesar Boon, Gustaaf De Maesschalck, Cyriel Van Hecke. Aan de 7 prijs de eerste serie van twee aan de 7 prijs. De eerste van drie duiven aan de 8 prijs voor Cyriel Van Hecke, die toen reeds 7 van 9 duiven klokte De tweede van drie aangeduid voor Alfons Veriee. Bij de oude duiven al onmiddellijk een goede zaak voor Leon Seymortier met de 1 en 3 en de eerste serie. Kopduiven voor Jozef Matthijs, Cyriel Van Hecke, Theo- fiel Van Elsuweghe, Christiaens-Deco- ninck, Petrus, Seymortier, Firmin Roels. Een sterk resultaat voor Luc De Maes schalck met de 4, 5,10. 20 en de serie van drie aangeduid. De tweede serie van twee duiven voor Petrus Seymortier. De Corte en zoon wonnen de vlucht bij de jaarlingen voor leon Seymortier (2 en 5). Een goede prestatie voor Frederik Chris- tiaens met de 3 en 11 en de eerste serie. Kopduiven voor Cesar Dauwe, gebroe ders Van Laere, Georges Christiaens (8 en 14 en tweede serie) Schiettecat - Van Laere waren met de 12,13,41 goed voor de eerste serie van drie duiven. In De Warande te Berlare de 1 en 7 prijs voor gebroeders Heirman bij de oude duiven voor Emiel Ediers (2 en 9), Maurits Stevens (3 en 6), Octaaf Van Vossel, Camiel en zn. De Beule, Odette Van der Linden. Een sterk staaltje bij de jaarlingen van de gebr. Heirman met de 13,4,6,9 of 5 op 5. Vroege duiven voor Maurits Stevens, Maurits Poppe, Octaaf Van Vossel, Petrus Degreif, Petrus Chris tiaens. Bij de Oprechte Broeders te Overmere speelde Julien Poelman sterk tussen de 551 jonge duiven met de 1,10,16 als vroegste meldingen. Rene Bovijn, Julien De Cock in goede doen met de 4,5,10. En ook Robert Rogiers, Alberic Deridder, Freddy Bruggeman. Een dominante pre statie van Lucien De Bock bij de jaarlin gen met de 12,10,12 en 4 op 4. Vroege prijzen voor Albert De Clercq, Marcel Van Nieuwenhuyze, Gebroeders Van Hille, De Corte en zoon, Herman Plaetinck, Andre Deschrijver, Robert Ro giers. Bij de jaarse stond Luc De Maes schalck op kop voor gebroeders Van Hille (2 en 5). Herman Plaetinck, Marcel Van Nieuwenhuyze, Decorte en zn, Julien Hoogewijs, Lucien De Bock, Andre De Schrijver. Gustaaf Van der Heyden was de opvallende figuur met de 7 en 8 prijs en zijn twee eerste afgegeven duiven. BENO Op 23 mei won Louis Van Hoorenbeeck de vlucht uit Dourdan bij de oude duiven. Kopduiven Georges Roels, Van Winckel - Van Herreweghe, Raf. Bijl (5 en 6), Cha- rel Geerinck, Frans Pauwels, Henri Van den Broeck, Obus - Vergauwen, Sylvain Verstraeten. Georges Roels won aan de tweede prijs de mieze tot 1000. Knap werk van Gerard Roels met de 4, 7,44, 46 of 4 op 4 en de eerste series van twee, drie- en vier aangeduid. De tweede van drie voor Obus - Vergauwen en de twee de van vier voor Charel Geerinck. Sylvain Verstraeten won de jaarlingen- vlucht voor Bernard Van Verre, Frank Roels, Obus-Vergauwen, Etienne De Proft, Arthur Wuytack, Pierre Coppens, Luc De Maesschalck, Fr. en zoon Buyst, Raf Bijl. Aan de 17de prijs de eerste bonserie voor Etienne De Proft. Frank Roels won aan de 47e prijs de serie van drie duiven en Obus-Vergauwen de tweede aan de 49e prijs. Louis Van Hoo renbeeck was bij de pinken voor de eer ste serie van vier duiven aan de 79e prijs. Bij de duivinnen klokte Etienne De Proft de 1 en 2 van Frans Van der Biest de 3,4, 5 prijs. De 30 mei vlucht was de vlucht van Julien Raemdonck met bij de oude dui ven de 1, 2, 6,15,17, 22 als vroegste aangiften. Onmiddellijk zijn 1 en 2 twee de getekende duif op de uitslag en goed voor twee miezen tot 1000, de series tot 100, de eerste bonserie. Gerard Roels kreeg ook zijn deel van de koek met de 3, 12,18 en de eerste serie van drie duiven. De tweede van drie ging naar Raf Bijl aan de 25e prijs. De eerste van vier aange duid stond achter de naam van Obus- Vergauwen. Vroege duiven voor Frans en zoon Buyst, Van Winckel - Van Herre weghe, Georges Roels, Raf Bijl, Frangois De Schrijver. Het recital Julien Raem donck kreeg een verlengstuk bij de jaar lingen met de 12, 6, 7 als vroegste aangiften aan de 37e prijs de eerste serie van vier duiven. Kopduiven voor Luc De Maesschalck, Obus-Vergauwen, ge broeders Van Der Borght, Gerard Roels, Cyriel Van Hecke, Andre Van Haute. De eerste serie van twee voor Louis Van Hoorenbeeck met de 11 en 12 prijs en aan de 21 prijs de eerste serie van drie duiven. BENO De nationale Bourgesvlucht was niet zonder succes voor de melkers uit De Reisduif Dendermonde. De winnaar bij de oude duiven Cyriel Van Hecke, scoor de provinciaal bij de toptien. Vroege duiven voor Georges De Wilde, ook al uit Zele, Maurice Lebon, Willi Vanderhaegen, Severin Debusschere, Mare Verberckmoes, Arthur Lemeire. Aan de 14de prijs wint Andre Van Hecke, die mieze tot 500. Jean Stevens klokte verschillende vroe ge duiven met de 6,10, 23, 28, 32, 34, 57, 60. Ook Van Huyck Eckhaudt kwa men goed aan hun trekken met de 7,1$ 37, 50, 70. Series van twee tot 50 var Jean Stevens en Jose De Bruycker ends serie van drie duiven voor Slots Bosman Bij de jaarlingen een zeer knappe presta tie van Gerard Roels met 1,2,19,39,8 of 6 op 8. De hokken die kollektief in hg oog springen zijn die van Arthur Lemen met de 4,26,46,47 of 4 op 4. Ook José De Bruycker met de 7,17,29,30 of 4 o( 4, en de eerste serie van drie duiven. Duivensport. Grote drukte in het Quiévrainlokaal te Denderbelle (fok guy) Op het einde van de jaren '60, begin van de jaren '70 waren er in Moorsel een paar verenigingen meestal een groep jongeren van rond de 20 - aktief in voetbal, fietsen en «uitgaan». Uit een mengelmoes van «De Nachtwa kers», «De Bergvrienden» en «De Lachers», en met de vakantiegeest van «Stanzach» werd in 1972 besloten een vereniging op te starten, die het nuttige aan het aangename ging paren in tal van aktiviteiten. Met het nuttige en het aangename werd vooral beoogd het leven langs de zonnige kant te bekijken. In die geest werden de «Stanzachers» geboren. Geschrif ten, documentatie of archief van de vereniging in deze aanvangsfase is nauwelijks bestaande, zodat we ons oor te luisteren hebben gelegd bij de nog levende en soms nog actieve leden uit deze periode. Duivensport. De beurt afwachten voor de inkorving in maatschappij 'De Vrijheid' te Moerzeke-KasteI (vh) Duivensport. De Noyonspelers in Lebbeke-Dorp (foto guy) Een eerste bestuur werd in 1972 gevormd en we noteren als aller eerste voorzitter, Cardon Gustaaf en als sekretaris, wijlen Van Herre- wegen Clement en bestuursleden Wille René, De Meyst Freddy, Van Droogenbroeck Willy en Van Wayenberg Kamiel. Later sloten zich hierbij aan: Merckx Etienne, Philips Marcel, Beeckman Omer, Merckx Lucien, De Boeck Jef, De groof Willem, Beeckman Frans, Van de Perre Hugo en Van Houdt Willy. Het lokaal was bij caféhouder Willy Van Droogenbroeck op den Berg te Moorsel. Zonder veel admi nistratie, maar met mondelinge af spraken en «goodwill» van alle le den, groeide met de jaren «De Stan zachers» uit tot een soliede en stil aan bekende vereniging in de Fa- luintjesstreek. Verdere uitbouw Onder druk van al de aktiviteiten en evenementen, inherent aan de «Stanzachers», werd in 1979 een nieuw bestuur gekozen waarbij Po- devijn René als voorzitter en Be eckman Omer als sekretaris werden aangesteld. Bestuursleden waren Plattiau Frans, Podevijn Luc, Van Limbergen Frans, De Vlieger Wal ter, Hendrickx Paul, Vinck Norbert, Van Damme Luc, Peirlinck Paul en Rombaut Florent. Het dient gezegd dat vanaf deze periode een struk- tuur en organisatie werd opgesteld, die tot op heden nog sporen en wor tels draagt ihn de nu 20-jarige ver eniging. Gedurende 10 jaar heeft deze bestuursploeg, die nog aange vuld werd met Van Biesen Frangois, De Landsheer Petrus, Maes Fred dy, Caudron Cyriel, Bornau Theo en Stassijns Luc, onder de vaderlij ke leiding van vooral voorzitter Po devijn René, de naam en faam van «De Stanzachers» uitgedragen en tot in het buitenland bekendheid gegeven. Lokaalhouder was Peir linck Paul in het Café «De Stan- zachters» op den Berg. Vanaf 1989 werd, vermits Podevijn René meende dat anderen de taak nu eens moesten verderzetten, een ander bestuur gekozen en werd Peirlinck Paul tot voorzitter aange steld met als sekretaris Caudron Cy riel en schatbewaarder Maes Fred dy en komen er nieuwe bestuursle den bij zoals Van Goethem Eddy, Van Gijseghem Herman en De Neef Emiel. Noteren we dat het lokaal gehuisvest werd in het 't Hof Texel bij Marie-José en Willy, waar over ruimere lokalen en akkomoda- tie kan beschikt worden. Het huidig bestuur samengesteld uit Paul Peirlinck, Rombaut Flo rent, Van Biesen Frangois, Maes Freddy, Stassijns Luc, Van Goe them Eddy, Van Gijseghem Her man en De Neef Emiel kenmerkt zich door een grondige en meer effi ciënte uitbouw van de vereniging, waarbij aandacht wordt gegeven om de materiële, lichamelijke, geeste lijke en kulturele waarden, van alle leden op een hoger en gezonder niveau te brengen. Nieuwe organis atietechnieken en een moderne uit voering van sponsoring maakten het mogelijk dat in 1992 de 31 fiet sende wielertoeristen met nieuwe sporlkledij werden uitgerust, die dankzij de geldelijke steun van lo kaalhoudster Marie-José van 't Hof Texel en gewezen Ronde van Frankrijk-renner en fietshandelaar Vic Nuelant bij de Firma Lusuva - sportkledij - van Danny Scheerlinck te Heldergem kon aangekocht wor den. Vermelden we nog dat de mate riaalwagen door Rombaut Florent en Herman Van Gijseghem prak tisch werd ingericht en dat door ga ragehouder Luc Moens een nieuwe glanzende tint werd aangebracht en van reklame van de sponsors werd voorzien. Aktiviteiten allerhande In de beginperiode van «De Stanza chers» werd onder het gemeen schapsleven, dat in de jaren '70 «den Berg en de Baron de Meer straat» kenmerkte, vooral aandacht gegeven aan het plaatselijke gebeu ren, dat zich situeerde rond «Berg kennis», waarbij wielerkoerzcn, sportavonden, kaartavonden, bak- schietingen, voetbalmatchen, kaatswedstrijden, gezinsuitstap- pen, busreizen naar Stanzach, enz. als een veelvoud mekaar opvolg den. Een bloeiende spaarkas kon zich verheugen in een 150-tal leden doch deze spaarclub is sedert een paar jaar ter ziele gegaan. In de volgende fase noteren we fiet stochten en busreizen voor het gan se gezin, filmavonden, kwiswedstrij- den, en door de wielertoeristenclub om de 4 jaar een fietstocht naar Stanzach (gereden in 1984 en 1988 met respectievelijk 10 en 14 deelne mers). In de tachtiger jaren werd een aan vang genomen met het houden van een jaarlijks souper voor al de aan gesloten leden en op dit gezellig samenzijn werd «de Clubkampi oen» gevierd. Zo werden achter eenvolgens gelauwerd: 1979: Van Biesen Frangois 1980: Hendrickx Peter en Podevijn Luc 1981: Maes Freddy 1982: Rombout Florent 1983: Hendrickx Patrick en Cau dron Cyriel 1984: Podevijn Mare 1985: Van Biesen Wim 1986: Van Biesen Wim 1987: Beeckman Gilbert 1988: Van Goethem Eddy en Pode vijn Rene 1989: Van Biesen Wim 1990: De Smcdt Ernest 1991: De Troch Rene Spaghettiavonden, steakfestijnen en soms eens een pikante of plezan te «Sexlingerie show» ('t is maar hoe je het bekijkt) zijn de enige bron van inkomsten voor de vereni ging. Hier dient opgemerkt dat ver schillende leden «Pro Deo» werkjes opknapten en uit hun eigen zak de leden wel eens (soms, genoeg) op een pintje trakteerden. Sommigen slaagden er zelfs in onder vorm van sponsoring een of ander attribuut aan de leden te bezorgen. Opmer kelijk is dat bij alle aktiviteiten en evenementen het volledig gezin van het lid werd betrokken zodat regel matig het lokaal of ingehuurde zaal overvol bezet was. De «macht» van de televisie heeft ook de gezellige onderonsjes van de gezinnen ondermijnd en stilaan tot een minimum aan aanwezigheid van de leden herleid. Dit fenomeen is niet kenmerkend voor de Stanza chers maar is geldig voor alle ver enigingen die zich met rekreatieve sport en ontspanning bezighouden. Jammer want er vallen er toch zo veel dood van STRESS!!! 1992. Het jaar waarin de Stanza chers 20 jaar bestaan werd schitte rend georganiseerd en met voor lichtingsavonden en twee algemene vergaderingen, waarop alle leden wielertoeristen hun wensen en of grieven ter tafel brachten, ingezet. Dit resulteerde in het onderschrij ven van polissen geldig voor alle leden waarbij zij individueel voor burgerlijke aansprakelijkheid es kosten van ongeval (boven de ms- tualiteits tussenkomst) gedekt zij' Bij de Belgische Bond voor Rijwi# toerisme, is de club een tweetal jr aangesloten en neemt zij regelmav deel aan de door haar aangesloten clubs ingerichte ralleys. Een voorstel aan het bestuur om dit jaar in de maand juli een zesdaagse rit naar Italië te rijden werd gunstig geadviseerd maar zal omwille van welbepaalde organisatorische moeilijkheden niet plaatshebben Uitgesteld is niet verloren want voor volgend jaar zijn er nieuwe voorstellen op tafel gebracht om hetzij een Ronde van België te rij den of een vakantietrip naar de Pro vence in de omgeving van de mort Ventoux. Een bezoek aan de sportarts Dr. Cooman in het A.S.Z. werd door de meeste leden gebracht en uit de on derzoeken is gebleken dat iedereen geschikt is voor de dienst. Een voor lichtingsvergadering met deze sportarts en met een kinesiste ora-j trent de juiste voorbereiding, trai- ning en gebruik van de spieren z4| eerstdaags gehouden worden. j Verder staat op het programma een bezoek aan de Volkswagenfabrieli «Veilig rijden in het verkeer» in sa- menwerking met de rijkswacht en de politie, een instructieavond om trent onderhoud en herstelling van de fiets door een technieker van een bekende wielerploeg, twee gezins wandelingen en een fietstocht voor de dames naar Vlassenbroek. Vermelden we nog dat sedert jaren de Stanzachers de honderden deel nemers aan «De Grenzen van Groot Aalst» in veilige banen lei den. De goedlachse spontaan ontstane vereniging De Stanzachers is gedu rende haar 20 jarig bestaan stilaan geëvolueerd naar een goed gestruk- tureerde en georganiseerde vereni ging waar het reglement naar letter en geest wordt toegepast. Zij streeft ernaar om met al haar leden (vooral in gezinsverband) aan rekreatieve sport of -animatie te doen om er haar leden individueel zoveel mo gelijk de lichamelijke en geestelijke genoegdoening ervan te bezorgen Dit alles in een geest van vriend schap en samenhorigheid. Dat is het enige doel waarvoor de bestuursleden en leden blijvend voor de Stanzachers zullen ijveren onder de bij hen welbekende maar zeker niet onaardige spreuk: «SAMEN UIT, SAMEN THUIS» -?> "7>

De Voorpost | 1992 | | pagina 32