FC Mere vierde feest De Voorpost - 5.6.1992 - 7 Aalst. De Aalsterse cijfers- en lettersclub De Ajuintjes zitten duidelijk in de lift (a) Aalst. Op de opendeurdag van het KTA werd genoten van het zomers weertje (a) te Aalst een avond gepland ge bracht door VLAM (Vlaamse Art sen voor het Milieu). Artsen en ge zondheidswerkers die zich willen inzetten voor het leefmilieu zijn van harte welkom. Verrijkend versoberen Rond dit tema wordt op vrijdag 19 juni een gespreksavond georgani seerd, geleid door Raf Janssen. Er wordt gesproken over armoede of soberheid. Aanvang 20.30 u. Steinerschool Op zaterdag 13 juni organiseert de Steinerschool aan de Langestraat 216 te Affligemvan 14 tot 19 uur een opendeurdag. Deze namiddag biedt de gelegenheid uitgebreid kennis te maken met de school. Men kan de klassen gaan bekijken, het werk en de schriften van de leerlingen inkij ken. Uiteraard zijn de leraars, lera ressen, de ouders ter beschikking voor informatie. Info: 053/68.11.60 of 053/67.11.47. Afrikaans eetfeest in Netwerk Op zondag 14 juni van 12 tot 15 uur en van 18tot 22 uur kan men terecht in Centrum Netwerk aan de De Ridderstraat 28 te Aalst voor een Centraal-Afrikaans etentje- Men kan er proeven van Sambussa, Moa mbe of Samaki (kip of vis), een exotische fruitsla én een Afrikaanse sfeer voor de som van 500 fr. (kinde ren 250 fr.). Aangenaam verpozen kan aan een cocktailbar. Niet alleen voor volwassenen maar ook voor kinderen zullen een aantal exoti sche drankjes aangeboden worden. Reservatie gewenst op nr. 053/ 78.89.81 (liefst vóór 6 juni). Internationale ruildag prentkaarten Op zondag 14 juni heeft in de Sint- Annazaal, Roklijf te Aalst van 8,30 u. tot 16 uur doorlopend een inter nationale ruildag plaats voor prent kaarten en aanverwante objekten. Het is de tweede beurs die de nieu we prentkaartenklub"Groot-Aalst" organiseert. Dit gebeurt in samen werking met de postzegelklub'Tila- telia Alosta" die op zaterdag 13 juni in dezelfde zaal een ruildag van postzegels organiseert. Bij deze gelegenheid geeft de prent- kaartenklub ook een nieuwe prent kaart met beperkte oplage uit. Deze is te koop aan de ingang van de zaal aan de prijs van 40 fr. Info: 053/ 21.61.72. Aktiviteiten in Jebron Op zaterdag 6 juni om 18.30 u. in de Begijnhofkerk liturgie. Daarna is er gelegenheid om na te kaarten in het Jebronhuis. Hierbij richten de orga nisatoren een warme oproep aan iedereen om ook na de viering nog wat tijd te maken voor deze momen ten die levend-delend en gemeen- schapsbevorderend zijn. Er wordt ook getracht die dan ook beter te verzorgen. Op woensdag 10 juni om 20 uur: Breed dekanaal beraad in de zaal van de Sint-Paulusparochie. Alle geïnteresseerden van het dekanaat zijn welkom. Voorstelling van het jaarprogramma en de brochure "Werkboek voor solidariteit". Or ganisatie van het dekanaal team Aalst i.s.m. vzw De Oever. Op donderdag 11 juni is er om 20 uur Egra. Echtgescheiden- Groepe ring Regio Aalst. Staat open voor iedereen die met echtscheiding bezig is of die achter de rug heeft. Er wordt samen ge zocht naar het zinvol omgaan met deze problematiek. Kontaktadres: Jebron, Begijnhof 1 te Aalst. Tel.: 053/77.51.16. Tema: Vrouwen, mannen en kinde ren na echtscheiding. Organisatie: vzw De Oever i.s.m. Egra. Op vrijdag 12 juni om 20 uur samen komst van alle dirigenten of één koorlid van de koren van dekanaat Aalst die willen meewerken aan "Zingen voor Vrede" van 2 oktober in het Jebronhuis. Organisatie: vzw De Oever i.s.m. dekanaal team Aalst. Op zaterdag 13 juni om 18.30 u. liturgie in de Begijnhofkerk. Vriendelijke uitnodiging aan ieder: een om daarna zich te vervoegen in het Jebronhuis voor een babbel en/ of drankje. Mikisklub Op zaterdag 13 juni vanaf 20 uur is er uitbetaling van de Mikis-spaar- kas, met etentje (aperitief en koude schotel) aan 250 fr. voor de niet-le- den en 75 fr. voor de leden. Kinderen van niet-leden betalen 100 fr. en van leden 30 fr. Op zondag 14 juni vanaf 14.30 u. is er koffietafel voor de Vrouwenver eniging vzw. Vrijdag 19 juni om 20.30 u."Verrij ken versoberen" door Raf Janssen. Daguitstap naar Tielt en zijn omgeving Op Pinkstermaandag 8 juni onder neemt VTB-VAB Aalst, op uitnodi ging van Afdeling Tielt, een tocht naar Tielt en de omgeving van Beer- nem. De autocar vertrekt aan de Sint-Annazaal (Oude Gentbaan- Roklijf) om 8 u. Na de koffiepauze gaat de rit naar het bloemendorp Kanegem en het kasteel van Poeke, waar een korte wandeling rond de grachten ge maakt wordt, 's Middags staat soep, varkensvlees in bruin bier met streekgroenten en koffie op het me nu. Via Wingene leidt de tocht naar de"Bossen van Vlaanderen" in Be- ernem. Na een korte boswandeling wacht nog een koffie met panne- koek. De deelnemingsprijs bedraagt slechts 800 fr. (VTB-VAB) 850 fr. Vooraf inschrijven bij Geert Van Cleemput, tel. 053/78.06.34 en beta len op rekeningnummer 429- 8075001-54 van VTB-VAB Afde ling Aalst. Konditie- preskigymnastiek op muziek Elke maandag (uitgezonderd de schoolvakanties) van 20.15 tot 21.15 u. worden zowel vrouwen als man nen van alle leeftijden verwacht in de sportzaal van het Sint-Jozefskol- lege voor een uurtje turnen op mu ziek. Vooraf inschrijven is niet noodzakelijk. Na de gymles is er gelegenheid om te douchen. In de beurtprijs van 80 fr. of 70 fr. (voor VTB-VAB-leden) is een sportverzekering begrepen. Men kan ook opteren voor een beurten- kaart, die een extra reduktie van ongeveer 15% biedt. Voor 13 beur ten bv. betaalt men 900 fr. en als VTB-VAB-lid slechts 750 fr. en voor een acht-beurtenkaart respek- tievelijk 550 fr. en 480 fr. Met VTB-VAB langs Vlaamse wegen Op zondag 14 juni wandelt VTB- VAB in Opdorp (10 km). Samenkomst zoals gewoonlijk aan de Sint-Annazaal, Roklijf tc Aalst om 13.30 u. Er wordt vertrokken in Opdorp aan de Sint-Amanduskerk, Dries om 14 uur. De Frivole Framboos In het kader van het aktiviteiten- programma van KWB-KAV Aalst wordt op zaterdag 13 juni om 20 uur in CC De Werf te Aalst door De Frivole Framboos hun nieuw pro gramma gebracht. Toegang: 300 fr. Kleuren en gezondheid Op zondag 14 juni om 14 uur wordt in organisatie van vzw Groene Dag in het CC De Werf een voordracht gebracht rond"Kleuren en gezond heid". Info: 054/33.20.46. Permanent sekretariaat voor sociaal dienstbetoon Op 10 juni is er zitdag van 15 tot 16 uur. De zitdag grijpt plaats links achteraan de dreef (ingang Sint-Jo zefbasisschool) tussen de Kapucij nenkerk en 't Capucientje op de hoek van de Sint-Jobstraat en de Kapucijnenlaan. Afspraak is niet Brailleliga Vergadering: dinsdag 9 juni te 13 uur in het Parochiehuis (Bovenzaal rechts). KAV-Erembodegem Woensdag 10 juni te 19.30 u. in het Parochiehuis: «Culturen in en rond de woning». A.A.-groep «Om Mekaar» Vergadering: woensdag 10 juni te 20 uur in het Parochiehuis (Boven zaal). Bedevaart naar Halle Op maandag 8 juni a.s. te 16 uur, wordt er voor alle bedevaarders van Erembodegem een eucharistievie ring opgedragen in de O.L.-Vrouw Basiliek van Halle, onder de zegen van O.-L.-Vrouw Termuren en O.L.-Vrouw van Halle. Al-Anon Al-Anon is een vereniging voor fa milieleden, partners en vrienden van alkoholverslaafden. Elke eer ste, derde en vijfde dinsdag van de maand van 20 tot 22 uur kan men vertrouwelijk over de problemen praten in het Parochiehuis (Wacht zaal), Dorp, Erembodegem. Info: Postbus 63, Aalst. Postzegelklub «De Band» Postzegelklub «De Band» verga dert elke eerste zondag van de maand van 10 tot 12 uur in lokaal De Luchtballon aan de kerk van Erembodegem-Terjoden. Er wordt geruild, vergaderd en een tombola georganiseerd. Info: 053/78.99.94. Vierde Sinksen- en Sportparkfees ten in Terjoden Tijdens het weekend van 7 en 8 juni worden de vierde Terjodense Sink sen- en Sportparkfeesten gehou den. Op het programma: Zondag 7 juni: 11 uur; Eucharistie viering in de feestzaal van SK Terj o- den uit dank van de kampioenstitel en ter nagedachtenis aan de afge storven leden en sympatizanten. Om 12 uur is er gelegenheid tot aperitieven en wordt het restaurant geopend. Om 15 uur begint er een kinderanimatie met onder meer een play-backwedstrijd voor de jeugd. Voor de ouderen is er een pitjesbakwedstrijd naar panklare haantjes. Om 21 uur is er een optre den van Patrick Dc Coninck (alias Michael Jackson) en zijn dansgroep The Grosvies in een speciaal aange paste sfeer. Maandag 8 juni: vanaf 14 uur: rom mel-, prondel- en speelgoedmarkt waarop iedereen wordt uitgenodigd tot verkopen, kopen of kijken. Ook wedstrijd pitjesbak naar panklare kippen. Om 15 uur: grote belotwed- strijd, 3000 fr. vooruit inleg en beker. Om 18 uur: gerrebollingvoor de dames. Om 20 uur: gezellig sa menzijn. Tijdens de uitreiking van de prijzen aan de sportlaureaten een paar maanden geleden, wérd FC Mere in de hulde betrokken omdat zij vorig seizoen naar een hogere afdeling konden oprukken en zij hebben zich daar ook gehandhaafd. Dit was al vast een fraai geschenk voor het bestuur dat het halfeeuwfeest van de club vierde. De voetbalsport is op enige traditie gesteund want zelfs vóór dat FC Mere in het leven geroepen werd was er een voetbalploeg aktief. Het waren de 'Meirsche Klauwaerts' die in de schoot van een toneelbond ook een voetbalploeg stichtten en bovendien veel suksessen behaal den. Toen deze mensen wegens de tweede wereldoorlog hun aktivitei ten moesten stopzetten, hebben an deren deze leemte opgevangen en een nieuwe clubgesticht, bijna zon- dalst. Modelbouwclub VIM organizeerde in samenwerking met The Crazy Bol Jazz een Dixielandbal met als der onderbreking. In het begin van hoofdattraktie The Uralsky Jazzband Rusland in de Heilig Hartkring (a) de oorlog kon men hun aktiviteiten reeds volgen maar het was pas in 1944 dat ze officieel bij de Belgische voetbalbond aansloten. Bij gebrek aan akkommodatie, vooral dan in die periode, moest men zich tevreden stellen met een paar weiden te Oostdorp. Dat het terrein er niet fraai bijlag zoals dit nu meestal het geval is kan men zich inbeelden als men bedenkt dat de boer zijn koeien er tijdens de week nog liet grazen met alle gevolgen van dien voor degenen die er 's zon dags een match speelden. Zoals al les is ook het voetballen bij FC Me re sterk geëvolueerd, speelden kampioen, zakten naar een lagere afdeling en stegen opnieuw. Dit ge beurde meer dan eens maar nu blij ken ze hun plaats gevonden te heb ben en dit zonder financiële risiko's want het bestuur blijft bij het princi pe om geen overdadige uitgaven te maken en steeds trachten met eigen spelers de zaak te rooien in plaats van fabelachtige sommen te betalen voor een speler van buiten de eigen ploeg. Uit gesprekken tijdens de viering is gebleken dat FC Mere op sportief vlak enkele uitschieters gekend heeft maar dat men eenvoudig be gonnen is en dit wil het huidig be stuur zo houden: in alle eenvoud er het beste van maken met vee uit de eigen stal. Om dit aan te kunnen tracht de Meerse club een basis te leggen bij de jeugd die alleszins sterk vertegenwoordigd is. Men heeft ervaren dat de politiek om jeugdspelers te werven steeds lo nend geweest is voor de toekomst. Enkele weken terug werden be stuursleden gehuldigd, evenals een paar oud-bestuursleden en spelers, voor hun jarenlange inzet waarbij men de wens uitdrukte misschien nog een trapje hoger te kunnen. JV Erpe-Mere. De gevierden van FC Mere die er een halve eeuw voetbalaktiviteit hebben opzitten en thans overeen ruim spelerspotentieel beschikken om de toekomst rooskleurig tegemoet te zien (jv)

De Voorpost | 1992 | | pagina 7