Aktie Roefel wordt door Stad Aalst uitgebreid voorbereid Beeldspraak '92 in poëzietuin 'Ter Vlieringhe' Ernst in De Werf 10 - 12.6.1992 - De Voorpost ?emees is voor Roefeldag 1992 in Aalst nog verder uitgebreid (a) Roefeldag in de maand juni is voor het jonge volkje van Aalst een begrip geworden. Tijdens een werkvergadering van tientallen vrijwillige mede werkers van de Roefeldag 1992 werd op het Aalsterse stadhuis een kijk gegeven op de evaluatie van de eerste Roefeldag vorig jaar en werden de grote lijnen vastgelegd voor Roefeldag 1992. Aan het entoesiasme van de medewerkers en de verantwoordelijke stadsambtenaren gemeten, over treft de komende editie '92 de vorige, waar ruim 2500 kinderen aan deelnamen, ongetwijfeld ruimschoots. Roefel of de dag van het kind is een grote 'uitprobeerdag' waar voor kinderen deuren worden open ge daan die tot dan toe merkwaardig geheimen bewaarden. Op het ge meentehuis verschijnt plots een burgemeester van acht jaar en een ingenieur van elf jaar bedient de sluisdeuren van het sas aan de Den der, zo werkt het ongeveer. Kinde ren nemen een aktief kijkje bij poli tie, brandweer, rijkswacht, een bak ker, een imker, een optieker, een boerderij, het station, het zieken huis, de dierenarts, de boerderij. en treden in een wereld waar kinde ren gewoonlijk niet zomaar bij mo gen horen. Op de werkvergadering werd duide lijk dat men vorig jaar een tekort had aan dierenartsen, imkers, boe ren en handelszaken om in te gaan op de volledige vraag van het nieuwsgierige jonge volkje. Het werd ook duidelijk dat het inschrij vingssysteem voor de tientallen ac tiviteiten nog niet op punt staat. In andere steden waar eveneens een Roefeldag werd georganiseerd stel de men dezelfde moeilijkheden vast. Opvang van het te grote aanbod Het ligt duidelijk moeilijk om ver beteringen in het systeem van vorig jaar aan te brengen. Wel wordt ge dacht om de inschrijvingen voor de diverse aktiviteiten te laten gebeu ren op een woensdagnamiddag of zaterdag op de Jeugddienst in de Kapellestraat. Alleen zo kan men de 'numerus clausus' voor bepaalde aktiviteiten effektief bijhouden. De jeugddienst nam opties om de schminkstanden voor jonge snoet jes uit te breiden van het stadhuis tot het kultureel centrum De Werf. De Werf wordt trouwens, naast de plantondienst op het stadhuis, de grote draaischijf van het hele Roe- felgebeuren. De aktiviteiten her en der stoppen op het zelfde uur en de apoteose koncentreert zich in De Werf met het optreden van Arthur van 'Schuif Af (VTM) en een open gesprek met Ingeborg en Eric Baeyens van Radio 2 als moderator. Een ballonwedstrijd zal om 18 uur alles afronden. In de stadsschool aan de Binnen straat worden wegens vervoerpro blemen geen aktiviteiten meer ge organiseerd. Dit is ook, wegens de geringe belangstelling het geval voor de Stedelijke Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel. Het aantal trefpunten voor kontakt en het opvolgen van de Roefeldag wordt van vijf naar twee gebracht en zal gebeuren in het stadhuis van het kultureel centrum. Voor het ver voer naar de aktiviteiten worden een stadsbusje, drie grote autobus sen en drie karren met paard voor gesteld, terwijl ook gerekend wordt op de vrijwillige taxiservice van de ouders. Het programma van Roefeldag 1992 voorziet dus in een gevoelige uitbreiding van de aktiviteiten van vorig jaar. Zo werkt ook nu de rijks wacht mee, de NMBS, het Aalsterse station, een apoteker, Centrum Netwerk dat voor een speciaal pro gramma zorgt, een fietsenherstel- dienst wordt begeleid door Kamiel Sergant, Amylum laat kinderen met truckers meerijden en Philippe Renders. informatie-ambtenaar van de stad Aalst, zorgt voor een kindergemeenteraad die door drie scholen moet samengesteld wor den. Meer aktiviteiten eisen ook meer vrijwillige begeleiders. De Jeugd dienst doet dan ook een beroep op welwillende volwassenen die een dagje zich willen ter beschikking stellen van nieuwsgierige jongeren. Dit goed gevuld ei wordt verder uit gebroed om als een kersvers ge schenk aan duizenden Aalsterse kinderen aangeboden te worden. Aalst verzette zich tegen het voor stel van de Koning Boudewijnstich- ting om de Roefeldag 1992 te laten plaatsgrijpen op een woensdag om dat een werkdag te veel moeilijkhe den met zich zou meebrengen voor wat beschikbaarheid van diensten en personeel betreft. Roefeldag 1992 zal dan ook plaats hebben op zaterdag 27 juni. Kinderen van 6 tot 12 jaar worden uitgenodigd om er gratis aan deel te nemen. Info Roe- feltelefoon 053/76.13.11. PH Aalst. Roefeldag 1992 wordt voor het Aalsters volkje niet alleen een plezierige feestdag maar ook een boeiende doe-dag (a) - Nog tot en met maandag 21 september in Dc Werf: tentoonstelling 'Papier. Beeld en Basis'. - Zaterdag 13 juni om 20 uur in de Schouwburg: teateroptreden van Martin Valckeen Peter Hens ofte'Dc Frivole Framboos', georgani seerd door KAV-KWB in samenwerking met De Volksverzekering en BAC'; toegangsprijs 250 fr. in voorverkoop en 300 fr. aan de kassa: reserveren kan op tel. nr. 053/76.16.80 of 76.16.90. - Zondag 14 juni in de Schouwburg: Bonsai-demonstratie (onder voorbehoud): info 053/78.11.22 (J.P. Timmermans). - Zondag 14 juni om 14 uur in Vergaderlokaal 1: voordracht 'Kleu ren en gezondheid', georganiseerd door vzw De Groene Dae; info 054/33.20.46. - Van zaterdag 20 tot en met zaterdag 27 juni op diverse plaatsen in Aalst: diverse kulturele manifestaties met dagelijks koncertcn met vrijwel uitsluitend Vlaamse uitvoerders en werk van 33 Vlaamse komponisten: een eerste editie van 'Radio 3 in de Stad', waarbij het kulturele radionet naar het publiek toegaat. - Zaterdag 20 juni in dc Sint-Martinuskcrk: koncert door het Filhar monisch Orkest van de BRTN. Voor dc rest van deze programma tic: zie meer gedetailleerde informatie in een aparte bijdrage. - Dinsdag 23 juni om 18 uur in Vergaderlokalen 1 en 2: informatie- en degustaticavond rond 'Belgische kazen georganiseerd door de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneerden; info 091/61.99.12. L. Aalst. Het aanbod aan boeiende aktivi Op Pinksterzondag was de binnenkoer van het kunstenaarscafé Ter Vlieringhe aan de Brusselbaan in Erembodegem tijdelijk omgedoopt tot poëzietuin. Tal van dichters uit de regio verwoordden er hun gedicht, wat gebundeld werd in de uitgave 'Beeldspraak '92'. De binnenkoer was meer dan te klein om de vele kunstminnaars te herbergen voor het initiatief van Jean-Paul van der Poorten. Heel wat volgden dan maar het gebeuren noodgedwongen vanuit het café. 'Vandaag is Ter Vlieringhe een beetje Watou, het dorp aan de schreve waar gregoriaanse poëzie en beeldende kunst harmonisch sa menleven. Vandaag is Ter Vliering he een beetje Beauvoorde waar het vers van Gwij Mandelinck of van Eddy Van Vliet bij de burger en de bakker voor het venster hangt en waar Jan D'Haese elk jaar zijn te- matische tentoonstelling organi seert. Vandaag is Ter Vlieringhe een beetje doos van Pandora, niet met kwalen gevuld maar met inval len van de muze. Een velodroom waarin ludiek wordt ingespeeld op het tema 'De fiets in de kunst'. Ze ven kunstenaars van diverse plui mage beelden dit tema uit. Het zijn René Bcckaert, koloristisch schil der, Piet De Brandt, tekenaar dich ter, Luc De Mot, kunstsmid, Jan D'Haese, dichter en kunstkriticus, Walter Schelfout, konstruktivi- stisch schilder, Ronald Snel, beeld houwer, en Marijke Van der Eist, graficus,' omschreef Wouter De Bruyne breedvoerig bij de opening van deze unieke kunsthappening. Ingeleid of begeleid door de gitaar van Jean Van der Schueren, hoger diploma aan het Brussels muziek conservatorium en sterk geïnteres seerd in de Spaanse gitaarmuziek, kwamen de dichters aan het woord die in de bundel aan bod gekomen waren. Afkomstig uit de wijdvertak te boom die zijn takken spreidt van Aalst over het Pajottenland tot Brussel kwamen Marcel Pira, Aley- dis Dierick, Rudolf Van de Perre en Marcel Wauters die gedichten lie ten voorlezen en Bert Decorte, Fir- min Van der Poorten, Iris Van de Casteele, Jan D'Haese en Frans Fransaer die zelf hun werk naar voor brachten. Afwisselend werd muziek gespeeld door de gelegenheids jazz-combo samen gesteld uit Jacky Adens pia no, Johan de Boedts, drums en Freddy Verbeken, basgitaar. Ook de prille jeugd kwam aan het woord langs Joeri en Inneke Baten die in 'Brieven in een lichte kleur' de ondertitel van 'Kinderen in beeldspraak' hun gedichtjes lieten horen die zij schreven bij zelf ont worpen illustraties uitgevoerd in suikerets op lino. In de rand van het gebeuren van vorige zondag is het 'Brevarium voor minimale woord- en prentkunst' uitgegeven, samen met een doosje met een prentkaarten verzameling van kunstenaars met oude wielvoertuigen. Dit alles is nog steeds verkrijgbaar en te be zichtigen tot 21 juni in Ter Vlierin ghe aan de Brusselbaan 11 te Erem bodegem. In een bijzonder rustiek kader kan men er bij gelegenheid Aalst. Dichters Wouter De Bruyne en Jan D'Haese brengen hun werk, bqAti ook genieten van een frisse pint. door gitarist Jean Verscheuren in de poëzietuin van Ter Vlieringhe (aJ Aalst. Organizator Jean-Paul Van der Poorten kende een overrompelend sukses met het initiatief Beeldspraak' Op zaterdag 4 juli vanaf 9.30 uur heeft op de Houtmarkt te Aalst de traditionele en jaarlijkse paarden- prijskamp plaats gcorganizeerd door de Landbouwcomitc van Aalst in samenwerking met het stadsbe stuur, de Provinciale Landbouwka- mer van Oost-Vlaanderen en dc Vlaamse Haflingersclub. Er is een prijskamp voorzien voor Belgische trekpaarden, voor zadel- paarden en een speciale wedstrijd voor Haflingers. Voor de Belgische trekpaarden zijn er zes kategorieën voorzien mer ries en hengsten zuigelingen; mer ries jaarlingen; tweejarige merries; driejarige merries; merries van 4 en 5 jaar en een reeks merries van zes jaar en meer. In iedere reeks zijn er eremetalen voorzien. Voor iedere deelnemer uit groot-Aalst ligt er een herinneringsmedaille klaar. Er is ook een ereprijs die bestaat uit een kunstvoorwerp en is bedoeld voor het mooiste en verdienstelijk ste paard. Voor de eigenaar die het meest bijgedragen heeft tot het wel slagen van de prijskamp is ccn aan moediging voorzien en dc deelne mers van Aalst ontvangen ccn bij komende premie. Voor de zadelpaarden heeft men 5 kategorieën merries en hengsten zuigelingen; merries en ruinen zon der tanden; merries van 3 en 4 jaar; merries van 5 jaar en meer met vol wassen tanden en een reeks ruinen met tanden. Ook hier Is er per reeks weer heel wat te winnen en wacht de mooiste en verdienstelijkste merrie een ereprijs onder dc vorm van een kunstvoorwerp. Voor de eigenaar die het meest heeft bijgedragen tot het welslagen van dc prijskamp ligt cr een aanmoediging klaar. En dan is er nog de biezondcre prijskamp voor Haflingers waar voor er 10 kategorieën zijn voa zien. Voor deze wedstrijd kan mt inlichtingen bekomen bij Picrc Dauw, Kakemanstraat 73 te Lebbeke (052/35.81.19) waar me: ook kan inschrijven. Voor d; mooiste en verdienstelijkste Haflifr ger is er ook een ereprijs en eer aanmoediging is voorzien voor ft eigenaar die het meest heeft bijge dragen tot het welslagen van d< prijskamp.

De Voorpost | 1992 | | pagina 10