De Voorpost Monologen met Minister De Batselier in Sint-Gillis Dendermonde Prentkaartenclub Muzikale Groot-Aalst organiseert tweede internationale ruildag midzomernachtsdroom brengt Aalst op de radi( Verhoging netspanning tot 230 volt HEBT U EEN HUIS TE KOOP TeVe-Blad TeVe-Blad TeVe-Blad da's budgetvriendelijk voor 25 frank is het van jou èn kun |e elke week de prijs van |e dromen winnen I 16 - 12.6.1992 - De Voorpost In België is men bezig met het over schakelen van de elektrische span ning van 220 naar 230 volgt. Hier mee wil ons land voldoen aan de nieuwe Europese normen inzake laagspanning die in het jaar 2003 voor heel Europa van kracht wor den. Bij Intergem werd de span ningsverhoging van 220 naar 230 volt en van 380 naar 400 volt reeds doorgevoerd. Het gerucht dat deze spanningswij ziging technische defekten zou ver oorzaken aan TV-toestellen en elektrische huishoudtoestellen Weekblad van Dender-, Dunne-en Schelde8treek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 blijkt onjuist te zijn. Als de laagspanning wordt opge voerd, nemen motoren van bievoor- beeld was- en vaatwasmachines zelfs iets minder stroom op waar door de motoren minder warm lo pen. Dit komt de levensduur van deze toestellen ten goede. Dat de verhoogde spanning nadelig zou zijn voor TV-toestellen is volledig uit de lucht gegrepen. In deze toe stellen zitten namelijk automati sche spanningsregelaars en -stabili- zatoren. Lampen voor een spanning van 220 volt die op 230 volt worden aangesloten, geven meer licht voor hetzelfde geld, maar zullen minder lang meegaan. Ben je aan nieuwe lampen toe, dan kies je in de toe komst best voor lampen van 230/240 volt. Al bij al zijn de nieuwe normen voor opvoering van de netspanning zo opgesteld dat de wijziging geen pro blemen kan opleveren bij het ge bruik van het materiaal dat je thans bezit. Het eventueel doorslaan van een beveiliging ten gevolge van het ge lijktijdig gebruik van huishoudtoe stellen op het laagspanningsnet heeft niets te maken met de span ningsverandering van 220 naar 230 volt. Overspanningen bij bepaalde weersomstandigheden of bij fouten op het net, komen, net zoals in het verleden, zelden voor maar zijn on vermijdbaar. Met deze spannings wijziging wil men onder meer een Europese markt voor elektrische huishoudtoestellen bevorderen. Ook andere probleempjes, denk maar aan de verschillende model len voor toestelstekkers, zullen in de toekomst een oplossing krijgen via uniforme voorschriften. Gedaan met (soms ongereglementaire) overgangsstukken enzomeer. Uit eindelijk komt deze standaardisatie de konsument dus ten goede. Voor meer informatie kan men te recht bij Intergem-Electrabel, Gro te Markt 19 te 9200 Dendermonde (052/26 06.11) of Dendermondse- steenweg 75 A te 9300 Aalst (053/ 76.59.11.) Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. Op vrijdag 12 juni heeft in zaal de Zonnebloem te Sint-Gillis Dender monde om 20.00 uur een gespreks- avond plaats onder het tema 'Mo nologen met Norbert De Batselier'. De avond wordt georganizeerd door de CSC afdeling van Sint-Gil lis. Gastsprekers zijn Toon Lowet- te, schrijver-journalist en uiteraard minister Norbert De Batselier zelf. In het spoor van Louis Tobback (Afscheid van een stiefzoon) en Frank Vandenbroucke (Oi'er dro men en mensen) zorgt de 'syille' en meest 'ideologische' onder de hui dige socialistische boegbeelden Norbert De Batselier met zijn boek 'Monologen met Norbert De Batselier nu als het ware voor de afronding van een trilogie rond het socialisme en de jaren negentig. De ontreddering in de gevestigde politieke wereld is groot na 24 no vember. In dit boek geeft Norbert De Batselier aan hier niet panieke rig op te reageren, maar vanuit oor zaken, fenomenen en ideologie -de socialistische in dit geval- te laten uitleggen. Uit het boek kunnen pas sages geplukt worden die goed zijn voor mediarellen, als ze uit hun kontaktst en beredeneerde uitleg zouden worden gerukt. Over onder wijs, managers, de CVP, de vervui ling, milieu, de interne partijwer king, de verstaatsing, belastingen, zijn er telkens citaten te vinden die bij spelers in de politieke en maat schappelijke arena kwaad bloed Aalst. Het samenwerkingsinitiatief met Radio 3 en de stad werd uitw kunnen zetten. En zullen zetten, toegelicht (a) want De Batselier heeft de goede gewoonte duidelijk te zijn. De schrijver van het boek 'Mono logen met Norbert De Batselier' is Toon Lowette. Hij werkt al 16 jaar in de media, als journalist, als elek tronisch uitgever en nu als zelfstan dig consultant. Het boek 'Monologen met Norbert De Batselier' wordt door CSC Sint- Gillis in een gespreksavond voorge steld op vrijdag 12 juni om 20.00 uur in de Zonnebloem, Breestraat te Sint-Gillis. Toon Lowette inter viewt minister De Batselier. Het pu bliek krijgt ruimschoots de gelegen heid tot dialoog met beide gasten. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door het Dendermonds Kla- rinetduo en de toegang is gratis. Aalst. Er was heel wat Mangstelling, ook buiten de eigen stad, voor hel nieu initiatief van Radio 3 (a) daar slaan nu eens echl alle tv-programma's in. Volledig en overzichtelijk, completer dan ooi: Superhandig nu fleuriger en kleuriger, met nóg meer pagina's, vlotte achtergrondinformatie, tips-van-de-week en boeiende interviews I Bij deze gelegenheid geeft de prent kaartenclub ook een nieuwe prent kaart met beperkte oplage uit (ex emplaar hierbij en te koop bij de ingang van de zaal tegen de prijs van 40 fr.). De lidmaatschapsbijdrage van de club bedraagt 150 fr. per jaar en elk lid ontvangt een prentkaart (door een kunstenaar ontworpen) als lid- kaart. De maandelijkse ruilverga- deringen voor de leden, met telkens ook een veiling van een 100-tal lo ten prentkaarten of aanverwante objekten, hebben plaats op de twee de zondag van elke maand (telkens van 9 tot 12u., juli en augustus uitge zonderd) en dit in de lokalen van het Groen Kruis, St.-Jorisstraat te Aalst (ruime parking op de binnen koer of op de Botermarkt juist voor de ingang). De leden ontvangen ook totaal gratis een maandelijks clubblad met daarin alle nodige in formatie betreffende de werking van de club en de aankondiging van de te veilen kaarten. De werking van de prentkaarten club 'Groot-Aalst' wordt gewaar borgd door een 'werkgroep' van be stuursleden afkomstig uit de hele regio Erik Ardans (Wieze), Willy Buyl (Erembodegem), Emiel Mat- thijs en Gabriel Van den Nest (Le de), Ariël Van den Bossche (Aalst), Patrick Vandevelde (Nieuwerker- ken), Clement Van Mol (Gijze- gem), Walter Van Sinay (Dender leeuw) en Fons Dierickx (Herder- sem). Op lange termijn worden nog ande re initiatieven gepland uitgifte ca talogus prentkaarten regio Aalst, prentkaartenalbums,... Voor verdere informatie kan U steeds terecht bij Fons Dierckx, Gudstraat 5A te 9310 Herdersem, tel. 053/21.61.72 of één van de leden van de werkgroep. P.H. Aalst. Willem Gees, koördinator van de leerwerkplaats De Loods begeleidde Prins Filip tijdens zijn informatief bezoek (a) Aalst werd uitgekozen als plaats van gebeuren door BRT 3 in plaats van Dendermonde omdat de stad be schikt over de nodige infrastruktuur en een hinterland dat voldoende ge- ïntereseerden kan leveren. De 'Muzikale happeningsweek' speelt zich op een tiental verschil lende lokaties binnen en in open lucht. Stad Aalst met haar kuituur, geschiedenis en historische monu menten vormden een inspiratie bron om koncerten te programme ren rond Hayne van Ghyzeghem, Stephan de Jonghe, Renaat Mores en met Aalsterse uitvoerders zoals de Schola Cantorum Cantate Do mino, het Stravinsky-trio en Kristi- aan Van Ingelgem. De meest prestigieuze koncerten vinden plaats in de Sint-Martinus- kerk, waar alles begint en ook ein digt. Verder wordt er uitgevoerd het Moorselse Waterkasteel, feestzaal van het Aalsterse Stat huis, het Kat-Teater, de Sint-Jc zefskerk, de Jezuïetenkerk, C.C.D Werf en de kiosk op de Gro: Markt. In het Hotel Keizershof vindt ee reeks lezingen plaats om en rondd figuur van Louis Paul Boon en stadsbeiaardier Pedro De Smei verzorgt beiaardkoncerten vano de belforttoren in het kader vand Nationale Dag van de Beiaard. Op zondag 21 juni is er ook ee orgel- en stadswandeling voorzie in organisatie en samenwerkingm< BGJG. In volgende editie meerdt tails en praktische informatie ovt deze 'Denderende Aalsten Muziekweek'. Op zondag 14 juni e.k. van 8.30 tot 16u. doorlopend, organiseert in de ruime Sint-Annazaal, Roklijf te .Aalst, de prentkaartenclub 'Groot-Aalst', zijn tweede internationale ruildag voor prentkaarten en aanverwante objekten. Het is de tweede beurs die de nieuwe prentkaartenclub organi seert in samenwerking met postzegelclub 'Filatelia Alosta' die op zaterdag 13 juni e.k. in dezelfde zaal een ruilbeurs voor postzegels organiseert. Aalst. Een van de prentkaarten van vroeger met de kantwerksters van Haaltert Na de succesformule 'De Nacht van Radio 3', die tweemaal in de Singel Antwerpen plaats had, pakt Radio 3 nu uit met een nog groter cultur« evenement, eveneens aan het begin van de zomer. In samenwerking meti stad Aalst - want Aalst werd als locatie voor het gebeuren uitgekozen neemt Radio 3 tussen 20 en 27 juni de stad in. Dagelijks zijn er minsten] koncerten te beluisteren die bovendien rechtstreeks worden uitgezond] Alle genres komen aan bod, van klassiek over beiaard, fanfare en harm nieklanken over volksmuziek tot jazz, jonge vertolkers, amateurkon avant-garde en nieuwe muziek doorweven met woorduitzendingen.

De Voorpost | 1992 | | pagina 16