K.A.V.D. koopt Emmers ExGt?® sport Kurt Verbeken en de broers Van Der Sijpt tITEÜTO' E. Aalst bouwt aan nieuwe ploeg Wielerclub De Kalkestraatvrienden organiseert nationaal kampioenschap wielrennen Beker De Cuyper op K.A.V.D. K.A.V.D. en Eendr. Zele in de Beker van Oost Op zondag 26 juli in Buggenhout De Voorpost - 12.6.1992 - 17 pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. OS2/2Ï.40.60 3 plastieken, vier zinken, één gegalva niseerde... Alle gekheid op een stokje... Maandag dan toch enige verande ring op het transferbord van KAVD. Niet enkel meer een eenzame trainer Dirk Dhaene maar nu ook enkele namen van spelers. Details over de duur en de aard van de overeen komst staan er nog niet bij, maar kom, 't is al iets. Bovenaan het rijtje de geblokte mid denvelder van Sint-Gillis-Waas, Wim Galle. Hij heeft enkele test wedstrijden meegespeeld en blijkt in de smaak van de talentscouts te vallen. Uit Kieldrecht komt Reggy De Wil de ook een 'midden-midden', naar verluidt een degelijke speler. De on derhandelingen hebben heelwat voeten inde aarde gehad, maar zijn dan uiteindelijk toch afgerond. Deovergang van aanvaller Karei De Waele van Eine hebben we feeds •weger meegedeeld, net als de: komst van Kris Muysewinckel (SK Lebbeke) Met Gino Stevelinck werd een nieuwe overeenkomst bereikt, zoals we vroeger reeds hebben gemeld. Uiteindelijk figureert ook Peter Van Gucht op de lijst. Deze Van Gucht is een speler van 'Hoop en Vreugd', een Elverseelse ploeg uit het Vlaams Sportverbond, afdeling Waasland. Hij is een verdediger en zou vroeger nog bij Sombeke gespeeld hebben. Sommigen staan eerder sceptisch tegenover zo'n speler uit een 'caféploeg'. Toch mogen we zeg gen dat heelwat van dergelijke spe lers geen slecht figuur zouden slaan in eerste provinciale. Voorbeelden daarvan zijn legio. Uiteraard kan je daarmee nog geen ploeg maken en dus moeten nog enkele namen deze lijst komen aan vullen. Allicht krijgen we in de loop van de week daarover meer nieuws. Ondertussen zijn ook al enkele spe lers weg, Dat Geert Van Roy naar Standaard Wetteren gaat, wisten we al, maar dat Manu De Coninck Ro- bur Moerzeke gaat versterken was wel nieuws. De Coninck is 'van zichzelf' en gaat dus waar hij wil. Toch hadden we hem liever nog wat bij KAVD gezien, wegens zijn vrij goede prestaties in de laatste mat chen van het voorbije seizoen. Vorig jaar speelde kAVD op het ter rein van Heirnis Gent voor de 'Beker De Cuyper'. Dit jaar is het dus de beurt aan paarsblauw om deze rnatch te organiseren. Totnogtoe werd er niet veel over gerept maar er blijken nu toch kontakten te bestaan om deze vriendschappelijke wed strijd te laten doorgaan. Voor KAVD wordt het nu uiteraard een probleem om een gepaste datum te vinden want ondertussen is ook het pro gramma van de Beker van Oost be kend gemaakt. In ek geval zou het een interessante wedstrijd kunnen worden. Wielersport in Berlare Zondag 26 juli wordt beslist een hoogdag voorde gemeente Buggenhout. Op die zondag wordt immers het kampioenschap van België wielrennen voor dames- internationalen en nieuwelingen georganiseerd in de Bosgemeente. Een evene ment dat jaarlijks enkele duizenden toeschouwers trekt uit het hele land en dat dit jaar wordt georganiseerd door de plaatselijke wielerclub De Kalkestraatvrien den. Deze club bestaat zelfstandig nu een vijftal jaar. Daarvoor werden door voorzitter Louis 'Hot Dog' De Backer echter ook reeds een heel pak wielerwedstrijden georganiseerd samen met andere wielerclubs uit de streek. In 1987 werd er echter een eigen club opgericht Twee jaar terug werd reeds het provinciale kampioenschap van Oost-Vlaanderen voor nieuwelingen georganiseerd. Tijdens deze wedstrijd hebben we de mensen van de Belgische Wielerbond kunnen overtuigen van onze organisatorische kapaciteiten. We hadden dan ook geen schrik om de organisatie van het nationaal kampioenschap op ons te nemen. Vorig jaar reeds werd de omloop goedgekeurd. Nadien zijn we dan met de praktische uitwerking begonnen», vertelde voorzitter De Backer. Een organisatie van een dergelijk dubbel wielerfeest is geen sinecure. De hele omloop móet piekfijn in orde worden gebracht, er moeten de nodige sponsors worden aangezocht (het totale budget is bijna anderhalf miljoen frank), de accomodaties voor start en aankomst moeten worden geregeld. Kortom een heel pak werk aan de winkel voor de Kalkestraatvrienden. Gelukkig steunt het gemeentebestuur van Buggenhout deze organisatie. Politie commissaris Frederickx en zijn manschappen hebben 26 juli alvast in hun agendaboekje genoteerd. Ook heel wat zakenmensen uit Buggenhout en omliggende hebben hun steun aan het kampioenschap bevestigd Wanneer nu ook de toeschouwers op de uitnodiging van De Kalkestraatvrienden ingaan, zit de organisatie zeker op rozen. Praktisch De wedstrijden vinden plaats op zondag 26 juli. De dames-internationalen starten om 13u.3Q, de nieuwelingen-heren starten om 16 uur. Beide wedstrij den lopen over 80 kilometer. Start en aankomst zijn voorzien in de Kalkestraat ter hoogte van de firma Wattex. De omloop loopt verder via de Ravestraat en Opstal-Centrum tot aan de Hoge Linde. Vandaar gaat het naar Buggenhout-Cen- trum vanwaar het opnieuw richting aankomst gaat. De dag zelf zal de hele omloop vanaf 's ochtends verkeersvrij worden gemaakt. Ook voor het door gaand verkeer zullen speciale maatregelen genomen worden. Op Overmeerse bodem groeit veel spor- waarop ze trots waren en die een ganse Opnieuw beschikken ze er nu over jonge tief talent, ook op gebied van de wieier- zwerm supporters rond zich verzamel- talenten, die weten wat ze willen en alle sport. In het verleden waren er kleppers den. Al was het niet altijd bingo in elke atletische gaven hebben die nodig zijn als bijvoorbeeld een De Gucht en een koers, toch konden die mannen goed hun om een goed renner te worden en te Vergeylen, naast vele anderen. Kerels streng trekken. Wielrennen. Junior Kurt Verbeken (mt) blijven. Junior Kurt Verbeken heeft talent te koop. In het voorjaar fietste hij zich voortdurend in de kijker. Hij houdt van zeer lastiae omlopen en mijdt de spurt als de pest. Hij zit nu al drie weken thuis met een spier- scheur maar hoopt toch na de examens, eind juli, opnieuw aan de slag te kunnen gaan. Koersen is voor hem uitsluitend een hobby maar als hij er zijn zinnen op zet dan wordt er fors gereden. Peter, vader en moeder zijn z'n beste suppor- Berlare. Het leed was vergeten. Nu heeft Dennis nog twee hoofddoelen. De Trofee Junior van het Jaar in Edegem en als hoofdbrok de Ronde van Vlaande ren op 2 augustus. Op de jonge Colman komen we later terug. MT Wielrennen. Dennis Van Der Sijpt (mt) Tijdens een perskonferentie deelde manager Patrick Orlans de stand van zaken mee in verband met de uitbouw van de ploeg voor volgend seizoen. Hierbij wordt uitgegaan van een samenstellen van een A-kern met een vaste struktuur van 24 spe lers, waarvan er 18 in aanmerking komen voor het eerste elftal en waaraan tevens zes jongere spelers toegevoegd zijn. Die krijgen de kans om zich te manifesteren. Halen ze het niveau van de A-ploeg niet, dan kunnen ze onder begeleiding van de club elders aan de slag. Het spelerspotentieel dat het vol gend jaar in tweede klasse zal moe ten waarmaken krijgt stilaan vaste vorm. De nieuwe trainer Jean-Pierre Van De Velde zal voor het werk tussen lat en staken kunnen rekenen op Hans De Schrijver en Nick Schip pers. Achteraan wordt gerekend op libero Van Coillie en de mandekkers De Wolf en Lamberg en zelfs een Okpara. Verder kan gerekend wor den op een Kanu, Van Peteghem, Baert, Temmerman en de neofieten Masesa en Smet. Vooraan rekent Eendracht op het talent van Zakkas, De Bilde, de Nigeriaan Benedicte en mogelijks de Serviër Velskowice. Met de aanwerving van de door Een dracht zo fel begeerde Van Wambe- ke is men nog niet rond, hoewel de aangeboden voorwaarden voor de Zeienaar bijzonder interessant zijn. Manager Orlans meldde verder dat de ASLK ook sponsor blijft volgend seizoen. 'Dit seizoen zullen we circa 16 miljoen investeren aan spelers. Verleden jaar werd hieraan 25 mil joen gespendeerd. Ondertussen blijven we niet werkeloos op de transfermarkt. We loeren nog naar een verdediger, een spelverdeler en een spits. Van Der Beken, die graag een profkontrakt met Eendracht zou willen afsluiten, kwam nog niet ver der dan onderhandelen. Chunga en Mandiangu van hun kant zijn transferabel'. Verdediger Steven Lamin tekende intussen een kontrakt van twee jaar met optie bij derdeklasser RC Jet Waver. Gunther Roelandt wordt voor één jaar uitgeleend aan vierde klasser Evergem en middenvelder Henk Van Boven verhuist voor één jaar naar eersteprovincialer Sint- Lievens-Houtem. Philippe Desmet, die verleden sei zoen niet aan de bak kwam, gaat volgend seizoen aan de slag als speler-trainer bij-derdeklasser Sta de Leuven. BAD Wielrennen. Amateur Chris Van Der Sijpt (mt) ters. Vorig jaar mocht hij zevenmaal vik- torie kraaien en behaalde een ganse lijst ereplaatsen. Dit jaar eindigde hij twee maal als primus maar hij was dan ook verplicht om tegen heug en meug te rusten. Bij de broers Chris en Dennis Van Der Sijpt kregen we eerst amateur Chris aan het woord. Hij kan maar niet begrijpen wat er hapert. In het begin van de koersen lijkt alles o.k. maar naar het einde toe heeft hij geen beetje macht meer. Om toch nog bij de eersten te eindigen wordt het dan afzien. Chris heeft een dokter onder de arm genomen en zal twee drie weken stilzitten. Junior Dennis plukt nu de vruchten van zijn winterse voorbereiding. Hij werd klubkampioen en boekte nu ai vier eerste prijzen, drie tweede en drie zesde. Tijdens het provinciaal kampioenschap in Ronse was hij zijn zenuwen niet mees ter en is er van bij het begin ingevlogen. Toen kwamen echter die vreselijke buik krampen, allicht na het eten van een bedorven kip en hij moest opgeven, le dereen was ontredderd. Niet alleen hijzelf maar ook zijn vele supporters die mee waren afgereisd. Enkele dagen later was hij terug fit en won voor eigen volk in Vorige week kwamen de voetbal bonzen van Oost-Vlaanderen samen in de kantoren van dagblad Het Volk te Gent, waar het programma van de 'Beker van Oost' werd opgesteld. Dit jaar spelen KAVD, EendrachtZe- le en KSV Temse in dezelfde poule, Zoals steeds houdt VW Hamme zich een beetje afzijdig en mag dus zijn geluk veel verder gaan proberen. Ondervoorzitter Louis Tas van KAVD bracht volgend programma mee: 25.7: KAVD - Zele 30.7: Temse - Zele 04.8: Zele-Temse 06.8: Temse- KAVD 11.8: KAVD-Temse 15.8: Zele-KAVD Al deze wedstrijden worden ge speeld om 19u00. Tijdens deze matchen kan men dus al een eerste round-up maken van de waarde der ploegen. Zowel voor Zele als voor KAVD worden dit inte ressante ontmoetingen. Vooral paarsblauw kan heelwat le ren uit de matchen tegen Temse, dat volgend seizoen toch in dezelfde reeks evolueert.

De Voorpost | 1992 | | pagina 17