Het late sukses van Walivo's kampioenenbal Nabeschouwingen over een schitterend seizoen Walivo's kampioenenviering 18 - 12,6.1992 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL de bloemtjes buiten zetten en daardoor hun geliefde sport verwaarlozen. In de zaterdagafdeling daarentegen zijn de meeste bestuursverantwoordelijken druk doende om hun spelerskem te verster ken, want waarnemers uit de Belgische Voetbalbond (provinciale reeksen) kon men iedere zaterdag op een of ander speelveld ontwaren om talentrijke spe lers over te halen (met verleidelijke bank biljetten) bij hun ploeg te komen spelen. De meesten kunnen aan deze verleiding niet weerstaan en tekenen een kontrakt bij een of andere provinciale ploeg. Maar de ondervinding heeft uitgewezen dat de meesten onder hen naar hun oude stal terugkeren als het wat minder gaat bij hun nieuwe ploeg. Maar intussen worden hun oude ploegen voor heelwat proble men gesteld daar deze op zoek moeten gaan naar gepaste vervangers. Zelfs in het MTSA kent men zijn problemen en wil iedereen zich tot het uiterste inspannen om de beste spelers in hun rangen te hebben. Neem nu het Wichelse Waterval. Deze ploeg nestelt zich reeds jaren aan de top maar kon ondanks hun sterk spe- lerspotentieel nooit de titel binnenhalen, tot echter het seizoen 1991 -92 ze echter kregen waar ze recht op hadden en glansrijk met de titel aan de haal gingen maar de aasgieren lagen ook hier op de loer zodat voorzitter De Thaey zich door de weelderige haren moet wrijven want •een aantal spelers verlaten de club om voor het grote geld elders onderdak te zoeken, maar zoals wij het bestuur van Waterval kennen zullen zij niets aan het toeval overlaten om voor waardige op volging te zoeken. Ook al de andere ploe gen zoals Excelsior, De Zwaan, Snas, Giwo en vele anderen laten zich niet pramen en zijn op zoek naar versterking om hun verloren positie terug in te ne men. Anders is het gesteld met OC Aalst en Edo vorig seizoen nog eerste klassers maar door spelersperikelen gedoemd om volgend seizoen in de 2e afdeling aan te treden. Of deze mensen nog ruim denkend zijn om hun ploeg zodanig te versterken dat ze hun verloren positie binnen de korste tijd terug kunnen inne men valt te betwijfelen daar het tussen hun bestuur ook al niet te goed boterde om bij de top te horen moeten zowel spelers als bestuur achter een blok staan om alles draaiende te houden. Volgende week komen 2e en 3e afdeling aan de beurt. wordt vervolgd Georges Jeugdvoetbal. De KAVD-preminiemen tijdens de ontvangst op het stadhuis (td) In verband met de apotheose na het afsluiten der kampioenschappen '91- '92, heeft men bij Walivo voor een nieu we formule gekozen. Die werd thans als tweedelig voorgesteld met Walivo's kampioenenbal al tijdens het voorbije weekend en straks in de sporthal De Klavers in Belsele, wordt aan de ploegen alleszins een méér uitgebreider feestpak- ket aangeboden. Door die wijziging kon de huldiging op Walivo's kampioenenbal ook nog tot het minimum worden be perkt. Alleen een achttal reekskampioenen en een tweetal bekerlaureaten kwamen hier voor in aanmerking. Juist voldoende ook voor het opvullen der rustpauze van het uitstekende orkest McDuff Dimension met de aantrekkelijke zangeres Ann en Jo Vally als gastvedette In de vroegere jaren was Walivo's kam pioenenbal soms nog goed voor méér dan duizend aanwezigen. Een suksespe- riode toen ook maar tijdens de laatste seizoenen is dit aantal duidelijk afge zwakt. Bij momenten zelfs tot de helft en misschien door Walivo's nieuwe formu le, werd er thans al een gunstige kente- Vanavond om 19.30 u. in de sporthal De Klavers in Belsele, wordt de huldiging van Walivo's voetbalkampioenen nog eens overgedaan. Tot die groep blijft het daar evenwel niet beperkt Nog een dertigtal andere ploegen zullen bij deze slotceremonie worden betrokken Ook de scheidsrechters trouwens met daarbij nog de traditionele receptie om Walivo's kampioenschappen '91 -'92 helemaal te besluiten. (Kim) ring bereikt. In alle geval was de belang stelling voor Walivo's kampioenenbal wéér aanzienlijk, gestegen en de mensen die het kunnen weten, spraken van ruim zevenhonderd. Daarbij waren verschil lende kampioenenploegen nogal sterk vertegenwoordigd met vooral FC Oud Geel, FC Altodie met klubvaandel en VKW 70 in gele shirts. Een iets mindere skore echter voor FC Stille Vrienden, Jong KWB Elversele en FC Beckers. Toch nog altijd met een dagelijkse aan wezigheid en dat kon maar moeilijk voor het Hamse FC Corner worden gesteld. Daarvan was de delegatie zelfs vrij be perkt en FC Spaans Kwartier uit De Klin- ge, heeft het op Walivo's kampioenenbal helemaal laten afweten. Nogal verwon derlijk ook en de blauwbroeken hebben op die vrijdagavond blijkbaar de interes se verlegd en toen voor een trouwfeest gekozen. Daar werd vermoedelijk ook gedanst en ondanks de grote groep op Walivo's kampioenenbal en alle melo dieuze inspanningen van McDuff Dimen sion met de schitterende vokale stem van zangeres Ann, geraakte men in de Sint- Niklase stadsfeestzalen maar moeilijk in de ideale sfeer. Vooral dan in het eerste gedeelte dat met een nogal vrij verwarde huldiging der reekskampioenen en be kerwinnaars werd afgesloten. Bij dit ceremoniële intermezzo werden de honneurs nog waargenomen door de Sint-Niklase Schepenen Renè Heyninck en Urbain Vercauteren, één van Walivo's sponsors Paul Portaels en Albert De Rudder, de verzekeringsmakelaar sinds het ontstaan van dit groots Waas voel- balverbond voor amateurs Jo Vally's sukses Kort na middernacht werd de dansvloer voor het eerst duidelijk ingenomen. Toer werd het optreden van Jo Vally aange kondigd en voor de talrijke vrouwelije fans, was dat ook zowat het momenta Walivo's kampioenenbal. De aanty naar het eerste enthousiasme ever» en Jo Vally - toen nog altijd op de vijfe plaats in VTM's populaire "Tien om ie zien" - zou de sfeer duidelijk naw het ideale doen kantelen. Zelfs naar het uit bundige met een reeks stemmige liedjes en een beetje logisch ook als afsluiter "Kind van een vreemde man". Een uiterst goede skore trouwens voor Jo Vally wef ke nadien de talrijke bloemetjes en no|j veel meer "bezen" in ontvangst nam er tevens voldoende tijd voor de fans uit trok. Dat werd door deze laatste groef ook duidelijk geapprecieerd en ondertus sen was de vonk van het enthousiasme tevens al naar de dansvloer overgesla gen. Ruimschoots genoeg ook voor no{ een aantal uurtjes dolle feestvreugde mei het showorkest McDuff Dimension er voor sommigen, werd Walivo's kam- pioenenbal toen nog veel te vroeg afge floten MTSA Liefhebbersvoetbal Jeugdvoetbal. Alweer zijn ze kampioen. De KAVD-preminiemen hebben zich stilaan een stevige reputatie opgebouwd. Was het maar zo met de eerste ploeg...(td) Bekeruitreiking bij Walivo. Medewerker Roger Van Laere overhandigtde beker aan VKW 70 (tv) Bekeruitreiking bij Walivo. De Sint-Niklase schepen Heyninck geeft de beker aan William Merckx van FC Corner (Iv) bij Walivo. FC Corner uit Hamme (Iv) Wie het MTSA voetbal op de voet volgt moet het met ons eens zijn dat ze dit seizoen zeker aan hun trekken zijn geko men. Naar schatting kwamen een paar duizend voetballiefhebbers de verschil lende kleine stadions opzoeken om hun ploeg(en) aan het werk te zien. Het voor bije seizoen verliep volgens plan daar de zachte winter voor geen noemenswaar dige hinder zorgde en de vooropgestelde kalender naar behoren kon worden afge werkt. Amper zijn de laatste kreten uitge storven en mogen het merendeel van de spelers van een welverdiende rust genie ten. Enkel het MTSA hoofdbestuur moet vooraleer eveneens van een verdiende vakantie te genieten nog heelwat admi nistratief werk verrichten om het nieuwe seizoen voor te bereiden. Men kan nu reeds vooropstellen dat buiten een paar zwakkere broertjes geen enkele ploeg het MTSA verlaat, maar een paar nieuwe ploegen bijkrijgt die zeker niet uit de toon zullen vallen (over de nieuwelingen na de verlofperiode meer informatie). De za- terdagploegen blijven op hoog rende ment presteren. Met 3 volwaardige reek sen van 16 ploegen per reeks. Wat echter de zondagmorgen afdeling betreft deze wordt stilaan gedoemd om te ver dwijnen daar tot op heden maar 1 enkele ploeg de rangen kwam versterken on danks de vele oproepen die het MTSA richtte via deze krant. Het grote probleem is volgens de meeste ploegen te wijten dat de jongeren niet meer geneigd zijn om 's zondagsmorgens vroeg op te staan om een partijtje te voetballen daar ze veel te veel verwend worden en 's zaterdagavonds tot vroeg in de morgen Bekeruitreiking bij Walivo. Tijdens de huldiging waren de dames even fier op de beker als de heren (Iv)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18