Benoit Bucqué rijdt per fiets naar Tirol en terug tocht van 2.616 km is nog altijd een reli gien s b iegrip Zeven stations in Denderstreek met sluiting bedreigd Prinselijk bezoek in Aalst Weekblad van Dender- Dunne- en -eek UmBGRaen oïA. p 1o Q, Voor wie iets beter zoekt O Aalst. Onder het vermanende oog van de veiligheidsmensen trok de prins regelmatig naar de afsluiting om Aalst. Geboeid vraagt prins Filip uitleg aan kunstenares Monique Muylaert over het ontstaan en het vervaardigen van het hem aangeboden geschenk (a) Zie pagina's 2 en 3 Op datum van 1 juni deelde Luc Barbé, volksvertegenwoordiger Agalev, mede vernomen te hebben dat de nationale regering drastische plannen heeft voor onze spoorwegen. Men zou vooral de klemtoon leggen op de belangrijkste lijnen. Verbindingen die minder gebruikt zouden worden, zouden veel minder aandacht krijgen. Er zouden niet alleen minder treinen op die lijnen rijden maar er zouden de volgende jaren wel 200 stations kunnen afgeschaft worden. Agalev vergeleek de plannen van de der dan 900 reizigers per week wil- regering met cijfers van de NMBS. len sluiten. Voor de Denderstreek De regering zou stations met min- gaat het om volgende stations en stopplaatsen: - Lijn Geraardsbergen-Ninove- Denderleeuw: Eichem (Ninove) en Iddergem (Denderleeuw). - Lijn Denderleeuw-Zottegem- Kortrijk: Hillegem (Herzele). - Lijn Aalst-Burst: Erpe-Mere, Bambrugge en Vijfhuizen (Erpe- Mere). De vertegenwoordiging van Agalev vindt dit echter onverantwoord. Deze stations afschaffen betekent volgens hen dat nog meer mensen gedwongen worden de auto te ne men, wat alleszins duurder en mi lieu-onvriendelijker is. En voor de mensen die geen wagen hebben wordt het helemaal onmogelijk. Hoe moeten die zich dan verplaat sen? Bij buren of vrienden eens gaan bedelen of ze mee mogen? Daarom wil Agalev met alle bezorg de burgers aktie voeren voor het behoud van deze stations. Zij stel len dat het openbaar vervoer niet mag afgebouwd worden maar meer zou moeten gestimuleerd worden. Investeren in trein, tram en bus zou het openbaar vervoer sneller en goedkoper maken. Op de vraag wie dat zal betalen antwoordt Agalev dat dit met nog maar 20% van het budget voor het leger kan opgelost worden. Aalst-Burst De NMBS zou volgende jaren even tueel een aantal lijnen afschaffen. De 3 stations tussen Aalst en Burst hebben alvast veel kans om gesloten te worden. Dan zou enkel nog Burst overblijven (deze spoorlijn loopt niet verder door). Duidelijk is de vrees niet ongegrond dat de volledi ge lijn zal opgedoekt worden en ook het station van Burst zal gesloten worden. Dit dan terwijl hier meer dan 6500 mensen per week van ge bruik maken. Agalev wil geen pa niek zaaien maar stelt dat de plan nen van de regering hen toch tot een tijdige aktie dwingen. Wanneer zij dit niet doen zouden de treinreizi gers in de Denderstreek wel eens een zware opdoffer kunnen krijgen, Aalst. Volgens Agalev worden zeven stations in de Denderstreek met sluiting meent Agalev. bedreigd (a) Een gedroomd avontuur wordt werkelijkheid Het is moeilijk te achterhalen wat Benoit Bucqué beweegt. Na dat hij in 1989, samen met zijn maat Sammy Noel een tocht ondernam van 2.251 km en die tot een goed einde bracht, vertrekt hij op 21 juni in zijn eentje voor een tocht van nog een 500-tal km meer. Is het de sportieve prestatie, de toeristische attraktie of de zin voor het avontuur die hem tot deze toch wel gedurfde tocht hebben doen besluiten In de eerste plaats een overwin ning op mijzelf verklaart Benoit en deelt ons exclusief alle details van zijn tocht mee. De belevenissen van driejaar terug, de drang zichzelf te bewijzen dergelij ke uitdaging aan te kunnen, het gevoel voor de mooie natuur en vooral het beleven van het avontuurlijke hebben Benoit opnieuw doen besluiten een tweede tocht te wagen. PH Benoit Bucqué, een 43-jarige arbei der bij de RTT woont aan de Hoge Vesten 19 te Aalst. Hij is reeds ver schillende jaren lid van de Wieler toeristenclub 'De Trekvogels' te Haaltert. Op clubuitstapjes leerde hij de klimkapaciteiten kennen van zijn vriend Sammy Noel. Reeds van bij de afloop van vorig avontuur in 1989 was door beiden het besluit genomen, dit jaar een tocht van 3.000 km te ondernemen naar Ve netië over een tijdspanne van 3 we ken. Sedert 9 mei haakt vriend Sam my af en werd de samenwerking ver broken. Benoit is dan maar op eigen houtje zich verder gaan voorberei den en alles gaan herwerken. Hij heeft er voor dit jaar dan ook een trainingsprogramma opzitten van 6.654 km. Iedere zaterdag, zondag, feestdag en vrije momenten traint hij op zijn racefiets of op zijn voor de trektocht speciaal gebouwde zwaardere toexistenfiets. Op 18 en 19 april werd met een collega een rit van 335 km afge maald tussen Overijse-Monschau (Duitsland). Op 6 en 7 mei deed hij deze trip nog eens over maar dan alleen. Op 12 mei reed Benoit al leen van Habay la Neuve tot Aalst, een rit van 225 km. Twee dagen later werd een rit van 125 km gere den, samen met een collega Rudy, vooral met veel beklimmingen met o.a. cöte Du Rosier en cóte De Ma- quisard. Op 16 mei werd samen met de groep de 11e Lot-Maredsous Lot over een afstand van 203 km ir de benen genomen. Nadien op nieuw alleen, ging de tocht van Coc naar Zeil a/d Mosel over een af stand van 177 km en dit met tegen wind. 'Ik heb afgezien maar ik het doorgebeten' verklaarde Noël maai bevestigde toch gelukkig te zijn ge weest dat hij 's anderendaags met wind mee naar Coo kon terugke ren opnieuw 177 km. Op 23 mei stond de 10e Ardense Pijl op het programma, met de klub. Van Dol- hain over La Gleize ging het langs Stavelot terug naar Dolhain dit maal 168 km. Maar 3 dagen later werd opnieuw de Ardennen-Eifel rit gereden met collega Rudyop zijn beurt 158 km. Vervolg op blz. 4 Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie De Mariale processie van Lede, ver buiten de gemeentegrenzen bekend als 'Lee-Ommegang', blijft nog altijd een zeer devotionele gebeurtenis die de grote menigte aantrekt. Het is wel niet meer zoals weleer toen ze met duizenden toestroomden om het mirakuleuze Mariabeeld te komen ver eren en haar voorspraak kwamen afsmeken. Tijdens de noveen liepen de pelgrims er met duizenden bij zodat de geestelijkheid een dagschikking moest maken om verschillende dorpen op een bepaalde dag ter bedevaart te laten komen. Al is de tijd van de enorme zwermen gelovigen voorbij dan heeft de kerk van Lede toch nog altijd een benijdenswaardige aantrek kingskracht tijdens de jaarlijkse bedevaartnoveen. De bedevaart naar OL Vrouw van Lede is op een zeer oude traditie gebaseerd. 600 jaar Reeds enkele jaren na de aankomst van het beeld van OL Vrouw van Lede. in 1414, werd de 'rijve' ver huurd sinds 1460. Dit bestond in relieken die van diverse aard kon den zijn maar altijd tot het bewuste beeld moesten behoren. Het verhu ren betekende voor sommige ker ken een rijke bron van inkomsten want de 'pachters', die hiervoor de toelating moesten bekomen van het bisdom, betaalden meestal relatief grote sommen om met de relieken een groot gebied af te zwermen waar ommegangen gehouden wer den. Deze devotionele traditie was slechts gangbaar tot rond 1565 toen het gebruik afgeschaft werd door de kerkvergadering van Trente. Voor de kerken die toen relieken ver huurden, had dit financiële gevol gen want de schorsing van de om megangen ging gepaard met geld verlies, zowel voor de kerk als voor de pachter. Ter kompensatie trachtte elk bede vaartsoord die over een 'rijve' be schikte, op een andere manier geld middelen te verwerven en dit ge beurde meestal door de verkoop van gedachtenissen die tevens moesten dienen als gewijd voorbe hoedsmiddel tegen allerhande kwa len of onheil. Daartoe behoren o.a. de devotieprentjes, bedevaartvaan tjes, kaarsen, medailles en andere attributen die de bedevaarders in hun verdere leven moe(s)ten be schermen. Lees door op p. 4 uitgestoken handen te schudden en een korte babbel aan te knopen (a) VRIJDAG 12 JUN11992 45e JAARGANG NR. 24 - 50 F

De Voorpost | 1992 | | pagina 1