Met minder zwier en toch... S Kaatsen in Buggenhout-Opstal Kaatskalender De play-offs starten op 21 juni Kaatsen in Kerksken Kaatsen in Kastel 20 - 12.6.1992 - De Voorpost KAATSEN Kastel Rap en Vlug 15 Okegem 10 (ruststand 8-6) In tegenstelling met de voorgaande wed strijden op de Villa, waarin Kastel zijn aanhang vergastte op een zwierig kaats spel, speelden de thuisspelers eerder krampachtig, omdat het een noodzaak was een driepunter binnen te halen. De bezoekers, onder leiding van een sterk spelende Stefan Van Daele, hadden in de beginfase van deze ontmoeting het wed strijdgebeuren in handen. De thuisploeg kon via een teveel aan persoonlijke fou ten geen enkel spel van de eerste vijf die op 40-40 werden beslecht, binnenhalen. De gasten liepen via 2-4 tot 5-6 uit. De gastheren braken de ban door het zesde spel dat op 40-40 eindigde te winnen en dit via een overgekeerde bal van Herman Vernimmen, de kapitein, die het voor beeld gaf en dat later tot zesmaal toe zou herhalen. Vernimmen bracht zijn jonge medespelers hiermee tot rust. Voordien hadden de jonge poulains een paniekeri ge ingesteldheid. Na de rust haalde Ka stel het eerste spel binnen via een magi straal opslagspel van Johan Van Der Stricht. De bezoekers haalden bij 9-6 het zo begeerde punt binnen dank zij hun beste speler Van Daele die tegen een minder goed draaiende Danny Van Duy- sen het opslagspel kon winnen. Het be oogde doel van de bezoekers was bereikt en in feite was de wedstrijd gespeeld. Kastel, dat graag de inrichting van de Koningsbeker naar zich wou toetrekken, stelde zich tot doel Idegem terug te wij zen. Door de winst tegen Okegem blijft Kastel op de eerste plaats. Het keerde twaalf maal over maar leverde vijftien ballen buiten de lijnen. Zandbergen 8 Kastel Rap en Vlug 15 (ruststand 6-8) In het verleden was Zandbergen steeds een boeman voor de Kastelse ploeg. Met een bang hart maakten de spelers van Rap en Vlug deze verplaatsing. Er werd dan ook geopteerd om een punt mee te nemen naar de Villa. In de beginfase kon Kastel nooit echt een vuist maken en tot de stand van 4-4 waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Bij de thuisploeg had men verzuimd een zesde man op het scheidsrechtersblad in te schrijven hetgeen hen zuur zou opbre ken wanneer Patrick Van Droesbeke met een verzwikte voet het terrein moest ver laten. Noodgedwongen moeten de gast heren met vier man verder de wedstrijd betwisten. Bij de bezoekers was alleen Danny Van Duysen in goede doen en de overige spelers bleven krasselen en de blunders opstapelen. Zandbergen, dat geen schijn van kans meer had door het uitvallen van Droesbeke op een punt, kreeg een handje toegestoken en ze trok- BASKETBAL ken zich opnieuw op om alsnog een punt uit de brand te slepen. De rust werd bij een 6-8 stand ingegaan. Onmiddellijk na de pauze behaalde de thuisploeg het zo begeerde punt. In de overige spelen bleef Kastel krasselen maar slaagden erin zon der veel inzet uit te maken. Bij Zandber gen was Spitaels de beste speler. Kastel, in een off-day, nam door het uitvallen van de vijfde man van de tegenstander een moeilijke klip. LAGERE I Kastel Rap en Vlug 7 Hamme-Zogge 15 (ruststand 4-8) Tegen co-leider Hamme-Zogge kon de thuisploeg tot 4-4 gelijke tred houden. Op dat ogenblik trok een zwak spelende Wil- laert naar de koord en nam Chris Windey zijn plaats in. Deze laatste keerde dan zeer verdienstelijk en samen metVerhey- den zorgde hij voor een verdiende 4-8 ruststand. Coach Ringoot moest iets ver anderen aan de ploeg wilde hij een nieu we stimulans geven aan de spelers. Hij verving zijn neef Mario Ringoot, door junior Francis Van Broeck, een belofte volle speler Deze laatste wou het te goed doen en bij zijn eerste spel leverde hij maar één bal binnen de lijnen en drie erbuiten. Door deze tegenslag kregen de thuisspelers een mokerslag en de bezoe kers kregen vleugels. Ze hadden er nu alle hoop op gevestigd om een driepunter binnen te halen. Bij een 6-13 tussenstand en 40-30 voor de gastheren gaf scheids rechter Verhavert een opslagbal van Zog- ge buiten en zo kon Kastel zijn punt binnenhalen. De bezoekers konden de tussenkomst van de scheidsrechter niet appreciëren en ze betwistten zeer hevig de beslissing, zelfs na de wedstrijd was dit dé stof van de gespreksronde voor de tapkast. Bij de bezoekers werden de uit blinkers hierboven reeds vermeld en bij de thuisploeg behoorde koordspeler Leunis en Peter De Winter tot de betere spelers. JEUGD Pupillen Kastel A - Zele B 10-4 Kastel A - Opstal Pel. 10-6 Kastel A - Brussegem B 10-0 Een zeer druk Pinksterweekeinde voor de jongens van coach De Decker Enkel tegen Opstal Pelote mochten ze enige tegenwerking verwerken. In ieder geval werd dit weekeinde op een mooie manier afgesloten en dit dank zij de 10-0 tegen Brussegem waardoor de spelers acht punten van de te verdienen negen punten naar zich toehaalden. Miniemen Kastel 3 Baasrode HRT 10 De bezoekers verwelkomden Tristan Peersman, ontslagen van zijn voetbal verplichtingen bij Beveren-Waas. Bij de thuisploeg ontbrak grootmidden Davy Vlaeminck. Het zegt niet alles en zeker niet in de jeugdreeksen, maar toch was Peersman de smaakmaker van deze der by. Bij Kastel was enkel Dimitri Steels die enig tegengewicht in de schaal kon wer pen en de tegenpool Roel Van Cauwen- berghe, in het verleden steeds een nutti ge schakel in het geheel, bracht er nu helemaal niets van terecht. Kastel kon tot een tussenstand van 3-2 de leiding be houden, maar de gastheren zakten na dien als een pudding in elkaar. Baasrode Hof Ten Rode met Peersman en De Ruysscher in een vedettenrol, wonnen zoals ze het wilden. Door deze nederlaag kregen de Kastelse miniemen een zware klap te verwerken en nu mogen ze wel alle aanspraak op de titel vergeten. LAGERE I Opwijk VBR 13 Kastel Rap en Vlug 15 (ruststand 8-7 Dit duel tussen twee ploegen uit de on derste regionen van de rangschikking werd op het scherp van de snede be twist. Geen van beide ploegen wilde nu verliezen. Bij de rust was de stand nog altijd in evenwicht en de match kon nog alle kanten uit. Gelukkig voor de bezoekers zou junior Van Duysen zich in de tweede helft ver der doorzetten en zijn stempel op het wedstrijdgebeuren drukken, wat dan la ter ook op de uitslag zijn weerslag zou hebben. Hij werd uitgespeeld als achter man wat voor hem een ongewone plaats is, maar met sterk keerderswerk en heel sterke opslagen, was hij de uitblinker van dit wedstrijdgebeuren. Met drie overwin ningen kort na elkaar begint het voor Kastel in de rangschikking er iets roos kleuriger uit te zien. Bij de thuisploeg was Nico De Bruyn de betere speler. De tussenkomst van voorzitter Tony Baert werpt zijn vruchten af en nu volhar den maar BEKER VAN BELGIE Kastel Rap en Vlug - Rebaix (ruststand 8-1) Kastel, dat geplaatst was voor de tweede ronde in de Belgische beker, lootte een hoger spelende ploeg. Maar bij de rust stand van 8-1 fronsten de talrijk opgeko men kaatsliefhebbers de wenkbrauwen Was dit een ploeg uit hogere II, zo'n geklungel kon de Kastelse ploeg uit lage re I bij de seizoenaanvang zijn. Het mees terschap van de thuisploeg was zo na drukkelijk en zo fel geweest, dat ze vijf tien voorgift in elk spel, die de Kastelse ploeg kreeg, maar eenmaal de doorslag moest geven bij een 40-40 gelijke stand en toen was het reeds 13-2. Bij deze tussenstand leek het voor de gasten op HOGERE II 13.6 15.00 VA Baasrode-Thieulain 14.6 15.00 Ham s/Heure-VA Baasrode HOGERE III 14.6 15.00 Terjoden-Ladeuze Halle-Kast. Rap Vlug BEVORDERING 14 6 15.00 Herdersem-Wieze Sp Galmaarden-Aalst Herl. Kokejane-Zele Durmen Opstal Pelote-Overboelare Baardegem-D'belle Klub XV Grimminge-VA Baasrode LAGERE I 14 6 15.00 Merchtem-De Toek. Bugg. H. Zogge-Hokè Eremb Opwijk VBR-St.-A. Hamme Kerksken-Opwijk Willebroek-Nieuwerk Kast. Rap Vlug-Puurs LAGERE II 13.6 15.00 Opstal Pel.-Terjoden Wieze Sp.-Kerksken 14.6 15.00 Nieuwerk -D'belle Klub XV KADETTEN 12.6 18.30 St.-A. Hamme-VA Baasrode 13.6 10.00 Baasr. HTR-Hoké Eremb. MINIEMEN 14 6 10.00 Baasrode HTR-Hamme Zogge Terjoden-Brussegem Wieze Sp -Herdersem 10.30 Opstal Pelote-Kerksken 17.6 18.30 Herdersem-Baasrode HTR PUPILLEN 14 6 09.00 Zele Durmen B-Herdersem Brussegem B-H. Zogge Opstal Pel.-VA Baasrode 10.00 K. Rap Vlug-Z. Durmen A Brussegem A-Wieze Sp. Nieuwerkerken-Terjoden Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde De eerste ronde zit erop. Onze voor spellen voor beide reeksen, voor wat de eerste plaatsen betrof, klopten gelijk een bus. Oudegem had weliswaar nog een kans maar een schouderkwetsuur van grootmidden Thuur de Plecker kwam roet in het eten gooien. Vanaf 21 juni wordt het dus menens met in reeks I zeker vijf zes evenwaardige ploegen. Een pronostiek wordt hier ze ker niet gemakkelijk. Er staan ons zeker nog spannende luttes te wachten. In de tweede reeks durven wij één ploeg als favoriet aanduiden: Eurika, met als naaste konkurrenten Ware's en Oude gem. Indeling der reeksen Reeks I Backerklub Groendalers Moerstraat Jempy's Jaco's Ramen Verheyden Kleding Octaaf Welkom Reeks II Eurika Ware's BJ Oudegem Rapide Sportvrienden Hopland Klieksken (Merchtem) (Moorsel) (Dendermonde) (Moorsel] (Lebbeke) (Dendermonde) (Malderen) (Peizegem) (Dendermonde) (Opwijk) een ware katastrofe uit te draaien. Maar Kastel was misschien een beetje te over moedig. Het moest de diensten van Her man Vernimmen missen die wegens ambtsbezigheden was weerhouden en trainer-coach Hugo Steels had zijn plaats ingenomen en toch verving men bij de thuisploeg Thollembeek door een junior, met name de zestienjarige De Lille. Deze verloor bij zijn intrede zijn opslagspel met maar liefst vijf buitengeleverde ballen en tot overmaat van ramp kwetste Johan Van Der Stricht zich in het volgende op slagspel. tijdens zijn opslagbeurt, en moest hij zijn spel uit handen geven. Verder was hij voor de ploeg van geen nut meer, Rebaix kwam hierdoor, met de medewerking van de thuisspelers die nu veel ballen buiten de lijnen leverden, langzaam terug tot 13-7 en zo kon de pil enigszins verzacht worden. Junior De Lille won met veel bravoure het laatste opslagspel en zijn sterke opslagen maakten veel goed van het verlies van zijn eerste opslagspel. Hugo Steels kon terugblikken op een goede prestatie als achterman, maar de tweeëntwintig afgeleverde ballen waren teveel en daartegenover keerde Kastel zesmaal tussen de staken. BEVORDERING Galmaarden 9 Opstal Pelote 15 (ruststand 0-8) De Pelotespelers leverden een magnifie ke prestatie op het terrein van Galmaar den, waar de lokale achterman Van de Velde op de bank werd gehouden. De bezoekers waren in de eerste helft foutloos in de opslag en zeer sterk in de terugslag en zo overspeelden ze de thuisploeg in alle onderdelen. Roby Se- ghers en Dirk Goossens speelden hun beste wedstrijd van het seizoen en als bij de eindafrekening er dan nog winst in zit kan de vreugde niet op. Bij de rust was de stand 0-8 en niemand had het nog voor mogelijk gehouden maar het gebeurde toch. De pas ingekomen Van de Velde bij de gastheren begon sterk aan de tweede helft en samen met de uitblinker bij de thuisploeg, Philip Arno, kwamen de gast heren via 4-10 tot 6-13 terug in de wed strijd. Opstal, dat niet verzwakte, het was de tegenstrever die beter begon te spe len, liet een punt liggen. Het verloor tij dens de tweede helft niet minder dan vijf spelen op een gelijke 40-40 stand. Beide ploegen lieten tijdens de tweede periode zien dat kaatsen best een genietbare sport is. De aanwezigen zagen slagwis selingen, van trapezium naar rechthoek en omgekeerd, tot driemaal toe tijdens een vijftien. Achteraf beschouwd waren beide ploe gen te verzoenen met deze uitslag maar de personen die het meest hadden geno ten van deze kaatslutte boden de spelers een ware ovatie aan bij het verlaten van het terrein. Grimminge 15 Opstal Pelote 9 (ruststand 8-5) Na hun grandioze prestatie tegen Gal maarden, leverde Pelote tegen Grimmin ge een heel slechte wedstrijd af. Noch tans was Grimminge in het spel niet veel beter. Het draaide helemaal niet bij de bezoe kers en heel waarschijnlijk was de ver moeidheid in de armen geslopen. De koordspeler van Opstal, met name Gun- ther Cami en Dirk Van Damme, geciteerd als uitblinkers tegen Galmaarden, ver keerden in een totale offday en zij waren niet de enige spelers die een onvoldoen de achter hun naam kregen. Roby Seghers, nochtans goed in de te rugslag, knoeide er maar op los in de opslagbeurten en hij leverde niet minder dan negen ballen buiten. Tot 2-2 kon Opstal gelijke tred houden, maar thuisploeg kon via 5-2 met 8-5 de rus ingaan. Na de rust kwam er wel enige reaktie var de bezoekers. Plots begon kleinmidder.j Dirk Goossens goed te scoren, zelfs re gelmatig de ballen overkeerde en dt: stand bij 8-8 in evenwicht bracht. Nadr gelijke tussenstand ging de thuisploec naar een 11 -9 stand en meteen was de kous af voor de bezoekers die er niets j meer van terecht brachten in de terug- slag en heel erg knoeide in de opslag. Bj Grimminge was Luc Daelemans de beste speler. Hij vertolkte tegen zijn ex-ploeg maats een puike partij en liet wel zienhoe het moest. LAGERE II Opstal Pelote Kerksken 16 (ruststand 2-8) Een klinkende nederlaag tegen de leider, een heel zwakke partij van Opstal tegen een te sterk spelend Kerksken. JEUGD Miniemen Brussegem 1 Opstal Pelote 10 Brussegem viel te zwak uit om tegen Opstal te kunnen opboksen. Pëlote was te sterk. Zelfs het vervangen aan de koord van een goed spelende Nico De Bruyn was geen verzwakking. De andere uit blinkers van deze ontmoeting waren Tim Meysmans en Glen De Saedeleer. Onder impuls van beiden werd alle tegenstand van de tegenstander weggekeerd. Pupillen Herdersem 10 Opstal Pelote 8 (ruststand 5-4) Beide ploegen zorgden voor een span nende partij en om beurten namen de ploegen de leiding over het wedstrijdge beuren, zodat de teams in eikaars nabij heid bleven en het kleine verschil bij de rust met een stand van 5-4 niet te ver wonderen was In de tweede helft toonde de thuisploeg wel dat ze een beetje meer in de mars had dan tot uiting kwam bij het eindresultaat zodat Herdersem verdiend de overwin ning binnenhaalde, hoewel het dient ge zegd na een knappe partij van beide ploegen. Bij Opstal speelde Steven De Vadder weerom een reuzewedstrijd, hij werd in de geboden tegenstand goed gesteund door Davy Verhulst en Jan Luypaert. LAGERE I St.-Anna-Hamme Kerksken Kerksken Puurs Basketbal. De preminiemen van Hoger Op uit Grembergen werden ontvangen op het vroegere gemeentehuis (foto Piet Hermans) Voor de twee wedstrijden tijdens het Pinksterweekeinde werd er op de licht gekwetste Fons Van Kerckhoven geen beroep gedaan en hij werd als reserve op de bank gehouden. Twee overwinningen in evenveel wedstrijden en dit zonder de trouwe coach, die zijn ploeg in de steek had gelaten maar de taak had overgela ten aan Jan De Rijck, die zijn spelers speciaal had opgepept zodat nu met deze overwinningen de schrik om het hart van Andrê De Smedt is geslagen die nu voor zijn plaatsje vreest... Twee zeges die kollektief werden be haald met dezelfde uitslag, maar een op goed peil drijvende Steven De Rijck, die als grootmidden aardig keerde. Zelfs zijn plaatswissel van kleine keer, waar hij ook goed keerde, naar de post van grootmid den waarop hij groeide naarmate de wedstrijd vorderde. Samen met Andy De Ville waren zij de bezielers van de ploeg. Zelfs het inkomen van Glen De Smedt in de plaats van André De Naeyer aan de koord was geen verzwakking, Deze prestatie stak schril af tegen hel verlies vorige wedstrijd tegen Hoké Erembodegem, waar een puntje uit de brand werd gesleept mede door het slecht spelen van de thuisspelers.

De Voorpost | 1992 | | pagina 20