Knap tegen Brussegem, opdoffer in Rebaix Het Fluitenierke verwent zijn leden Overzicht van de ploegen die zich tot kampioen of bekerwinnaar kroonden MTSA Liefhebbersvoetbal J Vlaams Sportverbond De Voorpost - 12.6.1992 - 21 KAATSEN BILJARTEN Baasrode V.A. 15 Brussegem 9 Na de tweepuntenwinst tegen Brusse gem was men vrij tevreden bij Baasrode V.A. Het objectief, de promotiereeks ha len, zat er dik in met zeven punten voor sprong op de 7e gerangschikte. Voor de rust kreeg de thuisploeg het nochtans moeilijk met een gemotiveerd spelend Brussegem dat via de sterk kerende Van De Velde het wedstrijdbeeld ging oriënte ren. Samen met Bockstael en Van Dam me zorgde hij voor 0-3 en alhoewel Van Ouysen toen het eerste spel voor Baasro de op het bord bracht, was het duidelijk dat het bij V.A. niet echt vlotte. Zo werd het 3-6 na een periode Brussegems overwicht maar dan leek Nissens het sein te hebben gegeven voor een remon te. Van Duysen, sterk als achterman, kreeg de steun van Nissens en Koek en het werd 6-6 en in een ruk ging men nu met een op niveau spelend Baasrode naar een 8-6 ruststand. Het eerste spel na de rust ging naar de bezoekers die hiermee een punt binnen haalden. Maar Baasrode was niet meerte stoppen, ook niet door een sterk spelen de Van Damme die tegen zijn gewezen ploeg hemel en aarde bewoog, Via 11-7 ging het naar 12-8. Met een overgekeer- de bal van Wielandt werd Brussegem dan definitief teruggeslagen want verder dan een negende spel geraakten de be zoekers niet meer. ZONDAG Rebaix 15 Baasrode V.A. 6 Tegen het slecht gerangschikte Rebaix kreeg Baasrode een totaal onverwachte driepunter aangesmeerd die wellicht ook nu nog moeilijk te verteren valt. De ploeg verkeerde in Rebaix in een totale off-day en zelfs de inbreng van de gekwetste Quisquater bij 12-4 bracht maar even soelaas. Het eerste spel ging al naar de thuisploeg en wanneer in het volgend spel - bij 40-40 - de scheidsrechter grif in de fout ging en V.A. het spel afnam, was het hek van de dam. Een aangesla gen Baasrode V.A. bakte er daarna niets meer van en verraden door de zenuwen stonden zij 4-0 achter vooraleer de wed- strijdkoncentratie er terug was. Nissens won dan zijn opslagspel maar stuitte op een schitterende D. Closse die Rebaix een 8-1 voorsprong aan de rust bezorg de. In de tweede helft trachtte Baasrode de bakens te verleggen en weer zag het er naar uit dat er nog een puntje kon gered worden (10-4). Maar weer was het de sterke D. Closse die Baasrode een halt toeriep en bij 12-4 gokte coach Bos man dan zwaar door na 12 wedstrijden afwezigheid de nog altijd niet volledig herstelde Quisquater tussen de lijnen te brengen. Quisquater begon spektakulair met zijn eerste bal over te keren en in het volgende spel (30-40) bewees hij zijn grote klasse door over te leveren. Zo werd het 13-5, Maar de thuisploeg liet zich niet intimideren, bleef sterk keren en het werd 14-6. In het laatste spel liet Baasrode dan een 0-30 voorsprong ver loren gaan en meteen werd het een totaal onverwachte driepuntennederlaag die nog kan nazinderen bij de eindafreke ning. BEVORDERING Baasrode V.A. 15 Herdersem 13 Het werd een bijzonder spannende wed strijd tussen de jonge Baasroodse ploeg en bezoeker Herdersem. De thuisploeg kon echter rekenen op een sterk spelen- LIEFHEBBERSVOETBAL de Willaerts en dat gaf uiteindelijk de doorslag in de eindafrekening. Diezelfde Willaerts zorgde ervoor dat Baasrode vlug leidde met 5-1. Maar wanneer de wedstrijdkoncentratie even verminderde bij de thuisploeg kon Van De Velde hier van gebruik maken om Herdersem in de match te brengen (5-4). Toch bleef Baasrode de betere ploeg en kon gaan rusten met een 8-6 voorsprong. Ook na de rust bleef Herdersem aanklampen maar een grootse Willaerts zorgde er voor dat de thuisploeg steeds een kleine voorsprong behield (10-8). Het werd be paald spannend als K. Janssens Herder sem steeds terug in het spoor van V.A. bracht. Via 13-11 werd het 14-13 maar Baasrode liet de verdiende zege niet meer ontglippen. ZONDAG Wieze 15 Baasrode V.A. 12 Baasrode maakte het co-leider Wieze bijzonder lastig. De thuisploeg, onder impuls van ex-V.A.-speler Verheyden, startte weliswaar zeer overtuigend (4-2) maar Baasrode, langs Willaerts en Joos, begaf niet, naderde tot 6-4 maar moest net voor de rust toch opnieuw terrein prijsgeven. Maar direkt na de rust startte het jonge Baasrode een ijzersterk offen sief. Het werd 8-9 en een aangeslagen Wieze bleef op achtervolgen aangewe zen tot 10-11. De co-leiders konden zich dan toch herpakken, 12-11, maar had den wel wat geluk toen V.A. in het vol gende spel een 0-40 voorsprong prijs gaf. Het werd dan 13-11 en meteen was de veer gebroken bij de bezoekers die niettemin op een goede prestatie mogen terugblikken. Vooral Willaerts deed het uitstekend als achterman. JEUGDKAATSEN Kadetten Baasrode V.A. 13 Brussegem B 9 Een ontgoochelend Baasrode kreeg het onverwacht moeilijk tegen Brussegem B dat meer dan verdiend een punt kwam halen aan de Broekkant. Vanaf de eerste opslag was het duidelijk dat de thuis ploeg niet zijn normaal niveau haalde. Meteen bleef Brussegem aanklampen (6-6) en Brussegem maakte van de Baasroodse off-day gebruik om vlug een punt te pakken. De bezoekers raakten zelfs 6-7 voor en dit deed de beker over lopen bij coach Cassiman die zijn ploeg verbaal wakker schudde. Het werd dan 10-8 en meteen was Brussegem eraan voor zijn moeite. Pupillen Baasrode V.A. 10 Brussegem B 0 De Baasroodse leidersploeg toonde zich veel te sterk voor bezoeker Brussegem B. Bij V.A. kon men zich zelfs de weelde veroorloven het duo Moonen-Curinckxte vervangen door De Clercq en De Smedt en toch haalde Brussegem geen enkel spel binnen. Meteen blijft Baasrode V.A. ook na 12 wedstrijden nog altijd ongesla gen. BEKER VAN BELGIE 2° Ronde Baasrode V.A. 11 Thieulain 15 Niet helemaal onverwacht moest de thuisploeg het onderspit delven tegen de ongeslagen leiders van tweede nationa le. Thieulain begon ontzettend sterk langs Jacquart en Troussart (1-4) maar het viel op dat bij Baasrode de zenuwen te strak gespannen stonden waardoor zij zich regelmatig lieten betrappen op ele mentaire fouten. Zo ging meer dan één spel verloren bij 40-40 want een ploeg als Thieulain buit elk foutje ongenadig uit. Zo werd het 4-8 aan de rust maar plots leek alle wedstrijdstress bij Baasrode weggevallen en met gerichte opslagen en precieze terugslagen naderde V.A. tot 7-8. Maar dan werd de thuisploeg even in hetzelfde bedje ziek waardoor de bezoe kers te gemakkelijk uitliepen naar 7-12. Quisquater werd toen op het terrein ge roepen maar veel aarde bracht dit deze keer niet aan de dijk (7-14). Maar wan neer Koek zijn opslagspel won startte Baasrode nog een remonte die hen tot 11-14 bracht. Verder geraakte Baasrode niet na een al bij al toch bevredigende wedstrijd. (E.) Tweede nationale im) ;el) de) ;el) ke) ke) ke) de) en) m) de) ijk) <e) 15 er, ien 1 10 ien 'as >rd yn i iit- im Ier nd 10 8 n-1 de e- 'i'; Ie er in ip ie in ik I- ie e i e e it j Op vrijdag 5.6.92 was het zover, met het lang pinksterweekend voor de boeg wer den de leden van de vriendenkring Het fluitenierke in de watten gelegd. De ini- Mefnemers V.D. Veken Louis on Roels Frans werden voor hun enorme inzet beloond want het cafètaria van de sport hal Ten Rozen kreeg heelwat leden over de vloer. Het is nu 14 jaar geleden om precies te zijn 1978 dat Eric Van Impe samen met de reeds voornoemde heren, dat deze vriendenkring werd opgericht. Deze vriendenkring had als doel om de scheidsrechters gezamelijk bijeen te brengen en een steunfonds voor zieke en/of eventueel overleden scheidsrech ters de nodige steun te bezorgen en er met een geldelijke bijdrage voor zorgden dat het leed dat hen werd aangebracht ietwat te verzachten. Want nog maar een goed jaar nadien kwam het pijnlijke lot de kop opsteken toen op 29 oktober 1979 het noodlod toesloeg voor een collega- scheidsrechter die bij het leiden van een wedstrijd op het terrein Beukenhof het tijdelijke voor het eeuwige wisselde want hun vriend Jean Bastiaan was niet meer. Op zo een moment besef je waar je staat, zonder een groep, die elkaar toch een beetje steun geven, zoals men kan oor delen was het ontstaan van de vrienden kring zeker niet te vroeg gekomen. Daar de geldbedragen nog niet dat waren, werden onmiddellijk de hoofden bij el kaar gestoken en werd er werk van ge maakt om de weduwe van Jean Bastiaan geldelijke steun toe te dienen, In allerijl werd een benefietwedstrijd georgani seerd tussen de MTSA-scheidsrechters en het Spaanse Rayo Espanol. Om alle aandacht te trekken werd Anderlechtspe- ler Johny Dusbaba bereid gevonden om de shoes aan te binden en als mandekker bij de scheidsrechters aan te treden. De opkomst kwa toeschouwers was enorm. De ontvangsten van deze wedstrijd wer den integraal overgemaakt aan de wedu we van hun betreurde colleqa. In het 14-jarig bestaan van de vriendenkring zijn intussen nog 2 scheidsrechters voor eeuwig weggegaan allebei werden ze het slachtoffer van een ernstig verkeerson geluk. In 1985 was dat Heyman Rony en in 1989 De Witte Ronie. Deze mochten eveneens (althans hun betreurde echtge noten) op de steun van de vriendenkring rekenen. Na al die jaren van enorme inzet (ondertussen was Erik Van Impe andere oorden gaan opzoeken) bleven Roels en Van der Veken stand-bye en kregen in 1990 de steun van de sekretaris van het scheidsrechterkomitee Hans Van Cam- penhout. Deze nieuwkomer wilde ver nieuwing brengen in de vriendenkring en kreeg de zegen van voornoemde heren zodat in 1990 werd opgestart met een eigen klubblad Het Fluitenierke waar niet alleen de scheidsrechters konden van genieten maar al degenen die bij het MTSA betrokken zijn. En ja hoor de bal begon al meteen te rollen. MTSA voorzit ter De Boitselier gaf het goede voorbeeld en liet zich als eerste niet-scheidsrechter inschrijven. Ook de andere bestuursle- Kampioenen Damesreeks: Siera Zogge Lady's Zaterdagreeks: FC Shell Boys Zondagvoormiddagreeks: Hoop Vreugd Zondagnamiddagreeks: 't Fort Algemeen kampioen zondag: Hoop Vreugd Algemeen kampioen verbond: Hoop Vreugd Bekerwinnaars Dames: Lady's Londerzeel Zaterdag: FC Moerstraat Zondag: 't Fort Supercup: 't Fort Bekers Fair-play (minste gele en rode kaarten) Damesreeks: DVC Opstal en PV Lady's Zaterdagreeks: 't Stamineeken Zondagvoormiddag: Kommersanten Zondagnamiddag: Fina Troubleyn Algemene Fair-play: DVC Opstal en PV Lady's Bekers algemene sportiviteit (punten gegeven door scheidsrechters) Damesreeks: Juventus Schoonaarde Zaterdagreeks: FC Vriendenkring Zondagvoormiddagreeks: The Bridge Zondagnamiddagreeks: FC Woodstock '66 Algemene sportiviteit: Juventus Schoonaarde Beker van Het Vrije Waasland Beste aanval/beste verdediging: Hoop Vreugd (ZVM) den vonden het nieuwe initiatief van Van Campenhout uitstekend en lieten zich niet opzij duwen en kwamen hun steentje bijdragen. Al gauw werd de vrienden kring uitgebreid door clubbestuursleden zelfs sponsoring bleef niet achter zodat we in de toekomst ons bescheiden club blad verder kunnen uitbouwen. Met het nieuwe initiatief werd toen een gezellig samenzijn georganiseerd dat plaats vond in het Beukenhof. Maar dit jaar wilde men de leden nog meer verwennen. Het eet maal bleef intakt maar werd uitgebreid met een heus dansorkest Contrabas. De ze schuimden de hitparade af van de jaren 60, 70 en 80. Dat dit een enorm sukses werd hoeven we niemand te ver tellen. Er werd gedanst, gefeest en ver broederd zodat het feest tot in de vroege uurtjes uitliep. Zowel scheidsrechters, clubbestuursleden als spelers samen met hun echtgenotes of verloofden ver broederden, er werd nauwelijks over voetbal gesproken. Even werd er ge treurd toen men Felix De Sutter met zijn dame niet onder de aanwezigen kon ont waren, maar een ernstige rugblessure hield hem van dit feest waar hij zo graag had bijgeweest. Louis Van der Veken, voorzitter van de vriendenkring gaf een korte redevoering en verheugde zich dat hij na een operatieve ingreep aanwezig kon zijn, dansen zat er echter nog niet in en liet de opening van de dans over aan zijn boezemvriend Frans Roels, die gretig dit aanbod aannam. Het werd een heug lijke avond die door de aanwezigen nog lang in het geheugen zal geprent worden en waarover nog lang zal nagepraat wor den. Volgend jaar wil men dezelfde weg opgaan en hoopt men nog meer leden aan te trekken, wat er dik in zit. Want men is nu reeds volop aan het werken om het 15-jarig jubileum op grootse wijze te vieren. Er werden reeds kontakten ge legd met BRT-presentator Herman Van Molle (deze maakt reeds jaren deel uit van het MTSA samen met zijn ploeg J. Timarcha) om een vedettenploeg naar Aalst te halen om het voetballend op te nemen tegen de leden van de vrienden kring en waar er nadien 's avonds na een koud buffet opnieuw kan gedanst worden op de tonen van het orkest. U ziet de vriendenkring Het Fluitenierke blijft niet op haar lauweren rusten en krijgt met toedoen van het weekblad De Voorpost alle steun toegezegd om op dezelfde weg verder te gaan. Dus mensen aarzel niet en laat u nog vandaag lid maken van de vriendenkring. Voor de som van amper 300 fr kan u eveneens van al deze facili teiten genieten. U kunt terecht voor infor matie bij de heer Frans Roels, Bergekou- ter 619300 Aalst, tel. 053/70.48 09 of bij de heer Hans Van Campenhout, Mo lenstraat 16, 9320 Nieuwerkerken, tel. 053/83.84.16, Deze staat tevens in voor de redaktie van Het Fluitenierke. Georges Biljarten. Omer Luyckx werd kampioen van 'Het Brouwershuis' in Schoonaarde. Leonard Eeckhout was tweede en Patrick De Mey derde (vdwg) Biljarten. De ploeg van 'Ons Huis' tijdens de finale in het Gildenhuis van Sint-Gillis (foto Piet Hermans) Biljarten. De mannen van hetDendermondse Keur speelden de finale in hetGildenhuis van Sint-Gillis (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21