Gilbert De Dobbeleer (C Johan Hutsebaut (B1), Etienne Lievens (A2) en Marc Duquesne (B weer nieuwe winnaars... Velina Wielerfederatie 22 - 12.6.1992 - De Voorpost WIELRENNEN VWF-wielrennen. In de C2-reeks (xl) stilvallende Ruys. terwijl Beerens het afgevend peloton, dat langzaam aan het der een puike organisatie zonder tegen- haalde voor Verjans. Batselier bolde nog terugkomen was. Op acht ronden van het liggers, binnen voor het peloton maar de Grom einde was het zo ver. Nog vijf leiders en kreeg de klop van de hamer en werd door de rest opgeslorpt door het peloton dat het pak gepasseerd. De spurt werd weer nog 40" goed te maken had. Vooraan in het voordeel beslecht van Herman voelde men het gevaar want nu begon nen De Peuter, Michiels, Pieters, Tas, Stammeleer en andere Samsons te de- Moerenhout die zijn zeer snelle benen heeft teruggevonden, voor Hugo Van vinciaal kampioen. Ook een opmerkelijke wedstrijd van Norbert Stals. Speybroeck. Etienne Lievens kwam langs rechts op gelijke hoogte van Geert C-reeks: Mare Vijverman en Jerome Wille 79 deelnemers bij de C-renners en dat is stilaan van het goede te veel. Voorzitter Jean Verpaelst, steeds bekommerd om zijn renners, heeft nu reeds plannen die volgend seizoen zullen worden doorge voerd. Alles op zijn tijd, maar de massa renners zal er beter bij varen en er is ook aan de talrijke mindere C's gedacht. Zij worden niet in de steek gelaten en aan een oplossing wordt aewerkt. Noa even Zaterdag in Lauwe: Kampioenschap van West-Vlaanderen De kampioenen: Carlos Verstraete, Christophe Surgeon, Hubert Van- craeynest en Hugo Van Neer. C-reeks: Gilbert De Dobbeleer en Jo zef Caethoven Hoewel de omloop in Lauwe slechts 2,5 km bedraagt, is het een magnifiek par cours met brede banen en wie wil koer sen kan dat. In iedere ronde moet er een eindje geklommen worden en er is ook een 'vals plat'. Tegenliggers zijn onmo gelijk en dus was alles in orde. Om de twee ronden waren er in alle reeksen premies van 100 fr en een prijzenpot van 32.000 fr. Volgend jaar willen de orga nisatoren absoluut weer het hoogste bod doen met weer een vloed van premies. De C-renners moesten 13 ronden afleg gen. Julien Simoens en Wies Carmeliet waren de eerste onruststokers. Dan kre gen we een stevige uitloper van Rudi De Bruyne maar ook hij kreeg geen vrijheid. Dan pogingen van Guy Stevens en een van week tot week verbeterende Paul De Geest, die steeds bij de pinken is. Daarna Jean Geerinck en Martin Lampaert, ge volgd door Gustaaf Sonck, Leonce Van der Linden (later lekke band) en Hans Blanchaert. Hugo Van Neer ontbond ech ter zijn duivels en bracht alles weer sa men. Meteen gingen we naar de laatste ronde met Van Neer, Rotsaert en Mare Bassez die de toon aangaven. Dan een uitval van Freddy De Blieck, nog steeds op zoek naar een eerste zege, maar direkt kwam de reaktie en alles was te herbe ginnen Gilbert De Dobbeleer ging echter onmiddellijk door en het haperde even. De meet kwam dichtbij en de spurters keken de kat uit de boom. Meteen lag de weg open voor de sterke en klaarkijkende Hugo Van Neer werd kampioen van West-Vlaanderen (xl) De Dobbeleer De spurt var) het peloton A-reeks: Geert Van Speybroeck en die met een laatste lenderuk de bloemen Etienne Lievens kon grijpen voor Lievens, Verstraete 27 ronden dienden de renners af te leg- (Westvlaams kampioen), Devits en Hoe gen en reeds van in de start gingen Tas deke ^arc Peuter en Helmuth Tas en De Caboter aan de haal, achternage- me'dan zich direkt daarna en de pelo- zet door Samson en het peloton. Pas - tonsspurt was v00r Dirk Stammeleer, waren die ingelopen of er kwam een vd°r Verhasselt, Samson (ingelopen in gingen Marc Herregots, Walter Beerens, Mario Van Wittenbergh, Hendrik Cornelis en A. De Lange maar tevergeefs. Op twee ronden dan weer een ontstuimige Noens, Bloem en Van der Goten met een goed rijdende De Bruyn die door een val in de laatste ronde werd uitgeschakeld. Deze vier namen 20" maar toen sprong Corne lis er naartoe en toen ook Hugo De Pes- semier (mister 13) aansloot, kwam het peloton terug en kregen we de laatste ronde met de demarrage van Bauwens die direkt 100 meter pakte Filip De Clercq ging er achteraan, wat ook Mare Duquesne deed. De Clercq naderde me ter na meter op Bauwens om op één kilometer van de streep aansluiting te krijgen, iets wat ook Duquesne ging doen. Toen Bauwens nog eens demar reerde moest De Clercq passen, terwijl ook Duquesne het gat niet meer dicht- kreeg. Achter deze drie een mooi spurtje met titelkandidaten Renë Marissens, Er- win Gryseels, Luc Ruys en Peter Schail- lie. Bij de B2's Moerenhout. Tuypens, Maes en De Coen. A-reeksen: Geert Van Speybroeck en Patrick Van Renterghem Deze wedstrijd werd gedomineerd door Willy Van Dijck die van de eerste tot de laatste kilometer in de vuurlijn stond en beslag kon leggen op een tweede plaats. Indien hij geen beresterke José Hoebeke en naar het einde toe ook Mare De Peuter had ontmoet, dan was hij zeker met voor sprong binnengelopen. Dirk Stammeleer en Stefaan Laureys lieten zich direkt op merken. Na een aanval van Van Dijck waren ze weggegaan. Ook Hoebeke-Van Rossem probeerden het en nadien weer was voor Wies Carmeliet en David, ter wijl Caethoven het nipt haalde op Julien Simoens en Jerome Wille en meteen zijn derde zege op zak stak. Hugo Van Neer werd met de tiende plaats Westvlaams kampioen. B-reeks: Johan Hutsebaut en Walter Beerens Eerste zege van Hutsebaut en een heruit gave van 1991 voor Walter Beerens De eerste premiejager was Mario Bau wens. Hij kreeg versterking van Hugo Tuypens maar het peloton liet niet be gaan. Dan Ronny De Wilde met Christop he Surgeon die geweldig op dreef was maar reaktie van Germain D'Hondt en Erwin Gryseels. Ook de andere Westvla mingen gingen stijgeren. Luc Ruys (in voorde premies. Men dacht al dat de rest vorm en niet ver van eerste zege), weer ham<oers zou moeten afstappen. Voor- De Wilde en Walter Beerens. Deze vier aan moest Raman afhaken en Jean namen 100 meter en gingen keihard Baeyens ging er alleen vandoor. Dat was vlucht met acht. Die liepen 150 meter uit v0"e sPur^); Saey, Pieters en Van Han en iedereen dacht dat het al gebeurd was der,h°ve- die langzaamaan het terugke- maar kampioen Devidts, Rudy De Jong- '-•••*— he en Raman reageerden heftig, zelfs iets te fel voor Samson die te lang had ge wacht en het gat niet meer dichtkreeg. Die drie fietsten in één ruk tot bij de acht leiders en 35" voorsprong op de rest. Geen mens die het peloton nog een kans gaf want vooraan werd keihard gefietst door. Mario Bauwens in de tegenaanval en ook Hugo Verjans reageerde. Het duo kon de vier vervoegen en meteen zes zijn dood Amper was hij ingelopen of de resterende tien splitsten zich. Hoebeke, Devits, Lievens, Verstraeten en van leiders. Iedereen zag dat het aan het Speybroeck kwamen voorbij met 100 gebeuren was en Luc De Coen haalde er ^eter °P Pe^er- Michiels en De alles uit en kwam tot op vijf meter maar ^ongtlf meter daarachter Beyens er zakte dan terug. Ook Marissens en Tuy- Verhasselt. Het peloton op 1 5 pens fietsten zich te pletter. Pascal Bat- ^.,ots k^ee9 de ^edst[l)d een andere wen_ selier en Hugo De Grom probeerden ook din9- Vooraan de vijf die nu alles gaven het gat te dichten maar tevergeefs. De voorop te blijven. Michiels-De Jong- zes mochten spurten voor de zege. Hut- he bleven jagen terwijl De Peuter terug- sebaut nam resoluut de leiding en Ruys viel de andere twee Vervolgens was zijn grootste belager. Uiteindelijk nog Michiels alleen en uiteindelijk op el1 won Johan vlot voor De Wilde en een ®n vare!nde Vl) i ®rs met °F 30 de andere vijf en op 50 een niet ren is na een tijdje inaktiviteit. Maandag in Gooik, eerste proef voor het Kampioenschap van België Volgende proeven: 2 augustus in Beve- ren en 16 augustus in Overboelare. De eerste winnaars A' Geert Van Spey broeck, A2 Patrick Van Renterghem, B1 Mario Bauwens, B2 Mare Duques ne, C1 Mare Vijverman en C2 Jerome Wille. De eerste proef zit erop en de eerste stap naar de titel is gezet. Hoewel er nog twee proeven komen zijn reeds heelwat ren ners schaakmat gezet en is de eerste schifting reeds doorgevoerd. In elke reeks zijn enkele favorieten gesneuveld en hebben zich outsiders aangekondigd. Dat belooft voor de volgende proef in Beveren, waar de kanshebbers na de koers weer minder talrijk zullen zijn. De wedstrijd in Gooik werd een enorm suk- ses. Met 180 renners aan de startlijn en een massa toeschouwers. Ondanks een weinig regen voor de B-renners toch nog een koersweertje. De omloop had een vrij lastige klim en veel vals plat met een afdaling over een vrij smal wegdek. Ver- Stefaan Laureys, Dirk Stammeleer, Kris Verhasselt en een sterk rijdende Jozei Devits. Even zag het er gevaarlijk uit ma* onder druk van Van Renterghem en Var. Dijck werd ook deze uitval in de kiem gesmoord. Ook Van Geyte-Lievens er Van Dijck probeerden het vergeefs. Dai weer Mare De Peuter, Van Dijck, Goes- sens en Baeyens. Ook al een maat voor niets. In de voorlaatste ronde elf man weg met op 100 meter Camphijn en op 200 het peloton, ledereen dacht dat hel voor de bakker was maar er kwam hergroepering en Willy Van Dijck ging weg in de klim. Onder druk van het dun Hoebeke-De Peuter werd Van Dijck in extremis nog ingelopen en kregen we een massaspurt, van ver ingezet door Patrick Van Renterghem die zijn ploeg maats Geert Van Speybroeck en Willy Van Dijck geen kans liet. Zo keihard ging hij door. Met heersend kampioen Devits op de tweede en André Tummeleer op de derde plaats krijgen we zeker een span nend vervolg, ook in de A2-reeks met Van Renterghem, Goessens en andere Mi- chielsen..! Volgende wedstrijden: Zaterdag 13 juni in Overboelare, Hoge- weg, sportkomplex Velina. Start C om 13u00 voor 9 ronden op 49 km, B om 14u30 voor 11 ronden of 60 km en A om 16u15 voor 13 ronden of 71 km, 23.000 fr prijzen, omloop II. Zondag 14 januari in Buggenhout-Opstö, kampioenschap van Oost-Vlaanderen, Krapstraat 216, café Den Triangel. Start C om 13u00 voor negen ronden of 5f km, B om 14u30 voor 11 ronden of 66 km en A orii 16u15 voor 13 ronden of km 32.000 fr prijzen, omloop I. VWF-wielrennen. Geert Van Speybroeck (A') en Patrick Van Renterghem (A2), winnaars in Gooik (xl) geduld... Met Mare Vijverman won de sterkste man uit de wedstrijd. Marc, die stilaan te sterk wordt voor zijn reeks, bewees het nu met de pedalen. Van in het begin kontroleerde hij de wedstrijd en voerde de forcing op de lastigste punten van de omloop. Rudi De Bruyn, de laatste weken flink op dreef, was een der eerste aanval lers maar ver liep niemand uit. Toch gebeurde er heelwat tijdens de tweede beklimming. Staf Sonck moest van de fiets met een weerbarstige ketting en Julien Simoens, één der grote favorieten, reed lek terwijl reeds heelwat 'oudjes' de rol hadden gelost en blijkbaar de helling niet verteerden. Van Hoof, Van Looveren, Van Den Hoecke, Caethoven. Wouters, Steenssens en Van de Vijvere passeer den reeds op 25" en verderop zwalpten er nog meerdere renners. Toch bleven er vooraan een dertig renners samen, waar van Ben Moens en De Rijbel nog iets wilden forceren maar Vijverman waakte en reeds van ver zette hij de spurt in om onbedreigd te winnen voor Wies Carme liet, Danny Verekens, Etienne Rolus en Paul De Geynst. Bij deze mannen moeten we dus de kampioen zoeken. De C2- reeks werd gewonnen door Jerome Wil le. De ouderdomsdeken gaf er Jozef Boone, Hector Van den Heede en Paul De Rijbel van langs. Meteen zijn dat de grote kanshebbers op de titel. Julien Simoens wordt door pech voor een vrijwel onmo gelijke opdracht geplaatst. B-reeksen: Mario Bauwens en Mare Duquesne Knappe wedstrijd met een verdiende ze ge van Mario Bauwens die in de laatste klim alles of niets waagde en in een spannende finale overeind bleef. Ook Mare Duquesne gokte en met zijn eerste seizoenszege nam hij tevens een optie op de nationale trui. Totnogtoe in de scha duw, was hij vorig jaar toch de revelatie in de Ronde van België. De tegenstan ders zijn verwittigd De zegebloemen kan hij alvast opdragen aan zijn jarig zoontje. Hugo De Pessemier reed een sterk kam pioenschap en behaalde voor de 13de keer een 13de plaats dit seizoen. Reeds van in de start gingen Moeren hout, Hutsebaut, Duquesne en Noens aan de haal. Vooral Daniël Noens ging er fors tegenaan en speelde met zijn krach ten. In gezelschap van Hutsebaut ging hij er tijdens een klim vandoor en onder hun beiden trachtten ze de beslissing uit te lokken. Te vroeg echter, na twee ronden kwamen er zes bij en dan de ganse groep. Tony Michiels probeerde het even alleen en op drie ronden van het einde VWF-wielrennen. Mare Vijverman won in Gooik de C- en Jerome Wille VWF-wielrennen. In. Lauwe won Johan Hutsebaut de reeks Bterwijl Walter Beerens de B2-reeks op zijn naam schreef. Kampioenen van West-Vlaanderen werden Hubert Van Craeynest en Christophe Surgeon (xl) VWF-wielrennen. Ronny Samson met zijn echtgenote na de wedstrijd in I Gooik (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 22