Een geslaagd Pinksterweekend Toch Oostvlaamse NSVO-titel voor Koevliet Zele Het vonnis Wielrennen V.W.C.L.-wielrennen V.W.C.L.-nieuws De Voorpost - 12.6.1992 - 23 Uitslagen Zaterdag in Lauwe Reeks A1:1. Geert Van Speybroeck, 2. Carlos Verstraete, 3. Jozef Devits, 4. Dirk Stammeleer, 5. Kris Verhasselt, 6. Ron- ny Samson, 7. Frank Saey, 8. Jean Baeyens, 9. Eric De Clercq, 10. Patrick Pieters. Reeks A2: 1Etienne Lievens, 2. José Hoebeke, 3. Mare De Peuter, 4. Helmut Tas, 5. Luc Pieters, 6. Theo Van Hande- nhove, 7. Rudy De Jonghe, 8. Aimé Michiels, 9. Antoine De Cabooter, 10. Freddy Goossens. Moorse!St.-Lievens-Houtem en Hillegem waren de startplaatsen van de VWCL-ers en alle boden ze een prachtige omloop. Daarbij heelwat gemotiveerde renners die Maandag in Gooik nu smaan jn <-/e gewenste konditie Reeks A 1 Geert Van Speybroeck, 2. fietsen en jacht gaan maken op hun \n-,ai nowrfo o t i™ eerste bloementuil. Een geslaagd Jozef Devits, 3. André Tummeleer, 4 Eric Francke, 5. Fr. Van Steerthem, 6. Patrick Camphijn, 7. Dirk Stammeleer, 8. Jean Baeyens, 9. Danny Van Damme, 10. Frank Saey. Reeks A2:1Patrick Van Renterghem, 2. Willy Van Dijck, 3. William Goessens, 4. Aimé Michiels, 5. Antoine De Caboter, 6. weekend was het zeer zeker voor de fietsende dokter van Martin's Veloclub, Frank Veldeman, die zo wel in Moorsel als in Sint-Lievens- Houtem de zege behaalde. Ook Freddy Roelekens lukte de dubbel slag maar voor hem is dat geen Theo Van Handenhove, 7. José Hoebe- uitzondering. Voor de Memorial ke, 8. Mare De Peuter, 9. Luc Pieters, 10. Etienne Lievens. Reeks B1:1Mario Bauwens, 2. Filip De Reeks B1:1Johan Hutsebaut, 2. Ronny Clercq, 3. René Marissens, 4. Erwin Gry- Oe Wilde, 3. Luc Ruys, 4. Mario Bau- seels, 5. Luc Ruys, 6. Peter Schaillie, 7. wens, 5. Pascal Batselier, 6. Johnny Mario Van Wittenberghe, 8. Ronny De Michiels, 7, René Marissens, 8. Herwig Wilde, 9. Johan Hutsebaut, 10. Johnny peloton uiteen dit gedurende dè Oe Meyer, 9. Danny Van Goethem, 10. Michiels. laatste twee kilometers, op het Christophe Surgeon. Reeks B2: 1. Mare Duquesne, 2. Her- rechte eind richting aankomst (Ou- Reeks B2: 1. Walter Beerens, 2. Hugo man Moerenhout, 3. Hugo Tuypens, 4. denaardsesteenweg) en had op de Verjans, 3. Herman Moerenhout, 4. Hu- Noël Maes, 5. Luc De Coen, 6. Robert streep nog enkele lengten over. bert Van Craeynest, 5. Luc De Coen, 6. Maldrie, 7. Edwig Van Hoefs, 8. Hubert Van Impe zelf voegde eraan toe dat Robert Maldrie, 7. Germain D'Hondt, 8. Van Craeynest, 9. Hendrik Cornelis, 10. Hugo Tuypens, 9. Norbert Stals, 10. Roland Meulenijzer. Hendrik Cornelis. Reeks C1:1. Mare Vijverman, 2. Alois Reeks C1: 1. Gilbert De Dobbeleer, 2. Carmeliet, 3. Danny Verekens, 4. Etienne Wies Carmeliet, 3. Edgard David, 4. Dan- Rolus, 5 Edgard David, 6. Paul De Ge- ny Verekens, 5. Paul De Geynst, 6. Hans ynst, 7. Ben Moens, 8. Jean Geerinck, 9. Blanchaert, 7. Jean Geerinck, 8. Etienne Eddy Van de Kerckhove, 10. Mare Bas- Rolus, 9. Luc Vettenburgh, 10. Hugo Van sez. Neer Reeks C2: 1. Jerome Wille, 2. Jozef Reeks C2:1Jozef Caethoven, 2. Julien Boone, 3. René Droesbeke, 4. Hector Simoens, 3. Jerome Wille, 4. Jozef Boo- Van den Heede, 5. Paul De Rijbel, 6, ne, 5. René Droesbeke, 6. Marcel Doe- Marcel Doeraene, 7 Jozef Augusteyns, raene, 7. Jozef Augusteyns, 8. Hector 8. Gerard Gevaert, 9. Theo Jacobs, 10. Van den Heede, 9. Gerard Gevaert, 10. Julien Van Renterghem. Theo Jacobs. VIW-wiel rennen in Gooik. De organisatoren en de sponsors van de eerste proef voor het kampioenschap van België (xl) W/F-wielrennen. In Lauwe won Geert Van Speybroeck de reeks A' en Etienne Lievens deed het hem na in de A2-reeks. Carlos Verstraeten werd kampioen van West-Vlaanderen (xl) Van Steerthem versus Van der Eec- ken Na het verhoor van beide partijen en van de getuigen blijken beide spits- renners schuldig aan art. 45A Ibis, nl. hun kansen niet te hebben verde digd. Hiervoor wordt volgende sanktie Bij voortdurende plagerijen zullen ze elke wedstrijd een drink betalen aan de daartoe bevoegde persoon met als kenletters EXB 246 op de groene Opel Ascone 16D, tot deze een ge baar toont van algehele voldoening. Zoals reeds is gebleken is Trappist het beste verzoeningsmiddel (cfr. maandag 8 juni). Frank Veldeman legde aan iemand uit hoe je een overwinning moet behalen...Aalst zeker, Frank Luc Berckenbosch is het seizoen '92 begonnen met het vooruitzicht op...de crossen natuurlijk Eddy Temmerman is ook vanonder het stof gekropen en schafte zich een vergunning aan. Oproep aan alle renners; Verdwenen na de wedstrijd in Sint- Denijs-Boekel: blonde, ronde renner uit de stal Vermeir. Rode trui met paarse mouwen, zwarte broek en witte sokken, gele sandaaltjes. Ken merken: drinkt graag, eet graag en betaalt niet graag. Luistert soms eens naar de naam Dizzen I hdg tige omloop, kon het verschil niet maken ophouden en beukte er opnieuw op los. de bloemen spurten. Van in de tweede en als men na zo'n moeilijke opgave een Van der Eecken, Bonneel, Van Lierop, ronde gingen ze aan de haal met als massaspurt krijgt dan bewijst dat alleen Beelaert, Van den Borre, Pierre Van Gin- dichtste achtervolgers op 10"' Moreels dat al de renners in goede konditie ste- derdeuren, Raes en Roels gingen mee in en Frank Van Impe. Frank die plagend ken. Aanvankelijk rees het peloton sa- de aanval, maar ook deze inhoudrijke had uitgehaald naar de oudere C- en poging werd opgerold. Roels leefde in de D-renners met de vraag of ze niet harder euforie van zijn moeiteloze inspanningen konden, ondervond nu wat het is 'niet en probeerde het even later alleen maar harder kunnen' want hij en Moreels opnieuw liet het peloton niet begaan. Het moesten Roelekens en Van Wetter ge duurde nog een tijdje vooraleer men een woon laten gaan en die keken niet meer nieuwe aanval zag want er werd naar achterom. Hun voorsprong vergrootte ie- adem gesnakt na al die inspanningen, dere ronde tot maximaal 1 '50" en toen Dat vond veldeman nu juist hét ogenblik berckenbosch, Paridaens, De Milde en men de eerste drie ronden. Pas in de vierde kwam er een kleine ontsnapping. Roelekens, De Bruyn, Van Damme, Van Schandevijl, Bureau en Schoonjans re den een tiental sekonden voor het pelo ton uit. Van Damme wilde weg en pro beerde opnieuw. Van holen volgde en dit tweetal hield het amper een halve ronde kregen we WAOD'er Marco Smet als laureaat en hiermee zijn de win naars van het weekend op een rijtje gezet. De meest spannende zege was toch die van Marcel Van Impe. Hij reed amper tien meter voor het hij het echte benauwd heeft gehad, vooral in de laatste meters toen het aanstormende peloton de spurt aan het afwerken was en ,nog steeds volgens Van Impe, met de wind op kop was het zeker geen lachertje. Zijn broer Frank kon er wel mee lachen maar was er toch niet in geslaagd om dezelfde stunt uit te halen. Hij was winnaar in de B-reeks maar dat pas op de zesde plaats. A- en B-reeksen in Moorsel Moorsel, gekend om zijn grote maar las- vol. Het snel rijdende peloton liet geen om op kousevoeten, hem alleen eigen, er Van impe reageerden, werd die voor demarrages toe en wie iets ondernam' vandoor te sluipen. Enkel Danneels rea- sprong wat kleiner. Met 1'35" bonus was ten dode opgeschreven. Plaatselijk geerde op die poging. Toch was het de werden de leiders niet meer bedreigd en renner Schoonjans deed nochtans alles goede ontsnapping. Bij het ingaan van de mochten ze spurten voor de zege, Roele- om zich in goede positie te houden maar laatste ronde reageerde Wilfried Matthijs kens gaf vol gas en Van Wetter kon niet de hoge snelheid vergde zware inspan- nog en achtervolgde op zijn eentje. Deze meer reageren. Winst dus voor Freddy en ningen en die wogen fel door. Met zijn moedige strandde echter op 5". Het pe- Patrick was tweede. Een lichtjes losge- allen naar de streep dus en bij het optre- loton rustte in vrede en de twee leiders werkte Kurt De Croock werd derde en den van de Moorselbrug perste Roele- mochten dus spurten voor de bloemen, kens er alles uit en bleef enkele meters Veldeman vertrok aan de leiding en toen voor het spurtende peloton rijden om danneels kwam opdagen werd hij autori- onbetwistbaar te winnen voor Van De tair teruggewezen. Danneels boog het Wiele, Taelman en Moreels. Van Hulen hoofd en Frank won voor de tweede keer veegde nog vlug de pintjes uit zijn ogen dit weekend. José Sterckx eindigde der en nam de B-zege voor zijn rekening. de en Roels won de sprint van het pelo ton. C- en D-reeksen in Hillegem De derde dag dat de renners hun plunje mochten aantrekken zorgde toch nog was het weer'ikke niet, gij ook niet'. Het voor een behoorlijke opkomst. 48 haal- was pas toen Van den Borre, Beké, Geld- den er hun rugnummer af en hier en daar g hot, Cobbaut, De Bock, Adriaens en Gil- zagen we een nieuw gezicht. Vooral jon- Patnck Van Biesen, 7. Erwin Verfaille, 8 bert Paridaens een ontsnappingspoging 9e snaken, die voor de eerste keer aan ondernamen dat het peloton even liet een ec^te wedstrijd deelnamen, konden begaan. Maar net zoals bij de vorige bij de doorgewinterde ouwe ratten wat reeks begon het ook hier te verlopen. Het kennis gaan opdoen. Omdat het er voor Pterre van binderdeuren, 3. buy ue peloton o.l.v. Van Steerthem en Van der een 'derde start' vrij gezapig aan toe Bock, 4. Paul Boel, 5. Herman Van den Eecken kwam terug. Niemand geraakte 9^9. konden deze 'neo's' het tempo uit de klauwen van de gulzige groep want 9oed volgen. Voor hoelang wisten zij telkens er een ontsnapping tot stand niet...maar wij wel. De eerste ronden - - werden gezamenlijk afgewerkt met hier en daar een kleine uitval met Sterckx, Van Londersele, De Gent en enkele anderen. De groep bleef echter bij mekaar. Toen die in twee stukken brak werd er even gepanikeerd maar buiten Marcel Van Im pe en Brouwers bevatte de eerste groep het kruim van de C- en D-ers. Het was C- en D-reeksen De vete tussen Van Steerthem en Van der Eecken heeft al enkele wedstrijden een ander verloop gegeven en ook in Moorsel Verfaille en De Milde respektievelijk vier de en vijfde. OPGELET, volgende wedstrijden Zaterdag 13 juni in Moerbeke, Voetbal plein. C+D te 14u30, A+B te 16u30. Zondag 14 juni in Liedekerke, café Maria- boys, C+D te 14u00, A+B te 16u00. Uitslagen Zaterdag in Moorsel A- en B-reeksen: 1Freddy Roelekens, 2. Dirk Van de Wille, 3. Rudy Taelman, 4. Harmei Van den Bossche, 9. Hubert Van Steen, 10. Robert De Milde. C- en d-reeksen: 1Frank Veldeman, 2. kwam was ofwel Van der Eecken ofwel Van Steerthem mee, wat tot mislukken gedoemd was want dan reed één van beide heethoofden met de ganse groep achter zich het gat dicht. Wat een situa tie Aan dit anti-spektakel namen De Bock, Boel, Veldeman en Van Ginderdeu- ren niet deel. Bij het ingaan van de laatste Borre, 6. Freddy Van Steerthem, 7. Fred dy Van Impe, 8. Herman De Gent, 9. Kris Van Slycke, 10. André Van Assche. Zondag in Sint-Lievens-Houtem A- en B-reeksen: 1 Marco De Smet, 2. Patrick Van Wetter, 3. Wilfried Pari daens, 4. Kurt De Croock, 5. Guy De Jonghe, 6. Robert De Milde, 7. Marc Van Gijseghem, 8. Jozef De Bruyn, 9. Mare De Smet, 10. Jan Meul. C- en D-reeksen: 1Frank Veldeman, 2, ronde gingen ze er vandoor en ze zouden enkel de nationale kampioen die hettouw Etienne Danneels.3. Wilfried Matthiis! 4! hun 10 sekonden voorsprong nooit meer m banden nam en de anderen na een zeer afstaan. Het viertal verstand elkaar zeer sterke achtervolging net op de top van de goed en stevende recht op de ultieme Diepestraat terugbracht. Enkele meelo- kilometer af. Van den Borre, Geldhof en Pers- d'e enkel de aankomstlijn viseer- nog enkele anderen ontdeden zich ook ben, slaakten een zucht van opluchting, van het zenuwachtige peloton. Maar toen wan* Z'J balen nooit de kastanjes uit het de spurt werd ingezet, werden ze toch VUUC maar... nog gegrepen. Enkel Van den borre bleef Van 'mPe- die nu volledig onder stoom eventjes buiten schot en vooraan was het stond, haalde deze zware stunt nog eens Veldeman die op zijn eigen kurkdroge u'tme* de bloemen als inzet. Zoals reeds wijze zijn medevluchters het nakijken gaf. Paul Boel behaalde de D-zege en Van Steerthem won de groepsspurt. Memorial Francois Bouchez in Sint- Lievens-Houtem A- en B-reeksen Een geringe opkomst bij de A- en B-ren ners maar daarom geen geringe presta ties, Ook in Sint-Lievens-Houtem is het een mooie grote omloop, waarop het moeilijk is om te ontsnppen. Dat werd bewezen in de eerste wedstrijdhelft. Toen De Milde, Van Holen, Van Wetter, Temmerman, Rogiers en Moens aan de haal gingen, werd er bitsig gereageerd. Een samensmelting was het gevolg maar Van Wetter kon zich niet bedwingen en nam opnieuw het initiatief nu met Van Gijseghem, Van de Wiele en latere win naar Marco Smet. Na deze zware uitval begonnen in het peloton de eerste slacht offers te vallen. Het viel in drie stukken uiteen met in de eerste groep Paridaens, De Croock, De Milde, De Smet, De Jong he, De Bruyn, Van Wetter en Van Gijseg hem, Daarachter een groepje van zeven met Meul, Collinveaux, Moreels, Van de Maele, Eddy Temmerman, Van den Bos sche en Rogiers. Het derde luik bevatte nog een twintigtal moedige achtervolg ers. De eersten zouden niet meer veront rust worden want de voorsprong was reeds opgelopen tot 1 '15". Vooral de geciteerd slaagde Marcel in zijn onderne ming. A- en B-reeksen Van Wetter en Roelekens hebben deze tweede uitgave van Hillegem op hun naam geschreven. Zij domineerden de- ganse wedstrijd en mochten tevens voor José Sterckx, 5. Willy Roels, 6. Freddy Van Impe, 7. Gert Wauters, 8. Ghislain Van Lierop, 9. Roger Beelaert, 10. Luc Pieters. Maandag in Hillegem A- en B-reeksen: 1 Freddy Roelekens, 2. Patrick Van Wetter, 3. Kurt De Croock, 4. Erwin Verfaille, 5. Robert De Milde, 6. Frank Van Impe, 7. Rudy Taelman, 8. Luc Berckenbosch, 9. Filip Pote, 10. Yvan Coopman. C- en D-reeksen: 1Marcel Van Impe, 2. Freddy Van Impe, 3. Guy De Bock, 4. Willy De Clercq, 5. Gilbert Paridaens, 6. Kris Van Slycke, 7. Patrick Verlee, 8. André Van Assche, 9. José Sterckx, 10. Walter Matthijs. SCHOOLSPORT Ook dit seizoen konden de handballers rust in een gunstige ontknoping zijn want van Koevliet zich voor de NSVO-ronde in Kristof Van Driessche (2), Davy Van Cau- Zwijnaarde plaatsen. In een driehoeksfi- ter (2), Ryszek Van Puyenbroeck, Tom nale kreeg men titelverdediger Sint-Ge- D'Heer (6), Thomas Vermeiren en Kris rolf Aalter en het onbekende Sint-Aman- Imschoot (2) bleven rustig uitverdedigen goede verstandhouding was daar een dus Gent te bekampen en deze laatste en zegevierden uiteindelijk met 9-3 cij- pluspunt. Marco Smet kent de finale van kwam alvast knap uit de hoek in de eerste fers, partij, die tegen Aalter slechts met het kleinste verschil (8-9) verloren werd. In de tweede match vertrokken de Zeelse outsiders eerder voorzichtig en men de Memorial wel maar ook Van Wetter en de anderen waren bij de pinken en dat kon dus voor geen verrassingen zorgen. Het werd een spannende spurt waarin Marco Smet zich de snelste toonde, een beetle logisch vóór Van Wetter (1ste Van Britsom, die in de beginfase knap Hofstade derde Bij de meisjes bleek er geen kruid gewas sen tegen VH Sinaai dat zowel presenta tie Ledeberg (2-8) als Hofstade (1-7) mocht een kaars branden voor keeper voor VOidongen feiten plaatsten. In dp \/on Rritc-nm nio ir» no rvnninfoco lvnor\ 1 VWF-wielrennen. Mario Bauwens en Mare Duquesne na hun overwinningen in Gooik (xl) A-renner), Wilfried Paridaens, Kurt De Croock, De Jonghe, De Milde, Van Gijs eghem, De Bruyn en Mare De Smet. Meu won de spurt van het tweede achtervol gend groepje. C- en D-reeksen René De Bruycker was in de eerste helft de bedrijvigste renner maar de eerste aanvaller was Luc De Rijcke, maar zon der sukses. In de derde ronde waren het René De Bruycker, De Clercq, Pieters, Brouwers, Bonneel en Wauters die even voorop gingen rijden. Ook deze poging werd tenietgedaan. René wist van geen een strafworp onschadelijk maakte. Hal verwege had Koevliet een 2-5 voor sprong opgebouwd maar dit bleek alles behalve een garantie voor een rustig match voor de tweede en derde plaats rekende de Hofstaadse coach Tine Uvin op de counters maar enkel An Rijckeboer (2) en Elke Rombout (1) kwamen tot scoren en na de rust (2-1) kon men de matcheinde daar de titel verdedigers tot Ledebergse sterspeelster Drrdu Gok (3) 5-5 terugkwamen en pas in de slotmi nuut door Tom D'Heer op vrijworp ach teruit werden geslagen. Meteen was een zege tegen Sint-Aman- dus voldoende voor de Oostvlaamse titel zodat de poulains van Guy Holbrecht voluit hun kans mochten gaan, Met knap passenspel had men halverwege al een 6-2 voorsprong uitgebouwd en ook na dien mochten de Zeelse supporters ge- onvoldoende afremmen. De meisjes van de Hoftsaadse Leopoldstraat verloren uiteindelijk met 6-3 cijfers en dat was vooral spijtig voor keepster Kelly Sme- kens die unaniem tot beste doelvrouw werd uitgeroepen al leverde dit niet de verwachte titel van vice-kampioen op. Dirk Daelemans

De Voorpost | 1992 | | pagina 23